Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Günaydın kızlar
Dünkü menüm:
08.00:
2 dilim kepek ekmek
1 dilim peynir
10.30:
1 max dondurma
15.00:
Fırında 2 tavuk pirzola
1 patates
Köy yufkası (miktarını bilmiyorum :26:)
5 çilek
20.30:
3 top dondurma
1 avuç fındık,badem karışımı
2 lt su
Bol bol yürüyüş

Bugün pikniğe gideceğiz aynı serviste çalıştığım hemşire hanımlarla. Hepsi de pek bir marifetlidir inşallah fazla kaçırmam bugün

Tatlım naptınn böyle sen dondurma günü yapmışssın :) yufkalar olmamış

dünkü beslenmem biraz da sabah dikkat ederek başlamadığım için biraz sabahki yüklememi telafi etmek için diğer öğünlerden kıstım.şu anki yoğunluğum dolayısıyla yemekli ortamlara pek giremiyorum o yüzden sorun olmuyor,bir süre rahatım yani.Bugün biraz daha dikkatli beslenicem bakalım gün sonu raporum nasıl olacak?

bayanlar merhabalar
bende aranıza katıldım
şu an sabah tartıldım ve tam 68 kg çıktım boyumda 1.70 cm
8 aylık evliyim ve evlenirken 61 kg idim
hedefim 60 kg olup bebek çalışmalarına başlamak...
benide aranıza alırsanız sevinirim
hızlı değilde sağlıklı ve tekrar almayacağım şekilde kilo vermek istiyorum
aranızda böyle yapıpta ideal kilosuna kavuşan var mı?
banada yardımcı olursanız çoook sevinirimmmmmmmmmmmmmmm

BU ARADA TAKIM OLAYINI PEK ANLAYAMADIM NASIL ARANIZA KATIŞABİLİRİM

Hoşgeldin canım ben esra 26 yaşındayim pazar günü bu takımda olalı 2 hafta olcak bende 1.58 boyundayım 61.4 kiloyum 70 kilo ile basladım 14 şubattan beri 9 kilo verdim son 5-6 kilom var onu da burada vericem inşallah bizde çocuk düşünüyoruz en düşük kilomla hamile kalırsam daha iyi atlatırım allah büyük :)

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 a kadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz.Mazereti olmadan kilo bildirimine geç kalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanması halinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleri yazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıda sorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmak gerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişi kontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlere verdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirde ilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izinden dönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 2 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 2 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 5. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunup yaptıklarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsan okudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor. Güzel kilolar vermeni diliyoruz.

merhaba günlük yediklerimizi yorumlamamız gerekiyor,ilk sizi gördüm
güne gayet güzel başlamışsınız ama akşam yufkalar ve fındık badem biraz işi karıştırmış açıkçası

sürekli aynı yemeği yemek bıkkınlık oluşturabilir belki farklı çeşitlemeler yapabilirsiniz.ama ayet verimli bir gün geçmiş bence

DÜZELTMEE
8 ) Kardeş takımımız 5. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunup yaptıklarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

Yeni gelen arkadaslarim bana boy kilo hedef kilo yazarak ozel mesaj atarlarsa cik sevinicm bilgisayar basina oturamiyorum ananemlerdeyim rica ediyorum yanlarina isimlerinide yazarlarsa sevinirim

Canim tesekkur ederim kurallari paylasmisin ama bunlar eski sana paylastigimi bulup paylasirsan sevinirim

Eflinam arkadaşım önceki gönderilerime bakma yanlış oldu doğrusu aşağıda

3.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.
9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsan okudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

canım çok tşk ederim
yardımların için
öncelikle şimdi ben bu topikte devam edeceğim değil mi
başka bişi yapmamam gerek yok
yazdıklarını okudum anladım
cuma günü 11.30 a kadar bilidrim yapmam lazım ve günde en az 5 kere bilgi paylaşmam gerekyor

ben bundan 5 sene evveli tam 75 k ya çıktım
birgün tartıya çıktım ve resmen gözlerime inanamadım ve 26 yaşındayım ve bekardım düşünün yani
ben hayatımda hep zayıf olan birisi idim üniversiteden sonra evde kaldım bir süre ve yedim yedim yedim sonuş 55 kilodan 75 e çıktım
dedimki ben zayıflacağım bu böle olmaz annem hep diyorduki kızım böyle olmaz
alışverişe falan gitseniz nişan/söz vs için erkek tarafı derki kız baya iri kilolu diye beni üzüyordu
bend edüşündüm taşındım dedim böyle olmayacak ya allah dedim bir gayretle başladım
ilk diyetimde 75 ten 71 e düştüm yedim ama az az
sonra baktım yine iriyim ve tombişim dedim 68 e düşücem sonra yine bir diyet 68 oldum
dedim benim idealim 65 azim ettim 65 oldum
dekrn eşim ile tanıştım ve deidkki ben 62-63 olmalıyım ve 61 e düştüm
evlenirken tam 61 kilo idim
yani 1-1,5 senede tam 14 kilo verdim ve diyetisyene gitmeden kendi kendime
ama evime bir yürüyüş bisikleti aldım her akşam iştem geldikten sonra yürüdüm en az 40 dk tempolu
iş yerinde yediklerime dikkat ettim
sabahları ılık su ve limon ile elma sirkesi içtim aç karna
bunu 1 sende yaptım düzenli olarak
sabahları peynir/zeytin/şekerisz çay içtim eti form yedim
çayıma şeker koymayı bıkartım ve attım içmiyorum şekerli artık
yani yedim ama deliler gibi değil özenli
mesela gün içinde iskender yedi isem akşam bişi yemidoyrudm
veya kahvaltıda börek yedi isem öğlen yemiyordum

özetle;herkes yapailir önemli olan destek ve istek....
Annemde kendi kendinde 15 kilo verdi yani insan azimle heşeyi yapabilir....
Umarım hepimiz istediğimiz ideal kilomuza sağlıklı ve tez zaamnda ulaşabiliriz

MENÜM

08:00
Bi kase special k light süt ile

12:00
Küçük kase yoğurt

18:00
Bi kase special k light süt ile

19:30
1 saat Pilates

21:00
1 fincan Dokuzlu çay
2 fincan Yeşil çay

22:00
1 fincan ılık su 1 tatlı kaşığı elma sirkesi 1 çay kaşığı bal

TOPLAM
2 lt su

Son düzenleyen: Moderatör:

ayyy çok az değil mi ya bunlarla ben doymam ölürüm
aç kalırım daha kolay yolu yok mu bunun
sizin boy ve kilo kaç acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…