2 evlilik yaptım ve başıma gelenleri söylemek istiyorum

Ya ben 2.cocuk kismini okumamisim. Konu sahibi Allah bagislasin bitane dogurmussun, daha 22 yasindasin şu saatten sonra bi meslek edinmek icin cabala. Doguma ara ver. 23 yasinds bitane daha dogurursan 30 yasina kadar 5 6 tane cocugun olur. Bide kesin korunurken gebe kalirsin kk fix cumlesi. Bir insanin hayattaki tek amaci evlenip boy boy cocuk dogurmak olmamali. Hobiniz olabilir, hayalleriniz olabilir. Farkli alanlara yonelin

Bu arada ben dogumdan cikar çıkmaz bidaha dogurmayacagim demistim hala ayni sey düşünüyorum. Ne kadar guzel gebelik geciriyosunuz bunada masallah demek istedim 🧿

Boşanma olmuş diye anladım ben, çocuğu eski eşin üzerinden almak için açılan dava devam ediyor sanırım. Bu olayların saçmalığını değiştirmiyor tabi.
"şimdiki eşim gelip beni istedi ve her şey gönlümce olacak şekilde düğün nişan yaptı boşanma davam bitmeden evlendim"

Konu sahibinin mesajını kopyaladım. Bosanma davam bitmeden evlendim demis

Çoğu kadın ailesi sahip çıkmadığı için boşanamazken aile evinde rahat batıp daha boşanmadan koşa koşa tanımadığı ikinci bir adama gidip arka arkaya çocuk yapma derdine düşen birine üzülemem ben valla.
Al benden de o kadar. Maalesef hemcinslerimizin bir kısmı evliliği geçim kapısı olarak görüyor ya da erkeksiz hayat düşünemiyor.

Abla bişey dicem öncelikle hikayene çok üzüldüm inşallah istediğin gibi olur herşey sorunun var mıydı hamile kalmadan önce 2 yıldır çocuğum olmuyor 😔 belirtin var mıydı
Yavrum sen de daha 20 yaşındaymışsın ne ara evlendin de iki yıldır çocuğun olmuyor🤦 ay bu Z kuşağı şaka mıdır.

Öncelikle kızlar ben Ailemden hiç sevgi görmedim babam hem saçma sapan şeyler yüzünden döverdi annem de her şeyi alırdı ama bir kere olsun canım kızım demezdi sarılmazdı sadece onlardan sevgi istedim hep dövme laf söyleme olunca daha küçük yaşta evlenip kurtulmak istedim ve biri beni istemeye geldi ben o zaman 16 yaşındaydım odaya geçtik konuşmak için çok güzel beni sanki hep sevecekmiş gibi konuştu annem de yanımdaydı onlar gidince bizden karar vermemizi bekliyorlardı tabi ben hazırdım evet diyordum annem olmaz bak bu adam şimdi güzel konuşuyor ama zor olur yaşın küçük dedi tabi dinelemdim evet dedim annemler de karışmadı çünkü annem evlenirken kimse ona kararını sormamış o da yemin etmiş çocuğum olursa istediği kişiyle evlenecek diye Nişanım oldu güzel de ve nişandan 7 gün sonra benimle tatrışmaya başladı bile sabahtan akşama kadar bir mesaj atmazdı aramazdı hep kavga ederdi içime kapandım tabi ondan sonra Düğüne yakın beni görmeye geldi ve aynı odada birlikte uyuduk ve bana sürtünme yoluyla ilişkiye girelim dedi kızlığın bozulmaz dedi cahil dım uydum ona yaptı ve çok ağrım oldu o anda fark etmedim sabah kalktım baktım pijamam kanlı odamda sakladım sonra annem görmüş odamı toplarken dedi sen kızlığını bozdurmuşsun onunla konuş diye gıtım konuştum onunla önce olmaz öyle bişey dedi sonra kanı gösterince hastaneye gidelim dedi ben de boş ver adet oldum her halde dedim konu öyle kapandı sonra düğün oldu gerdek gecesi ilişkiye girdik kan gelmedi ve adam bana ne dedi biliyor musunuz sen kiminle yatın da kızlığın yok diyip dövdü beni ilk düğün gecesinde ondan sonra hep yüzüme sanki onu kandırmışım da başkasıyla yatmışım gibi baktı eşi olarak görmedi beni hep döverdi her şeye kızlardı 2 sene korundu çocuk istemedi benden ondan sonra benim hormonlar bozuldu doktor tedaviye hamile kalırsın diyince korunmayı bıraktı ama hamile kalmadım hiç 4 sene evli kaldım artık beni dövmesine dayanamıyordum Ailesi de beliyordu hepsi birbirinden beterdi ve en son şikayetçi oldum kadın sığınma evine gıtım Ailem öğrendi her şeyi ve sen sahipsiz değilsin diyip gelip aldılar beni sonra çok geldiler tekrar barışsınlar dediler ama babam izin vermedi ailem beni getirdikleri ilk gün boşanma davası açmıştı ondan sonra ben çok çöktüm sigaraya başladım gece gündüz bir odadaydım en son şimdiki eşim gelip beni istedi ve her şey gönlümce olacak şekilde düğün nişan yaptı boşanma davam bitmeden evlendim ve ilk geceden hamile kaldım ve şimdi kızım nüfusta o pisliğin soy ismini taşıyor 300 gün dolmadan evlenip hamile kaldığım için davamı açtım inşallah en kısa zamanda düzelir kızımın kimliği şimdi 15 aylık bir kızım var şimdiki eşim her evde sorun olur ama ne kadar tartışırsak bir kere olsun bana vurmadı ve bana kıyamaz her dediğimi yapar şimdi ikinci çocuğum olsun diye uğraşıyorum Daha Anlatmadığım çok şey var ama içimi dökmek istedim hakkınızı helal edin uzun oldu biraz
Valla bizde öyle sevgi pitircigi gibi büyümedik okuduk lisemizi üniversitemizi çok şükür düzgün bir adamda bulduk evlendik bu yaptıklarıniz yok sevmediler diyip siginamazsin hem annenler izin verdi de nasıl aynı odada yattın pardon burayi okuyunca direk fake konu dedim hadi evlendin sonra boşanmadan ikinciyiyle gayrı resmi evlendin de bide dovmuyor beni diyosun bide o çocukların soybagini bozuyorsun Allah akıl fikir versin umarım bu konu faketir olan hep sizin gibi cahiller yüzünden çocuklara oluyor

"şimdiki eşim gelip beni istedi ve her şey gönlümce olacak şekilde düğün nişan yaptı boşanma davam bitmeden evlendim"

Konu sahibinin mesajını kopyaladım. Bosanma davam bitmeden evlendim demis
Evet dava bitmeden evlendim demiş ama şuan boşanma olmuş da kızının eski eş üzerinde gözükmesi ile ilgli davası devam ediyor sanırım.
Yeni çocuk istediğine göre onun da eski eşin üzerinde gözükeceğinin farkindadir herhalde bosanma davası sonuclanmadiysa.

Hayır resmi nikahli evli kadına, nişan, düğün yapmışlar birde ya şaka gibi. 🙄

Evet dava bitmeden evlendim demiş ama şuan boşanma olmuş da kızının eski eş üzerinde gözükmesi ile ilgli davası devam ediyor sanırım.
Yeni çocuk istediğine göre onun da eski eşin üzerinde gözükeceğinin farkindadir herhalde bosanma davası sonuclanmadiysa.

Hayır resmi nikahli evli kadına, nişan, düğün yapmışlar birde ya şaka gibi. 🙄

Iliski zinciri bastan sona mantiksiz. Bir Allahin kulu cikip bosanma gerceklesmeden dini nikah kiyamazsiniz dememiş, siz napiyosunu dememis. Herkes hukuku es geçip kendi kafasina gore hareket ediyor. bu arada haklisin ilk cocugun soybagi icin ugrastiklarina gore 2.icin bosanmayi beklemislerdir.

ahahah sinirlerim bozuldu :KK70: biz salakmışız he... oku hatta okuyama çalış, ailene destek ol, üstüne bi daha okula dön bitir meslek ediinn falan. aga çok iyisiniz yaa... bahaneler de ... gibi herkeste maşallah... hayır birinden 4 sene dayak yedin ötekini daha boşanamadan nası buldun da güvendin de laps diye koynuna girdin. kınamak istemiyorum hamileyim de ama bi kendinize gelin... ayaklarınızın üzerinde durmayı beceremiyonuz ama çocuğa geldi mi çatır çatırsınız maşallah. bu adam da kalksa çocuk zaten bende değil dese gitse siz ne yapacaksınız bu hayatta tek bir başarınız bile yokken ? millet ailesinden kurtulmak için odtü boğaziçi kazanır bunlar adam buluyor. hayır bi de nasıl buluyonuz valla helal olsun :KK70: :KK70: kadın gibi kadınlar evlenecek adam bulamaz bunların heppp kapılarında sıra var :KK70: oku yavrumm, oku çocuğummm, okuyamıyosan da bi meslek öğren güzel kızım... yarın ortada kalma çocuklarınla annem benimm... herkes anan baban gibi kucak açmaz canım yavrum... hayatta insan hep tek başına ayakta duracak güçte olmalı... ha aynı yolda yürüyecek adam mı buldun, tak koluna ama bi yerde gitmek isterse el sallayabil... anlıyon mu acaba...

İşte herkes ekmeğinin peşinde:)) olayda en dikkatimi çekmeyen kısmı nasıl da kartal gibi görüp çekmiş...
20 yaşımda yaptığım en büyük çılgınlık kız arkadaşlarımla Marmaris-Datça tatiline gitmekti. O zamanlar evlilik çocuk olayları bana acayip uzaktı ya üzülüyorum böyle gençlere.

20 yaşımda yaptığım en büyük çılgınlık kız arkadaşlarımla Marmaris-Datça tatiline gitmekti. O zamanlar evlilik çocuk olayları bana acayip uzaktı ya üzülüyorum böyle gençlere.
ben üniversitedeydim günübirlik izmir'e gittim de nasıl döneceğimi bilemedim annem ararsa yalan söyleyemem diye :KK70:

Iliski zinciri bastan sona mantiksiz. Bir Allahin kulu cikip bosanma gerceklesmeden dini nikah kiyamazsiniz dememiş, siz napiyosunu dememis. Herkes hukuku es geçip kendi kafasina gore hareket ediyor. bu arada haklisin ilk cocugun soybagi icin ugrastiklarina gore 2.icin bosanmayi beklemislerdir.
İkinci çocuğu henüz yapmayislarının da ilkeli bir duruştan mütevellit olduğunu sanmıyorum. Mahkeme, avukat.. yorucu işler.

Öncelikle kızlar ben Ailemden hiç sevgi görmedim babam hem saçma sapan şeyler yüzünden döverdi annem de her şeyi alırdı ama bir kere olsun canım kızım demezdi sarılmazdı sadece onlardan sevgi istedim hep dövme laf söyleme olunca daha küçük yaşta evlenip kurtulmak istedim ve biri beni istemeye geldi ben o zaman 16 yaşındaydım odaya geçtik konuşmak için çok güzel beni sanki hep sevecekmiş gibi konuştu annem de yanımdaydı onlar gidince bizden karar vermemizi bekliyorlardı tabi ben hazırdım evet diyordum annem olmaz bak bu adam şimdi güzel konuşuyor ama zor olur yaşın küçük dedi tabi dinelemdim evet dedim annemler de karışmadı çünkü annem evlenirken kimse ona kararını sormamış o da yemin etmiş çocuğum olursa istediği kişiyle evlenecek diye Nişanım oldu güzel de ve nişandan 7 gün sonra benimle tatrışmaya başladı bile sabahtan akşama kadar bir mesaj atmazdı aramazdı hep kavga ederdi içime kapandım tabi ondan sonra Düğüne yakın beni görmeye geldi ve aynı odada birlikte uyuduk ve bana sürtünme yoluyla ilişkiye girelim dedi kızlığın bozulmaz dedi cahil dım uydum ona yaptı ve çok ağrım oldu o anda fark etmedim sabah kalktım baktım pijamam kanlı odamda sakladım sonra annem görmüş odamı toplarken dedi sen kızlığını bozdurmuşsun onunla konuş diye gıtım konuştum onunla önce olmaz öyle bişey dedi sonra kanı gösterince hastaneye gidelim dedi ben de boş ver adet oldum her halde dedim konu öyle kapandı sonra düğün oldu gerdek gecesi ilişkiye girdik kan gelmedi ve adam bana ne dedi biliyor musunuz sen kiminle yatın da kızlığın yok diyip dövdü beni ilk düğün gecesinde ondan sonra hep yüzüme sanki onu kandırmışım da başkasıyla yatmışım gibi baktı eşi olarak görmedi beni hep döverdi her şeye kızlardı 2 sene korundu çocuk istemedi benden ondan sonra benim hormonlar bozuldu doktor tedaviye hamile kalırsın diyince korunmayı bıraktı ama hamile kalmadım hiç 4 sene evli kaldım artık beni dövmesine dayanamıyordum Ailesi de beliyordu hepsi birbirinden beterdi ve en son şikayetçi oldum kadın sığınma evine gıtım Ailem öğrendi her şeyi ve sen sahipsiz değilsin diyip gelip aldılar beni sonra çok geldiler tekrar barışsınlar dediler ama babam izin vermedi ailem beni getirdikleri ilk gün boşanma davası açmıştı ondan sonra ben çok çöktüm sigaraya başladım gece gündüz bir odadaydım en son şimdiki eşim gelip beni istedi ve her şey gönlümce olacak şekilde düğün nişan yaptı boşanma davam bitmeden evlendim ve ilk geceden hamile kaldım ve şimdi kızım nüfusta o pisliğin soy ismini taşıyor 300 gün dolmadan evlenip hamile kaldığım için davamı açtım inşallah en kısa zamanda düzelir kızımın kimliği şimdi 15 aylık bir kızım var şimdiki eşim her evde sorun olur ama ne kadar tartışırsak bir kere olsun bana vurmadı ve bana kıyamaz her dediğimi yapar şimdi ikinci çocuğum olsun diye uğraşıyorum Daha Anlatmadığım çok şey var ama içimi dökmek istedim hakkınızı helal edin uzun oldu biraz
Aklınız fikriniz sevişme koca hamile kalma. Adamdan boşanmadan evlilik dışı ilişki, gayrı meşru çocuk doğurmak, ikinci çocuk için uğraşmak... Hiç mi okul üniversite meslek iş güç fikri belirmedi kafanızda? Benim yaşımdaki genç kızların arkadaşları okul hayatları var gezip tozuyorlar demediniz mi hiç? Kocasız erkeksiz yaşanmıyor mu nefes alınmıyor mu?

İkinci eşim falan demeyin metres-dost ilişkisi bu. İlk kocanız pislik ötesi rezil bir adam ama şimdiki de bir tuhaf. Kim kabul eder çocuğunun başka bir adamın nüfusunda olmasını? Bence sizin değil, yasal eşinizin çocuğu olmuyordu ve doğurduğunuz çocuğu o yüzden nüfusunda tuttuyor. Elalem kısır diyemez artık kendisine.

Neyse nasılsa resmi bir şey yok aranızda, bu adam ceketini alır giderse yenisini bulur bir çocuk da ondan yaparsınız.

Son düzenleme:
Sanki iyi b.k yemiş gibi birde burda anlatmış...tövbe yarabbim, birini bosamadan kocadan kocaya koşmanın nesini guzelledin?
Aklımdan geçenleri kibarca yazmaya çalıştım sen çat diye söyledin helal olsun 😁🧿 konularının çoğu hamilelik. Doğur doğur, çekinme.

Yani 16 yaş. Baya baya 16 ne denir ki 16 yaşındaki çocuğa kızamadım bile. Asıl kızdığım ailen. Maşallah döverlerken hiç acımamışlar ama 16 yaşındaki çocuğun evlenme kararına saygı duymuşlar. Asıl o zaman dövmeleri gerekirdi. Gerçi istemiyor olsalardı zaten evlilik niyetiyle biriyle oturup konuşmana izin vermezlerdi. Ayrıca ikincisi evlilik değil sevgilinken hamile kalmışsın. Eğer hala nikah kıyılmadıysa sevgilinle yaşıyorsun. Bi de ikinci çocuk düşünüyorsun. Umarım nikahın vardır şuanda resmi nikahın tabi. Ne diyeyim inşallah bundan sonra mutlu olursun ve daha doğru adımlar atarsın. 🙄

Yani 16 yaş. Baya baya 16 ne denir ki 16 yaşındaki çocuğa kızamadım bile. Asıl kızdığım ailen. Maşallah döverlerken hiç acımamışlar ama 16 yaşındaki çocuğun evlenme kararına saygı duymuşlar. Asıl o zaman dövmeleri gerekirdi. Gerçi istemiyor olsalardı zaten evlilik niyetiyle biriyle oturup konuşmana izin vermezlerdi. Ayrıca ikincisi evlilik değil sevgilinken hamile kalmışsın. Eğer hala nikah kıyılmadıysa sevgilinle yaşıyorsun. Bi de ikinci çocuk düşünüyorsun. Umarım nikahın vardır şuanda resmi nikahın tabi. Ne diyeyim inşallah bundan sonra mutlu olursun ve daha doğru adımlar atarsın. 🙄
Ben aileye kızmadım kızları arsızsa aile ne yapsın. Boşanmadan hiçbir ailenin çocuklarını evlendireceklerini düşünmüyorum. Özellikle sahip çıkan bir ailenin. Evlenmek istemiş evlenmiş. (boşanmadan evlilik de nasıl oluyorsa artık) doğurmak istemiş doğurmuş. Evcilik oynamış binevi.

X