2 çocuklu hayata alışamamak

abarttığınızı düşünüyorum. bende ne bakıcı ne anne ne abla kimse olmadan tek büyütüyorum hatta çalışıyorum desem. herkes pervane olmuş etrafınızda daha da söyleniyorsunuz. bence bi silkelenin ve hayatınızı kolaylaştırmaya odaklanın yakınmaya değil.

Su an benim de bakıcım yok. Biraz daha alıştım diyebilirim çoğu zaman tek basıma idare ediyorum artık. Sizinkiler kaç yasında ? Sanırım evden çalışıyorsunuz

çalışma durumun varsa sana çok iyi gelir. evde psikolojin daha çok bozulur.
büyük kreşe küçük madem yardımcı var ya da olacak..çalışmayı ele al

çalışma durumun varsa sana çok iyi gelir. evde psikolojin daha çok bozulur.
büyük kreşe küçük madem yardımcı var ya da olacak..çalışmayı ele al
Aynı şeyi düşünüyorum. Bir yandan da vicdan yapıyorum büyükle hep tek basıma ilgilendim büyüttüm vs diye ama çalışmak Farklı ortam ve insanlar iyi gelebilir

Ben sizi çok iyi anlıyorum. Tek çocukla (yeğenimdi ben bakıyordum) bile ne zorluklar yaşadım gördüm,sinirden ağlayıp yorgunluktan bayıldığım bile oldu. Hatta bu yüzden anneliğin bana göre olmadığını anladım. Keşke bir yardımcı bulabilseniz, ama kendinizi her şeye yetişmek zorunda hissetmeyin. Ev dağınıksa dağınık kalsın mesela,toplamak için kendinizi paralamayın. Yemeğide (sizin için söylüyorum) haftada birkaç kez dışardan söyleyin. Yoksa hem ruhen hem bedenen çökersiniz.

Merhaba, ben sizin konunuzu hatırlıyorum, abiniz ve yengeniz şuan ne durumdalar, hala sizi çağırıyorlar mı?

Gerçekten çok çok zor büyük kızıma bile bazen o kadar çok kızıyorum ki bir de 2. Büyüyecek o başlayacak düşündükçe içim daralıyor

büyük çocuğu 1 ay sonra değil, şimdi verin kreşe. çoğu kreş yazın da açık. iyi bir yer olursa ona da iyi gelir. olmadı oyun ablası internetten bulabilirsiniz öyle siteler var

büyük çocuğu 1 ay sonra değil, şimdi verin kreşe. çoğu kreş yazın da açık. iyi bir yer olursa ona da iyi gelir. olmadı oyun ablası internetten bulabilirsiniz öyle siteler var
Yaşadığım yer küçük bir ilçe malesef oyun ablası bulmam çok zor. Kreşten haber bekliyoruZ Ağustos Ayı içinde başlayacak muhtemelen 15inden sonra. Ben de bu süreçte az da olsa alıştım zor gelmiyor mu geliyor kafamda hala aynı soru kardeş şart mı? Bu sorunun cevabını sanırım büyüdüklerinde iyi anlaşırlarsa alabilirim

Kesinlikle çocuk sorumluluğu çok ağır,bir oğlum var bile isteye yaptım biraz uğraşarak şu an hamileyim dikkat etmedim çok zaten sıkıntım var olmaz diye Allah nasip etti sağlıkla gelsin inşallah,ama kesinlikle çocuk olayı zor 2 sen fazla yapmak istemek çılgınca geliyor bana ve gerçekten mazoşistler mi acaba diye düşünüyorum,şu an evde 3 çocuk var 2 yeğenimde 1 haftadır bende Allah’ım böyle hayat mı geçer 1 haftada tımarhanelik oldum kafayı yiyecem gün sayıyorum resmen,sessizlik yok,kendine ait bi alanın yok ki günümüzde maddi sıkıntılar binbir türlü musibetler de cabası 1 insan istiyor anaç olanlar bende öyleydim 2 gelgit yaşıyorsun kardeş olsa mı diye ama 3 ve fazlası çılgınlık ömrün ne kadar ki her çocukta 5 yılın gidiyor resmen

Ben de hamileyken kızım kuzeniyle oynardı arada kavga ederdik aralarını bulmaya çalışırdık falan içimden hep sen naptın naptın diye kızardım kendime. Hala öyle anlaşıp anlaşmayacakları bile belli değil şart mıydı kardeş diyorum kızım kreşe gidince ben de hayatıma bakardım. Gerçekten sessizlik istiyorum ağlama sesine tahammülüm yok üstelik bebeğim daha 3 aylık evde yalnız kalmayı o kadar özledim ki ve yalnızlığı severdim yani bunu niye yaptım kendime çok Sordum hala soruyorum hayatımı tamamen erteledim ömrümde iki çocuğun istekleri doğrultusunda ilerleyecek artık böyle koşturucaz

Merhaba,ben onlardan ayrıldım arkadaşımla ev tuttuk,çalışıyorum.Herkes kendi başının çaresine bakıyor artık.Daha oraya dönmem.
Çok haklısınız. Ben kendi çocuğumu canımdan öte sevmeme rağmen yıprandım. Size çok ağır sorumluluk yüklendiğini düşündüğümden aklımda kalmıştınız. Aman sakın geri dönmeyin. Gönlünüzce olsun herşey.

41 yaşında 4 aylık hamileyim. Tüp bebek merkezinde 2 tane dondurulmuş embriyom var. Allah izin verir sağlıkla çocuğumu dünyaya getirirsem 1 yaşına gelmeden kalan embriyolarımı da transfer edeceğim. Anne olmayı ben istedim. Kendi annem 3 çocuğu nasıl büyüttüyse bende büyütürüm. Uykusuzluğa alışkınım, zorlanacağımı düşünmüyorum.
Ağlama sesine tahammülünüz olmadığını yazmışsınız. İnşAllah hiç bir zaman öyle bir noktaya gelmem.

ben de sizin gibiyim rahatina duskun. kres guzel fikir mutlaka cocuklar 3 yasindan sonra krese anaokuluna gitmeli. Elinizden geldigince buyuk cocuga kendine yetmeyi ogretin, oyuncaklarini toplasin, sofrasini kaldirsin, suyunu kendi alsin vs. Ama tabi ki kardesinin degil kendi islerini yapacak sadece. Ayrica 3 4 5 6 cocuklu anneleri dusunun, cocuklarin uzerine fazla dusmeyin ve mukemmeliyetci olmayin. Tum isleri bi anda bitirmeyi deneyin mesela sabah ogle aksam yemeklerimi ve ertesi gunun yemegini topluca hazirlamak gibi... o zaman daha cok bos vaktiniz kalir. Umarim her sey duzene girer...

Herkeste dert ayni ama
Herkes basta turlu ifade etmeye calisinca sanki farkli bi dertmis gibi. Butun forum full ayni mevzu uzerinde donuyor. Herkes ayni durumda arkadaslar sakin olun herkesin dertleri ayni. Herkes kendini cok ozel biyere koyuyor ve ben bunu nasil
Yasarim falan diyor heralde. Herkes colukla cocukla kafayi siyirmis, ben dahil tabiki. Baska derdimiz yok allaha sukur. Haydi saglicakla

benimki 4 yaşında tek, bana 2. mutlaka yap ama biz bakmayız diyorlar. kızımda çok zorlandım, çok üstüne düştüm. karşılaştığımız sorunları da kaldıramadım mesela başka bir çocuk ya da ebeveyn bir şey yapsa dese günlerce kendimi yedim bitirdim. kızımın psikolojik sorunları da bir yandan. kesinlikle istemediğime karar verdim. kendim için birşey yapacak olsam sonu gelmiyor kızım kreşe gitmiycem diye tutturunca vijdan yapıyorum acaba orada sorunu mu var diye. bir de tura gitmiştik geneli çocuksuz gelmişti nadiren tek çocuklu, dikkatimi çekti. çocukla zorlandık turdan gezmeden falan anlamıyor yoruldm, sakız istiyorum, ayağım ağrıyor... hep bu şekilde. ilerde muhtemelen pişman olucam ama benim psikolojim buna zor yetiyor. geçen gün baktım çok ağlıyorum (kızımın sorunlarına) yarım depresyon ilacı içtim sus pus oldum insanlar da susup duruyor diyor bu sefer. ikinci olsa alsam gezmeye götürsem tek başıma hangisine bakacağımı şaşırırım diyorum. kızımı yalnız büyüttüm.
saliha erdim youtube'dan dinleyebilirsiniz

İnşallah özellikle sendrom dönemlerinde her seye ağlıyorlar. Her istediğini yapsanız da bişey buluyorlar ağlayacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…