Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

En doğrusu Burcum. :KK9: Bir haftadır arkadaşlarımın yanında kalıyorum. Her ne kadar şu anda sapıtmış olsam da bu halimle bile geçen yıla göre değiştiğimi farketmişler [gece yemekleri ve abur cubur yemiyorum artık (doğal olarak) :KK1:]

bende ekmekle yaşamaya başlamısım farkında olmadan bugunden itibaren ekmeksiz hayata merhaba dedim yanı eskisi gibi sabah yicem daha yemicem :KK52:

bende ekmekle yaşamaya başlamısım farkında olmadan bugunden itibaren ekmeksiz hayata merhaba dedim yanı eskisi gibi sabah yicem daha yemicem :KK52:

Onu ben de yapmayı düşünüyorum Burcum. Ama eve dönünce başlarım sanırım. Belli olmaz tabi bu akşam bile olabilir. Önümüzdeki ay evden(ailemin yanından) ayrılacağım. Bahar döneminde derslere devam etmem gerekiyor, şehir değişikliği yapacağım. Öğrenci evinde sapıtmaktan korkuyorum. Ama komşumuzla konuştum. Şubatta ben gelince sabahları koşmaya başlayacağız. Anlayacağın önümüzdeki dönem için hazırlıklara başladım. :KK33:

Eh kimse yok buralarda, fıkra anlatayım bari :KK37:

Sarışının biri zayıflamak için diyetisyene gitmiş.
Diyetisyen demiş ki "İki gün az yemeni sonra bir gün atlayıp tekrar diyete geri dönmeni istiyorum."
Aradan bir kaç hafta geçmiş ve bizim sarışın 20 kilo vermiş halde diyetisyen karşısına gelmiş
Diyetisyen sormuş:
"Dediklerimi yaptın mı?"
Sarışın başını sallamış ve ..."üçüncü gün nerdeyse ölüyordum" demiş.
"Açlıktan mı" diye sormuş diyetisyen
"Hayır ip atlamaktan"

Not: sarışınlarla problemim yok :KK35:

Kizlar ben kendime engel olamiyorum biraz once sutlac yedim hemde 1 kase napcaz bole ya duzene girmem lazim benm :KK50:

Kizlar ben kendime engel olamiyorum biraz once sutlac yedim hemde 1 kase napcaz bole ya duzene girmem lazim benm :KK50:

Ben de meyve yedim. Arkadaşım ders çalışıyoruz diye tabak hazırlamış. O kadar zahmet etmiş ben de yedim :KK53: Hoş sabahlayacağım için çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Neyse asıl konuya dönelim.
Sütlaç1 kase (150g)178
olarak görünüyor. Hem de gece gece Burcum. Kaç ay uğraştın kilo verdin canım bak artık tarih de aldınız. O güne kadar tekrar kilo alabilirsin. Ne yapalım bireysel olarak ceza sistemini deneyelim mi tekrar?

kızlar ben geldım 2 gundur gıremedım k bakmayın sınavım vardı

canım umarım iyi geçmiştir sınavın

burcucum sıkma canını 2 gün dikkat ederek telafi edersin
ben diyetisyene gittiiğm dönemde haftadabir sütlü tatlı veriyordu ki sen zaten verdin kilonu
sık sık yapmadığın sürece sorun yok bence canım

Günaydın hanımlar...Evetttt bugun 6 ocak:)sigarasız bir hayata MERHABA...Hiçbir ilaç takviyesi olmadan hatta çevremde destek veren bi insan bile olmadan baş koydum bir yola Allah utandırmasın ihtiyacım yok onlara ben istedikten sonra.kiloyla beraber bu illettende kurtulacam inşallah.Şimdilik o düşmanın yerine bitki çayı ve suyu koymaya çalışıyorum.canım her istediğinde su içecem dedim kendime 10 lt bulmaz inşallah bugun:)

Günaydın hanımlar...Evetttt bugun 6 ocak:)sigarasız bir hayata MERHABA...Hiçbir ilaç takviyesi olmadan hatta çevremde destek veren bi insan bile olmadan baş koydum bir yola Allah utandırmasın ihtiyacım yok onlara ben istedikten sonra.kiloyla beraber bu illettende kurtulacam inşallah.Şimdilik o düşmanın yerine bitki çayı ve suyu koymaya çalışıyorum.canım her istediğinde su içecem dedim kendime 10 lt bulmaz inşallah bugun:)

tebrik ederm harika bir karar olmuş:):KK9:

Günaydın merhaba arkadaşlar.. bende aranıza katılabilirmiyim ? daha öncede kilo verdim burada ama diyeti bırakınca 4 kg geri aldım. aktif olan bi grupta tekrardan destek alıp aldığım kiloları geri vermek istiyorum. yardımcı olurmusunuz ? :18::KK17:

Ben de meyve yedim. Arkadaşım ders çalışıyoruz diye tabak hazırlamış. O kadar zahmet etmiş ben de yedim :KK53: Hoş sabahlayacağım için çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Neyse asıl konuya dönelim.
Sütlaç1 kase (150g)178
olarak görünüyor. Hem de gece gece Burcum. Kaç ay uğraştın kilo verdin canım bak artık tarih de aldınız. O güne kadar tekrar kilo alabilirsin. Ne yapalım bireysel olarak ceza sistemini deneyelim mi tekrar?

bence dönmeliyizzz ceza sistemine :18:

hadı bakalımmmm :KK9:

Günaydın merhaba arkadaşlar.. bende aranıza katılabilirmiyim ? daha öncede kilo verdim burada ama diyeti bırakınca 4 kg geri aldım. aktif olan bi grupta tekrardan destek alıp aldığım kiloları geri vermek istiyorum. yardımcı olurmusunuz ? :18::KK17:

tabi canım katılabilirsin. ben burcu 21 yasımdayım sözlüyüm mart agustos arasında 16 kilo verdim şuan mezunum ve kaptan yardımcısıyım sende hedef kilo şuan kilo boy ve isim iş v.b şeklinde tanıtırsan sevinirim :KK16:

Bende Gözde 20 yaşındayım Allah tamamına erdirsin VasthaNerada :KK16: bende toplamda 20 kg vermiştim. ama rejime tam olarak başlangıç kilom 68.800 dü 54 e kadar düştüm Nisan 1 den temmuz ayına kadar. tabiki ramazandan sonra bıraktım rejimi ve 58 oldum. bugün tartılmadım ama 58 59 civarındayım kesin bide regl olcam sanırım şişiyorum. tekrar 54 52 olsam bırakcam :KK1:

bu arada bende çalışıyorum sekreterim. açıköğretimdende üniversite 2. sınıf öğrencisiyim ama bu sene inşallah örgün öğretime geçicem o yüzden de ortam olacağı için iyice kilo vermek istiyorum :KK6:

Bende Gözde 20 yaşındayım Allah tamamına erdirsin VasthaNerada :KK16: bende toplamda 20 kg vermiştim. ama rejime tam olarak başlangıç kilom 68.800 dü 54 e kadar düştüm Nisan 1 den temmuz ayına kadar. tabiki ramazandan sonra bıraktım rejimi ve 58 oldum. bugün tartılmadım ama 58 59 civarındayım kesin bide regl olcam sanırım şişiyorum. tekrar 54 52 olsam bırakcam :KK1:

bu arada bende çalışıyorum sekreterim. açıköğretimdende üniversite 2. sınıf öğrencisiyim ama bu sene inşallah örgün öğretime geçicem o yüzden de ortam olacağı için iyice kilo vermek istiyorum :KK6:

o zaman aramıza hoşgeldin canım tekrar tanıtmıyorum kendimi yarın tam bi tartılırsan kilonu o şekilde yazayım hedef kilonuda boyuna göre yazalım cnm

13.TAKIM KURALLARIMIZ

1) Her Cuma saat 11.30 akadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz. Mazereti olmadan kilo bildirimine geçkalan yada yapmayan arkadaşlar sadece o hafta izinli gösterilir. Tekrarlanmasıhalinde diskalifiye olunacaktır.

2) Her gün öğünlerde yediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleriyazarak hem kendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşı sorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıdasorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmakgerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişikontrol ediniz. Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlereverdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesaj yazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirdeilk hafta uyarılarak sonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izindendönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açık bir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileriburada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 3 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 3 haftanın sonunda listeye alınır.

7) 3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır.

8 ) Kardeş takımımız 9. Ve 14. Takımdır. Fırsat buldukça onlara ziyarette bulunupyaptıklarıyla ilgili bilgi
alışverişinde bulunulabilir.
Yukarıda belirtilen kurallarımız ( 8. madde hariç) uyulması gereken zorunlukurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz içinbunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğineiçtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaçbunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz, nasılyüreklendirdiğimizdir. kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdakikişi bunu zaten anlayacaktır emin olun. Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyusevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan, yadaöğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarakbunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşızve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmakistemediğimiz için, motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimseburada olmaz, herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun vemeşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım, birbirimize destek olalım.

9. Her hafta belli bir hedef belirlenip %80 e yaklamazsanız diğer gruplara kendinizi rezil ediyorsunuz.
10. Devamlı kaçamak yapan kişilere ceza uygulamamız vardır.

bu kuralları okuduğunda eğer uyabileceksen ve devam etmek istiyorsanokudum-anladım şeklinde bir cevap yazman gerekiyor.

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek
1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
8. günde en az 30 dk spor yapın

!!!!!!!! kızlarrr hedef kilo uygulamasına geri dönüyoruz ve bilmeyenler için yazıyorum. her hafta belli bi kilo hedef koyuyoruz ve %80 e ulaşamayan gidip kendini diğer takımlara rezil edyordu. ha dersenz ki bu ceza yerine başka bişi derseniz spor yemek su vs. seklinde açıgım bu tür şeylere..

bir diğer konu ise kaçamak cezaları yapılan kaçamagın büyüklüğüne göre ip atlama mekik çekme leslie ile yürüyüş jillian levelleri şeklinde cezalar oluşturalım. spor cezası dışında en sevdiği yemeği yapıp eşine veya cocuguna yedirerek kendinin bakması ve vicdan yapmasını da uygulamıştık geri dönüşleri bekliyorum hepinizden
:KK28:

o zaman aramıza hoşgeldin canım tekrar tanıtmıyorum kendimi yarın tam bi tartılırsan kilonu o şekilde yazayım hedef kilonuda boyuna göre yazalım cnm

kusura bakma burcu ismini yanlış kopyalamışım Allah tamamına erdirsin diye senin için söylemiştim aslında :KK17: boyum 1.62 hedefim kaç olsun sizce ? yarın tam kilomu söylerim :KK9:

kusura bakma burcu ismini yanlış kopyalamışım Allah tamamına erdirsin diye senin için söylemiştim aslında :KK17: boyum 1.62 hedefim kaç olsun sizce ? yarın tam kilomu söylerim :KK9:

benm boyum 1.61 hedefim 53 canım seninde o civarda olabilir. tabi ben hedefime asla ulaşamdım. teşekkür ederim canım darısı herkesin başına inş. :KK16:

X