Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

akşam ki kaçakmaklar vay anam vay diyorum tatlım

esracım kaçamak yapmazsan bu hafta bide iyi bi kilo verirsen ebruya teklif olarak suncam düşüncemde varsın tatlım

hilal hayalimdeki menü canım bu :KK52: bol protein ağırlıklı yansın yağlar :KK9:

Sağol bebeğim kilo vermem durmasın diye hep yoğurt yiyodum akşamları görmüşünüzdür bilerek et koydum bakalım inatçı kilolar daha hızlı gider :-)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam kızçelerr
sabah 9:00
2 bardak su
1 haşlanmış yumurta
1 dilim peynir
yarım tb ekmeği

ara 12:00
2 adet hurma 5-6 badem
öğlen: 14:00
soya soslu tavuk
200 gr yoğurt
yarım tb ekmeği
ara: 18:00
1 adet hurma 2-3 badem
akşam
19:00
3 yk yulaf
yarım yeşil elma
yoğurt

21:00
yarım dilim çilekli pasta
yarım dilim tava böreği
pişmanmıyım hayır :) ama bundan sonra kaçamak yok söz doğum guünleri bittii :KK36::KK36::KK36:

Hayatım 21 dekiler hariç süper gidiyormuşun evet listede yeni başlayanları göremedim :-)

Sizin hep başarı öyküleriniz mi var? Hiç duraklamalar, patlamalar, bocalamalar yaşamıyor musunuz?” ve şöyle devam ediyordu “… Ben kusur arayan birisi değilim ama o kadar çok tökezledim ki, kendimi tek başarısız benmişim gibi hissediyorum.”Öncelikle bu açık yürekli mail için teşekkür etmeliyim. Bu yazıyı da başta o arkadaşım için yazıyorum… Sizinle şimdiye dek hep başarı öykülerini paylaştım. Bu, sürekli ve kesintisizce başarılar içerisinde olduğumuz için değil… Burası, hayal kırıklıklarının, bocalamaların ve sürekli yinelenen hataların son bulacağı durak olduğu için böyle… Hani, klasik bir söz vardır “günün en karanlık anı güneş doğmadan hemen öncedir” diye… Sanırım biz günün ilk ışıklarının düşmeye başladığı o ana denk geliyoruz… Ben, umutsuzluğun bir ötede kaldığı duraktan sesleniyorum sizlere… Adım attığımız, vazgeçmekten vazgeçtiğimiz, karanlığın fişini çektiğimiz, yılgınlıkları imha ettiğimiz atölyenin kapısından sesleniyorum. Burası hiç de rahat ve kolay bir yer değil… Kapıdan içeri girenlerin hepsi kolay yolları, geçici ve kısa vadeli beklentileri orada bırakıyorlar. Kapıdan içeri girerken, geçmişten getirdikleri tedirginlikler ve betonlaşmış alışkanlıklar var ceplerinde… Defalarca başa sarmış hikâyeler var… Başaramazsam korkusu var. Kendimizi kandırma davranışı bu kapıdan içeri giremez mesela… Ne isek o'yuz… Herkes kendi bedeniyle, iradesiyle yüzleşecek… Herkes neyi hayal ederek başladığını bir dövme gibi içine nakşedecek… Yaptığı doğru şeyin er ya da geç mükafatını mutlaka ama mutlaka alacak. Yanlış bir şey yaptığında da bunun sonucunu bizzat görecek, artık örtbas etmeyecek, bu neden oldu ki şaşkınlığına düşmeyecek... Evet dediğim gibi, hayalimizi bir dövme gibi zihnimize nakşetmeli... Ertesi gün zorlanınca o hayalin bir yere kaybolmadığını bilmemiz gerekiyor çünkü… Bunun basitçe zayıflamak, bir pantolonun içine girmek olmadığını; kendimize verilmiş bir sözü tutma davası olduğunu, bedenimizde başlayan irademizle süren ve oradan da ruhumuza, mutluluğumuza ulaşan bir süreç olduğunu anlamak olduğunu bilmemiz gerekiyor.Başarı öyküleri anlatıyorum çünkü sözünü ettiğim insanlar da sen gibi, ben gibi birçok tedirginlikle yola çıktılar. Ama ağırlıklarından kurtulurken önce bahanelerini attılar… İşte ilk başarı bu! Bahanelerinizi atınca, inanılmaz hafifliyorsunuz :) bahanesi olmayan bir insan ışık hızıyla yatağından fırlayabilir, yürüyüşüne gidebilir, yemeklerini akşamdan hazırlayabilir, çantasına ara öğünlerini koyabilir… Bahanesiz bir insan ders aralarında ara öğünlerini yiyebilir, ameliyatı bitince evden getirdiği yemeğini tüketebilir, toplantı esnasında suyunu içebilir, sosyal ortamlara çayıyla kahvesiyle hiç olmazsa salatasıyla eşlik edebilir… Bahanesiz insan spor salonlarına kaydolamasa bile, gece yarılarına kadar çalışsa bile iki uzak mesafe arasında onlarca tur yürüyebilir evet bir iş yerinde günlük yürüyüşünü yapabilir… Bahanesiz insan, seyahatine çıkarken çantasına sabahları yemek için bir kutu yulaf koyar mesela, hatta ben baskülü ile iş gezisine giden danışanlarımı biliyorum. Şimdi size nasıl “başarısızlıktan” bahsedebilirim? Bu inat değil midir? Bu azim değil midir? Bu "ben yapabiliyorum" demenin gururu değil midir?Velhasıl, bahanesiz bir insandan daha çevik olanı göremezsiniz…Bahanesiz insan baskül ona direndiği zaman baskülden daha inatçı olan insandır… Ona nanik yapar ve der ki; “Doğru olan şeyi yaptığımda küçük de olsa bir şansım var ama şu an vazgeçip yanlış olanı yaparsam o küçük şansımı da kaybederim” Anlayacağınız, baskül durur ama bahanesiz insan durmaz…Gerçekten, size doğru söylüyorum, bahane gittiği zaman geriye siz kalırsınız. Sadece siz! Kendisine ulaşabilen insanın başarmamak için hiçbir nedeni yoktur.Gelelim bocalamalara…Yani benim de senin de ve evet evet senin de yaşadığın o kaygı anlarına… Sabırsızlık ve karamsarlık patlamalarına…Hani aylar boyunca üzerimize yapışan kiloların bir anda uçup gitmesini ümit ediyoruz ya… O anlar mesela… Ya da iki kilo verince bunu az buluyoruz ya. (haydi gidip iki kiloluk bir karpuzu alın ve üzerinize yapıştırın mesela ve onu gittiğiniz her yere götürün…) İşte o anlarda size yardımcı olacak tek şey yaptığınız şeyi neden ve nasıl yaptığınızı hatırlamaktır.Arkadaşımın mailinde yazdığı gibi, tökezleyebilirsiniz. Defalarca hem de… Ama bir sonraki sefer için tökezlememeye çabalamanız önemlidir. Buradaki anahtar “kusursuzluk arayışı” değildir sizin samimiyetle çabalamanızdır. Bir önceki seferde gerçekleşen hatalardan ders almak ve yinelememektir samimiyet…Kısacası…Size ne “bir haftada beş kilo” tarzında umut pompalarım ne de “sizin kilo vermeniz imkânsız” diye umutsuzluk aşılarım. Emek, disiplin, sabır ve doğru rehberiniz varsa ve iradenizi, kendinizi kendinizden koruyacak şekilde eğitmek için kararlıysanız başarı sizin için zaten kaçınılmazdır. Bu yaz için on kilo yirmi kilo vereyim, sonra kaldığım yerden yeme içme konusundaki çılgın tüketici moduma geri döneyim demek sizin bir yaz mevsiminizi kurtarır. Doğru beslenmeyi öğreneyim ve duygusal açlığımı alt edeyim demek ise hayatınızı kurtarır…Şu durumda, siz günün en karanlık, en kırık, en umutsuz anında mısınız? Sizi nelerin yıkabildiğini çok iyi ve yakından gördünüz mü? Kendinize verdiğiniz sözleri tutmadığınızda hissettiklerinizi iyice anladınız mı? Aynada gördüğünüz kişiye yabancı mısınız? Yorgunluk ve ağırlık sizi nakavt etti mi? Peki… Çok güzel! Madem günün en karanlık anındasınız eğer şimdi kalkıp doğrulmaya karar verirseniz, gün sizin için de doğacak. Hatalarınız orada ki onlar sizin kılavuzunuz…. Onlara bakın ve neyi YAPMAYACAĞINIZI zihninize iyice yazın.Gelelim benim canım BAHANESİZLERİME…Önce Cella’ya, Deniz Sevim’e, Selin’e, Ahu’ya, Ayça’ya, Çiğdem’e, Aslı’ya, Duygu’ya saygılar… Gördüğüm en amansız, en bahanesiz kadınlarsınız…Emine, kutlarım seni, bir ayı 10 kilo kayıpla tamamladığın için ama en çok kendi adına müthiş bir şey yapmak üzere adım attığın için… “Gör bak ben nasıl tutarım boğazımı” dediğin için… Teşekkürler Pelin, genceciksin ve bu kadar disiplini ve sorumluluğu layıkıyla yerine getiriyorsun. 1 ay olmadan 4 kiloya tekmeyi bastın bu sayede… Güliz ve Burak çiftinin başarısına koca bir alkış. Evin içinde esen sağlıklı beslenme rüzgarları Burak bey’in 114 kilodan 102 kiloya düşmesini; Güliz’in hem çalışan hem de emziren bir anne olarak 61 kilodan 54 kiloya düşmesini beraberinde getirdi. Ahu, 78 ile başladığı maratona 71 ile devam ediyor. Bunu da kiloları direnirken bir an bile vazgeçmeden yaptığı şeyi sürdürmeye borçlu… Eğer, nasılsa kilom durdu, çok bozuğum gidip de şundan azcık yesem ne olur deseydi bugün 78’e geri dönmüş olabilirdi… Duygu 2 haftada 4 kiloyu şutladı. İki çocuklu bir anne olarak sabah çok erken saatlerde yakalayabileceği yürüyüş fırsatını kaçırmamasına borçlu bu başarıyı… Nilay “nasılsa benim Polikistik Over Sendromum var ben kilo almaya mahkumum” demedi, bu sayede de 74 kilo ile başlayan serüveninde 68 kilonun kapısına dayanabildi. Ezgi, 98.7 kilo ile başlayan mücadelesinde “insan bunlarla da doyuyormuş” diyerek şikayet etmek yerine benimsemeyi seçti ve 18. Gününde 94 kilonun kapısına dayandı… Ayça, yeni doğum yapmış bir anne olarak işe başlamadan önceki zamanından 2 saatini uyumaya değil yürümeye ayırdı. Bugün 85.1 kilo ile başladığı yolculuğunda 82 kiloya bu sayede ulaştı… Duygu, sürekli mobil halde, ülkenin bir ucundan diğerine gezen bir insan olarak baskülünü ve yemeklerini yanında taşıdığı için 63 kilodan 58’e düşebildi. Aslı, "doktora tezimin son dönemindeyim aman azcık daha kilo alayım, zaten korkunç bir stres, baskı ve iş yükünün altındayım ne olacak" demediği için üç haneli sayıları uğurlayabildi… Selin, ona yardımcı olmayan bir metabolizmanın güçlü duvarlarını küçük küçük parçaladı çünkü “ben daha azına razı olmayacağım” dedi ve 79 ile başladığı serüvende 66 kiloyu görebildi. Rabia 91 kilo olmayı kabul etmediği, henüz gencecik olduğu ve bir çocuk daha doğurmaya karar verirse aynada göreceği kadından mutsuz olacağını kendisine itiraf ettiği için 68 kiloya inebildi. Ayşenur, 26 kilo kayıpla sadece incecik genç bir kadına dönüşmedi geçmişte kendisini üzen onlarca kemikleşmiş alışkanlık ve kaygıyı da atlatarak programını tamamladı…İsmini saydıklarım, sayamadıklarım, programlarını bitirenler, sürdürenler…Görüyorsunuz ya, sadece sürecin zor olması da değil, bu takımdaki insanların da hayatlarının, metabolizmalarının ilaveten zor olması da bizim maçımıza dâhil… Ama oyuna asla almadığımız bir şey var: Bahaneler… Bize uğramayacak bir şey var: Vazgeçmek…O halde bütün zorlukları ve tedirginlikleriyle bile bu zaten bir BAŞARI ÖYKÜSÜDÜR...

Bugünkü menüm

Sabah 7:00
2 dilim kızarmış tb
1 kk peynir salça ve tahin pekmez
Çayy

Öğlen 12:30
1 kase yoğurtlu bakla

Ara 14:30
1 neskafe

Akşam 18:30
1 biber 1 yarım patates dolması bol yoğurt

Şimdilik bu kadar kızlar

Bugünkü menüm

2 dilim kızarmış tb
Çayy

1 kase yoğurtlu bakla

1 neskafe

Şimdilik bu kadar kızlar

patates dolması dısında iyi cnm

Bugünkü menüm

2 dilim kızarmış tb
Çayy

1 kase yoğurtlu bakla

1 neskafe

Şimdilik bu kadar kızlar

Canım afiyet olsun. 1 kk peynir demişsin ya. kk ne demek?

8:30
İki dilim tb ekmegi ilepeynirli yagsız tost
Yesil çay

9:30 sade türk kahvesi

12:30
6 tane minicik ızgara köfte
Yarım kase yogurt
Yarım tb ekmegi

17:00
Bir kutu süt
2 incir

19:30
Bir kase ev yogurdu
2 yk yulaf
4 kayısı

***1bucuk saat tempolu yürüyüş***1 saat pilates***75 mekik 30 dk kol ve bel egzersizi***2 lt su

Yesil çay

Yarım kase yogurt
Yarım tb ekmegi

Bir kutu süt
2 incir

Bir kase ev yogurdu
2 yk yulaf
4 kayısı

***1bucuk saat tempolu yürüyüş***1 saat pilates***75 mekik 30 dk kol ve bel egzersizi***2 lt su

harikasın tebrik ederim. spor da müthiş..

canım ödem olmuştur büyük ihtimalle ama hergün tartılmak iyi değil biliyorsun

Biliyorum canim ama birazcik tartida oynama olunca cok uzuluyorum ve neden boyle oldugunu gercekten anlayamadim 59.5 ozellikle hayatimin sokuydu ama birakmicam devam...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Menum
08.00
Yarim simit
Sekersiz cay

13.40
Dana fajita
Ice tea Seftali

19.00
1 d ekmek
5 minik kofte

2 lt su :KK43:

Yesil çay

Yarım kase yogurt
Yarım tb ekmegi

Bir kutu süt
2 incir

Bir kase ev yogurdu
2 yk yulaf
4 kayısı

Harikasin :KK9:

Biliyorum canim ama birazcik tartida oynama olunca cok uzuluyorum ve neden boyle oldugunu gercekten anlayamadim 59.5 ozellikle hayatimin sokuydu ama birakmicam devam...

Iste bu yuzden hergun tartilmayin dioz cnm

Menum
08.00
Yarim simit
Sekersiz cay

13.40
Dana fajita
Ice tea Seftali

19.00
1 d ekmek
5 minik kofte

Dengesiz olmus cnm biraz

Menum
08.00
Yarim simit
Sekersiz cay

13.40
Dana fajita
Ice tea Seftali

19.00
1 d ekmek
5 minik kofte

Fajita biraz fazla olmuş tatlım
Yesil çay

Yarım kase yogurt
Yarım tb ekmegi

Bir kutu süt
2 incir

Bir kase ev yogurdu
2 yk yulaf
4 kayısı

Sporun da menün de harika cnm

sabah 10.45
1 haslanmis yumurta
1 kizarmis tam bugday roll
1 kk peynir
5 zeytin
Yesillik domates
1 tk tereyag
1 tk recel

Ogle 15.15
1 kase yogurt
Salatalik

Aksam 19.30
5 yk et sote
Salata
3 kozlenmis biber

2.5 litre su
300 ml yesilcay
300 ml kayisi cayi
47 dk 4 mil fast leslie

sabah 10.45
1 haslanmis yumurta
1 kizarmis tam bugday roll
1 kk peynir
5 zeytin
Yesillik domates
1 tk tereyag
1 tk recel

Ogle 15.15
1 kase yogurt
Salatalik

Aksam 19.30
5 yk et sote
Salata
3 kozlenmis biber

2.5 litre su
300 ml yesilcay
300 ml kayisi cayi
47 dk 4 mil fast leslie

Harikasın rakibem ya maşallah sana😊

Bugünkü menüm:
09.00:
1 haşlanmış yumurta
Yarım domates
Yarım salatalık
1 dilim ekmek
11.00:
1 bardak gileboru suyu
13.00:
6 y.k. etli yeşil fasulye
2 dilim ekmek
18.00:
5 y.k. yeşil fasulye
Salata (yağsız)
1 dilim ekmek
20.00:
1 elma
21.00:
1 türk kahvesi

2 lt su
20 dk yürüyüş

KızLar daha çok hırs yapmamız lazım diğer takımlar hem birinci olmak hemde bireyselde birinci olmak istiyor hadi sıra bi de toparlanalım :)))

Son düzenleyen: Moderatör:
X