2 Senelik evlilik , sonu gelmeyen kavgalar!

ay vallahi sürpriz sonlu. Tebrik ederim, eşi kumar oynayan öfke problemi olan aile apartmanında yaşayıp sıkıntıları olan kişilerden çocuk yapmayan ilk kişisiniz.
Tavsiyem tabii ki bırakın düzelmez, gençliğinize canınıza yazık. Çocuk da yok kaç kaç kaç
Daha evliliğin ilk gününde kumar mevzusu , öfke problemleri devam edince çocuk fikri hiç aklıma bile gelmedi inanın öyle bi istek bile bırakmadı içimde

Teşekkür ederim amin 🙏🏾 , bende panik atak oluyordu doktora da korkusundan götürmüyordu , anksiyete doğal olarak gelişiyordu ölüyordum resmen kurtuldum şükür ben ayrılırken kendimden soğutmaya çalıştım bir de hiç iletişime geçmedim ailemin yanına geldim avukatım ilgilendi iletişime geçerseniz bırakmayablr hödükler her haltı yiyorlar ayrılmaya gelince gururundan ölüyorlar kendinize güvenin insan alışır her şeye yeni alanınızı oluşturmaya bakın kırslara gidin işe girin ayrılınca evde oturmayın belki yeni meslek edinebilirsiniz, bunlar düzelmez zaten düzelmeyeceğine inandığın an kalbine taş basıyorsun ve gidiyorsun..
Düzelmez bunu anksiyete olduğum ilk gün anladım . Gururlarına yediremiyorlar terk edilmeyi ama inanın kalbime taş basmama bile gerek kalmadı yaptıklarıyla bende olan sevgisini bitirdi şu an gözümde hiç değeri yok

Ne yolu allah aşkına.Mılletın delisine denk gelmişsin yoldan bahsedıyorsun..Aynaya bak sen bunun için mi doğdun..Silkelen ya..BOŞAN..Anlamıyorum bu evliliğe çocuk yaparsan vebalini ödeyemessın..2 yılda panık atak olmuş.Şiddet ,yalan,baskı herşey var..Yol gösterelim.Ne beklıyosunuz.30 yıl sonra düzeliyorlar bekleyin dememizi mi?
Güzel , sakin bir ortamım olsaydı gerçekten iyi bi insanla evli olsaydım saygı olsaydı her şeyden önce insan seve seve çocuk yapardı . İnanın bu durumda en son düşüneceğim şey bile değil . Sadece kaygım şu ki şu an zaten bi sağlık anksiyetesi yaşıyorum bir de toplum baskısı eklenecek üstüme bu düşünce beni sıkıyor . Ha ama bunu da düşündüm kimsenin lafı için hayatımı heba etmeyeceğim . Düzelmeyeceğini de gördüm inanın

Çok yanlış bir evlilik yapmışsın, sakın çocuk yapma ve boşan, bu adam ve ailesi seni kanser eder, çekme...
Zamanı geriye alıp hiç tanımamayı o kadar isterdim ki . Hiç tanışmamış olmayı. Eski fotoğraflarıma bakıyorum gözlerimin içi gülüyormuş şimdi o kadar çöktüm ki

İnsanın sağlığı gidince anlıyor herseyi , bak 2 yılda ne hale gelmissin , sakın düzelir diye bekleme ve seni kandırmasına izin verme , büyük ihtimalle düzelicem deyip senle barışmaya çalışır ve barıştıktan sonra ilk işi çocuk yapmak olur ki boşanamayasın, böyle kan emici herifler insanın yakasını bırakmaz, kaç kurtul...
Evet maalesef ben de bu ağrılardan sonra anladım sağlığın kıymetini . Yok beni kandıramaz artık ben onun gerçek yüzünü çok iyi gördüm . Kızdım olmadı , ağladım olmadı, düzgünce konuştum olmadı, küstüm olmadı ne yaptıysam yola gelmedi . Barışmak söz konusu olamaz şu an bile içim buz gibi çok güzel soğuttu kendinden

Çok güzel bak ailen de arkanda , boşan ve hayatını yeniden dizayn et , otur bir güzel kpss çalış atanırsın inşallah, bu adama tahammül etme , el ne der diye düşünme lütfen, el önce kendine baksın, tüm eziyeti sen çekiyorsun el değil, psikolojik yardım al mutlaka bu adam seni mahvetmiş...
Evet şu an tek düşüncem beni nasıl bi hayat bekliyor . Ama biliyorum en azından hergün ağlamalı stresli bi hayatım olmayacak . Ben o kadar neşeli keyifli bi insandım ki şu an tebessüm bile olmuyor yüzümde . Ve bunlar senin yüzünden oldu dediğimde kesinlikle kabul etmiyor sen kendine yaptın diyor . Yeni bi yol çizip yeni bi sayfa açıcam belki hep neden evlendim keşke evlenmeseydim pişmanlığı ile kendimi hep suçlayacağım ama yapacak bi şey yok

Boşa bunu . Bir tane iyi şey yazamadın baksana . Yazık sana . Ve emin ol düzelmiyorlar ben de 2,5 yıl bekledim ben de anksiyete sorunları yaşamaya başladım . Boşadım kafam rahatladı
Bi insan karşıdaki insanın hayatını nasıl mahvedebiliyor değil mi tüm benliğini elinden alıyor bi de aptal gibi onun için şehir değiştirdim burada yapayalnız kaldım destek olması gerekirken mahvetti

Ben de her bu adımı atmak istediğimde düzelir mi değişir mi daha yeniyiz ondan mı böyle diye hep çekindim bu düşünceden ama gerçekten hergünüm stresle geçiyor bana başka seçenek bırakmadı
Düzelmez, giderek kötüleşir. Gençsin, çocuğun yok böyle bir adamla hayat geçmez. Yol yakınken özelliklede çocuk yokken kaçıp kurtul. ailesinin terbiye ve ahlak veremediği sorumsuz evladı ile uğraşmayın. Bırakın el alem falan ne derse desin hiç biri sizin yaşadıklarınızı telafi etmez. Bu şekilde çok evlilik gördüm ne yazık ki hiç düzelen olmadı.

Herkese merhaba…

Öncelikle yazacaklarım uzun olabilir ama ricam okuyup yorum yapmanız ,yorumlar benim için çok önemli . Şimdiden teşekkür ederim.

Ben 2 senelik evliyim. 28-29 yaşındayız. Uzun süren bir sevgililik sonrası evlendik. Bu süreçte çok az beraberdik uzaktan devam etti ilişkimiz . Bazı şeyleri fark etmiştim aslında düzelir ,belki değişir umuduyla devam ettim. Çok kez evlenmekten vazgeçtim, istemedim ama o çok ısrar etti ben de bir cesaret mi desem ne desem kabul ettim.

Altlı üstlü oturmak istiyordu kesinlikle istemediğimi belirttim ama ailesiyle bir problem olmayacağına dair defalarca söz verdi. Maddi durumum yok kiraya çıkamam dedi. Tabiki öyle olmadı çok kez problem oldu evlendiğimizden beri ailesi yüzünden de çok kez tartıştık . Annesinin abartı hareketleri,gece yarıları kapımızı çalması, sürekli onlarla olalım diye ısrarları, oğlunu gün içinde defalarca araması, mesajları yazsam satırlar yetmez . Ama her seferinde eşim beni haksız buldu , “ailemi sevmiyorsun , nankörsün” tarzı söylemlerde bulundu .

Bu olayların dışında biz nişanlıyken eşimde öfke problemleri olduğunu sezdim ve ayrılmak istedim ama o düğün stresine bağladı geçecek dedi. Ama her konuda benimle kavga ediyordu . Evlendik bi gün sonra eşimin kumar oynadığını ve yüksek miktar borcu olduğunu öğrendim . Tahmin edersiniz kavga , gürültü. Söz verdi bir daha yapmayacağım diye . İnanmadım Tabiki ama daha 1 gün olmuş evleneli yani ayrılsam bi türlü ayrılmasam bi türlü. Bi şekilde borcu kapattı ve yine tekrar oynadı . Sonra yine kapattı şu anda yine borç var . Geçim sıkıntısı, anlayışsızlık , annecilik , ilgisizlik vs derken bu 2 sene nerdeyse tamamen tartışarak geçti . Ve sinirlendiğinde kapılara bi şeyler fırlatıp bi yerlere vurup küfürler ediyor. Başlarda tepki veriyordum ama şu an beni sindirdi sanırım bana vurur diye tepki gösteremiyorum bu durum çok zoruma gidiyor.

2 sene bu şekilde ben aşırı stres oldum hergün ağladım neden evlendim diye hep pişman oldum . Bu stres bende yoğun bi şekilde sağlık anksiyetesi olarak patlak verdi . inanılmaz derecede ağrılarım var çoğu zaman panik atak eşlik ediyor ama yine eşim dediğim insan ortada yok . Ona göre benim hiçbi yerim ağrımıyor temizlikten yemekten kaçmak için bu bahaneyi buldum! Sürekli başka bi doktora gidiyorum bi yerim bitiyor bi yerim başlıyor .Ben anksiyeteyi bile düzgün yaşayamıyorum,ev bir gün toplanmasa bin tane laf yemek bi gün yapılmasa işitmediğim söz kalmıyor üstelik sürekli işe gir para kazan diye baskı yapıyor . Bana karşı çok saygısız , hiçbi şekilde tahammülü yok . En ufak şeyde çocuk gibi azarlar , hor görür. Çok nadir iyi olur ama sonrası yine aynı tartışma , kavga. Bana bir yol gösterin lütfen 🙏 Çocuk yok bu arada.
Çocuk yapma ve gerçekten ayrılmaya çalış sevgi yok saygı yok, borç kumar var ne yapcan böyle adamla sen? Borçları üstüne yıkmadan ayrılmaya bak bence çocukta yok zorlanmazsın arada kalan bişey olmayacak en azından

Çocuk yapma ve gerçekten ayrılmaya çalış sevgi yok saygı yok, borç kumar var ne yapcan böyle adamla sen? Borçları üstüne yıkmadan ayrılmaya bak bence çocukta yok zorlanmazsın arada kalan bişey olmayacak en azından
Evet bunu 2 senedir ben de kendime sordum beni burada tutan ne ? Kocaman bir hiç… Yok zaten defalarca altınları istedi borçlar için ama vermedim . Sona yaklaştık zaten bu evlilikte beni tutan hiçbi şey yok

Düzelmez, giderek kötüleşir. Gençsin, çocuğun yok böyle bir adamla hayat geçmez. Yol yakınken özelliklede çocuk yokken kaçıp kurtul. ailesinin terbiye ve ahlak veremediği sorumsuz evladı ile uğraşmayın. Bırakın el alem falan ne derse desin hiç biri sizin yaşadıklarınızı telafi etmez. Bu şekilde çok evlilik gördüm ne yazık ki hiç düzelen olmadı.
Ailesine sorsanız dünyanın en harika çocuğu . Durup durup sen böyle eş asla bulamazsın diyorlar . Ama haklılar böyle bi narsiste kırk yılda bi denk gelinir

Ailesine sorsanız dünyanın en harika çocuğu . Durup durup sen böyle eş asla bulamazsın diyorlar . Ama haklılar böyle bi narsiste kırk yılda bi denk gelinir
Boş verin ailesine bırakın iyi evlatlarını. Kumar bağımlısı bir adama hala iyi evlat diyorlarsa ailesi de sıkıntılı demek ki. Giden zaman geri gelmiyor o yüzden bu adamdan ne kadar erken kurtulursanız o kadar iyi. Evet boşanmak çok zor bir karar ve ben kimseye kolay kolay boşan demem ama 17 yıllık evliyim ve biliyorum ki kangren olanı baştan kesip atmak gerek yoksa yavaş yavaş zehirleyip öldürür. Anlattıklarınıza bakınca şuan yapmanız gereken şey boşanıp kendinizi kurtarmak. ALLAH hakkınızda en güzeli ne ise o yolda yürümeyi nasip etsin inşaALLAH.

Evet bunu 2 senedir ben de kendime sordum beni burada tutan ne ? Kocaman bir hiç… Yok zaten defalarca altınları istedi borçlar için ama vermedim . Sona yaklaştık zaten bu evlilikte beni tutan hiçbi şey yok
Ay sakın verme lütfen bak ortada kaldın kalacaksın kumarı var çalışıp geçirndirmekte zorlanır sen çalışıyormusun bilmiyorum ama birden ayrılırsan o altınlar senin kötü gün dostun. Kadın olarak ayrılmak çok başka bence ya o altınları evde felan tutma bence kasana koy yada annen hayattaysa ona ver saklasın.

Boş verin ailesine bırakın iyi evlatlarını. Kumar bağımlısı bir adama hala iyi evlat diyorlarsa ailesi de sıkıntılı demek ki. Giden zaman geri gelmiyor o yüzden bu adamdan ne kadar erken kurtulursanız o kadar iyi. Evet boşanmak çok zor bir karar ve ben kimseye kolay kolay boşan demem ama 17 yıllık evliyim ve biliyorum ki kangren olanı baştan kesip atmak gerek yoksa yavaş yavaş zehirleyip öldürür. Anlattıklarınıza bakınca şuan yapmanız gereken şey boşanıp kendinizi kurtarmak. ALLAH hakkınızda en güzeli ne ise o yolda yürümeyi nasip etsin inşaALLAH.
Ailesi yüzünden bu halde zaten bence . Ne olursa olsun pohpohlamışlar el üstünde tutmuşlar o yüzden kesinlikle eleştiri kabul etmiyor , hatalıyım demiyor . Amin Allah razı olsun inanın kendimce çaba gösterdim bi şeyler belki düzelir diye ama olacağı yok yarın bi gün 40 50 yaşına geldiğimde hayatımın koca bir hiç olarak geçmesini istemiyorum

Ay sakın verme lütfen bak ortada kaldın kalacaksın kumarı var çalışıp geçirndirmekte zorlanır sen çalışıyormusun bilmiyorum ama birden ayrılırsan o altınlar senin kötü gün dostun. Kadın olarak ayrılmak çok başka bence ya o altınları evde felan tutma bence kasana koy yada annen hayattaysa ona ver saklasın.
Çalışmıyorum şu an . Öyle yapacağım gittiğimde götüreceğim . İlla ki ihtiyacım olacak altınlara ama biliyorum o bilezikleri vermeden de boşanmaya yanaşmayacak

Herkese merhaba…

Öncelikle yazacaklarım uzun olabilir ama ricam okuyup yorum yapmanız ,yorumlar benim için çok önemli . Şimdiden teşekkür ederim.

Ben 2 senelik evliyim. 28-29 yaşındayız. Uzun süren bir sevgililik sonrası evlendik. Bu süreçte çok az beraberdik uzaktan devam etti ilişkimiz . Bazı şeyleri fark etmiştim aslında düzelir ,belki değişir umuduyla devam ettim. Çok kez evlenmekten vazgeçtim, istemedim ama o çok ısrar etti ben de bir cesaret mi desem ne desem kabul ettim.

Altlı üstlü oturmak istiyordu kesinlikle istemediğimi belirttim ama ailesiyle bir problem olmayacağına dair defalarca söz verdi. Maddi durumum yok kiraya çıkamam dedi. Tabiki öyle olmadı çok kez problem oldu evlendiğimizden beri ailesi yüzünden de çok kez tartıştık . Annesinin abartı hareketleri,gece yarıları kapımızı çalması, sürekli onlarla olalım diye ısrarları, oğlunu gün içinde defalarca araması, mesajları yazsam satırlar yetmez . Ama her seferinde eşim beni haksız buldu , “ailemi sevmiyorsun , nankörsün” tarzı söylemlerde bulundu .

Bu olayların dışında biz nişanlıyken eşimde öfke problemleri olduğunu sezdim ve ayrılmak istedim ama o düğün stresine bağladı geçecek dedi. Ama her konuda benimle kavga ediyordu . Evlendik bi gün sonra eşimin kumar oynadığını ve yüksek miktar borcu olduğunu öğrendim . Tahmin edersiniz kavga , gürültü. Söz verdi bir daha yapmayacağım diye . İnanmadım Tabiki ama daha 1 gün olmuş evleneli yani ayrılsam bi türlü ayrılmasam bi türlü. Bi şekilde borcu kapattı ve yine tekrar oynadı . Sonra yine kapattı şu anda yine borç var . Geçim sıkıntısı, anlayışsızlık , annecilik , ilgisizlik vs derken bu 2 sene nerdeyse tamamen tartışarak geçti . Ve sinirlendiğinde kapılara bi şeyler fırlatıp bi yerlere vurup küfürler ediyor. Başlarda tepki veriyordum ama şu an beni sindirdi sanırım bana vurur diye tepki gösteremiyorum bu durum çok zoruma gidiyor.

2 sene bu şekilde ben aşırı stres oldum hergün ağladım neden evlendim diye hep pişman oldum . Bu stres bende yoğun bi şekilde sağlık anksiyetesi olarak patlak verdi . inanılmaz derecede ağrılarım var çoğu zaman panik atak eşlik ediyor ama yine eşim dediğim insan ortada yok . Ona göre benim hiçbi yerim ağrımıyor temizlikten yemekten kaçmak için bu bahaneyi buldum! Sürekli başka bi doktora gidiyorum bi yerim bitiyor bi yerim başlıyor .Ben anksiyeteyi bile düzgün yaşayamıyorum,ev bir gün toplanmasa bin tane laf yemek bi gün yapılmasa işitmediğim söz kalmıyor üstelik sürekli işe gir para kazan diye baskı yapıyor . Bana karşı çok saygısız , hiçbi şekilde tahammülü yok . En ufak şeyde çocuk gibi azarlar , hor görür. Çok nadir iyi olur ama sonrası yine aynı tartışma , kavga. Bana bir yol gösterin lütfen 🙏 Çocuk yok bu arada.
Kolay kolay yuva yıkılsın demem ama...
Evmis, yemekmis onlar hallolur, kv de de çözüme kavuşur... Ama kumar kavuşmaz
Kumar huyu da öyle kolay kolay geçmez.. dış gözle bir okuyun lütfen yazdıklarınızı. Bebek yokmuş iyi ki, ayrilmazsaniz yapmayı da düşünmeyin yazık olur yavruya

Herkese merhaba…

Yol belli değil mi?

Çalışmıyorum şu an . Öyle yapacağım gittiğimde götüreceğim . İlla ki ihtiyacım olacak altınlara ama biliyorum o bilezikleri vermeden de boşanmaya yanaşmayacak
Evde tutma sakın yok harcadım de bitti. Çok açıklama yapmak zorunda değilsin bu konuda yedim bitirdim de ne yapacak :) zındık vermeyin bu Saaten sonra sakın.

X