Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

bu arada az önceki mesajimi yapmadan gecmise bakmistim merak ederek. fakat ben gelmedigim sürede pek paylasim olmamis hemen bitti gecmis
ortalama ise facia gibi.
belkide kilo alma dönemiydi bilemiyorum
haftaya herkes gzl sonuc alir insallah.

Ebru son bir haftadır hergun dışarıda yürüdüm..mesafeyide uzattım. .ilerde faydasını görürüm. .ve midem de bir sıkıntı var su an ağrıdan ve siskinlikten kivaraniyorum..saat 18 de yeme isini bitiriyorum .yılbaşında evet pasta yedim bu kadar artışa cok üzüldüm. .buradan fazla uzak kalmak istemiyorum..bu hafta ici doktor işini halladeyim bakalım sorun ne...grup adına üzüldüm. .haftaya 1.likle bu lekeyi temizleriz :)
simdilik hepinizi öpüyorum. .

gunaydın kızlar bugün ekmeksiz bı hayata adım atıcaz gencayla ınş. şimdi kahvaltı yaptım dershaneye gideceğim

hoş geldin canım yeniden
yoktun buralarda
kilo alman kötü olmuş
ama bu hafta sıkı çalışmamız lazım 1.lik için

evet canım takımda ki çoğu kişi kilo aldı bu hafta

gunaydın kızlar bugün ekmeksiz bı hayata adım atıcaz gencayla ınş. şimdi kahvaltı yaptım dershaneye gideceğim

canım tamamen mı kesiceksin ekmeği
ben kendi adıma konuşayım ekmeksiz çok zor geliyor beana

Merhaba 13. takım. Günaydın. Bir aydır buraya gelmiyor, ne işi var bu kızın burada diyebilirsiniz. Haklısınız da. Bir aydır hiç gel(e)medim buraya ve takımda olamayacağımı biliyorum. Bir şeyler ancak yoluna girdi. Bulduğum ilk fırsatta buraya geldim. Nasılsınız iyi misiniz?

Yemeklerden hemen sonra tatlı isteği duyuyor, 3 - 4 saat sonra anormal acıkma hissediyorsanız, yemek sonrasında uyuma ihtiyacı duyuyorsanız, halsizlik, yorgunluk, sinirlenme gibi şikayetleriniz varsa, beslenmenize dikkat ettiğiniz halde kilo kontrolünüzü sağlayamıyorsanız bu şikayetler insülin metabolizmanızdaki bozukluğu işaret eder. Özellikle karın bölgesindeki yağlanmaların sebebi insülin metabolizması bozukluğundan kaynaklanıyor olabilir. Tükettiğiniz karbonhidratlar enerji olarak kullanılamayıp, yağ olarak depolanıyor olabilir.
İNSÜLİN NEDİR?
İnsülin, pankreastaki beta hücreleri tarafından salgılanan ve kan şekerini regüle eden bir hormondur. Tükettiğimiz karbonhidratlar sindirime uğradıktan sonra vücudumuzda bulunan enzimler tarafından glikoza parçalanır. Glikoz vücudumuzun temel enerji kaynağıdır. Sindirim sonrası kana karışan glukoz tarafından uyarılan pankreasın beta hücreleri, glukozun hücre içine (kas, karaciğer, yağ dokusu) girmesini sağlayan ve kan şekerini regüle eden insülin adlı hormonu üretmeye başlar. Hücre çeperinde bulunan insülin, glukozun hücre içine girmesini sağlayarak enerji kaynağı olarak kullanılmasını sağlar.
Glikoz hücre içine giremediğinde kandaki düzeyi yükselerek hiperglisemi (kan şekerinin yükselmesi) neden olmaktadır, bu durumun tam aksinde de hipoglisemi (kan şekerinin düşmesi) meydana gelmektedir.
Tatlı krizleriyle baş edebilmek için kan şekeri takibinin yanı sıra beslenme alışkanlıklarında da değişikliğe gidilmesi önemli yer tutmaktadır.

AÇ KARNINA MEYVE TÜKETMEMEYE ÖZEN GÖSTERİN
Bozulmuş glukoz toleransı, hipoglisemi ve insülin salınımında bozukluk gibi şikayetleriniz varsa kan şekeri regülasyonunuz ve tatlı isteğinizi azaltmak için tek başına meyve tüketmemeye özen gösterin. Meyvelerde bulunan fruktoz (meyve şekeri) yavaş emildiği için postprandiyal glukoz ve insülin yanıtı düşükür. Diyabetik bireylerde % 15-20 fruktoz tüketimi, açlık total kolesterol veve LDL kolesterol düzeylerini arttırmaktadır. Fruktoz vücudumuzda glukozdan farklı bir yolla işlem gördüğü için kan şekeri üzerine etkisi glukozla aynı değildir.

Alıntıdır.

selam kizlaaar nasilsiniz?
gece cooook gec yattik, ancak 12:30 gibi kalkip ilacimi ictim.
ilactan yarim saat sonra kahvalti yapabiliyorum, kahvaltida 13:00 gibi oldu.
ama dün aksam yememenin basarisini bugün tertida gördüm.
2 hafta önceki kiloma dönmek icin 1.1kg kaldi

hayirli olsun canim, menülerini dahada özenle okuyacagim paylasirsan ki bakalim ekmeksiz menü bende yapabilirmiyim

günaydın takımımın güzel hatunları
iyi hafta sonları herkese

iyi ögleler diyeyim bende. sanada iyi haftasonlari canim

aynen canim siz 1.lik icin yarisin bende listeye alinak icin koydugum 2. hedefe ulasayim.

iyi etmissin gelerek canim. benim netim bozuktu yapildi. buradan uzak kalmak bana iyi gelmiyor kimseyede gelmiyordur eminim.
sanki buraya girip yazarken bile kalori kaybettigimi düsünüyorum
buradaki takim baskisi kilo vermek icin cok önemli

kizlar bugün menümü aksam yazmak icin sabirsizlaniyorum.
bir okadarda dikkat ediyorum utanacagim bisey yazmak durumunda kalmamak icin
ben cikayim simdi.
haftasonlari bisey icin yardim ettigim biri var demistim.
grsz kizlar

selamlar kizlar haftasonunuz guzel gecsin insallah.
normal kahvalti aliskanligima geri dondum sukur pazartesi is yerine de goturmeye baslicam.evde okadar cok isim var ki anlatamam.bi an once baslamam lazim yetmeyecek yoksa haftasonu:)bu arada sin sigaralari iciyorum pazartesi buyuk gun sans dileyin bana kurtulayim su meretten.

canım insan güzel bir kahvaltı edince tüm gün acıkmıyor inan
kolay gelsin canım sana benim de çok işim var ama saolsun küçük kızım 15 dk uyuyor ve kalkıyor
başlamamla bırakmam bir oluyor işimi
sigara konusunda da başarılar
umarım sonsuza kadar kurtulursun o illetten

Sanıyorum ki bir rekor kırdım kızlar. En son girdiğim zamandan beri birikmiş tüm sayfaları okudum. 130 küsur sayfa. Ama beklediğimden az olmuş. Sonuçta bir aylık bir sürede birikenler bunlar. Yazın bir günde 20-30 sayfa biriktiği zamanlar vardı. :26:

kızlar gelemedim bugün gencaylaydık maça filan gitti bende arkadaşlarımla gezdim ve akşam çok güzeldi 6 eylül 2014 te düğünüm var
Tarih mi aldınız canım? Tebrikler.

Sizi zonguldak'a alalım isterseniz. Ttk, Çates, Eren filan olmaz mı Devlet+özel bu kadar çıktı liste Küçük şehir ama deniz var yeşil var. Bir de kışları siyah var

Biraz geç olacak Burcucuğum ama geçmiş olsun.

Kredi sonucu ne oldu canım?

Ben de pek gece çalışamam canım ama yine de sınav zamanı uyku düzenim altüst oluyor. Geçen yıl deli gibi kahve içerdim. Bu yıl bıraktım çok şükür. Aslında baya bildiğiniz bağımlıydım. Öyle çözünebilir kahveleri filan da sevmediğim için arkadaşlarım doğumgünümde kahve makinesi almışlardı. İyice içer oldum öyle. Ama aylardır bir fincan bile filtre kahve içmişliğim yok. Makineyi kaldırdım. Arada bazen kokusunu duyar gibi oluyorum. Gece uyuyamadığım oluyor canım çekince ama eskisi kadar değil çok şükür.

Mesaj sayısı sistemi değişti demek

Ceza sistemi iyi oluyordu Burcum. Hatta su cezası bana çok iyi gelmişti. Ama sonra yine sapıttım.

Takımın etkisi çok farkediyor canım.

Kolay gelsin canım.

Slm kızlar nasısılsınız? kaptan kilom aldı başını gidiyor. 83 oldum.. Bu halde buraya gelmemde olmaz sanırım.. neyse kendinize iyi bakın..Sakın kendinizi bırakmayınn..

hayırlı geceler ben en son 253. etapda bu gruptan 81 kiloyla ayrılmışım.tekrar dönmek istiyorum tabi boş yer varsa.

Kredi olmadi cnm evet dugun icin gun aldik. Bu arada hosgldin kiloi durumun neee

hayırlı geceler ben en son 253. etapda bu gruptan 81 kiloyla ayrılmışım.tekrar dönmek istiyorum tabi boş yer varsa.

Yerimz var cnm ama kaptanimizdan cvp bkle. Ama ynede hosgldinnnn

Günaaydıııın Pazar pazar enerjiniz bol olsun. Biraz sabah programı girişi gibi oldu
Kredi olmadi cnm evet dugun icin gun aldik. Bu arada hosgldin kiloi durumun neee

Yerimz var cnm ama kaptanimizdan cvp bkle. Ama ynede hosgldinnnn

Hoşbuldum canım Bir de hayırlı olsun Burcum.
kilo durumum şöyle kilo aldım. takımdan uzak kaldım mı sapıtıyorum, emin oldum artık.

Son düzenleme:

ben mümkün oldukça uzaklaşmamaya çalışıyorummm

ben mümkün oldukça uzaklaşmamaya çalışıyorummm

En doğrusu Burcum. Bir haftadır arkadaşlarımın yanında kalıyorum. Her ne kadar şu anda sapıtmış olsam da bu halimle bile geçen yıla göre değiştiğimi farketmişler [gece yemekleri ve abur cubur yemiyorum artık (doğal olarak) ]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…