2 bebek bir kedi bir köpek sahiplendirme sorunsalı hayat karmaşası akıl verin nolur :(

Onları evladım gibi seviyorum edebiyatını bırakın ilk önce.
Bu çocuklar 9ay karnınızda büyüdü dimi? 9ay boyunca aklınız neredeydi?
Kediyi bir derce anlrım evde ama köpek gün içinde hiçmi dışarı çıkıp tuvaletini yapmıyor ?
Siz bu hayvanları bir odada hapsedin diyemi aldınız ?
1+1 eve ben tek başıma sığamam siz 4kişi artı bir kedi bir köpek nasıl sığmayı planladınız bu 9ay boyunca ?
Tedavi ile olan bebekler çocuğunlukla çoğul gebelik oluyor hiçmi düşünmediniz bunu ?
Eşinizin işi yok evde kediler köpekler çocuklar var ev taş çatlasın 60m2 bişeydir. Paranız yok.
Nasıl bu kadar plansız yaşıyabilir bir insan aklım almıyor gerçekten.
Yaşadığınız şehiri öylece bırakıp başka bir şehire sırf kira parası vermemek için gitmek delilik bunu nasıl yapıyorsunuz orası ayrı bir konu zaten.

Hep derim belli bir olgunluğa gelmeden para kazanmadan kimse evlenip çocuk yapmasın. Üstüne kedi köpek bakmasın yazık günah.

Nedense kedi köpek sadece bizim çocuklarımıza zarar veriyor, sadece bizimkiler yutuyor tüyü. Yabancılar evcil hayvanlı evde doğuyor hatta akrabaların evinde de hayvanlar oluyor ama hepsi gayet sağlıklı.
Katılıyorum, kusura bakılmasın ama bizde insan dışındaki canlıların doğru dürüst kıymeti yok, evde evcil bakılmaz, hastalık kaparsınız, bebekler için tehlikeli ve sağlıksız gibi gerçekten uzak ve gereksiz laflar yüzünden yüzbinlerce hayvan sokağa terk ediliyor.
Yine kusura bakılmasın başını sonunu düşünmeden hareket edip yapamayınca evcilleri terk edenler de bana göre hayvansever değil “sözde” öyleymiş gibi yapanlar.

Bir kere evcillerin çocuklar üzerinde olumlu etkileri var, uzmanlar dahi bu yönde fikir beyan ediyor, nörogelişimsel bozuklukların tedavisinde bile faydalı oldukları biliniyor.

Dijital bir ortamda beton yığınları içinde büyümek zorunda kalan, apartman dairelerinde kapalı kalmış, ev-kreş, ev-okul, okul-servis yine ev sarmalında yaşayan bebeler doğadan kopuk empati duygusu gelişmeden büyüyorlar, evciller çocukların empati duygusu kazanmasını sağlar, şefkat merhamet vicdan duyguları gelişir, yabancılar bu yüzden bebekleriyle evcillerini iç içe büyütür hatta çoğunlukla dikkat ettim yeni doğan bebekle yeni doğan kedi-köpek bir arada büyütülür ki birbirlerinden sosyalleşmeyi öğrensinler, birbirlerine karşı sorumluluk duyguları oluşsun, üzülerek söylüyorum Avrupalı çocukların evcillere yaklaşımıyla bizim çocukların bir kısmının yaklaşımı aynı değil, Avrupalı çocuklar istisnasız bir evcil görünce hemen sever okşar yeme içme ihtiyacını karşılamaya çalışır bizimkilerin büyük kısmı ise taş atar sopayla kovalar.

Hem evcillerinizi hem bebeklerinizi odalara kapatarak nasıl yaşıyosunuz? Daracık yerde köpek olur mu hiç onu verin sizden bin kat iyi bakarlar, duygusal durumunu nasıl çözerler orası ayrı inşallah bol sevgi ile bahçeli evde yaşar ve alışır. Kediyi neden vermek istediğinizi anlamadım ev değişiyormuşsunuz zaten kediler ev ortamında yaşıyor hayvana biraz baksanız bu kadar tüy dökmez kedi içine kapanır başka eve insanlara alışması çok zor. Benim bekarken kedim vardı evlenince evime getirmek istedim ama anneme kardeşime eve çok alıştığı için getiremedim resmen annemi yatağını özledi iki günde geri götürdüm kıyamadım ne yemek yedi ne su içti. Evimiz onunda eviydi ben seviyorum diye yeni düzenime bile alamadım onu siz nasıl vericeksiniz çok strese giricek belkide bakmayacak atacaklar sokakta da yaşayamaz artık. Durumunuz yoksa ne diye eve alıyosunuz sokakta besleyin öyle sevin daha çok sevaba girersiniz.

böyle konularda hep yakin bir akrabamin alip bebek gibi elleriyle besledigi, büyüyünce sıkılıp "onun icin daha iyi" diye verdigi köpeğin terkedilmenin üzüntüsüyle yemek yemeyi reddedip intihar etmesi gelir :KK43:
Ya çok üzüldüm nasıl kıyabilmiş 🥲 ben konu sahibine köpeği vermesi yönünde yazdım köpekler için daracık ev ortamı daha kötü değil mi belki bahçeli evi olan kişilerde daha mutlu olur koşar oynar. Tabi duygusal durumu nasıl çözülür ki. Kedilerde öyle çok sahipleniyorlar ben bana düşkün sandığım kedim benimle yeni evimi istemedi yemek yemedi su bile içmedi ona her şeyi hazırlamıştım ama eski evimizi istedi, kişileri geçtim ortam değişikliğinde bile strese giriyorlar

Kedi kalsın.Kopegi kısırlaştırma şartı ile verin.Cocuklar ,kediler ,köpekler geniş alanlar istiyor.Cikmak ,koşmak oynamak istiyor.Ve bakım beslenme için çok mu çok para istiyor.Samsundaki ev müsait ise yanınızda götürebilirsiniz

Cocugum doğduğundan beri kedimizin tüylerine alıştı ağzına girmişliği çok veterinerimiz ve çocuk doktorumuz da böyle böyle bağışıklık kazandığını söyledi daha yeni traş ettik kepek sorunu oluştu bir iki haftadır şimdi hayvan da rahatladı her yer tüydü şimdi hiç dökmüyor tek sorun tüyse çözülür.
İki bebekle iki hayvana bakmak zor ben sizi anlıyorum ilgi istiyorlar sevgi istiyorlar muhtemelen siz de lohusa psikolojisi yaşadınız iş yok para yok ev küçük iki bebek uykusuzluk vs psikolojiniz gitti.
Şimdi zor. Bebekler büyüyecek Samsun’a büyük eve gidince rahat edersiniz hayvanlarla büyür bebekleriniz sorumluluğu öğrenirler

Merhaba hanımlar nolur okuyun ve bana bir akıl verin vicdanımla başbaşa kaldım..
Yavruyken aldığımız bir köpeğimiz var şuan 2,5 yaşında dişi pomeranian ve 3 yaşında dişi bir kedimiz var o da tekir cinsi evde doğmuş ve bu zamana kadar bizimleydi.
Yeni ikiz bebeklerim oldu tedavi ile çok şükür şuanda 2 aylıklar kiradayım evim 1+1 yatak odama çocukların beşiğini dolabını koydum diğer oda da yani salonda ise kediyle köpeğim var odadan dışarı çıkamıyorlar çünkü aşırı derecede tüy döküyorlar bildiğiniz yerlerde öbek öbek tüyler uçuşuyor, koltuklar sandalyeler sıvama kıl sabah temizliyoruz akşamına aynı bu nedenle odada kapalılar çocuklarla erişimi yok orada seviyoruz biz girip yemek yiyoruz oturuyoruz misafir geldiğinde ama odadan çıkarmıyoruz.
Çok zor zamandan geçiyoruz prematüre doğdu evlatlarım 1 haftadan fazla hastanede yattık devamlı fototerapi aldılar annem doğumdan sonra sağlık durumundan dolayı 15 gün kalabildi yanımda kaynanam gelmedi ben de tek çocuklara bakamadım eşim işten çıkmak zorunda kaldı buralara girmeyim çok zor şeyler yaşadık annesi babası ayrı eşimin, maddi olarak sadece babam ve eşimin babası destek oluyor bize 2 aydır büyükşehir çocukların maması bezi kedi köpek kira elde avuçta yok bitik annem ve eşimin annesi yüzünden üzüntüden sinirden sütten kesildim intiharın eşiğine geldim lohusalıkta evlatlarıma sarıldım çok şükür daha iyiyim. Babamın evi var samsunda dedim kiracıyı çıkar biz gidelim orda oturalım Allah razı olsun tamam dedi 2 3 aya gidicez eşim orda en azından normal 8 saat bir işte çalışsa bebeklerde bana yardım eder hemde kira derdi yok geçiniriz diye düşündük yani gideceğiz bunu da durumumuzun anlaşılması için anlattım
Babam ve eşimin babasından başka kimsemiz yok herkese canla başla koşturduk biz hamile halimle bile neler yaptım insanlar için ama ben sırf çocuklar prematüre doğdu fototerapi alıyor hastaneye kimse gelmesin dedim diye eşimin akrabaları sırt çevirdi ben hiç istemiyorum kimseyi diye çıkardılar anlayış göstermediler sonradan evde kedi köpek var diye bahane ettiler çocuk görmeye gelmediler. Bu zamana kadar taktığımız takılar da gelmedi haliyle elimizde avucumuzda bişey yok şuan Allah büyük düzelicez biliyorum bunlar geçicek

Kedi ve köpeğimiz ailemiz her geldiklerinde kılları gördükçe verin verin diyip duruyorlar çocuklara zarar gelir diyorlar biliyorum ki aslında iç dış parazitlerini yaptırıldığında sorun teşkil etmiyor diyorum onlara bu sefer de ek gıda zamanlarında emekleme zamanlarında çocuklar kılları ağzına atar, bazen köpeğimiz şaşırıp pet dışında yere de yapabiliyor kakasını ağzına atarlar diye diye bizi bitirdiler eşimle. Sahiplenderelim dedik ikisini aynı anda alacak ayırmadan bakıcak birini bulalım dedik kimseye güvenemedik ücretsiz pomeranian köpeği almak için tekir kediyi de almayı kabul ettiler gibi geldi bize ve kedinin akıbetini bilmiyoruz kaçtı derler atarlar sokağa diye düşünüyorum yani sırf köpeği almak için kediye okey diyorlar gibi geldi bize..
Köpeğimiz kısır değil hiç çifleştirmedik çifleştirmeyi de düşünmedik ticaretine üretimine çok karşıyım Sahiplenen kişiye de kısırlaştırma şartı ile vericez hayvan damızlık olarak kullanılmalısın diye düşündük.
Eşimin iş yerinden bi ablası bu arada çok iyi bir insandır kendi aile dostunun ikisini birden alabileceğini söyledi istanbul dışında olduklarını da ekledi tatlı 7 yaşında bir oğlan çocukları olduğunu bahçeli müstakil evleri varmış telefonda görüştük iyi insanlara benziyorlar orta yaşlılar güven verici aklı başında sevgiyle bakıcaklarını hissettik…
Ama sorun şu kedi bana çok bağlı köpek de eşime aşırı bağlı ne kadar sevgi verilirse verilsin alışabilecekler mi ? Yaşları gereği tramva yaşıyacaklarını düşünüyorum bizi özleyeceklerini terkedilme duygusu yaşacaklarını belki hor davranıcaklar bilmiyorum
Biz bu zamana kadar kedi köpek gibi görmedik evlat gibi üzerlerine titredik hep az öksürse veterinere koştuk hep sevdik kedi dövdü bizi yeri geldi güldük geçtik sevdik sarıp sarmaladık köpeğimiz deseniz ısırmayı bilmiyor çocuk gibi büyüttük koynumuzda 4 müz yattık koltuğa hep film izledik şimdi nasıl yaparlar başkalarıyla aklım ermiyor ama çocuklardan dolayı da ilgilenemiyoruz sevemiyoruz yeri geliyor kaldıkları odaya akşama kadar giremediğimiz oluyor nasıl yapıcaz böyle bilmiyorum sabahtan beri ağlıyorum onlara kafam çok karışıj bi yol gösterin nolur vebal almak da istemiyorum evlatlarıma zarar gelsin de istemiyorum gidicez taşınıcaz orda da odaya kapatmak istemiyorum salsam yine heryer kıl tek başıma nasıl hem çocuklar hem kedi köpeğe bakıcam temiz tutucam onları koruyacağım onu da bilmiyorum çıkmazdayım. 😭😭😭

Şimdiye kadar sorumsuz davranmışsınız bundan sonra sorumluluk alacaksınız eşinizle birlikte
Önce köpeğinizi kısırlaştırın, bu hayvanseverlik değil, hayvanları hem kapalı bir odada kötü koşullarda tutup hem kısırlaştırmamak hangi hayvanseverlikte var.
Zaten taşınacakmışsınız onları da yanınızda götürün, şimdi kendi evladınız oldu diye onları gözden çıkarmanın hesabı büyük olur, hayvan ahı almayın
Küçücük sınırlı bir dünyaları var , evlat büyür yuvadan uçar bir hayatı olur ama bu gariplerin hayatı sizsiniz hayal bile edemezler sevdiklerinden ayrı yaşamayı. Sorunlar karşısında ilk gözden çıkarılacak olmayı hak etmiyorlar bu canlar.

Size çok şey söylemek isterdim ama gel gör ki işte banlanmak istemiyorum siz o hayvanları kendiniz gibi görmemişsiniz odaya tıkmanıza hiç bişey diyemiyorum ki yakın cevrende tanıdık biri olsaydı mutlaka şikayet ederdim sizi ikincisi sende eşinde kıl tüy döküyorsunuz üçüncüsü demekki yanlış mama tercihi yapmışsınız ki o kadar çok tüyü dökülüyor rica ediyorum o hayvanları hemen sahiplendirilsin de sizin gibi insanlardan kurtulsunlar yazık günah

Bu kadar sorumsuzluk düşüncesizlik benim migrenimi azdırıyor ya. Konunun neresini tutsam sorumsuzluk fışkırıyor. Kısırlaştırılmayan köpek, küçücük ve kirası zor bela ödenen eve bi de tüp bebekle ikiz, işinden ayrılan koca. Varoluşunuz insan dahil bütün canlılara yük ve eziyet olma üstüne kurulmuş. Bi de evladım gibiler edebiyatı. Aileler ev vermese doğurduklarınızı da mı başkasına vereceksiniz

Anlamiyorum, anlayamiyorum " evlat gibi" denilip nasil vazgecilebiliyor. Umarim yollari guzel insanlara duser , umarim yeni alanlar gercek aile olur. Bakin ben size daha yenilerde yasadigim bir olayi anlatayim.
Ben sokak hayvanlari gönüllüsüyüm, yasadigim yer müsait besleme yapiyorum. Bi iki hafta önce besleme noktamda yabanci kedi gördüm.(evimin hemen yanı zaten)Hemen mama vermeye indim. Ben inince bir anda ondan fazla kedi oldu etrafimda... bu yabanci kedi ya kizginliga girmis kacmis yada evden atilmis.Inanin gelip mama yiyemedi o kadar korkak ama insana aliskin :KK43:Mama yiyemedi korkudan en son avucumdan mama yedi digerlerinden ayri tuttum. Bir mama yiyosa bir kulaklari dikip etrafi gozluyordu. Inanin kahroldum sahibini bulamadik malesef... bu hikayeyi size anlattim zira emin olmadan kediden vazgecmeyin çünkü sokaga atilirlarsa halleri bu oluyor. Bence çok buyuk bir vebal. .
Evladından vazgeçen de çok insan var. Bakım verebilecek aileye ihtiyacı var hayvancıkların. Konu sahibinin maddi durumu da kötü... Kocası da kendide çalışmıyor. Babaları bakıyor... Kınamaya da gelmiyor. Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın ne diyelim ki....

Evladından vazgeçen de çok insan var. Bakım verebilecek aileye ihtiyacı var hayvancıkların. Konu sahibinin maddi durumu da kötü... Kocası da kendide çalışmıyor. Babaları bakıyor... Kınamaya da gelmiyor. Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın ne diyelim ki....
Floppy bu durumdayken zorla tedaviyle tüp bebekle hamile kalıp bı de ikiz bebek yapanı ben kinarim valla kimse kusura bakmasın. O bebeklerin sonu da bu hayvancıklar gibi olacak çünkü , çok belli. Hevesleri geçince bin bahaneyle atacak yer arayacaklar. Daha şimdiden " sadece babasıyla kayinpederi maddi olarak yardım ediyormuş ama başka kimse etmiyormus" diye mağduriyet kasmış hanımefendi . Pardon da siz gelişine üreyeceksiniz diye 15-20 kişi size maaş bağlamak zorunda mı? Babanız da mecbur değil evini vermeye...Bakamayacaksaniz dogurmayacaksiniz , o kadar. Yetti artık ya

Merhaba hanımlar nolur okuyun ve bana bir akıl verin vicdanımla başbaşa kaldım..
Yavruyken aldığımız bir köpeğimiz var şuan 2,5 yaşında dişi pomeranian ve 3 yaşında dişi bir kedimiz var o da tekir cinsi evde doğmuş ve bu zamana kadar bizimleydi.
Yeni ikiz bebeklerim oldu tedavi ile çok şükür şuanda 2 aylıklar kiradayım evim 1+1 yatak odama çocukların beşiğini dolabını koydum diğer oda da yani salonda ise kediyle köpeğim var odadan dışarı çıkamıyorlar çünkü aşırı derecede tüy döküyorlar bildiğiniz yerlerde öbek öbek tüyler uçuşuyor, koltuklar sandalyeler sıvama kıl sabah temizliyoruz akşamına aynı bu nedenle odada kapalılar çocuklarla erişimi yok orada seviyoruz biz girip yemek yiyoruz oturuyoruz misafir geldiğinde ama odadan çıkarmıyoruz.
Çok zor zamandan geçiyoruz prematüre doğdu evlatlarım 1 haftadan fazla hastanede yattık devamlı fototerapi aldılar annem doğumdan sonra sağlık durumundan dolayı 15 gün kalabildi yanımda kaynanam gelmedi ben de tek çocuklara bakamadım eşim işten çıkmak zorunda kaldı buralara girmeyim çok zor şeyler yaşadık annesi babası ayrı eşimin, maddi olarak sadece babam ve eşimin babası destek oluyor bize 2 aydır büyükşehir çocukların maması bezi kedi köpek kira elde avuçta yok bitik annem ve eşimin annesi yüzünden üzüntüden sinirden sütten kesildim intiharın eşiğine geldim lohusalıkta evlatlarıma sarıldım çok şükür daha iyiyim. Babamın evi var samsunda dedim kiracıyı çıkar biz gidelim orda oturalım Allah razı olsun tamam dedi 2 3 aya gidicez eşim orda en azından normal 8 saat bir işte çalışsa bebeklerde bana yardım eder hemde kira derdi yok geçiniriz diye düşündük yani gideceğiz bunu da durumumuzun anlaşılması için anlattım
Babam ve eşimin babasından başka kimsemiz yok herkese canla başla koşturduk biz hamile halimle bile neler yaptım insanlar için ama ben sırf çocuklar prematüre doğdu fototerapi alıyor hastaneye kimse gelmesin dedim diye eşimin akrabaları sırt çevirdi ben hiç istemiyorum kimseyi diye çıkardılar anlayış göstermediler sonradan evde kedi köpek var diye bahane ettiler çocuk görmeye gelmediler. Bu zamana kadar taktığımız takılar da gelmedi haliyle elimizde avucumuzda bişey yok şuan Allah büyük düzelicez biliyorum bunlar geçicek

Kedi ve köpeğimiz ailemiz her geldiklerinde kılları gördükçe verin verin diyip duruyorlar çocuklara zarar gelir diyorlar biliyorum ki aslında iç dış parazitlerini yaptırıldığında sorun teşkil etmiyor diyorum onlara bu sefer de ek gıda zamanlarında emekleme zamanlarında çocuklar kılları ağzına atar, bazen köpeğimiz şaşırıp pet dışında yere de yapabiliyor kakasını ağzına atarlar diye diye bizi bitirdiler eşimle. Sahiplenderelim dedik ikisini aynı anda alacak ayırmadan bakıcak birini bulalım dedik kimseye güvenemedik ücretsiz pomeranian köpeği almak için tekir kediyi de almayı kabul ettiler gibi geldi bize ve kedinin akıbetini bilmiyoruz kaçtı derler atarlar sokağa diye düşünüyorum yani sırf köpeği almak için kediye okey diyorlar gibi geldi bize..
Köpeğimiz kısır değil hiç çifleştirmedik çifleştirmeyi de düşünmedik ticaretine üretimine çok karşıyım Sahiplenen kişiye de kısırlaştırma şartı ile vericez hayvan damızlık olarak kullanılmalısın diye düşündük.
Eşimin iş yerinden bi ablası bu arada çok iyi bir insandır kendi aile dostunun ikisini birden alabileceğini söyledi istanbul dışında olduklarını da ekledi tatlı 7 yaşında bir oğlan çocukları olduğunu bahçeli müstakil evleri varmış telefonda görüştük iyi insanlara benziyorlar orta yaşlılar güven verici aklı başında sevgiyle bakıcaklarını hissettik…
Ama sorun şu kedi bana çok bağlı köpek de eşime aşırı bağlı ne kadar sevgi verilirse verilsin alışabilecekler mi ? Yaşları gereği tramva yaşıyacaklarını düşünüyorum bizi özleyeceklerini terkedilme duygusu yaşacaklarını belki hor davranıcaklar bilmiyorum
Biz bu zamana kadar kedi köpek gibi görmedik evlat gibi üzerlerine titredik hep az öksürse veterinere koştuk hep sevdik kedi dövdü bizi yeri geldi güldük geçtik sevdik sarıp sarmaladık köpeğimiz deseniz ısırmayı bilmiyor çocuk gibi büyüttük koynumuzda 4 müz yattık koltuğa hep film izledik şimdi nasıl yaparlar başkalarıyla aklım ermiyor ama çocuklardan dolayı da ilgilenemiyoruz sevemiyoruz yeri geliyor kaldıkları odaya akşama kadar giremediğimiz oluyor nasıl yapıcaz böyle bilmiyorum sabahtan beri ağlıyorum onlara kafam çok karışıj bi yol gösterin nolur vebal almak da istemiyorum evlatlarıma zarar gelsin de istemiyorum gidicez taşınıcaz orda da odaya kapatmak istemiyorum salsam yine heryer kıl tek başıma nasıl hem çocuklar hem kedi köpeğe bakıcam temiz tutucam onları koruyacağım onu da bilmiyorum çıkmazdayım. 😭😭😭
Konuyu okumadım köpeği ver ben alim neredesiniz kendim gelir alırım

Floppy bu durumdayken zorla tedaviyle tüp bebekle hamile kalıp bı de ikiz bebek yapanı ben kinarim valla kimse kusura bakmasın. O bebeklerin sonu da bu hayvancıklar gibi olacak çünkü , çok belli. Hevesleri geçince bin bahaneyle atacak yer arayacaklar. Daha şimdiden " sadece babasıyla kayinpederi maddi olarak yardım ediyormuş ama başka kimse etmiyormus" diye mağduriyet kasmış hanımefendi . Pardon da siz gelişine üreyeceksiniz diye 15-20 kişi size maaş bağlamak zorunda mı? Babanız da mecbur değil evini vermeye...Bakamayacaksaniz dogurmayacaksiniz , o kadar. Yetti artık ya
Deme deme sus😂

Floppy bu durumdayken zorla tedaviyle tüp bebekle hamile kalıp bı de ikiz bebek yapanı ben kinarim valla kimse kusura bakmasın. O bebeklerin sonu da bu hayvancıklar gibi olacak çünkü , çok belli. Hevesleri geçince bin bahaneyle atacak yer arayacaklar. Daha şimdiden " sadece babasıyla kayinpederi maddi olarak yardım ediyormuş ama başka kimse etmiyormus" diye mağduriyet kasmış hanımefendi . Pardon da siz gelişine üreyeceksiniz diye 15-20 kişi sizi maaşa bağlamak zorunda mı? Babanız da mecbur değil evini vermeye...Bakamayacaksaniz dogurmayacaksiniz , o kadar. Yetti artık ya
Oğlum var ya, Bi baltaya sap olamazsa biz bakarsak diye korktum Bi an🥴

tüp bebek olduğunu da sonra okudum... Ne insanlar var ya... Evlatlarına bakmayan da çok... Olur mu olur... Başkası baksın para versin de ne alaka... Ne kadar rahat...

Benim oğlanda tüp bebek, tüp bebek tedavisi olmadan önce para biriktirdik. Millet ev parası ödedik felan deyince kastık baya biriktirdik... Çok şükür tutunca. Biriktirdiğimiz parayla apart aldık😁 plansız yaşamak ne bileyim çok fena...

Gamsızlık iyi mi kötü mü bilemedim

yazık hayvanlara üzüldüm tek göz odada hapis hayatı yaşatmışsınız,hayvanat bahçesinden ne farkı var.
Ben emanet alıp 1 hafta baktığım kediye bile bunu yapmadım saldım eve her yere girdi çıltı.

Eviniz şartlarınız belliymiş.
Ne diye 2 hayvanın vabalını alıyorsunuz ki.
Yazık bir an evvel verin.
Daha özgür ve mutlu olurlar.

Ya bak bu kadar artık çocuk sahibi olmayı anlamiyorum bu ne hırs arkadaş totonda donun yok bebekte bebek bide tüp bebek masrafları nasıl biliyoruz dimi az çok

X