2 çocuklu hayata alışamamak

Etmemeye calışın sabır çekin o an derin nefes alın bi bardak su için. Hiç olmuyosa bı psıkoloğa görünün. Ben 4 senedir tedavi görürken kardeşim sprialle 2. Bebegine hamile kalmıştı cok agladı cok üzüldü ama nasibinde varmiş ne gelir elden. Şimdi hala bebeğim yok beraber büyüttük kızlarını büyüğü 4 bucuk yasında yine zorlanıyo delirdim psikolojim iyi değil diyo oda ama geçicek inanın.

neden bu kadar kendinizi suçluyorsunuz? .mutsuzluk ,depresyon,bıkmışlık, bunlar ruhsal durumlar.kendinizi iyi hissetseniz vakit ayırabilseniz kendinize asla böyle düşünmezdiniz.ben de şuan sıkıntılar yaşıyorum çoğu zaman kendi aileme ,eşime bile ne kadar anlayışı olsalarda tahammül edemiyorum bu onlar kötü olduğu için değil ben iyi olmadığım için oluyor.yalnız ve sessiz kalmaya çalışıyorum sürekli.buna sizinde ihtiyacınız var .bunu sağlayamadığınız için mutsuzssunuz .durumunuz varsa bir yardımcı yada yarım gün kadar bakabilcek birini bulsanız biraz uyuyp yalnız kalıp kendinize vakit ayırsanız Zaten sorununuz hallolur.bunu yapabilmek için eşinizle de konuşun ruhsal durumunuzu onada uygun bir dille şikayet olarak değil bir çözüm arayışı gibi yardım ister gibi anlatırsanız oda size yardımcı olmaya çalışır

Spiralle hamile kalmak mı Allahım korusun artık ne diyim

Hepimiz sınanıyoruz bazen varlığıyla bazen yokluğuyla her ikisiylede başa çıkmak bazen zorlaşıyor.seni ekim topiğinden hatırlıyorum.yaşadıklarımız benzer

Hepimiz sınanıyoruz bazen varlığıyla bazen yokluğuyla her ikisiylede başa çıkmak bazen zorlaşıyor.seni ekim topiğinden hatırlıyorum.yaşadıklarımız benzer
Evet canm hamileydim ben 3 aylık gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldım 7 ay önce önümüzdeki ay bidaha baslıcam.
kardeşim bazen kızlardan yorulunca bende aynısını söylüyorum olsa bi dert olmasa bi dert diye

Su an tek basıma kalabileceğim bir an yok malesef büyük kızım babaanne ve ya anneaannede olsa küçük benimle.. geçenlerde bunaldım ve hasta olmustum hiç halim yok ama dinlenecek durumum da yoktu eşime yapamıyorum tek basıma diye baya ağladım. Eşim önce hak verdi Yardımcı bulalım dedi sonra büyük kreşe başlayacak dedi. Konu başka yerlere gitti. Hatta kavga ettik. Yani aslında eve her gün gelecek birini pek istemiyorum ama böyle de zor oluyor cıkmazda hissediyorum kendimi.

bende 2ay önce 17haftalk kaybettim.bende ekim gibi düşünüyorum.olsa ne ruh halinde olacağız oda bilinmez.olsada olmasada uğraştırıyor bebişler kadına binen yük çok fazla .inşallah sonraki tedavinde hayırlı bir sonuç alırsın.7ay beklemenin sebebi kendi isteğinmiydi

kavga etmeden devam edebilseydiniz konuşmaya iyi olurdu.erkekler sen ne bunalımda olursan ol yükseldiğin zaman asla geri adım atmıyor.oyuzden sakin kalarak konuşun.eve gelecek birinide istemiyorsanız .çocuklar yeterince büyüyene kadar biraz sıkıntı yaşıyabilirsiniz.uyku düzeni için biraz teknik yöntemler araştırabilirsiniz.belki büyük kreşte iken 2.yi düzenli bir uykuya alıştırarak kendinize biraz zaman ayırabilirsiniz

Sağol canım inşallah.
evet benim tercihim di dinlenmek istedim sıcaklar geçsin istedim. Zaman çabuk gecti valla. Sen neden kaybettin? Kusura bakma sordum ama

Öncelikle Allah kolaylık versin. Sizin gibi bi çok insan var. Mesela ben ben sizin kadar şanslı değilim malesef. Evinize yardımcı geliyor, aileniz yardım ediyor. Ben aileme 1200 km uzaklıkta tek başıma büyütüyorum çocuklarımı ve araları 18 ay.eşim saolsun çok yardım ediyor ama Bi anne gibi olmuyor. Evet çok yoruluyorum çok yıpranıyor um ama onların bana anne demesi, sarılması, öpmesi herşeyi unutturuyor bana.Allahın bize dünya da verebileceği en güzel hediye. Çok şükretmemşz gerek. Bi de çocuklarınız sağlıklı ise 10 kat daha fazla şükretmemşz gerek. Benim kızım kalp hastası 6 ay önce ameliyat oldu. Eğer ameliyathanenin kapısında beklerken yaşadığım o hissi yaşasaydınız (Rabbim kimseye yaşamasın inşaAllah bize de bi daha yaşatmasın) asla isyan etmezdiniz emin olun. O korku yetiyor insana . Alın kucağınıza öpün sevin sarılın okşayın. Sağlıklı oldukları için şükredin.

Sağol canım inşallah.
evet benim tercihim di dinlenmek istedim sıcaklar geçsin istedim. Zaman çabuk gecti valla. Sen neden kaybettin? Kusura bakma sordum ama
enfeksiyon ve geç teşhis yüzünden cnm.nasip değilmiş.bende aslında daha uzun dinlenmek istiyordum lakin yaşım 36 dinlenmeyede pek vaktim yokmuş gibi

Malesef ben içimdekini tutamıyorum artık bu konular açılınca dökülüyorum hemen. Benim de niyetim kızım kreşe alıştıktan sonra uyku eğitimi vermek en azından kendi kendine uyuyabilirse çok çok iyi olur. Büyük kuzumda uykudan çok cektim hala gönülsüz uyur zorlarsam ağlar falan inşallah 2. Kolay olur

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Eminim çok zordur başa gelmeden çok bilemiyor insan. Su an benim de yardıma gelen biri yok. Ailemiz yakın ama her gün görüşmüyoruz onların da işleri oluyor ancak bi yere gitmek zorundaysam genelde küçüğü bırakıyorum çünkü büyük kızımın istekleri asla bitmiyor zor olur diye küçük su an standart seyleri yapıyor nasıl olsa

Biz 3 kardeşiz 90 93 94 doğumlu annem okulda temizlik görevlisiydi. Köyde oturuyorduk dedemlerle beraber hayvanlarımız vardı. Annem her sabah 5 de kalkar hayvanlarım yemleri verir. Bizi doyurur 45 dk çalıştığı okula yürürdü. Tüm gün çalışır akşam gelir bizi doyururdu. Babannem dedem çiftçi olduğu İçin onlar da hem bize hemde işlerini hallediyorlardı. Akşam yine annemdeyiz. Sonra ilçede eve taşındık annem bizi bi odaya kitlerdi önümüze yemekleri koyar saat başı gelir kontrol ederdi. Büyümeye başladıkça okula yanına gitmeye oradaki odada büyütmeye başladı. Hakkını nasıl öderim diyorum hep annem yurtta büyüdü yemek yapmayı çok bilmez temizlikle de hiç arası yoktur ( evde ) tüm bu rahatı sevmesine karşın çok dayağını da yemişizdir ama hakkını asla ödeyemeyiz. Hamileyim inşallah doğurursam benim çocuğuma da bakmak İçin sabırsız.Sanırım yeni nesil olarak rahata alışkınız

İnşallah canım,bununla ilgili eğitim videoları var biraz takip et belki faydalı bir yöntem bulursun.içindekileri de tutma ama söylemenin başka yollarını bul şu dönemde daha fazla stres sana zarar .dertleşmek güzeldir hepimiz niçin buralardayız demi

Rahata alışkın ve sabırsız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…