2 bebek bir kedi bir köpek sahiplendirme sorunsalı hayat karmaşası akıl verin nolur :(

böyle konularda hep yakin bir akrabamin alip bebek gibi elleriyle besledigi, büyüyünce sıkılıp "onun icin daha iyi" diye verdigi köpeğin terkedilmenin üzüntüsüyle yemek yemeyi reddedip intihar etmesi gelir :KK43:
Benim cok yakin bir akrabam bebekken baktiklari köpeği büyüyüp sıkılınca "apartmandan sikayet geldi" diye birine sahiplendirmisler. Adami da tanimiyorlar. Telefon falan da vermemislar (yillaaaar once,telefonlar bu kadar yaygin degilken)
Bir gun gecerken o bolgeden merak edip biraktiklari adamin dukkanina gitmisler. Adam demis ki; "sizin köpek yemedi icmedi,gunlerce agladi. Size de ulasamadik. Cok uzulduk,gozumuzun onunde acliktan öldü "

Haklısınız ben o yönden hiç bakmadım inanın sevgi bağlılık yönünden baktım sanırım yanıltıcı bi yorum oldu benimki ben kendim üzerine titrediğim için evladımdan ayırmadığm için heralde duygusal baktm teşekkür ediyorm aydınlatmanz için 😍
Size biraz sert yazmış gibi olmuşum kusura bakmayın lütfen 😞 mağdur olan hayvanlar için aşırı derecede üzülüyorum. O kadar çok cins hayvan sokaklara düştü ki, Instagramda vs sürekli önüme düşüyor.
Temmuzda Yavru kedi götürdüm veterine, 3 gün için 4 bin TL'ye yakın para ödedim. Sadece iç parazit şurubu ve antibiyotik ignesi yapıldı. 😞 Çok masraflı şeyler maalesef

Size biraz sert yazmış gibi olmuşum kusura bakmayın lütfen 😞 mağdur olan hayvanlar için aşırı derecede üzülüyorum. O kadar çok cins hayvan sokaklara düştü ki, Instagramda vs sürekli önüme düşüyor.
Temmuzda Yavru kedi götürdüm veterine, 3 gün için 4 bin TL'ye yakın para ödedim. Sadece iç parazit şurubu ve antibiyotik ignesi yapıldı. 😞 Çok masraflı şeyler maalesef
Hiç sorun değil sizi anlıyorum gerçekten insanın içi dayanmıyor dediğiniz gibi

Merhaba hanımlar nolur okuyun ve bana bir akıl verin vicdanımla başbaşa kaldım..
Yavruyken aldığımız bir köpeğimiz var şuan 2,5 yaşında dişi pomeranian ve 3 yaşında dişi bir kedimiz var o da tekir cinsi evde doğmuş ve bu zamana kadar bizimleydi.
Yeni ikiz bebeklerim oldu tedavi ile çok şükür şuanda 2 aylıklar kiradayım evim 1+1 yatak odama çocukların beşiğini dolabını koydum diğer oda da yani salonda ise kediyle köpeğim var odadan dışarı çıkamıyorlar çünkü aşırı derecede tüy döküyorlar bildiğiniz yerlerde öbek öbek tüyler uçuşuyor, koltuklar sandalyeler sıvama kıl sabah temizliyoruz akşamına aynı bu nedenle odada kapalılar çocuklarla erişimi yok orada seviyoruz biz girip yemek yiyoruz oturuyoruz misafir geldiğinde ama odadan çıkarmıyoruz.
Çok zor zamandan geçiyoruz prematüre doğdu evlatlarım 1 haftadan fazla hastanede yattık devamlı fototerapi aldılar annem doğumdan sonra sağlık durumundan dolayı 15 gün kalabildi yanımda kaynanam gelmedi ben de tek çocuklara bakamadım eşim işten çıkmak zorunda kaldı buralara girmeyim çok zor şeyler yaşadık annesi babası ayrı eşimin, maddi olarak sadece babam ve eşimin babası destek oluyor bize 2 aydır büyükşehir çocukların maması bezi kedi köpek kira elde avuçta yok bitik annem ve eşimin annesi yüzünden üzüntüden sinirden sütten kesildim intiharın eşiğine geldim lohusalıkta evlatlarıma sarıldım çok şükür daha iyiyim. Babamın evi var samsunda dedim kiracıyı çıkar biz gidelim orda oturalım Allah razı olsun tamam dedi 2 3 aya gidicez eşim orda en azından normal 8 saat bir işte çalışsa bebeklerde bana yardım eder hemde kira derdi yok geçiniriz diye düşündük yani gideceğiz bunu da durumumuzun anlaşılması için anlattım
Babam ve eşimin babasından başka kimsemiz yok herkese canla başla koşturduk biz hamile halimle bile neler yaptım insanlar için ama ben sırf çocuklar prematüre doğdu fototerapi alıyor hastaneye kimse gelmesin dedim diye eşimin akrabaları sırt çevirdi ben hiç istemiyorum kimseyi diye çıkardılar anlayış göstermediler sonradan evde kedi köpek var diye bahane ettiler çocuk görmeye gelmediler. Bu zamana kadar taktığımız takılar da gelmedi haliyle elimizde avucumuzda bişey yok şuan Allah büyük düzelicez biliyorum bunlar geçicek

Kedi ve köpeğimiz ailemiz her geldiklerinde kılları gördükçe verin verin diyip duruyorlar çocuklara zarar gelir diyorlar biliyorum ki aslında iç dış parazitlerini yaptırıldığında sorun teşkil etmiyor diyorum onlara bu sefer de ek gıda zamanlarında emekleme zamanlarında çocuklar kılları ağzına atar, bazen köpeğimiz şaşırıp pet dışında yere de yapabiliyor kakasını ağzına atarlar diye diye bizi bitirdiler eşimle. Sahiplenderelim dedik ikisini aynı anda alacak ayırmadan bakıcak birini bulalım dedik kimseye güvenemedik ücretsiz pomeranian köpeği almak için tekir kediyi de almayı kabul ettiler gibi geldi bize ve kedinin akıbetini bilmiyoruz kaçtı derler atarlar sokağa diye düşünüyorum yani sırf köpeği almak için kediye okey diyorlar gibi geldi bize..
Köpeğimiz kısır değil hiç çifleştirmedik çifleştirmeyi de düşünmedik ticaretine üretimine çok karşıyım Sahiplenen kişiye de kısırlaştırma şartı ile vericez hayvan damızlık olarak kullanılmalısın diye düşündük.
Eşimin iş yerinden bi ablası bu arada çok iyi bir insandır kendi aile dostunun ikisini birden alabileceğini söyledi istanbul dışında olduklarını da ekledi tatlı 7 yaşında bir oğlan çocukları olduğunu bahçeli müstakil evleri varmış telefonda görüştük iyi insanlara benziyorlar orta yaşlılar güven verici aklı başında sevgiyle bakıcaklarını hissettik…
Ama sorun şu kedi bana çok bağlı köpek de eşime aşırı bağlı ne kadar sevgi verilirse verilsin alışabilecekler mi ? Yaşları gereği tramva yaşıyacaklarını düşünüyorum bizi özleyeceklerini terkedilme duygusu yaşacaklarını belki hor davranıcaklar bilmiyorum
Biz bu zamana kadar kedi köpek gibi görmedik evlat gibi üzerlerine titredik hep az öksürse veterinere koştuk hep sevdik kedi dövdü bizi yeri geldi güldük geçtik sevdik sarıp sarmaladık köpeğimiz deseniz ısırmayı bilmiyor çocuk gibi büyüttük koynumuzda 4 müz yattık koltuğa hep film izledik şimdi nasıl yaparlar başkalarıyla aklım ermiyor ama çocuklardan dolayı da ilgilenemiyoruz sevemiyoruz yeri geliyor kaldıkları odaya akşama kadar giremediğimiz oluyor nasıl yapıcaz böyle bilmiyorum sabahtan beri ağlıyorum onlara kafam çok karışıj bi yol gösterin nolur vebal almak da istemiyorum evlatlarıma zarar gelsin de istemiyorum gidicez taşınıcaz orda da odaya kapatmak istemiyorum salsam yine heryer kıl tek başıma nasıl hem çocuklar hem kedi köpeğe bakıcam temiz tutucam onları koruyacağım onu da bilmiyorum çıkmazdayım. 😭😭😭
Üzüntünüzü ve vicdaninizi burdan hissettim.
Olan olmuş , köpek, kedi ve iki bebek var .
Mecbur hayvanlari vermelisiniz çünkü yoksa çocuklarinizdan kismak zorunda kalırsınız.
Sadece maddi yönden değil ,yetemezsiniz duygusal olarakta .
Burda şimdi çok kizan olacak ama sen ken dink durumuna bakmalisin .
iyi anlıyorum çünkü destekleyen yardim eden yok.
Kolaymi ikiz bebeğe yalniz bakmak birde hayvanlar olursa kafa gider .
Çoğu kişinin ya annesi ya kv yada evde yardımcısi oluyor burda ver diyenin .
Senin durumdalarmi sanki.
Benzer durum yaşadim ,dişi kedimiz vardi ve dişari cikardi benimde iki küçük çocuk asgari ücretle geciniyorduk.
Sonra kedinin 4 yavrusu oldu ve 3 ay baktim , vermek zorunda kaldim .
Senin ve çocukların için ben en iyisi vermek

bosuna bu kadar uzatmişsiniz.
meali cocuk hasreti cektigimiz son 2-3 yilda onlari evlat yerine koyduk, evladimiz gibi ilgilendik. ama şükür artik iki evladimiz var, gerek kalmadi. fazlalik yapmasınlar .
gozunuz açılınca ilk attiginiz sey bastonunuz olmuş.
yoksa 1+1 evde kopek bakan samsunda saha genis evde mi bakamayacak? alirken demediniz mi "tedavi asamasindayiz, kedi kopek omru 15 sene bebek gelirse ne yapacagiz" diye?
çok tedavi gören var ama bebek yinede gelmiyor .
Ne zaman olacağini nerden bilecekti ,ikiz olacağini nerden bilecekti?
İnsan herşeyi hayatta bilemez düşünemez ,bazen o anlik duygularımızla davranıyoruz.
Yoksa arabaya binin kaza olabileceğini bile bile biniyor değilmi?

Mecbur hayvanlari vermelisiniz çünkü yoksa çocuklarinizdan kismak zorunda kalırsınız.
Benzer durum yaşadim ,dişi kedimiz vardi ve dişari cikardi benimde iki küçük çocuk asgari ücretle geciniyorduk.
Senin gibiler tabi ki ver ne olacak yazıcaktır sende aynı şey olduğundan noluyor bebek olunca bebek gibi baktığın bi anda hayvan olduğumi aklınıza geliyor hadi ordan ya üzüntüsünü vicdanını hissetmiş miş he anam he siz bi zorda çocuklarinizida verirsiniz asla sizin gibilere güvenmiyorum zaten oyle olmasa cocuk esirgeme kurumlari ağzına kadar dolu olmazdi

zavallı hayvanlar. pomeranian dediğiniz kuş kadar bir hayvan zaten, benim de var bir yaşında kızım. küçücük bir şey. ne zararı olabilir ki bebeklere, zaten cinsleri gereği bir kişi seçip ona bağlanıyorlar, eşinize çok düşkünmüş, ondan ayrılırsa iyi hissedeceğini hiç sanmıyorum. ama odaya kapatmaktansa bahçeli evi olan aileye verin, daha iyi. ayrıca kediyle köpeği ayırmama olayı da tuhaf geldi, iki köpek olsa anlarım da. bence farklı ailelere verin, daha kolay bulursunuz.
size empati yapmaya çalışıyorum ama kusura bakmayın destek olamayacağım.

Hepsini okumadım bile. Saçma sapan gereksiz uzun bir yazı saçma sapan düşünceler, cümleleri uzatınca haklı olmuyorsunuz. O onuda dedi bu bunu dedi, yok kıl yutar bla bla
aşırı derecede tüy döküyorlar bildiğiniz yerlerde öbek öbek tüyler uçuşuyor, koltuklar sandalyeler sıvama kıl sabah temizliyoruz
Bu hayvanlar iyi bakılmalıdığı için bu kadar tüy döküyor.
Zaten hapis hayatı yaşattığın için stres yapmalarıda çok normal. Bu 2× tüy dökülmesi demek.
Odaya niye kapatıyorsunuz hiç anlamadım!
Sizin gibi insanlar hayvan sahiplenmesin. Zaten 1+1 evde hem kedi hem köpek olacak şey değil. Demek ki maddi durumunuz sıkıntılı ki ikiz sahibi olduğunuz halde ev değiştirmemişsiniz.
Buraya yazıp hiç vicdan rahatlatmayin. Hayvanları güzel bakabilecek birilerine sahiplendirin.

Sizi eleştirmiyorum, kinamiyorum lakin iki yetişkin neden plansiz programsiz davrandiniz?
1+1 ev
Kedi ve köpek
Üstüne ikiz bebek.
Bunlar bir anda öylesine oluşuvermediler.
Üstüne bebek bakimi icin eşinizin işten ayrılması.
9 ay hamilelik surecinde bunlari hiç mi düşünmediniz?
Hani hayati gelişine mi yasayalim dediniz?
Ama o iş öyle olmuyor, eger bu canlilarin sorumluluğunu aldiysaniz tüm bunlari hesaplamaniz gerekiyordu.

Üzüntüsünü buradan hissetmişmiş.
Ayni yazıyı okuduğumuza emin misin?

aslinda o kediyi kisirlastirsaniz birkac bin tl oderdiniz. bebeklerine bakmak zorunda da kalmazdiniz. hatta belediyelerde rica minnet ücretsiz de yaptiklari oluyor.
bir de iki kucuk cocuk varken ve asgari ucrette gecinemezken neden kedi aldiniz ki? oncesinde olcup bicip cok sevdiyseniz mahallede besleseydiniz keske.
kendiniz bilincsiz davranmis, bedelini kediye odetmissiniz. hayvanlar allahin sessiz kullaridir. dua edin de bu yaptiğiniz kötülük size bir sekilde dönmesin
çok tedavi gören var ama bebek yinede gelmiyor .
Ne zaman olacağini nerden bilecekti ,ikiz olacağini nerden bilecekti?
İnsan herşeyi hayatta bilemez düşünemez ,bazen o anlik duygularımızla davranıyoruz.
Yoksa arabaya binin kaza olabileceğini bile bile biniyor değilmi?
e tamam da evcil hayvan cocuk dogunca atilacak bir sey degil ki. en az 10 sene omru olduğunu bilip almalisin. "ya cocugum olmazsa" diye evcil mi alinir?
üniversitedeyken cins bir kedi sahiplendik ev arkadasimla (15 seneyi gecti masallahi var). sahibi para verip almis, el bebek gül bebek büyütmüş, koynunda uyutmus. biraz buyuyup sevimliligi gidince bize sahiplendirdi. kedi bizi hic sevmedi. o zamanlar normal gelirdi ama 9 senedir baktigim kedi ile olunca anliyorum ki o kedi cok cok mutsuzdu. evden kovulunca yasam nesesi gitti kedinin.
hic kolay seyler degil onlar icin de.
kaldi ki kediler cok duygusal hayvan degiller. oysa kopeklerin tüm ömrü sadece ailesi. onlardan ayrilmak kopek icin cok büyük bir travma.
konu sahibi pekala biliyordu evi kucuk, pekala biliyordu tupbebek denemeye devam edeceğini. neyine gitti de pomerian aldi yani. hayvan sahiplenmek boyle bir sey mi?
sizde de hem kucuk cocuklar var, hem butceniz yok. neden aldiniz mesela o kediyi de gunahina girdiniz?
insan evcil hayvan almadan önce de
anne baba olmadan önce de
evlenmeden önce de
hatta iliskisi ciddiye evrilmeden once de bir ölçüp tartmali. ama bizim insanimizda o yok malesef. anlik duygularla yasiyoruz

Merhaba hanımlar nolur okuyun ve bana bir akıl verin vicdanımla başbaşa kaldım..
Yavruyken aldığımız bir köpeğimiz var şuan 2,5 yaşında dişi pomeranian ve 3 yaşında dişi bir kedimiz var o da tekir cinsi evde doğmuş ve bu zamana kadar bizimleydi.
Yeni ikiz bebeklerim oldu tedavi ile çok şükür şuanda 2 aylıklar kiradayım evim 1+1 yatak odama çocukların beşiğini dolabını koydum diğer oda da yani salonda ise kediyle köpeğim var odadan dışarı çıkamıyorlar çünkü aşırı derecede tüy döküyorlar bildiğiniz yerlerde öbek öbek tüyler uçuşuyor, koltuklar sandalyeler sıvama kıl sabah temizliyoruz akşamına aynı bu nedenle odada kapalılar çocuklarla erişimi yok orada seviyoruz biz girip yemek yiyoruz oturuyoruz misafir geldiğinde ama odadan çıkarmıyoruz.
Çok zor zamandan geçiyoruz prematüre doğdu evlatlarım 1 haftadan fazla hastanede yattık devamlı fototerapi aldılar annem doğumdan sonra sağlık durumundan dolayı 15 gün kalabildi yanımda kaynanam gelmedi ben de tek çocuklara bakamadım eşim işten çıkmak zorunda kaldı buralara girmeyim çok zor şeyler yaşadık annesi babası ayrı eşimin, maddi olarak sadece babam ve eşimin babası destek oluyor bize 2 aydır büyükşehir çocukların maması bezi kedi köpek kira elde avuçta yok bitik annem ve eşimin annesi yüzünden üzüntüden sinirden sütten kesildim intiharın eşiğine geldim lohusalıkta evlatlarıma sarıldım çok şükür daha iyiyim. Babamın evi var samsunda dedim kiracıyı çıkar biz gidelim orda oturalım Allah razı olsun tamam dedi 2 3 aya gidicez eşim orda en azından normal 8 saat bir işte çalışsa bebeklerde bana yardım eder hemde kira derdi yok geçiniriz diye düşündük yani gideceğiz bunu da durumumuzun anlaşılması için anlattım
Babam ve eşimin babasından başka kimsemiz yok herkese canla başla koşturduk biz hamile halimle bile neler yaptım insanlar için ama ben sırf çocuklar prematüre doğdu fototerapi alıyor hastaneye kimse gelmesin dedim diye eşimin akrabaları sırt çevirdi ben hiç istemiyorum kimseyi diye çıkardılar anlayış göstermediler sonradan evde kedi köpek var diye bahane ettiler çocuk görmeye gelmediler. Bu zamana kadar taktığımız takılar da gelmedi haliyle elimizde avucumuzda bişey yok şuan Allah büyük düzelicez biliyorum bunlar geçicek

Kedi ve köpeğimiz ailemiz her geldiklerinde kılları gördükçe verin verin diyip duruyorlar çocuklara zarar gelir diyorlar biliyorum ki aslında iç dış parazitlerini yaptırıldığında sorun teşkil etmiyor diyorum onlara bu sefer de ek gıda zamanlarında emekleme zamanlarında çocuklar kılları ağzına atar, bazen köpeğimiz şaşırıp pet dışında yere de yapabiliyor kakasını ağzına atarlar diye diye bizi bitirdiler eşimle. Sahiplenderelim dedik ikisini aynı anda alacak ayırmadan bakıcak birini bulalım dedik kimseye güvenemedik ücretsiz pomeranian köpeği almak için tekir kediyi de almayı kabul ettiler gibi geldi bize ve kedinin akıbetini bilmiyoruz kaçtı derler atarlar sokağa diye düşünüyorum yani sırf köpeği almak için kediye okey diyorlar gibi geldi bize..
Köpeğimiz kısır değil hiç çifleştirmedik çifleştirmeyi de düşünmedik ticaretine üretimine çok karşıyım Sahiplenen kişiye de kısırlaştırma şartı ile vericez hayvan damızlık olarak kullanılmalısın diye düşündük.
Eşimin iş yerinden bi ablası bu arada çok iyi bir insandır kendi aile dostunun ikisini birden alabileceğini söyledi istanbul dışında olduklarını da ekledi tatlı 7 yaşında bir oğlan çocukları olduğunu bahçeli müstakil evleri varmış telefonda görüştük iyi insanlara benziyorlar orta yaşlılar güven verici aklı başında sevgiyle bakıcaklarını hissettik…
Ama sorun şu kedi bana çok bağlı köpek de eşime aşırı bağlı ne kadar sevgi verilirse verilsin alışabilecekler mi ? Yaşları gereği tramva yaşıyacaklarını düşünüyorum bizi özleyeceklerini terkedilme duygusu yaşacaklarını belki hor davranıcaklar bilmiyorum
Biz bu zamana kadar kedi köpek gibi görmedik evlat gibi üzerlerine titredik hep az öksürse veterinere koştuk hep sevdik kedi dövdü bizi yeri geldi güldük geçtik sevdik sarıp sarmaladık köpeğimiz deseniz ısırmayı bilmiyor çocuk gibi büyüttük koynumuzda 4 müz yattık koltuğa hep film izledik şimdi nasıl yaparlar başkalarıyla aklım ermiyor ama çocuklardan dolayı da ilgilenemiyoruz sevemiyoruz yeri geliyor kaldıkları odaya akşama kadar giremediğimiz oluyor nasıl yapıcaz böyle bilmiyorum sabahtan beri ağlıyorum onlara kafam çok karışıj bi yol gösterin nolur vebal almak da istemiyorum evlatlarıma zarar gelsin de istemiyorum gidicez taşınıcaz orda da odaya kapatmak istemiyorum salsam yine heryer kıl tek başıma nasıl hem çocuklar hem kedi köpeğe bakıcam temiz tutucam onları koruyacağım onu da bilmiyorum çıkmazdayım. 😭😭😭
Kediler ev ortamında rahat olurlar ama köpeklerin her gün yürüyüşe tuvalete çıkarılması gerekir. Biz 3+1 evde tek çocukla daralıyoruz hemen parka bahçeye iniyoruz. İkizlerle birlikte küçük bir evde bayağı zor olacaktır hem köpekle hem kediyle ilgilenmek elbette. En azından güven duyduğunuz birine köpeğinizi sahiplendirebilirsiniz. İlla birlikte sahiplendirmenize gerek yok ki.

o kadar çok var ki sizin gibilerden
çocuk yokken çocuk yerine kedi köpek sahiplenip çocuk doğduğunda anında hayvanları şutlamaya yer arayan
aslında sizin gibilere söylenecek bir araba laf var ama ağzımı bozup da banlanmak istemiyorum
çünkü bu zihniyete ağır konuşmak da işlemez sizin gibileri çok iyi biliyoruz
bence en kısa sürede ikisini de sahiplendirin çünkü sizden bin kat daha iyi bakacak insanlar vardır eminim
şu an hayvanlara işkence ediyorsunuz tek bir odaya kapatarak
sahiplendirin de kendilerini gerçekten sevecek, kılından tüyünden rahatsız olmayacak, gerçek vicdan sahibi insanlara gitsinler
yalnız şunu da unutmayın içinizde azıcık da olsa allah korkusu varsa bunun acısı o çok hasretini çektiğiniz çocuklarınızdan çıkabilir!!

Bebekleri dün sabah kapının önünde mi buldunuz da bu kadar hazırlıksız yakalandınız ben anlamadım? Bırakın kediyi köpeği (bırakacaksınız zaten çok belli) yenidoğan çocuklar için çok üzüldüm böyle ebeveynleri olduğu icin...Siz karı koca kendinize bile bakamiyorsunuz ki daha, bu koşullarda 4 canın birden maddi manevi sorumlulugunu almak nasıl bir aymazlıktır, hayretler içindeyim ...

Evcil hayvan sahibi olmakla çocuk evlat edinmek aynı şey. Nefesin yettiğince senin sorumluluğunda oluyor. Sen iistediğin için evine geliyor ailenin parçası oluyor. Biz ülke değiştirirken bütün tarihleri köpeğe göre ayarladık çünkü her ülkenin kuralları karantinası vs farklı. Bir ton para döktük elli tane şart şurt kural vardı. Uçağa, taşıma kutusuna, karantinaya, köpek için istenen aşılara verdiğimiz parayı duyan manyak mısınız dedi. Bir aksilik çıkmasın acemi hatası yapmayalım diye korktuk profesyonel firmayla anlaştık. Bu bizim canımız evimizin ferdi nasıl bırakalım niye bırakalım. Ver gitsin diyenler ne kadar rahat yazıyor. Biz oldu da hepimiz bir kaç saat evde olmayalım, eve gelince köpek heyecandan mutluluktan kimin üstüne atlayacağını şaşırıyor. Kulağı gözü mikrop kaptı, 10 gün sabah 3 te kalkıp antibiyotiğini verdim. Her sabah gözünü ılık suyla silerken acıtmiyim diye elim titrerdi. Kulağı ağrıyor, gelip kafasını dizime yaslıyor ağlıyor hayvan. Reçete haricinde ilaç veremiyorsun ama biliyorsun ağrısı var. Biraz sert oynayan köpeğe denk geldi mi arkama geçiyor koru beni diye. Sen kendini çocuklarını düşün ver derken biraz vicdanlı olun.

Lütfen çok rica ediyorum çocuğum istiyor diye hayvan sahiplenmeyin. Çocuk sıkılıyor ilgilenmiyor çünkü o da büyüyor sosyal ortamı değişiyor arkadaşları oluyor. Köpekle ilgilenecek istek şevk kalmıyor. Olsun ben bakarım severim ilgilenirim diyecek yüreğiniz varsa ne ala ama yok çocuk sıkılırsa veririm birine diyorsanız hiç almayın. Unutmuyorlar sizi, evlerini oyuncaklarını yataklarını arıyor hayvanlar.

Öncelikle L lxuxtti madem dişi kediniz sokağa gidip geliyordu Allah size akıl vermiş, kısırlaştırmanız lazımdı. İnsanlar 1 kediye yuva bulamazken yavrularıyla ayrı ayrı "düzgün" yuva bulmanız daha da zor. Tüp bebekte kendiliğinden ikiz olma ihtimali daha düşüktür diye biliyorum, çünkü ben de aynı süreçlerden geçtim. 2 embriyo transfer ediliyor...

Konu sahibi 2 çocuk planlarken evde 2 evcil hayvanının olduğunu, onların yıllarca ona bağlandığını biliyordu. Samsun'daki ev de 1+1 mi? Siz şu an kısmen yaşadığınız vicdan azabınıza bahane arıyorsunuz, buradan duymak istediklerinizle hafifletmeye çalışıyorsunuz durumu ama o doğurduğunuz 2 çocuktan hiçbir farkları yok... Hayvanların vebaline giriyorsunuz ayrıca odayı da kapattığınız için strese giriyorlardır. Ben de kedi köpek baktım, hala bakıyorum hem de 1+1 deyim. İyi mama ve stressiz ortamda "aşırı" tüy dökmezler. Kedi zaten kapı kapandığı anda strese giriyordur. Pomerianı kısırlaştırma şartında alacak kişiye de güvenebiliyor olmanız... Hele ki hayvan yasaları bu haldeyken, üretimin önü bu kadar açıkken. Bilincinize sağlık.

Senin gibiler tabi ki ver ne olacak yazıcaktır sende aynı şey olduğundan noluyor bebek olunca bebek gibi baktığın bi anda hayvan olduğumi aklınıza geliyor hadi ordan ya üzüntüsünü vicdanını hissetmiş miş he anam he siz bi zorda çocuklarinizida verirsiniz asla sizin gibilere güvenmiyorum zaten oyle olmasa cocuk esirgeme kurumlari ağzına kadar dolu olmazdi
Benim hangi zorluklarimi cektiğimi nerden biliyorsun?
Kimi aç biraksaydim ,pislik içinde ve ilgisiz biraksaydim ?
Çocuklarımı hayvanlarimi?
Bazen olmuyor işte .
Ozan en mantikli çözümü bulmak gerekir .
Oda hayvanlara daha iyi şartlarda bakaç biri .

Eklentiler

• 1000048255.png
    1000048255.png
    610,1 KB · Görüntüleme: 45
Sanarsın herşey bi anda oldu hiç kimsenin hiç birşeyden haberi yoktuda herkese süpriz oldu konu hayvanlar olunca herşeye okeysiniz bakıyorum
Sadece hayvanlar değil ki ok oldukları, bebekler için de hiçbir hazırlıkları olmamış..iki bebek birden geleceği en az 9 ay önceden belli, bebekler için ne uygun bir eve taşınma, ne birikim, ne bakımları ve masrafları konusunda bir planlama...hicbisey yapmamışlar... Yaptıkları tek hesaplama akrabalardan gelecek üç beş çeyregi beklemek olmuş onlar da gelmeyince paniğe kapılmışlar...Doğumda gelecek 3 çeyrege ve tek asgari ücrete güvenerek iki çocuk buyutulmeyecegini anladıklarında ne olacak bakalım?

Son düzenleme:
X