Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Kızlar porsiyonlar şöyledir:

Ekmek türevi deyince mesela, yarım su bardağı pişmiş makarna veya 1 kaşık pilav veya 1 dilim ekmek.

Et veya baklagil deyince 1 kaşık baklagil veya bir orta boy köfte (yani 6 porsiyon yaklaşık 200 gr ete tekabül eder)

Süt türevi 1 kk peynir veya 1 su bardağı süt/yoğurt

Böyle işte. Yani toplarsanız günde şöyle bir menü çıkar:

Kahvaltı 2 dilim ekmek salatalık +1 kk peynir 1 bardak süt

Ara 1 meyve + 3 grissini

Öğlen 6 köfte + salata + 1 kase yoğurt + 2 kaşık pilav + 2 dilim ekmek

Ara meyve + 1 bardak süt + 3 grissini

Akşam: 1 kase çorba+ 2 tabak(toplam 8 kaşık) sebze yemeği + 2 dilim ekmek + 1 kase yoğurt

Yani öyle çok bişey değil di mi? Porsiyon yazınca siz ne sandınız ki?

porsiyon yazınca bizde porsiyon anladık leah cım ..11 porsiyon ekmek türevi diyince ekmegin kendi arasındaki türevlerinden bahsettigini zannettik bizde ..ama sen emziriyosun çokta kesmemen lazım gerçi sıvı tüketimini artırmakta yeterli olabilir ama sütün kalitesi düşer ..neyse konu anlaşıldı ..

hay ALLAH yaa bende nalan ibi anlamışım leahcığım şimdi seni daha iyi anlıyorum :)) yediklerin benim gibi biri için çok fazla ama nalanın dediği gibi emzirdiğin için normal olabilir.besbekar olduğum için bu konularda hiç bilgim yok şekerim

:) karpuz ha çok gülcüm canım ya.e ama doğru sen lohusalık dönemindesin.vücuduna biraz zaman tanı.

kızlar günaydın,
sabah peynir 2 dilim ekmek
ara
1 karperkilo veren megi ,moon ve silviş sanırım kutlarım silvişinki gecen haftaki ama eminim o vermiştir.

bu kısmı anlayamadım singingim :uhm: ne demek istedin ki?

teşekkürler singingciğim, kaldı 1 kg cukkk en fazla 2 hafta içinde onu vermeliyim,ay sonu tatile çıkmayı planlıyorumda :))

negüzel canım kısa bir zaman kadı mezuniyetine.şimidden tebrikler.. a.s.

canım nasıl yani?bu küsüratlı değer nasıl çıktı? meyram kuyumcuda mı tartıldı yoksa :)))

yaneka canım kilo bildirimini perşembe yapıyoruz ama olmadı cuma öğleye kadar.çok gecikmemesi lazım canım aklında bulunsun.böyle geç kaldığın durmlardada geçmiş okumadan hemen kilonu yaz belki bilirm yapılmamışsa listeye aklanmış olur.anlaştık?

:roflol::roflol::roflol:

silvia sürecek takımdan bizi edepsizligimiz yüzünden ama ..singing kurtarır zaar bizi ..

yok canım sürmem.bugün yaptığım bi telefon görüşmesnin ardndan sinirleirm acayip bozuktu pc yi açıncada fıkranla yüz yüze geldim çok güldüm adamın cevabı çok iyiymiş :roflol:

canım gidebilsn sanırm diyetisyene ve bu onun önersi öyle mi?sanıırm yaklaşık 500 kalori yakılıyo emzirme ile kısaca senin günlük beslenemnde 1800 kaloriye gelir.bol sporla desteklemen gayet iyi bi çözüm ama sorucma sorucam unutuyorum doğumun normal mi oldu sezeryan mı?

leah canım ben anlamadım bu porsiyonları nasıl yani 11 porsiyon ekmek türevi ..6 porsiyon et türevi ..bunların hepsini bir gündemi tüketiyon ..hakkaten anlayamadım ben ya ..

demekki ikinizde gönderdiğim dosyayı incelememişisnz.yakaladım sizi tembel öğrenciler.yoksa az çok fikriniz olurddu ne neriyin yeirne geçiyo porsiyon miktarları neler diye klava::tomato:

canım yarım litre içilerse tılanılır tabi ama çok yorulduğumum susuadığımız analrda 1-2 yudumluk miktar içilebilir.
küçük bir detay:kaybedilen suyu yerine koymenın en kısa yolu soğuk su tüketmek çünki soğuk su kana daha çabuk karışıyo.ama abartıp kendinizi hasta etmeyin.

şimdilik enerji tüketimi durmuna göre iyi ama sanırm ilerde azaltılır dimi?
bildiğim kadarıyla peynir et gurubunda yer alıyo
tüm arkadaşlar içinde örnek ve dengeli bir menü porsiyonlar azaltıkarak kalıp olarak kullanılabilir...

eyvah moon basıldık kızzz...ama töbe billah ben görmedim böle bişey ya acaba arkadaşta kaldıgım zamanmıydıki ..kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

ben gördüm inceledim de şekerim ama leah ın yazdığından bişey anlamamıştım cidden saf anıma denk geldi heralde kaydirigubbakcemile3

eyvah moon basıldık kızzz...ama töbe billah ben görmedim böle bişey ya acaba arkadaşta kaldıgım zamanmıydıki ..kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

ben gördüm inceledim de şekerim ama leah ın yazdığından bişey anlamamıştım cidden saf anıma denk geldi heralde kaydirigubbakcemile3

ben anlamam cezalısınız kötükedihüso

şaka bi yana gerçektne bulup inceleyin gerçi moon bakmışta nalansu sende bak canım.ben buzdolabının kapağına astım günde nekadr ne yiycem listedne bakıyorum gerekirse tartıp yiyorum.bence bir yiyeceğin bir porsiyonunun nekadr olduğunu bilmek çok önemli ayrıca günde hangi besndne kaç porsiyona ihtiyacımız olduğuda önemli.böylece dengeli ve sağlıklı beslenmiş oluruz ( ay geçen bi yazı okudm sağlıklı beslenme takıntııs da bi hastalıkmış sonumu pek hayır görmüyorum :roflol: )

ya evet bende hep kalorisini hesaplıyom az önce bi dilim karpuz yuvarladım hemen bakıyom işte 100 gramı 18 cal acaba bi dilim kaç gram felan ..evet silviş acaba bendede kalori hastalıgımı başladı yoksa ..amanınn eşim duymasın valla zaten gıcık oluyo diyet yapmama..kızlar bi yandan evrak yazıyom sabahtan beri bi yandanda takımdan çıkasım gelmiyor ..bi yardım edenim yokki kolum koptu yazmaktan ya ..

sen yine yazıyorsun sadece ben bir yandan sipariş alıyor,hazırlatıyor,fatura kesiyor,sipariş veriyor,rapor yazıyor ve kkya laf yetiştiriyorum.ne olacak bizim halimiz böyle acep ....

anacım napalım hava çık sıcak gözümüz yokki çalışmaktan sabahtan beri canım çıktı ya bide arkamdan derler otura otura para kazanıyo saglık evi ebesiyimya ..bi görseler şu halimi ..sahi moon cum sen ne iş yapıyon canımcım..foto larına baktımda çeyiz magazası felanmı orası ..

ev tekstil toptancısıyız nalancığım hem şirket hem de muhasebe sorumlusuyum.banada otura otura para kazanıyorsun diyorlar ama harcadığım beyin gücünü kimse hesaba katmıyor.birde bizim imalathanemizde var 20 kişiyle birden uğraşıyorum düşün işdee .ayy bunaldım şimdi şu işler bitsede çıksam kendimi sahile atsam...

:)) karpuzun glisemik indeksi yüksektir dikat canım ona göre

sen yine yazıyorsun sadece ben bir yandan sipariş alıyor,hazırlatıyor,fatura kesiyor,sipariş veriyor,rapor yazıyor ve kkya laf yetiştiriyorum.ne olacak bizim halimiz böyle acep ....

kıyamam nalanımada sanada :) geldi artık sizn tatil zamanınızsırnaşık şey

saol canım inceliycem şimdi.

kızlar buralarda havalar berbat sıcak!dışarı çık gel 10 dk da vücudunda su kalmıyo nerdeyse...

kahvaltı: 1 dl ek. domates ,salatalık, peynir , 2 zeytin 1 fincan çay
öğle 1 tabak semiz otu yemeği (yoğurtlu )
ara: 1 paket çubuk kraker
akşam: meyve ,su ,soda ile geçiştirdim canım isteiyo bişey...
2,5 lt de su içtim

gelelim yediklerime

sabah :2 domates .1 salatalık .4 dilim etimek 1 bardak çay

ara :bi badrak süt

öglen :bi kase çorba ekmeksiz

ara :bir dilim karpuz

akşam :bi kase bulgur pilavı ,çeyrek kase yogurt .azcık bişe salata

sıvı .3 litre su, 1 bardak çay,2 sb ılık elma sirkeli su

spor :4 mil ( 2 sabah 2 akşam )(6.400 km)

20 mekik

20 squat

yarım saat ay yürüyüşü

leah cım teşekkürler hemen bakacam verdigin linke ..
evet silvişim tatil zamanımız geldi ama ben bu sene bayagı geç kaldım taaa 19 temmuzda çıkacam hep bileti geç almamız yüzünden ..neyse saglık olsun bakalım ..ama bildiginiz gibi degil kızlar ya çok canım sıkılıyor gerçi evrak işleri sıkılmaya bırakmıyor ama ..yinede insan şöle akşam serinlikte kapının önüne çıkıp sigarasını yakıp dertleşecegi eşi hariç birini istiyor ..şu okullar bi açılsaydıda köy bir doluverseydi..neyse kızlar hadi hepinizi çok öpüyorum ..singincim enfurtum megilaram nirde yavv bugün hiç görünmediler ..siz gezin kızlarr ben fahri bekçisiyim 2. takımın ..benim yerimede turlayın ..anasını satimmmm....

iyi geceler canlarım.eşimden vde kızkardeşimden bana anca bu saatte sıra geliyor.ne gzel sohbet etmişiniz.silvişin verdiği linki ben gördüm ama tıklamadım ya.sonra bakarım dedim unuttum.affet kaptanım.hemen bulup bakacağım.leahın verdiği linkede bakacağım birazdan.
mardin cadısı kıyamam ben sana,yoruldun mu sen?oy oy oy mardinin en güzel en şeker ebesi.ha bu arada gönderdiğin fıkrada çok hoştu.mooncumda yazmış bi fıkra şenlendirmişsiniz ortalığı valla.
bende bugün bizim apt. yöneticisine kızdım.diğitürk bağlamaya geldiler,adamlar çatıya falan çıktılar nereye takalım diye falan.kapıcı demez mi hem çatıya hem balkonlara çanak anten taktırmak yasaklandı diye.daha öncede balkonlara çamaşır asmak yasaktı.e hadi dış görünüş açısından bu kabul edilebilir belki ama yani insanların balkonlarını kaplatmaları bile yasaklanmış.ne biçim uygulamalar anlamadım gitti.neyse taktıramadık adamları yolladık bakalım ne olacak.
gelelim neler yediğime

04.07 neler yedim
sabah :klasik kahvaltı
ara :yok
öğle :meftune ve ayran
ara :yok
akşam :nohut yemeği ve 3-4 kaşık pilav
gece :yok

enfurtu şekerim allahını seversen kız bu meftune nedir açlıktan komşunu felanmı yedin hıı..hiç duymadım ben bunu yaa ..konteste hatırlarsanız riviola diye bişey yemişti altından 2 tabak makarna çıktı ..

kız mardin cadısı meftune patlıcanla yapılan sulu yemek.sumak suyuyla pişirilir.ekşi olur.piştikten sonrada içine sarımsak ezer koyarsın off offf.hatta bunun kışkabağıylada yaparlar.o daha güzel olur.doğuya ait bir yemektir.ki buralarda sumağın tohum halini hiç bilmiyorlar.hep toz halini görmüşler.neyse.bana gelde yapam sana.
bu arada bana çok karışma vallaha çarpılacaksın.demedi deme.

hehe gülerek okuyorum kızlar sizi atışmalarınız renk katıyo takıma. son kez çıkmadan bi bakim dedim :) bende kurs ,o ,bu ,iş, güç... derken lostun son bölümleriyle prison break i bi türlü fırsat bulup izleyememiştim.bugün oturdum onları izliyorum :) ama artık yatıcma bugün erkne yatayımda yarın cici cici erken kalkayım.hepiniz öpüldünüz.iyi geceler...

valla silvişim mardin cadısı kaçtı
ne oldu anlamadım birden kapandı msn.çarpıldı zar. ben ona dedim benle uğraşma diye ama ....

o dizi izliyon ha.kurslar bitince rahatladın tabi.keyf senin oh.hadi san iyi geceler allah rahatlık versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…