2 çocuklu hayata alışamamak

Büyük kızım saydığınız seyleri kendi yapıyor. Ama tek basına oyun oynamaz mesela benimle oynamak ister ben biraz kendin oyna sonra birlikte oynayalım deyince ağlar. Umarım kreşte oyunu doyasıya oynar

Valla bu devirde oyle yardimci
Vs buyuk luks zaten. Ahhh tum
Gece uyumayip ise gidiyordum.. 2 cocuk.. hatta 3. Den sonra yorgunluktan agladigimi hatirliyorum.. ara ara yine farkediyorum asiri bittigimi
Ama gececek
Bu günler geçecek gençlik geçecek peki ya psikolojimiz düzelecek mi ben şahsen ağlamanın o başlangıç sesi var ya onu duyduğum an sinirleniyorum artık tahammülüm yok. Kendimi 2 değil 22. Çocuğu yapmış hayatımı mahvetmiş gibi hissediyorum

Kiz guldurdun beni 22 ne anliyorum seni ama boyle kalmayacakki bu cocuklar
Onlarda buyuyecek seni beni begenmeyecekler genclik
Gidiyor yas gidiyorda
Zaten her turlu gidecekti yani cocuklularin gidiyoda cocuksuZlarin gitmiyor
Mu?destege ihtiyacin varsa al..psikolojik
Destek? cocuklari
Annene va birakamaz
Misin bi kac gun? Sana cok
Iyi
Olur. Ya da cocugun tekini krese ver o da rahatlatir seni. Hemde oyun acisindan kres daha iyi geliyor cocuklara..evet cok zor birsey ama dunya nimetlerinin en guzellerinden biri belkide..

Çocuk büyütmek gerçekten emek ve sabır isteyen bir iş. İkizlerim var elhamdüllah sağlıklılar Çalışıyorum. Kayınvalidem 1 hafta annem 1 hafta çocuklarıma bakıyor. Yemeği akşam çocuklar uyuduktan sonra yapıyorum. Ütümü onlar uyuduktan sonra yapıyorum MS hastasıyım annelerim sadece çocuklara bakıyor zaten ikiz olduğu için epey zor hareketliler yemek yerken bile ya senin tepende ya masa tepesinde ev işlerine eşim destek oluyor dışarıdan destek almıyoruz.

Şükret ve sabır elbette ki kolay değil. Ama onlar büyüyecekler en azından eşin işten sonra çocuklarla ilgileniyor. Yardımcın varmış yeni bir yardımcı bulunabilir veya kreş alternatifin var. Sen mutlu olursan çocuklarında mutlu olur emin ol. Yemek yapamıyorsan kahvaltı yapın makarna yiyin ama isyan etme senden daha zor durumda olan insanların olabileceğini düşünmelisin. kolaylıklar diliyorum

Büyük başlayacak inşallah kreşe ah ah hemen büyüsünler inşallah

Maşallah size...Allah güç veriyor demekki

Çok üzüldüm hepiniz için, anne olmayı asla istemeyen birisiyim çünkü kendime yetecek halim bile yok, yaşım 32 ve iş stresini bile kaldıramıyorum stresten hastane hastane gezer oldum, byerlerımde bşyler çıkıyor. Artık ailem,eşim, annesi vs yemek bşy hazrlasınlar da bağışıklığım guclensin die bakıyorum. Neden üreme bana verilmş ki beyin de verilmş kmse kullanmadan yaşıyor bu ülkede, aslında ğremek gerçekten saçma bir zorunluluk gibi inanışa dönüşmüş. Her gün yaşanan felaketler, iklim değişikliği artık dünya yaşanacak yer değil. Çocukları felaketin içine doğurmak akıl karı da gelmiyor. Kendimiz zor yaşıyoruz, insanca yaşamıyoruz. Çok variyetli olanlar için her şey güzel ve kolay ama kendi isteklerimize henüz yetemiyorken affınıza sığınarak söylüyorum çcouk yapmak biraz düşüncesizce davranmak gibi geliyor

İnanır mısınız iki çocuğum olmasına rağmen size katılıyorum sanki anne olmak zorundaymısım gibi bi beklenti vardı bi tane doğurdum ikincisi için baskı gördüm. En ufak bişeyde kızım yalnız kardeşi yok ondan böyle yorumlarına maruz kaldım. Şimdi iki kızım için endişeleniyorum bizi onları neler bekliyor kadın olmak o kadar zor ki çok çok üzülüyorum. Başlarına neler gelecek diye düşünüyorum.

Sizi konunun basindan beri takip ediyorum. Yeri geldi elestirenler olmus , ancak o kadar bensiniz ki.. sanki ben yaziyorum ... evlendigimde cocuk istemiyorum demistim o zMandan belliymis demekki benim tavrim...
Sonra kayinvalidem , eger simdi olursa bakarim. Ilerde yaslanirim bakamam demisti.
Tabi o lafa ben evlendikten 3 ay sonra hamile kaldim..
Suan 4 yasinda..
Genellikle kayinvalidem buyuttu. Isim cok yogun ve stresli ..
Simdi bile dusunuyorum. Ben bakamadim , ilgilenemedim durup durup vicdan yapiyorum.
Sonra da diyorum ki ee firsatin mi oldu calismaktan..
Akil sagligim gidiyor git gelli dusunmekten.
Etraftakiler diyor ki simdi cocuk tek birakilirmi kardes ister
Ben bir cocukta bile boyle seyler yasiyorsam 2. Eklenirse herhalde kafayo yerim

Her çocuk kardeş ister sadece bir toplum dayatması. İnanın lazım değil bana kalırsa.

konuyu takipteyim. Bu çocuk baskısı toplumda hep var. bana da ikinci için çok dediler. artık mecburmuş gibi hissediyor insan. günümüzde bence de 1 tane yeterli, ki onun eğitimi, geleceği ne olacak diye kuşkulanıyor insan. allah korusun tüm çocuklarımızı. isteyenlere de allah versin tabi ki.

O kadarına gerek bile yok, şu gün hastane işim var 2 saat benim çocuğa bakar mısın dese bile yeterli :)
Para her kapıyı açar, para istemek her kapıyı kapatır Bu milletin canını al parasını alma. Şaka bir yana ekonomi gerçekten çok kötü iki doktor iki memur olacak ki eh işte bir iki cocuk ve aile cok iyi şekilde geçinsin, diğer türlü geröekten zor bütün para markete gidiyor şaka gibi.

Bence de 1 tane yeterli

Erkeğin aklıyla ,kararlarıyla hareket eden hep üzülmüştür bu kadar önemli konuda kadının karar vermesi önem taşır

Erkeğin aklıyla ,kararlarıyla hareket eden hep üzülmüştür bu kadar önemli konuda kadının karar vermesi önem taşır
Kesinlikle katılıyorum onlara hava hoş. Ben de aslında körü körüne kocasının dediğini yapan sözünden çıkmayan biri değilimdir. Ama resmen basiretim bağlandı ya hala şaşırıyorum nasıl oldu ne yaptım diye. Gerçekten olacağı varmış kader nasip diyorum başka bi açıklama bulamıyorum çünkü

Nasil geciyor gunleriniz.. konu acildigindan bu yana.

bu konuyu nasıl kaçırmışım....oğlum benim canım, Allah ayağına taş değdirmesin. Ama son 2.5 yıldır resmen yaşlandığımı hissediyorum. Çocuk büyütmek bu hayattaki en zor şeylerden biri bana göre. Tabii bakış açısına, beklentiye göre değişir. Mükemmeliyet takıntısı olan biri olarak benim için çok zorlu bir süreç oluyor bu. 2.yi asla düşünemiyorum. Çok çocuklu annelere elimde olmadan acıyorum, belki bazıları çok iyi kotarıyor bu işi ama bana hissettirdiği kendi hayatını yaşayamayan ve uzunca bir süre yaşayamayacak olan bir kadın....moral veremediğimin farkındayım, umarım fikriniz değişir. size bolca sabır diliyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…