Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

ya şey ben tarçını sordum da normal tarçın atılmıyomuş. çubuk tarçınlar varmış ondan atmak gerekiyomş yoksa kötü olurmuş. anneme sordm bizde varmş denycem

aa kzlar bide 65 kiloya indiğimde babam istediğim telefonu alcak acayip motive oldm hadi dua edinde zayıflaym aslnda hepimz birbirimize edelim müminin mümine duası daha makbulmş

Ben daha çubuk alamadım. Toz tarçını attım çaya ama iğrenç oldu

evet canım toz tarçın berbst olur.çayı bulnadırır ve çökmez sanırm böylece ağıza gelir.ben çayı denedim süper oldu.zaten bayılırm tarçın tadına çaylada bi başka güzel oluyo :)

dene şekercim memnun kalırsın :)
bu arada umarım mümkün olan en kısa zamanda inersin 65 kiloya tabiki sağlıklı bir şekilde.. bende güya 60 olunca annem araba alcaktı ama o günün geleceğinden ümidi keserk daha fazla belkemedne aldık arabayı iç haketmiyorum ama :kedi:

cık cık cık beraber inicezz ne demek ümit kesmek ? lmaz:

günaydın hatunlar,nasılsınız? şişttt kaptanımız,önderimiz bize gaz verirken kendini unutmuşsun şekerim.hep beraber vereceğiz bu kilocukları hep beraber hihoyyyt gerçi ben bu hafta mezun olmayı planlıyorum yoksa sınıfta kalacağım değil mi :sinifsinif: yok yok sınıfta kalmayacağım mezun olup kilomu korumaya çalışacağım.sonra sızın başarı öykilerinizi okuyup çok çookkk mutlu olacağım :lepi:

27,07,2009 günlük beslenme

sabah:klasik kahvaltı(çavdar ekmekli)
ara: 250 ml light süt
öğle:1 tabak taze fasülye yemeği
ara: çayın yanında 3 adet light bizküvi
akşam: 1 tabak sebzeli tavuk yemeği
ara:4 erik

3,5 lt su tükettim

herkese kolaylıklar dilerim

günaydın fıstıklı kurabiyeler.... güne bomba gibi başaldım ve özgüven tavan durmda :) niye bilmiyorum ama kendmi süper hissediyorum..
bu arada şimdi mr.baskülün yanından geliyorum ve beni cumadan 600 gr eksik gösterdi üstelik tamamı yağ delikafadulden inanamıyorum yaaa yupiiii :sm_cool:

cık cık cık beraber inicezz ne demek ümit kesmek ? lmaz:

şekercim ve mooncum kendimi bırkamadım.ümidi kesmek derken cümlemde anlatmak istediğimi tam veremedim galiba.. yani onca zamn geçip ben hala 60 a inemeyince 60 ı beklemedne aldık arabayı oysaki 60 a ineiblseydim o benim ödülüm olacaktı o manada yaniii yoksa tam gaz devam :))))

mooncum umarım seni bu hafta mezunlar kervanına katarız.bu başarıyı görmek hepimzi için ayrı keyif ve motive olucak canım... a.s.

tarçınlı çay hakkında not: ben siyah çayı şekersiz içemediğimden tarçın hadisesini birazdan yeşil çayla deniycem.şu an size yazarken demlenmesini bekliyorum. beğenirsem tavsiye ederim :)

2. TAKIM ÜYELERıNıN ANALıZı CEVABI

Silviya

Sınıfta kalmamın sebebi çok uzun süredir burda olup bir ileri bir geri hareket etmem ama artık bunu değiştirip gecer notu alabilmek için mümkün olduğunca geri dönüş yapmadan çabalıyorum. Yaptığım çok özel birşey yok herzaman olmasada mümkün olduğunca 6 öğün kuralına uymaya çalışıyorum.yazın gelişi su içememe sorununu oldukça azalttı ve su tüketimim genel olarak 2-3 lt civarlarında.yağdan mümkün mertebe uzak duruyorum arada kaçamaklarım olsada tatlılar konusnda dengelemeye çalışıyorum.
HEDEF: 1 Eylül (doğum günüm) 73

singing kettle
Hedef : 1 Temmuz => 68
Başlangıç Tarih : 09.05.2008
Kaç aydır rejimde? : 13
Başlangıç Kilo : 79
Şimdiki Kilo : 72,3
Verilen Kilo: 6,7
Minimum Değer: 13
Kilo kaybı yüzdesi : 8%
Karne Notu : 52
Sonuç : Sınıfta kaldı.
Bilgi : Gerileme var ve bu durum iki aydır devam ediyor, lütfen dikkat! Karne notu son bir ayda 53 den, 52 ye gerilemiş. Hedefine ulaşamamış.
Beklenen : Nisan analizinde açıklama almıştık. Aradan geçen üç ayda toplam 600 gram vererek, karne notunu 61 den 52 ye düşürmüş. Durumu ile ilgili YENıDEN açıklama alalım.
Ayrıca yeni bir hedef belirlemesi gerekiyor.

LEAH
Hedef : ?
Başlangıç Tarih : 18.07.2008
Kaç aydır rejimde? : 3 (Başlangıç: 62. etap Ayrılma: 71. Etap Dönüş: 112. Etap. Dolayısı ile yarışma süresini 10 etap yani 3 ay olarak kabul ediyoruz.)
Başlangıç Kilo : 86,7
Şimdiki Kilo : 90,4
Verilen Kilo: -3,7
Minimum Değer: 3
Kilo kaybı yüzdesi : -4%
Karne Notu : -123
Bilgi : Temmuz ayında analizi ilk defa yapıldı. Doğum sonrası dönüş olduğu için açıklama almak için 3 ay süre tanıyalım.
Beklenen : Hedefini alalım.

EN-FUR-TU
Hedef : Eylül => 69
Başlangıç Tarih : 16.01.2009
Kaç aydır rejimde? : 5
Başlangıç Kilo : 74
Şimdiki Kilo : 72,6
Verilen Kilo: 1,4
Minimum Değer: 5
Kilo kaybı yüzdesi : 2%
Karne Notu : 28
Bilgi : Gerileme var ve bu durum iki aydır devam ediyor, lütfen dikkat! Karne notu son bir ayda 45 den, 28 e gerilemiş.
Beklenen : Nisan analizinde açıklama almıştık. Aradan geçen üç ayda toplam 700 gram vererek, karne notunu 35 den, 28 e düşürmüş. Durumu ile ilgili YENıDEN açıklama alalım.

megilara
Hedef : 15 Temmuz => 63
Başlangıç Tarih : 20.03.2009
Kaç aydır rejimde? : 3
Başlangıç Kilo : 70,5
Şimdiki Kilo : 65
Verilen Kilo: 5,5
Karne Notu : 183
Sonuç : Sınıfı geçti.
Bilgi : Gerileme var ve bu durum iki aydır devam ediyor, lütfen dikkat! Karne notu son bir ayda 215 den, 183 e gerilemiş. Hedefine ulaşma olasılığı düşük görünüyor.

moonserose0
Hedef : 5 Temmuz => 54
Başlangıç Tarih : 10.04.2009
Kaç aydır rejimde? : 2
Başlangıç Kilo : 59
Şimdiki Kilo : 54,8
Verilen Kilo: 4,2
Minimum Değer: 2
Kilo kaybı yüzdesi : 7%
Karne Notu : 210
Bilgi : Gerileme var. Karne notu son bir ayda 300 den, 210 a gerilemiş. Hedefine çok yaklaşmış, tebrikler.

l.i.i.y
ARTIK TAKIMDA DEĞıL

nalansu09
Başlangıç Tarih : 22.05.2009
Kaç aydır rejimde? : 1
Başlangıç Kilo : 80
Şimdiki Kilo : 75,4
Verilen Kilo: 4,6
Minimum Değer: 1
Kilo kaybı yüzdesi : 6%
Karne Notu : 460
Sonuç : Sınıfı geçti. Takımın en iyi kilo vereni. :hooray:
Bilgi : Temmuz ayında analizi ilk defa yapıldı.
Beklenen : Hedefini alalım. Takımın en iyi kilo vereni olduğu için deneyimlerini paylaşmasını rica edelim.

Takım Kaptanının Sorumluluğu:
Her üye için karnelerin altına "BEKLENEN" başlığıyla düştüğüm notlardan yola çıkarak hazırlayacağınız analiz raporu cevabını, EN GEÇ 7 AĞUSTOS 2009 (116.Etap) gününe kadar iletmeniz gerekmektedir. Aksi halde, takım analizi bir daha yapılmayacaktır.
NOTLAR:
1- Haziran girişli üyelerin analizleri Ağustos, Temmuz girişli üyelerin analizi de Eylül ayında yapılacaktır.
2- Sınıfı geçmek için minimum karne notu 100 olmalıdır.
3- Sınıfta kalan üyelerden her ay açıklama almıyoruz. Durumlarında değişme olabilmesi açısından 3 ay süre veriyoruz.
4- Takımın en iyi kilo vereni değişmediği sürece, açıklama almamıza gerek yok.
ARŞıV:
Nisan 2009 Analiz Raporu : http://www.kadinlarkulubu.com/6269533-mesaj60.html
Nisan 2009 Cevap: http://www.kadinlarkulubu.com/6532528-mesaj80.html
Mayıs 2009 Analiz Raporu : http://www.kadinlarkulubu.com/6749961-mesaj106.html
Mayıs 2009 Cevap : http://www.kadinlarkulubu.com/7001589-mesaj127.html
Haziran 2009 Analiz Raporu : http://www.kadinlarkulubu.com/7447979-mesaj145.html
Haziran 2009 Analiz Cevap: http://www.kadinlarkulubu.com/7540058-mesaj157.html

KIZLAR SıZDEN RıCAM kilo bildrimi yaptığınız zamandaki gibi bu mesajjı alıntılayıp kendinizle ilgili olan yere cevabınızı yazmanızdır.bunu en kısa zamanda halledelim olur mu?

anladım silviyacığım,enerjin buraya kadar geldi :)) hep beraber motive oluyoruz ne güzel

evet ,
silviş vitesi küçültmek geriye takmak yok . hep 5 te gidecez inşallah.
analiz raporu için tşk.
hadi bakalım mooncum.
ve takımın diğer bürün çıtır adayı hatunları selam.
nalansu toptan yaptım gene.
megicim ,enfurtu cum.cadıcım,leahcım
unuttğum varsa kusura bakılmasın.

Silviya

Sınıfta kalmamın sebebi çok uzun süredir burda olup bir ileri bir geri hareket etmem ama artık bunu değiştirip gecer notu alabilmek için mümkün olduğunca geri dönüş yapmadan çabalıyorum. Yaptığım çok özel birşey yok herzaman olmasada mümkün olduğunca 6 öğün kuralına uymaya çalışıyorum.yazın gelişi su içememe sorununu oldukça azalttı ve su tüketimim genel olarak 2-3 lt civarlarında.yağdan mümkün mertebe uzak duruyorum arada kaçamaklarım olsada tatlılar konusnda dengelemeye çalışıyorum.

singing kettle
Bilgi : Gerileme var ve bu durum iki aydır devam ediyor, lütfen dikkat! Karne notu son bir ayda 53 den, 52 ye gerilemiş. Hedefine ulaşamamış.
Beklenen : Nisan analizinde açıklama almıştık. Aradan geçen üç ayda toplam 600 gram vererek, karne notunu 61 den 52 ye düşürmüş. Durumu ile ilgili YENİDEN açıklama alalım.

LEAH

Geçen sene yarışmadayken tüp bebek tedavisine başlamıştım. Aldığım hormonlarla birlikte 82 kiloda hamile kaldım. 8. haftada düşük tehdidi ile kanama başladı. 18 hafta boyunca, hormon iğneleri olarak ayak parmağımı kıpırdatmadan yatmam gerekti. Hayırlısı ile doğuma girdiğimde tam 105 kilo idim Şimdiki halime şükrediyorum :)

Diyetisyene de başladım. Bu kilolarla depresyona girmenin sınırındayım çünkü. Ama kısa sürede kilo vermiş olmak beni çok motive etti. Artık bu kilo işi benim için sadece zaman meselesi !!

Hedefim: Yılsonuna kadar 70 kiloyu görmek.

EN-FUR-TU
Hedef : Eylül => 69
Başlangıç Tarih : 16.01.2009
Kaç aydır rejimde? : 5
Başlangıç Kilo : 74
Şimdiki Kilo : 72,6
Verilen Kilo: 1,4
Minimum Değer: 5
Kilo kaybı yüzdesi : 2%
Karne Notu : 28
Bilgi : Gerileme var ve bu durum iki aydır devam ediyor, lütfen dikkat! Karne notu son bir ayda 45 den, 28 e gerilemiş.
Beklenen : Nisan analizinde açıklama almıştık. Aradan geçen üç ayda toplam 700 gram vererek, karne notunu 35 den, 28 e düşürmüş. Durumu ile ilgili YENİDEN açıklama alalım.

megilara
Bilgi : Gerileme var ve bu durum iki aydır devam ediyor, lütfen dikkat! Karne notu son bir ayda 215 den, 183 e gerilemiş. Hedefine ulaşma olasılığı düşük görünüyor.

moonserose0
Bilgi : Gerileme var. Karne notu son bir ayda 300 den, 210 a gerilemiş. Hedefine çok yaklaşmış, tebrikler.

l.i.i.y
ARTIK TAKIMDA DEĞİL

nalansu09
Beklenen : Hedefini alalım. Takımın en iyi kilo vereni olduğu için deneyimlerini paylaşmasını rica edelim.

Her üye için karnelerin altına "BEKLENEN" başlığıyla düştüğüm notlardan yola çıkarak hazırlayacağınız analiz raporu cevabını, EN GEÇ 7 AĞUSTOS 2009 (116.Etap) gününe kadar iletmeniz gerekmektedir. Aksi halde, takım analizi bir daha yapılmayacaktır.
NOTLAR:
1- Haziran girişli üyelerin analizleri Ağustos, Temmuz girişli üyelerin analizi de Eylül ayında yapılacaktır.
3- Sınıfta kalan üyelerden her ay açıklama almıyoruz. Durumlarında değişme olabilmesi açısından 3 ay süre veriyoruz.
ARŞİV:
Haziran 2009 Analiz Raporu : http://www.kadinlarkulubu.com/7447979-mesaj145.html

[/B]

KIZLAR SİZDEN RİCAM kilo bildrimi yaptığınız zamandaki gibi bu mesajjı alıntılayıp kendinizle ilgili olan yere cevabınızı yazmanızdır.bunu en kısa zamanda halledelim olur mu?
[/QUOTE]

anladım silviyacığım,enerjin buraya kadar geldi :)) hep beraber motive oluyoruz ne güzel

delikafadulden hop hop zıp zıp... :) aman motivasyon düşmesin

singingim kesinlikle yok geri sarmak... vites daim 5 te :)
bu arada analiz raporlarını sevgili nalansu daha ilk yayınlandığında getirmişti takıma ama sanırm o zaman cevap yazan olmadı olduysada hatıralyamıyorum.şimdi toparlayıp vakit geçemden vermemiz gerek yoksa analiz dışı kalırız

LEAHcım ilk cevap senden geldi. teşekkürler canım..

fıstıklar ben kaçar...
bu arada yeme düzenim bir süre çorba +salata + meyve çok azda tavuk dörtlemesi üzerine olucak hergün detaylı yazmayabilirm haberiniz olsun

fıstıklar ben kaçar...
bu arada yeme düzenim bir süre çorba +salata + meyve çok azda tavuk dörtlemesi üzerine olucak hergün detaylı yazmayabilirm haberiniz olsun
[/QUOTE]

ben bu dörtlüyü çok sevdim bu hafta sana katılmayı düşünüyorum.bende aynı dörtlüyle yola devam edeceğim

bende yapacakmıyım bu analizden ? bide silviya yağ analizi yapan tartın var sanırm menun musun ?

selam güzeller.yazılanları okudumda,hepinizin keyfi yerinde sanırım.allah bozmasın.bende iyiyim bakalım bu hafat yeterli kilo verirsem dahada iyi olacağım.leah'a dr. tarçını önermiş ya,bende geçen gün bi arkadaşın bloğundan metabolizma arttırcı içecek tarifi vardı.2 adet yeşil elma,1 limon,1 tatlı kaş.karanfil ve 1 tane çubuk tarçın.bunları kaynatıp ılık bi şekilde yemeklerden sonra içmek gerekiyor.ama ben gün içinde 2-3 bardak içmeyi düşünüyorum.tadına kötü denmez.güzelde denmez ama idare eder işte.inşaallah hızlandırır metabolizmamı.

bende hemen analiz sonuçlarına cevabımı yazayım.hazır oğlum yatarken....

Silviya

singing kettle
Beklenen : Nisan analizinde açıklama almıştık. Aradan geçen üç ayda toplam 600 gram vererek, karne notunu 61 den 52 ye düşürmüş. Durumu ile ilgili YENıDEN açıklama alalım.

LEAH

Geçen sene yarışmadayken tüp bebek tedavisine başlamıştım. Aldığım hormonlarla birlikte 82 kiloda hamile kaldım. 8. haftada düşük tehdidi ile kanama başladı. 18 hafta boyunca, hormon iğneleri olarak ayak parmağımı kıpırdatmadan yatmam gerekti. Hayırlısı ile doğuma girdiğimde tam 105 kilo idim Şimdiki halime şükrediyorum :)

Diyetisyene de başladım. Bu kilolarla depresyona girmenin sınırındayım çünkü. Ama kısa sürede kilo vermiş olmak beni çok motive etti. Artık bu kilo işi benim için sadece zaman meselesi !!

Hedefim: Yılsonuna kadar 70 kiloyu görmek.

EN-FUR-TU

3 aydır pekte düzenli diyemeyeceğim şekilde diyet uyguluyorum.3 ayda yalnızca 700.gr. vermişim.tabii bu bir hafta verip diğer hafta duraklayarak devam etti.bi arada tatile çıkmıştım işte zaten o tatilden sonra toparlayamadım kendimi.bu sefre ki hedefimi küçük tuttum.bu sefer başaracağım umarım.hareketi arttırarak,yediklerimi tekrar gözden geçirdim.porsiyonlarımı dahada azaltıp,akşam 6,dan sonra yemek yememeye karar verdim.bir dahaki analiz döneminde sınıfı geçti ibaresini görmek istiyorum artık.yeni hedefimde 1 eylülde 70 kg. olabilmek.madem çok yavaş kilo veriyorum o zaman daha küçük hedefler yapayım kendime değil mi ama?

megilara

moonserose0

l.i.i.y
ARTIK TAKIMDA DEĞıL

nalansu09

NOTLAR:
ARŞıV:

KIZLAR SıZDEN RıCAM kilo bildrimi yaptığınız zamandaki gibi bu mesajjı alıntılayıp kendinizle ilgili olan yere cevabınızı yazmanızdır.bunu en kısa zamanda halledelim olur mu?
[/B]

Son düzenleme:
selam fıstıklar.. ben geldimmm...

mooncum katıl tabii :) ben bugün
kahvlatı olarak armut ve sütle geçiştirdim.
öğle: 2 kepçe mercimek çorbası
ara: 1 albeni
akşam: söğüş salata , 1 dl tavuk biftek , 1 kepçede mericmke çorbası +1 dl ekmek.
bugünlük bukadar. 1 lt su içtim 3 lt ye kadar devam..

enfurtucum o karışımın tadı bana göre çok güzel. bir kere yapmıştım ama düzenli içemedim sonra dolapta unutmuşum bozuldu :) ama gayet güzel bir içicek hele benim gibi hiçbir hazır içeceği tüketmeyene(soda hariç) harika

bu arada analiz cevabın için teşekkürler ama hedefini net olarak belirmeişsin hangi ayda kaç kilo oalcaksın canım?

bide leahcım sene sonu 70 olucam dmeisin onu net tarih belirtmek adına 30 aralıkta 70 olarak düzenlicem canım bilgine..

şerker cadım sen daha yeni olduğun için analize henüz girmiyosun. 2 ay faln geçmesi lazım analizinin yapılması için.
tartımı sormuşsun yağla ilgili olan kısmın nekadar doğru olduğunu bilmiyorum ama memnunum.şu alışveirş merkezlerinde para atılarak analiz yapan tartılarlada kıyaslamıştım hemen hemen sonuçlar aynıydı.işimi görüyo yani..

Kızlar

Sabah terazi beni yine sevindirdi :) 87.4 kg. oldum :)Ben kendim için geçerli zayıflama formülünü buldum sonunda. Dediğim gibi bundan sonra bu kilo işi benim için zaman meselesi. Önümde verilecek 17 kilo ve demek ki 17 hafta var :)

Bu arada bebekle ben çok fena hastayız. ıkimiz de nezle, başağrısı, geniz akıntısı buna bağlı uykusuzluk çekiyoruz. Zten kız da bizim yatakta yatıyor kaç zamandır, Bır köşeye ilişip uyuyorum geceleri 1-2 saat..

Son düzenleme:
merhaba hatunlarım nasılsınız ? leahcığım yaz nezleside pek beter olur yaa geçmiş olsun canım.dün uluslararası halk dansları festivaline gittim.çok eğlenceliydi.polonyalı ve slovak kızları görünce daha bir aşka geldim kilo vermek için ,kızlar incecik bacaklar sütun gibi ... hedefime ulaşsam bile her fırsatta onlar gibi olmak için spor yapacağım kaydirigubbakcemile2 festival sahilde bir tesisdeydi ve tesise kadar sahil booyu 40 dakika tempolu yürüdüm yani sporumuda o arada yapmış oldum sayılır :))silviyacığım seninle hemen hemen aynı şeyleri tüketmişiz albeni hariç :)
28,07,2009 günlük beslenme
sabah:klasik kahvaltı çavdar ekmekli
ara:yok
öğlen:köfteli yoğurt çorbası
ara:1 adet şeftali
akşam: 1 porsiyon tavuk izgara ve salata
ara: 3-4 adet erik yedim

4 lt ye yakında su tükettim.
herkese kolaylıklar dilerim

günaydın hanımlar burda takımın en iyi kilo vereni diyor ama ben acayip kötüyüm şu anda ya bi gün dikkat ediyosam ikinci gün çoşuyorum tatil dönüşü beni sıkı bir diyet ve spor programı bekliyor leah cım azmine hayran kaldım ve iiraf edim çok kıskandım valla bende tatil den sonra diyetisyene gidicem işallh..silvişim hadefim aralık ayında 65 i görmek .ya kızlar ne güzel ölümüne spor yapıyodum bi tail beni mahvetti dün baktım 76 olmuşum sinirim çok bozuldu aglıcaktım nerdeyse ya bu çorba meyve olayı benideacayip cezbetti ama dönüşüm muhteşem olacak ..allah izin verirse kendimi toparlıcam hepinizi candan öpüyorum sevgilerimnle bby:a015::a015::a

silvişim sanırım bi sorun oldu ne yaptıysam en fur tunun mesajından alıntı yaparak yazamadım hedefimi bendeayrı bi mesaj olarak geçtim siz ekleyebilirsenizsevinirim akşam bakarım gerçi ben yapabilirsem yaparım hadi bby

Leahcım geçmiş olsun.. hasta olmanıza üzüldüm ama tartı ile aranızdaki dialoga da sevindim :) formülü buldum derken tam olarak ne kastettin zamana yaymayı mı? yosa bizden sakladığın gizli bişey mi var klava: ( :roflol: )

ama ama ama nie yüzüme vurdunki albenimi bak ağlarımmafoldumben şaka bi yana o an yeme yiyebileceğim bi durmda değildim ve karnım çok açtı.biride albeni verince dayanamadım gümlettim.

nalansu canım yukarıdaki mesajında hedefini belirmişsin ama analiz raporuna ekleyebileceğim türden bi mesaj yazmaışsın.kilo vermeyi nasıl başardığın konuusndaki deneyimleirni aktarman gerekiyo. o tarz bi mesaj yazarsan ben ekleirm listeye senin için. o kısmını kafana takma yani şeker...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…