Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

silviyaaa xD bu defa ben yakaladmm. :-)

fear faktör müdür nedir onu izliyodm midem bulandı geldim. o kadar iğrenç olunabilirmi yaa. yengeçlern arasndan ağızlaryla manda gözü topladılar. çok kötü oldumm ayy ..

öğğğğğğğ... değil izleke okuyunca bile midme kalktı.naaptın sen şeker gece gece yaaa.. iğğğğğğğğğ

nalansu ve silviş çok çok haklısınız.
ve tşk. ler bilgiler için nalansu. benimkinde sadece lipo lazer kısmı uygulanacak vakumla çekme kısmı yok . varislerim yüzünden. bir şeyi düzeltmeye çalışırken bozduğumuz şeyler olmasın dendi.
ben son derece bilinçsiz ve hazırlıksız gittimki bu benim tarzım değildir . her neyse. bugün gittim. 4 tane kutucuk bağladılar 10 ar dakikadan 4 bölüme bugün göbek bölgemi yaptılar.yani 40 dakika sürdü.yağları parçalıyor ve vücüttan atılmasını sağlıyormuş. sonundada 5 dakikalık bir titreşim aletine bindim. gittiğimde sean öncesi bir ölcüm yapıldı. bitincede tekrar bir ölçüm. incelme var . tabi ben bugün sanbah kalkıp yürüyüşümüde yapmıştım.
ancak oğlumu babası işe götürmüştü dönüşte onu ordan alıp eve gelmemiz mümkün olmadı yolda bir kapris bir kapris. onunda gönlü olsun diye bir alışveriş merkezindeki oyun parkına götürdüm ama eve geldiğimizde yorgunluktan kolumu kaldıracak halim yoktu.
2 lt su içildi.
tabi yediklerimede dikkat etmem gerek.

singingim emekler ziyan olmasın sende maximum dikkat göster beslenme ve spora böylece fazlalıklarında kurtul (laf aramızda 2-2,5 ay sürüreçte zaten maximum dikkatle 2 bedne incelebilirsin ama işte bu bi motivasyon olcak senin için madme başladın bu fırsatı sonuna kadar değerlendir dedim)

herkese iyi geceler... a.s.

Beni de alın aranıza. :gitme: Diyete (ve spora) bu Cuma günü yeni başladım. Desteğe ihtiyacım var n'oluuur. Ben tekrar hesaplamayı yaparım, uğraştırmam da hem sizi. :sinifsinif:

selamlar canlarım.dün maalesef giremedim.oğluşum bir gece önce ateşlendi.sabah 5e kadar onunla uğraştım.uyandığındada acayip naz acayip tuz.offf anne olmak hiç kolay değil.allahım ne sabır veriyor bi bilseniz.ben zaten perşembe günü kilom dolayısıyla çok moralim bozuktu.gerçekten çok sinir olmuştum kendime.artık gerçekten anladım ki ben hem az hareket ediyorum hemde gereksiz yere bişeyler yiyorum.demek ki benm nerdeyse sıfır yağlı yemem gerk.mesela geçen gün milföyü kahvaltı niyetine saat taa 12 gibi yemiştim.artık 6 öğünümü düzenleyip ona göre yemeliyim.ve küçük kaçamak bile yapmamalıyım.çünkü emeklerim boşa gidiyor.mesela oğluma çorbasını yedirirken tabağın dibinde az bişey kalıyordu e israf olmasın diye onuda indiriyordum mideye.ama demek ki 1- 2 derken oluyor bana kilo.işte bunları yapmayacağım artık.

nalansuyum canım çok özledim seni yaaa.nerlerdesin.ahhh yokluğun çok belli oluyor.sen yoksun diye msn i açmıyorum bile.neyse keyfin yerinde olsunda başka bişey istemez....

tüm takım arkadaşlarım hepinize mutlu huzurlu günler dilerim.....

selamlar canlarım.dün maalesef giremedim.oğluşum bir gece önce ateşlendi.sabah 5e kadar onunla uğraştım.uyandığındada acayip naz acayip tuz.offf anne olmak hiç kolay değil.allahım ne sabır veriyor bi bilseniz.ben zaten perşembe günü kilom dolayısıyla çok moralim bozuktu.gerçekten çok sinir olmuştum kendime.artık gerçekten anladım ki ben hem az hareket ediyorum hemde gereksiz yere bişeyler yiyorum.demek ki benm nerdeyse sıfır yağlı yemem gerk.mesela geçen gün milföyü kahvaltı niyetine saat taa 12 gibi yemiştim.artık 6 öğünümü düzenleyip ona göre yemeliyim.ve küçük kaçamak bile yapmamalıyım.çünkü emeklerim boşa gidiyor.mesela oğluma çorbasını yedirirken tabağın dibinde az bişey kalıyordu e israf olmasın diye onuda indiriyordum mideye.ama demek ki 1- 2 derken oluyor bana kilo.işte bunları yapmayacağım artık.

nalansuyum canım çok özledim seni yaaa.nerlerdesin.ahhh yokluğun çok belli oluyor.sen yoksun diye msn i açmıyorum bile.neyse keyfin yerinde olsunda başka bişey istemez....

canım benim bende sizleri çok özledim inanki .kızlar ablamdayımşu anda kdz eregli ..öteki ablamde geldi bi sürüçocuk herimizde 2 tane kuzenlerimde biz burdayız diye geliyolar onlardada en az iki çocuk yani günümüz çocuklara dur sus demekle geçiyor

ama geceleri uyku diye bişey kalmadı çocuklar yatınca ancak oturup halleşiyoruz bilirsiniz biraraya gelince laf hiç bitmiyo koca bi senenin acısı çıkıyor ..

enfur tu cum furkanada çok geçmiş olsun umarım önemlibişeyi yoktur hadi hepinizi çooook öpüyorum kendinize iyi bakın ve lütfen ne yedigimi sormayın ..:eek:klava::eek:klava:

:-) enfurtu geçmş olsn..

bugn 2 baklava yedm . şu an cidden vicdan azabı çekiyorm ayy ne kötüymş diyet bozmaak

Beni de alın aranıza. :gitme: Diyete (ve spora) bu Cuma günü yeni başladım. Desteğe ihtiyacım var n'oluuur. Ben tekrar hesaplamayı yaparım, uğraştırmam da hem sizi. :sinifsinif:

üzgünüm canım malesef takıma yani üye almıyoruz artık... ama istersen bizmle paylaşımda bulunablirsin..

enfurtucum evet dikat etmek gerek bu 6 öğün düzenine ve yeteri kadar hareket şart bunun başka çıkar yolu yok canım... ayrıca oğluna geçmiş olsun canım.benim yeğenlerde hep böyle hassas en ufak bişeyde ateşlniyolar öksürüyolar hemen hasta oluyolar.niye bukadar narinler bilmiyorum ki...

canım benim bende sizleri çok özledim inanki .kızlar ablamdayımşu anda kdz eregli ..öteki ablamde geldi bi sürüçocuk herimizde 2 tane kuzenlerimde biz burdayız diye geliyolar onlardada en az iki çocuk yani günümüz çocuklara dur sus demekle geçiyor

ama geceleri uyku diye bişey kalmadı çocuklar yatınca ancak oturup halleşiyoruz bilirsiniz biraraya gelince laf hiç bitmiyo koca bi senenin acısı çıkıyor ..

enfur tu cum furkanada çok geçmiş olsun umarım önemlibişeyi yoktur hadi hepinizi çooook öpüyorum kendinize iyi bakın ve lütfen ne yedigimi sormayın ..:eek:klava::eek:klava:

:-) enfurtu geçmş olsn..

bugn 2 baklava yedm . şu an cidden vicdan azabı çekiyorm ayy ne kötüymş diyet bozmaak

pişt cadı bak dikkat et yarıştayız ona göree delikafadulden

günaydıııın . daha kahvaltı felan yapmadm. hemen geldim sizi görmeye :-) bu hafta 1. biz olcaz hadii :-) iyi kilo vermeler

selam kızlar silviş meraba canımne var ne yok az önce kahvaltımı yaptım mantar yedim azıcık dün akşamda parktaki spor aletlerine bindim yaklaşık 4 km yürüdüm sahilde tempolu.ha bide bir saate yakın halay çektik ablacıklarımla ..acayip ter döktüm valla ..şekercadım umarım dedigin olurcanımcım ama ben kilo aldım gibi geliyo bana bakalım ne olacak halim hadi hepinizi çok öpüyorumkızlar bby

bende seni öptm nalan kuşum :-)

evet silviya sıkı çalışalm xD ltfeen herkese diyorm :KK70: ayrıca nalancım o kadar enerrji harcamşsn sanmıyorm almamşsındır inşallah

Kızlar selam..

Ben de epey giremedim. ıki çocuk olunca insan nefes alacak vakit bulamıyor inanın. Neyse dün diyetisyene gittim. gene 40 dakika bekletti eşek. Kucağımda çocuk emzirerek konuştum. Kız da dışarda eşimle bekledi.

Özetle:

Benim 9 ekmek porsiyonu aynen kaldı
6 et 3 ete düştü
3 süt 6 süte çıktı
3 sebze sınırsız sebzeye döndü
2 meyve 4 meyveye çıktı.

ılginç biriki husus da var. Örneğin sabah çayını çubuk tarçın ile içmemi önerdi. Bir de gece yarısı 2'de bir bardak sütüm var. Tüm meyveler uzun sindirilmesi için yağsız süt ile beraber tüketiliyor.

Bir de ben, amman nasılsa salata yiyoz zaten deyip sos mos ne varsa yiyomuşum. Özellikle söyledi ki salatalar ya söğüş ya da limon+sirke ile tüketilecek.

Benim yediğim miktarlardan daha fazlasını verdi ama kesinlikle daha yağsız bir diyet hatta sıfır yağ. Günde aldığım yağın tamamını zeytinyağlılardan(öğlen zeytinyağlı doyana kadar sınırsız verdi) ve kahvaltıdaki 1 adet cevizden alacağım.

Spor da önermedi. Onun yerine fırsat bulunca uykunuzu alın dinlenin dedi. 10 gün sonra kontrol var. O zamana kadar umarım diyete güvenimi kaybetmem.

Enfurtu arkadaşım, çocuklardan artanı yeme. En büyük hata odur zaten. Bir arkadaşım demişti, artıkları yersen çöpe dönersin artıkları çöpe at demişti. Gerçekten doğru. Bırak çöpe gitsin. Sana yağ olacağına çöp olsun:)

Bu arada sabah kalkınca 2 bardak su geyiği bsana da önerdi :) Nedir bu yaa...Bebekle uğraşmaktan fazla soramadım ama bu su beni çok hıçkırtıyor sabah sabah..

Listem de şöyle:
kalkınca 2 bardak su
7:00 2 dilim ekmek + 2 kk peynir + 1 ceviz+ söğüş yeşillik

10: 00 1 porsiyon meyve+ 1 bardak süt

12:00 Sınırsız zeytinyağlı+ salata + 1 kase yoğurt + 2 dilim ekmek

16:00 2 porsiyon meyve + 1 bardak yoğurt/süt veya 2 dilim ekmekle 1 kk peynir

19:00 2-3 köfte kadar et + 1 kase yoğurt + söğüş yeşillik veya limonlu salata + 2-3 dilim ekmek

21:00 1 porsiyon meyve

02:00 1 bardak süt

selam canlarım leahında dediği gibi cücüklerden fırsat bulamıyorum ki nete gireyim.hele pazarları ev internetcafeye dönüyor ev.eşim laptopu getiriyor kardeşim pcde.banada furkanla oynamak düşüyor.e akşama kadar öğle yemeği yok akşam yemeği.bi bakmışım saat 10 olmuş.neyse.leah demek sporu önermedi dr.un.sen hala bebek emziriyon tabi bencede fırsat buldukça dinlenmelisin.gece kaç kere kalkıyorsun kim bilir?ah ah oğlumu emzirdiğim zamanlar geldi aklıma.özledim emişini.kızlar nasıl güzel bişey bi bilseniz.bekar olanlara diyorum,hayırlısıyla bi evlenin bebişiniz olursa onu emzirmek için çok uğraşın.harika bi duygu inanın.

nalansuyum uğramış .canım halay falan çekmişiniz ne güzel eğleniyorsunuz ya.kalabalık olunca çok zevkli oluyordur şimdi.tadını çıkar valla.e sen ne zaman dönüyon cadım benm....?

benm sofra hazırlamam gerek.bugün akşam yemeği gecikti biraz .soframızı hazırlamam gerek.hepinizi öpüyorum.görüşürüz yarın..

selam kızlar bugün girmek için geciktim.. gündüz bi ara girdim okumak için ne var ne yok die okuyamadan ayrıdlım pcden geldim abim sağolsun kapatmış okumak için bekleyen tüm sayfalarımı ( haftsonu ziyareti :))) neyse öğledne osnrada bi arakdaş aradı keyfi yokmuş dışarı çıkıp bişeyler içtik baktım morali sıfır keyiflenmek için bişeyler yapmak gerek hooop hadi sinemaya dedim ice age 3 izledik ve birhayli güldük :))) kısacası fena bi gün değildi...

selam kızlar silviş meraba canımne var ne yok az önce kahvaltımı yaptım mantar yedim azıcık dün akşamda parktaki spor aletlerine bindim yaklaşık 4 km yürüdüm sahilde tempolu.ha bide bir saate yakın halay çektik ablacıklarımla ..acayip ter döktüm valla ..şekercadım umarım dedigin olurcanımcım ama ben kilo aldım gibi geliyo bana bakalım ne olacak halim hadi hepinizi çok öpüyorumkızlar bby

yok canım almazsın bak tatildeyken bile dikkat ediyosun :)

Kızlar selam..

Ben de epey giremedim. İki çocuk olunca insan nefes alacak vakit bulamıyor inanın. Neyse dün diyetisyene gittim. gene 40 dakika bekletti eşek. Kucağımda çocuk emzirerek konuştum. Kız da dışarda eşimle bekledi.

Özetle:

Benim 9 ekmek porsiyonu aynen kaldı
6 et 3 ete düştü
3 süt 6 süte çıktı
3 sebze sınırsız sebzeye döndü
2 meyve 4 meyveye çıktı.

İlginç biriki husus da var. Örneğin sabah çayını çubuk tarçın ile içmemi önerdi. Bir de gece yarısı 2'de bir bardak sütüm var. Tüm meyveler uzun sindirilmesi için yağsız süt ile beraber tüketiliyor.

Bir de ben, amman nasılsa salata yiyoz zaten deyip sos mos ne varsa yiyomuşum. Özellikle söyledi ki salatalar ya söğüş ya da limon+sirke ile tüketilecek.

Benim yediğim miktarlardan daha fazlasını verdi ama kesinlikle daha yağsız bir diyet hatta sıfır yağ. Günde aldığım yağın tamamını zeytinyağlılardan(öğlen zeytinyağlı doyana kadar sınırsız verdi) ve kahvaltıdaki 1 adet cevizden alacağım.

Spor da önermedi. Onun yerine fırsat bulunca uykunuzu alın dinlenin dedi. 10 gün sonra kontrol var. O zamana kadar umarım diyete güvenimi kaybetmem.

leahcım bizle paylaştığın için teşekkürler...
bebek daha küçük olduğundan ve gece uyutmuyo oluşundan bol bol dinlenmeni önerdi sanırm doktor çünki kilo verebilmke içinde uyku durmu çok önemli..
salataya yağ konusna gelince yağsız yemek salata yemek oluyo ama yağ kattığında sebze yemeği statüüsne giryo buda sınırlama gerektiriyo.diyelimki öğününde sebze yemeği var ama o an pişmiş sebze yemeğin yok salata yapıp 1 tatlı kaşığı yağ eklediğinde bunu karşılamış oluyosun. unalr ufak ama önemli detaylar...
ve meyvede dediğin gibi sindirm süresin artırmak açısından sütle tüketilmeli aksi halde kan şekerini hızla artırıp kısa bir süre tokluk hissi veriri ama aynı hızla düşürerek fazla geçmeden mide kazıntılarındna yakınmayı sağlar...
tarçının metabolimzayı hızlandırııcı etkisi var sanırm ama onu tam olarka nasıl önerdi açıklarsan sevinirim. çubuk tarçında nekadar büyüklükte atılacak kaynatılacak mı demlenecek mi ve nerkader sürede demlenecek gibi detaylar verdim acaba?

selam canlarım leahında dediği gibi cücüklerden fırsat bulamıyorum ki nete gireyim.hele pazarları ev internetcafeye dönüyor ev.eşim laptopu getiriyor kardeşim pcde.banada furkanla oynamak düşüyor.e akşama kadar öğle yemeği yok akşam yemeği.bi bakmışım saat 10 olmuş.neyse.leah demek sporu önermedi dr.un.sen hala bebek emziriyon tabi bencede fırsat buldukça dinlenmelisin.gece kaç kere kalkıyorsun kim bilir?ah ah oğlumu emzirdiğim zamanlar geldi aklıma.özledim emişini.kızlar nasıl güzel bişey bi bilseniz.bekar olanlara diyorum,hayırlısıyla bi evlenin bebişiniz olursa onu emzirmek için çok uğraşın.harika bi duygu inanın.

nalansuyum uğramış .canım halay falan çekmişiniz ne güzel eğleniyorsunuz ya.kalabalık olunca çok zevkli oluyordur şimdi.tadını çıkar valla.e sen ne zaman dönüyon cadım benm....?

benm sofra hazırlamam gerek.bugün akşam yemeği gecikti biraz .soframızı hazırlamam gerek.hepinizi öpüyorum.görüşürüz yarın..

enfurtucum hayırlıysa Allah bizede nasip eder o duyguyu inşallah... ama anne olmak zor iş:nazar:

hepinize iyi geceler.. öpüldünüz...

günaydın hatunlar nasılsınız? ben yoğun bir hafta ve haftasonu sonunda yine yorgunluktan pestili çıkmış bir vaziyetteyim.herkese kolaylıklar dilerim

çok hoş bir lezzetde oluyor tarçınlı çay,kışın çok içerdimde şimdi suya dadandım :))

X