Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

edacım herşeyin hayırlısı bebişim sıkma canını verirsin biraz geri alırsın sonra yine verirsin hayat böyle degilmi gelgitlerle dolu mücadeleye devam
bende börek yaptım çocuklarada daha pişirmedim kızlar ucundan kıyısından alırım azcık nefis bu demi:)
doracım tıka basa yemediğin sürece problem yok dikkat et unutupta götürme cevizler gibi:)

:roflol:
edacım herşeyin hayırlısı bebişim sıkma canını verirsin biraz geri alırsın sonra yine verirsin hayat böyle degilmi gelgitlerle dolu mücadeleye devam
bende börek yaptım çocuklarada daha pişirmedim kızlar ucundan kıyısından alırım azcık nefis bu demi:)
doracım tıka basa yemediğin sürece problem yok dikkat et unutupta götürme cevizler gibi:)

:kedi::kedi::roflol::roflol::roflol::mymeka:

:roflol:

:kedi::kedi::roflol::roflol::roflol::mymeka:
:umursamaz:sen bana nasıl vurursunnnnnnkötükedihüso :eek:klava: kaydirigubbakcemilesaçından tutar sürüklerim seni:umursamaz:
opuyorumnanaktanay bak kıyamadım yine ama ben doğru söylüyorummm:kedi:
evet kızlar doracım cuma yarışmasına katılmak isteyenlerden bir arkadaş çagırdım yagmurtası78 kilo imiş 70 79 kilo olanlar birlikte zayıflıyor topiğine takılmış epey ama cıkmış gelirse kalsın
gerçekten kilo vermek isteyenlere acıgız dimi:)hihoyyyt

:umursamaz:sen bana nasıl vurursunnnnnnkötükedihüso :eek:klava: kaydirigubbakcemilesaçından tutar sürüklerim seni:umursamaz:
opuyorumnanaktanay bak kıyamadım yine ama ben doğru söylüyorummm:kedi:
evet kızlar doracım cuma yarışmasına katılmak isteyenlerden bir arkadaş çagırdım yagmurtası78 kilo imiş 70 79 kilo olanlar birlikte zayıflıyor topiğine takılmış epey ama cıkmış gelirse kalsın
gerçekten kilo vermek isteyenlere acıgız dimi:)hihoyyyt

tamam tatlım gelene kapmız sonuna kadar açıkkaydirigubbakcemile5
eğer vermek istiyorsa neden olmasınolumunekankayizsmile
ama en son takıma geldiği için bir müddet kül kedi:hulya:si olsun.

bu simleylere bayılıyorum insanın tüm duygularına tercümann oluyoryerimseniben:lepi:

tamam tatlım gelene kapmız sonuna kadar açıkkaydirigubbakcemile5
eğer vermek istiyorsa neden olmasınolumunekankayizsmile
ama en son takıma geldiği için bir müddet kül kedi:hulya:si olsun.
kızı korkutma kız:)
bu arada 14 takımın üyeleri neden çok az bilen var mı?
:nazar:ay bu smileyi görünce canım ne çektiiiiiiiiiii:)))))))))))):kedi:

kıyamam ya edacım gecmiş olsun baş agrısı zor valla
kızlar nerdesiniz ya
kusura bakmayın hadi ilk hafta diye susuyorum ama benimde iki tane cocugum ve sorumluluklarım var cakılı bıraktınız beni buraya içinizden kızacksınız belki ama bir daha lütfen daha dikkat

Canım ya kusuruma bakma senin ve yardımcı olan tüm arkadaşların ellerine sağlık.Hepinize çoook teşekkürler...opuyorumnanaktan

İyi akşamlar Hanımlar:hulya:

Tahlil sonuçlarım iyihihoyyyt stresten uyuyosundur sen dedi doktor aabi,sakinleştirici yazayım mı dedi.yok istemem dedim gamyoncuiremsu sersem gibi oluyorum sonra
erkek arkadaşımın çalıştığı mağazaya gittim sonra,50 kuruşa light süt var a.101 de heryerde geçerli mi bilmem ama yakınızdaysa bakın bi derim.Pastaneye gittik çay içmeye pis pis sırıttı o pastalar bana diyet bişi yok diye de bişi yemeden oturdum aç karnıma.

nese ben sabahtan alayım ne dediğimi,günlük tutmuyorum ama iyi oluyo burdan takip etmek uff nasıl koyveresim gelio bazen anlatamammm:sinifsinif:böle aç aç kalkınca şimdi de tatlı yiyesim geldi.benneyaptımkibenneyaptımki.geçelim ne yedik ne içtik

Sabah,(12:00)
1 yumurta 1 tatlı kaşığı zeytinyağı,1 domates,az peynir az kaşar ile yapılan tavada yumurta.iZİNLİYİM BUGÜNNNNNzemuszemus
5 YEŞİL ZEYTİN
1 fincan papatya çayı

arada

1 fincan kuşburnu çayı

saat 19 da akşam yemeği yiyebildim ancaakannehir

1 Kase mahluta çorba
1 su bardağı beyaz makarna (canım kepekli çekmedi:dilcikar: )ile yapılmış turplu, taze soğanlı, peynirli, kaşarlı, domatesli,nar ekşili,elma sirkeli,limonlu,fesleğenli,zeytinyağlı anlayacağınız herşeyli salata

şimdi de diyet sütümle kafeinsiz kahve içtim accık ta %70 kakaolu çikolata yedim

kendinize iyi bakın kızlarr olumunekankayizsmile

Ben 32 yaşında 2 çocuk annesiyim canım boyumu ben bilem bilmiyorum canımmm,yarışmaya 2007 yılında 78le başlayıp 57yle mezun olduktann sonra dikkat etmediğim için tekrar buray dönmüş bulunuyorumm
ama hiç çıkamicamm herhalde bennn

canımm.tesekkür ederim kendini tanıttıgn için.bu yarışma ve sorumluluk duygusu iyice kamçılıyo beni.bence hepimiz çok güzel kilolar vericeğiz,inanıyorum:)

bugün ben regl oldum o yüzden bayagı kötüydüm şimdi daha iyiyim.
ne yediklerime gelince
sabah 1 armut ve 2 elmanın suyunu sıkıp içtim.
öglen bir küçücük ekmekcik içine de ince dilim light yogurlu peynir
akşamda küçü puding kasesinde çorba.
şimdide 1-2 tane ligt çubuk kraker yiyorum.

burdan vivacımı kutluyorum 58.9 olmuş bugün.opuyorumnanaktan

nerde bu kızlar günaydın herkeseeeeeee
yagmurtası isimli arkadaş gelmemiş
harikulade yagmurtasını davet etmiştim gel diye eger gelmezse gel canım takıl buraya tamammı
hadi perinin msafiri var benimde vardı diğerleri nerde acaba viva hiç girmedi hayırdır
küto oirpata siz nerdesiniz
akşam bende börek yedim kızlar ama tam gaz devam yedim diye bozulmasına izin veremem :) ortalarda olmayabilirim malum hafta sonu kayınvalidemlere falan gececgiz pazar market alışveriş ooooo çok işim var yine görüşmek üzre
ha misimmmm tahlillerin temiz çıkmasına sevindim canım yediklerinde güzel bırak sıırıtsınlar bir süre sonra sen onlara sırıtacaksın inşallah size galip geldim diye :)oky mi canım
moda makyaj cok az yemiyormuusn ?sadece meyve suyuyla öğlene kadar beklemişsin öğlende yogurtlu peynir yemişsin hani yemekkkkk bunlar ara öğün olur sadece
biz hızlı kilo vermeye degil saglıklı kilo vermeye calışalım kızlar lütfen saglıgınızdan olmayın
oky öptüm siziiiiiiii

Çoğu zaman kilo almamıza neden olan zararlı bazı alışkanlıklarımızın farkında olmayız. Oysa fazla kilolarımızdan kurtulmak ve formda kalmak için öncelikle zararlı alışkanlıklarımızı tanımamız gerekir. Bu durumdan yola çıkarak sizin için uygulaması basit ama yararı büyük olan 50 maddeyi derledik.

1. Zayıflamak için elinizde yeterli sebepler olsun ve düşence olarak kendinizi buna hazırlayın.
2. Zayıf günlerinizden bir fotoğrafınızı mutfağınıza asın.bunu kalkıp yapıyorum hemen şimdi ama ben çooooook uzun zmandır zayıf olmadım ki:)))))))))
3. Lokmalar arasında yarım dakika kadar ara vermeye çalışın.
4. Kesinlikle aç karnına alışverişe gitmeyin.
5. TV izlerken ya da kitap okurken birşey atıştırmayın.mesela bilgisayar başında otururken de bişiler atıştırmayın ne yediğinizin farkında bile olmuyorsunuz çünki örnek DORAAAA:)))))))))
6. Her öğünde sadece bir porsiyon yiyin.
7. Yemekten sonra hemen dişlerinizi fırçalayın.çok faydalı çok
8. Kendinize "Karnım gerçekten aç mı?" sorusunu sorun.valla ben gerçekten aç olmasada yiyenlerdenim tıka basa dolsun da midem :)
9. Isırdığınız her lokmanın tadını almaya çalışın.her lokmayı yavaş yavaş hım ne kadar da güzel tadını alarak
10. Yürüyen merdivenler ve asansörler yerine merdivenleri tercih edin.valla bunu burda cok yapıyorum hadi benim ki 3. kat arkadaşlara cıkarken bile asansör kullanmıyorum tepeliyorum o merdivenleri sonrada nefesim çıkmıyo:)
11. Yürüyüşlerinizi yemekten sonra yapın.
12. Aperatif olarak birşeyler içmek istediğinizde sadece domates suyu için.
13. Sebze yemeklerinin üzerine dökeceğiniz sosları suyla hazırlayın.
14. Meyve sularını yarı yarıya maden suyuyla karıştırıp öyle için.
15. Ayakta yeme yerine, oturarak yemeyi tercih edin.
16. Yemeğin dozunu fazla kaçırırsanız ertesi gün küçük bir diyet uygulayın.
17. Izgara yapacağınız eti yağlamak yerine soslayın.
18. Her öğünden önce yulaflı birşeyler atıştırın.
19. Diyet ya da light içecekleri tercih edin.bziim demet bunu tavsiye etmiyo ama :)
20. Abur cubur yerine küçük taneli meyvelere yönelin.
21. Her lokmanızı 20 kere çiğneyin.
22. Açlık hissettiğinizde şekersiz bile olsa sakız çiğnemeyin.sakız hım dhaa mı çok acıktırıyor mideyi yordugu için
23. Açlık hissettiğinizde evden dışarı çıkmaya çalışın.çıkın şöyle bir dolaşıp gelin faydalı valla denemesi bedava:) ben yapıyorum bazen :)
24. Açlık hissettiğinizde ince bir dilim salatalık yiyin.bu mevsimde salatalık ıyy
25. Kendinize vanilyalı, meyve sulu buzlar hazırlayın.
26. Davetlere gitmeden önce yağsız küçük bir yoğurt yiyin.
27. Peynir iştah keser, yemek öncesi yiyebilirsiniz.moda duydunmu güzelim yemek öncesi iştah kesiyomuş:)
28. Yatarken kesinlikle ağzınıza şeker atmayın.yatarken agzımda şekerin ne işi var ayol
29. Bitki özlü çaylar için.
30. Her öğünden önce bir bardak maden suyuna limon sıkıp için.denenebilir iştahta keser saglıklıda :)
31. Sevdiğiniz şeyleri küçük porsiyonlar halinde hazırlayın.
32. Öğünler arasında kilo aldırmayacak bir sebze ya da meyve yiyebilirsiniz.
33. Öğün saatlerinize uymaya çalışın.
34. O öğünde ne kadar yiyecekseniz o kadar pişirin.
35. Her zaman küçük tabaklar kullanın.
36. Canınız pasta yemek isterse 20 dakika beklemeye çalışın.sabır derdimizin devası:)
37. Aynanın önünde çıplak olarak kendinizi inceleyin.bunu yaparak daha cok azimlenecegimize eminim :)))
38. Akşam yemeklerinizi mutlaka hafif yiyin.
39. Kalorisi az mönüler bulunduran restoranlara gidin.
40. Sebzeleri haşladığınız suyu içebilirsiniz.
41. Meyve ve sebze ağırlıklı diyetleri tercih edin.
42. Et ve balığı alüminyum folyo içinde pişirin.
43. Haftanın bir gününü meyve günü ilan edin.
44. Haftanın bir gününü pirinç günü olarak değerlendirin.
45. Besinleri mümkün olduğunca ince doğrayın.
46. Bir hafta içinde yediğiniz her şeyi not edin.
47. Öğleden sonra iki tane katı yumurta yiyin.
48. Yemekten önce bir elma yiyin.
49. Çekirdekli meyvelerin çekirdeklerini bir süre ağzınızda tutun.
50. Zayıflamayı keyifli hale getirecek ödüller belirleyin

alsanaalsanasmile alsanaalsanasmile alsanaalsanasmile alsanaalsanasmile alsanaalsanasmile alsanaalsanasmile
gel buraya gel sen gellllllllll karabiberin hesaplamasını sen yaptın dün dimialsanaalsanasmile o nasıl hesaplamaaaa 100 le çarpmayı unutmuşun onuda öylece göndermişsiz kalistecim de kalite konrol etmiş onaylamış ama azra sıladan kaçamamış kaydirigubbakcemile3 birde onun gözünden kaçsaydık tam olacakmış kaydirigubbakcemile3
oy kıyamam cokmu vurdum snaa ben yok kzuucummmmm o şakaydıııııı seni seviyorum bir yanlışlık yapmışız ne var ki bunda aaaaaaaaaa yanlışlıklar gelir ve gecer ama dostluklar bakidirrrrrŞeniz Şeniz Şeniz Şeniz Şeniz Şeniz canım arkadaşım benim bizim canımız sagolsun dimiiiiiiiiii kaydirigubbakcemile5 :lepi: alkisalkisalkis harikayız biz :sm_cool:

günaydın kızlar

ebrucum sıraladığın öneriler çok güzel. yapılamayacak şeyler değil. birkaçını uygulamaya koysak gerisi gelir diye düşünüyorum.

misscim tahlillerinin iyi çıkmasına sevindim. stres herşeyin kaynağı zaten zaten. bir hayatımızdan çıkartabilsek şu stresi guclubacismile bende üzgün ve sinirli olduğum zamanlarda çok uyurum mirmirmirmir

modacımmm gerçekten çok çok az yiyorsun. hatta yemiyorsun. şu an sana kilo verirmişsin gibi gelir ama vücudun buna alışacağı için ilerde kilo vermen durunca hiçbirşey etki etmez sana. hatta normal düzende bile olsa yemeye başladığında fazlasıyla alırsın geri yasakkelime herşeyden ye ama kararında ye. ZEHİR MİKTARDADIR Şeniz

ben akşam çok dikkat edemedim yediğime. eşimin halasına uğradık. yemek yemeden bırakmadı. ama önceki yediğime göre yinede miktarı azalttım :kedi:

dün sabah
2 tane kuru kayısı
birkaç küçük kepekli galeta
öğlen
tavuk ızgara (göğüs eti 2 parça) 2 parça patates + 1 biber kızartması + salata + 1 yoğurt + 1 ayran ohaoldumsmile (tavuk çok kuru geldi. yutamadım kafamçokkarıştı)
ara 1 yoğurt
akşam
1 tabak çorba + kurufasulye + 3-4 kaşık pilav + salata + yoğurt
küçük bir parça tahin helvası

X