2 çocuklu hayata alışamamak

Bende cok cocuklu annelere istemeden, elimde olmadan üzülüyorum. Demekki bir ben boyle düşünmüyormuşum

Bende cok cocuklu annelere istemeden, elimde olmadan üzülüyorum. Demekki bir ben boyle düşünmüyormuşum
evet maalesef üzülüyorum...belki çok planlı ve isteyerek yapıldı o çocuklar ama gene de zordur ya...benim bakış açım tabii...aslında çocuklar büyüyünce keyifli oluyordur illa ki. zaten çocukları büyütenler ve o zorlu süreçleri unutanlar genelde hadi 2.yi ne zaman yapıyorsun ya da kardeş yapmanın zamanı gelmedi mi vs diyorlar....en az 2 küçük çocuk büyüten bir annenin bir başka anneye kolay kolay kardeş tavsiyesi verebileceğini sanmıyorum.

Yaşadıklarınız zor evet Ama olan olmuş sağlıklı iki tane yavrunuz var artık yapılacak bişey yok. Kız kardeşimin iki kızı var Aralarında 22 ay var Onun yaşadıklarını görüyorum şahit oluyorum gerçekten zor. Ama büyüyecekler böyle kalmayacaklar gecicek hepsi unutulucak böyle düşünün. Aksi halde hayatı kendinize ve cocuklarınıza zehir edersiniz.

Nasil geciyor gunleriniz.. konu acildigindan bu yana.
Ben iki çocuğa tek basıma bakamam diyordum valla mecbur kalınca öyle bir bakıyormuşum ki Acıkcası ruh hali olarak pek iyi değilim hala keşke neden Nasıl falan diyorum Kendi kendime. Özellikle kriz anlarında. Ah diyorum büyük kızımla su an park bahçe gezebilirdik ama eve tıkıldık falan yani malesef hala olumsuz düşüncelerim var ama bunları sesli dile getirmiyorum kızıyorlar cevremdekiler

Ben de kendime acıyorum hayatımı bitirdim resmen

Evet olan oldu çok zor ama ah diyorum bir yıl öncesine dönebilsem keşke inanın başka hiç bir isteğim yok tek bi şansım olsaydı keske. Etrafımdakiler bişey deyince kızıyor sağlıklılarmıs daha ne istiyormusum isyan etmemeliymişim ama bi yandan isyan ediyorum bi yandan korkuyorum

Klasik toplumumuz. Annenin ruh sağlığı , mutluluğu önemli değil. Kuluçka makinesiyiz sanki.

Arkadaşınızın maşallahı varmış

Klasik toplumumuz. Annenin ruh sağlığı , mutluluğu önemli değil. Kuluçka makinesiyiz sanki.
Evet yarın onlr elimden tutunca unuturmuşum herşeyi. Ya tabi ki ilerde kalabalık aile olmak çocukların gelip gitmesi mutlu edebilir ama ya gençlikte kaybolan yıllar nasıl geri gelir bu ruh hali unutulur belki ama izleri kalmaz mj

Ne unutması yıllar geçmiş annem hala anlatir ağlar neydi o yaşadıklarım , hissettiklerim diye.

ben 6yıldır çocuk hasreti olan biriyim,bebeklerini kaybetmiş biriyim,ama bu sizi linç etme hakkı vermez kimseye..ben nasıl yoklugundaki depresyonla uğraşıyorsam sizde yeni yaşantınıza adapte olmakta zorlanarak bu depresyonu yaşıyorsunuz.insanız nefsimiz var her zaman her koşulda mutlu olamayabiliriz,evlatlarınızın tırnağına zarar gelsin istemessiniz tabikide ama içinde bulunduğunuz durumu tek cocukla bile yaşayan arkadaşlarım oldu,kendini kısır bir döngünün içinde bulmak ,monotonlaşan hayat,aslında bir depresyon bundan kurtulmanın yollarını aramak gerek 2cocukla gercekten zordur.bende cok istememe ragmen hayattan kopma isteğimde yok tabikide.suan için size en yardımcı olabilecek sey bir terapi olabilir ve cocuklar biraz buyudugunde telafi edecek aktiviteler.herkes kendi içinde bulunduğu ruhsal çöküşü yaşar sevebin be oldugunun önemi yok,nankörlük değil sadece bir geçiş dönemi yaşadığınız kendini kötü hissetmeyin.çocuğu olmayan neden olmuyor diye üzülürken ,olanda yaşadığı monotonluktan muzdarip olabilir saygı duyulması gerek sevgiler

Öncelikle güzel mesajınız ve anlayışınız için teşekkür ederim inşallah en yakın zamanda siz de isteğinize kavuşursunuz. Yaşadığım monotonluğu daha az önce düşündüm iki bebe uyutulacak allahım dedim yarın yine aynı. Aynı yorgunluk aynı koşturmaca bir de büyük kızım asla susmuyor yası gereği devamlı soru merak içinde kafam o kadar dolu ki.. yarın yine aynı diğer gün yine aynı

tşk ederim.sizi gerçekten anlayabiliyorum sorun çocuklar değil inanının ,sorun bu durumla başa çıkamamak alıştığınız bir sosyal hayatınız illaki vardır bundan fazlasıyla kopmak tabikide strese girmenize neden olur.ben ne kadar evlat sahibi olsamda ilerde sizin gibi bir durumda olsam bende o ruh galine girebilirdim.çalışan aktif yaşayan biri olarak kendimi sizin yerinize koyamaya çalıştım.benm yakın bir arkdsm evlenince hemen hamıle kaldı sevinerek doğurdu kızını,lakin sonra uzun zamn depresyona girdi.hayatının kısıtlanmasına uzun zaman alışamadı şimdi kızı 5 yasında bir yardımcısı var ve daha aktif bir hayata geçti suan cok mutlu inanın.biraz sabredin

Çoğumuz aynı seyleri yasıyoruz sanırım. İnanın ben hemen Allah nasip etmeseydi belki değerini bilirdim şımarıklık yapıyorum diye bile düşünüyorum zaman zaman.
istediğini istediğin zaman yapamamak kısıtlanmak en ufak ihtiyacını gidermek için başkasından medet ummak herkese bi ton açıklamayla çocuğu biraz bırakabilir miyim diye minnet etmek beni çok çok yordu. Büyük kızımla bunları yeni yeni aşıyormuşuz ki 2. Bebe var şimdi de.. yani büyük kızım kreşe başlayacak küçüğe bakacak birini bulmam lazım kayınvalidem gelecekti görümcem de çocuğu bırakacakmış falan bunlar beni o kadar geriyor ki kendime göre asla program yapamıyorum. İşte rahatıma da düşkündüm inanın beş dk sessizce oturamıyorum kendi kendime tuvalet banyo dahil asla kalamıyorum Allah sonumu hayır etsin gerçekten çok günaha giriyorum biliyorum ama içimden neler geçiyor sesli söylemeye korkuyorum bazen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…