Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

ohh bee pat küt gecmise bakabildim ancak dünden bu yana olan ondan öncekileri okuyamadim maalesef. eger net gitmeden yetisirsem dünden sabahki gecmisi okucam,

Menüm

sabah
börek (hastanedeydim çok acıkmıştım mecbur kaldım.)
şekersiz çay

öğle
salata
çorba

akşam
çavdar ekmekli küçücük tost
haşlanmış yumurta
domates-salatalık

hastanede daha haifi biseylerde bulunmuyor sanirim.
eger buleunuyorsa kötü yapmissin.
diger türlü menün gzl canim

suyunu ve hareket yazmamissin

evet kızlar meyve konusunda haklısınız ama ben akşam çok acıkıyorum ya ayran da kesmiyor.Ya nie azki yediklerim akşam et yedim salata yedim yoğurt yedim daha ne yim:KK43:güya protein ağırlıklı besleniyorum:KK43:ben napıyorum ya galiba beceremicem ben bu işi çok moralim bozuk bugun:KK43:

salatalik uyku kaciriyorda domates yesen acaba ayranla.
yada cacik yapsan yesen birazcik acikinca

kizlar herkese soruyorum bunu.
ben leblebi beyaz ve kavrulmus vede kavrulmus findik karistirdim koydum cantama. disarida cok acikirsam ondan 1 avuc yiyorum.
acaba aksam cok acikirsak o karisimdan 1 avuc veya daha az yesek cokmu kötü olur?
yani leblebinin icerdigi yag ve karbonhidrat cok yüksek mi, bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Menüm

sabah
börek (hastanedeydim çok acıkmıştım mecbur kaldım.)
şekersiz çay

öğle
salata
çorba

akşam
çavdar ekmekli küçücük tost
haşlanmış yumurta
domates-salatalık

yağsız peynirli tost yaptırabilidin hastanelerde böyle şeyleri yapıyorlar

kizlar herkese soruyorum bunu.
ben leblebi beyaz ve kavrulmus vede kavrulmus findik karistirdim koydum cantama. disarida cok acikirsam ondan 1 avuc yiyorum.
acaba aksam cok acikirsak o karisimdan 1 avuc veya daha az yesek cokmu kötü olur?
yani leblebinin icerdigi yag ve karbonhidrat cok yüksek mi, bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

canım günlük 50 gr a kadar beyaz leblebi yiyebilirsin ben çok acıkınca yiyorum valla ama kavrulmuşlardan uzak dur

Kızlar hem minik kuzu hem de eşim hasta hastanedeyiz bugün gelemeyebilirim merak etmeyin. Derya cım çalışmalarına katılamıyorum ama dua bekliyorum :KK16:

Canım Allah şifa versin inşallah. Erkekler bebek gibidir hasta olunca sende 2 tane bebek var demekki :KK1:

Bende bütün gün hastanedeydim :KK43: Annem diyalize giriyordu 4 senedir. Fistülü bu sabah birden bire durdu. Yarın randevu aldık bakalım ne olacak bende çok dua istiyorum hemde çok.

:KK30::KK31:
kahvaltı açısından biraz sağlıksız görünüyor. akşamda çorba kabak zaten karbonhidrat, ekmek yemesen daha iyi bence. bir de akşam yemeklerini özellikle protein ağırlıklı ya da çorba salata gibi hafif yapmalıymışız. okuyup ögreniyorum bunları internetten :KK9:

amin canım :KK16:

kavrulmuş olduğu için canım. .canan karatay bu konuyu özellikle vurguluyor kavrulmamış yiyin diye :KK34:

canım yapma böyle yıpratma kendini stres yaptıkca daha da gecikir :KK19: ben de olamadım daha bekliyorum :KK14:

canım 1 kase yoğurt ye. yağsız salata ye yanında ama meyve yeme cünkü yağa dönüşüyor direkt o saatte. diyetine yazık :KK34: akşam iyi yemişsin ama günün geneline bakınca az canım :KK31:

günaydın hepinize kızlar :)

evet banucum az olmuş ve protein yeterli değil bence ama nedenini de açıklamışsın :KK31:

1-2 yi ysfmir e atıyoruz. gerisini daha açıklamadı kaptan :KK31:

günaydıın :)) süpersiniz :KK9:

evet bizim evdekilerde kilolu. annemin yaptığı yemekler yüzünden ama annem bunun farkında değil. kahvaltıdaki domatesin bile üzerine z.yağı ve baharat atıyor tadı güzel olsun diye. tabi o yağlar da bize dönüyor. uyarınca da kızıyor ya da umuruna saymıyor :KK47: tek çarem yememek yani. ben de yemiyorum zaten onlardan ayrı hazırlıyorum kahvaltımı genlde :KK31:

su kavrulmamisi nereden bulucam yav :KK53: acaba beyaz leblebi kavrulmamis leblebimi oluyor?

diyetimin 1.ayı kutlu mutlu olsun:KK76::KK64::KK62::KK19::81::87::111::122::124:
04.11.2013---->102.6
04.12.2013---->93.9
8.7 point goes tooooo tey tey teyy:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

tebrikler canim :KK16:
Kaçamakları hiç yakıştıramadım sana Derya :KK47:

Tatlım sen izinde olduğun içi bu ay ki listede ismin yoktur. O yanında ki işarette bir önceki ayın listesine göre kilo almış olman. :KK34:

İnşallah sınavında güzel bir sonuç alırsın canım. Ama dediğin gibi diyetini sakın bırakma. Ayrıca 6 ay izin süresi var yarışmada. Sınavdan sonra tekrar dönebilirsin eğer ihtiyacın olursa takıma. :KK16:

Ben beğendim canım menünü. Afiyet olsun. Genelde beğendiğim menülere yorum yapmıyorum. Bu aralar geçmiş okumak ve cevap yazmak çok zamanımı alıyor. Takımın maşallahı var :nazar:

Demek ki mesaj listesini tam takip etmiyorsunuz Canan' cım :KK20: Ben özellikle mesaj listelerini yayınladığım da not almanızı istiyorum. Bugün akşam yeni listeyi yayınlayacağım. Ayın 2 ve 3 ünü Derya' ya (ysfmir) e atacaksınız.

Tatlım Banu' da söylemiş sana senin kilonla Banu' nun kilosu aynı değil ki. Eğer sen şimdiden onun yediği kadar yersen ilerde hiç yememen gerekiyor. Senin şuan çok ve sağlıklı beslenmen gerekiyor. Bu kadar az yersen eğer vücut kıtlık alarmı verir ve sen az yediğin halde kilo veremezsin. Ayça Kaya' nın listesini tavsiye ediyorum sana. :KK34:

İyi hoşta Venüs' cüm sigara çok kötü çokkk :KK47:

anladim kaptancim tskler.

no kaçamak nooooooooooo :KK20::KK20::KK20::KK20:

yes zayıflamak yeeeeesss En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

:21::21::21::21::21::21::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

:KK9:

yes aynindan :KK53::KK1::KK1::KK1:
kızlar ben bi zilli jillianla egzersiz yapıyım geliyorum :KK52:

ahh zilli yarin olmaz simdi hemen simdi zilli zilliii :KK9::KK9: jilliana sarki bile yazdik :KK76::KK9::KK9::KK9:

Nohut:
Besin değeri ve kalorisi yüksek bir sebze olan nohut oldukça besleyicidir. Bol miktarda nişasta ve azot içermesinin yanında bitkisel protein ve B vitaminleri ile demir, kalsiyum, fosfat ve fosfor gibi mineraller açısından zengindir. 100 gr. nohut 360 kalori, yaklaşık 20 gr bitkisel protein, 5 gr. yağ ve 61 gr. karbonhidrat içerir.

Nohutun Faydaları:
Vücudu kuvvetlendirir. Beyinsel ve zihinsel yorgunluğu giderir. İştah açar. Mideyi kuvvetlendirir, bağırsakları yumuşatır ve bol idrar söktürür. Anne sütünü arttırır. Vücuttaki damarları açar. Cinsel isteği ve gücü arttırır. Sesi açar ve öksürüğü keser. Göğüs kanserine karşı koruyucudur. Vücutta fazla su toplanmasını önler. Östrojen hormonunu dengeleyici etkisi ile özellikle menopoz döneminde faydalıdır.
:KK56:

süper.
bilgi paylasimi icin tesekkürler

4 - 5 Aralık 2013 canan456

6 - 7 Aralık 2013 buseb

9 - 10 Aralık evamaria

11- 12 Aralık glmscs

13 - 14 Aralık gubsej

16 - 17 Aralık mavera87

18- 19 Aralık ysfmir

Kızlar yeni mesaj listemiz bu. Lütfen herkes not alsın.

hemen not aliyorum.

ay kızlar resmen mutfagı yıkadım diyebilirim dolaplar buzdolabı difriz filan derken sandalye ve masayı cifledim en son annem elimden cif ve yağ sökücüyü zor aldı pek de pis değilmiş ama başlayınca duramadım :KK53:

hadisenin dedigi gibi seni takimima istiyorum, birlikte mutfakta göklere olmasada mutfak dolaplarinin üzerine yükseltebilirim seni ve birlikte isinabiliriz ocagi acarak, ben bir yandan gitar calarken sen bir yandan temizlik yaptigini düsün, birde su bardaklarini tokusturup felekten bir temizlik caldigimizi :KK53::KK1::KK1:
yağsız peynirli tost yaptırabilidin hastanelerde böyle şeyleri yapıyorlar

canım günlük 50 gr a kadar beyaz leblebi yiyebilirsin ben çok acıkınca yiyorum valla ama kavrulmuşlardan uzak dur

peki canim su kavrulmamis leblebi nasil bisey, beyaz leblebi kavrulmamis olan mi oluyor?
degilse burada resmini paylasirmisin?
birde kavrulmamisla kavrulmus arasindaki fark nekadar?

:KK30::KK31:

su kavrulmamisi nereden bulucam yav :KK53: acaba beyaz leblebi kavrulmamis leblebimi oluyor?

tebrikler canim :KK16:

anladim kaptancim tskler.

yes aynindan :KK53::KK1::KK1::KK1:

ahh zilli yarin olmaz simdi hemen simdi zilli zilliii :KK9::KK9: jilliana sarki bile yazdik :KK76::KK9::KK9::KK9:

süper.
bilgi paylasimi icin tesekkürler

hemen not aliyorum.

hadisenin dedigi gibi seni takimima istiyorum, birlikte mutfakta göklere olmasada mutfak dolaplarinin üzerine yükseltebilirim seni ve birlikte isinabiliriz ocagi acarak, ben bir yandan gitar calarken sen bir yandan temizlik yaptigini düsün, birde su bardaklarini tokusturup felekten bir temizlik caldigimizi :KK53::KK1::KK1:

peki canim su kavrulmamis leblebi nasil bisey, beyaz leblebi kavrulmamis olan mi oluyor?
degilse burada resmini paylasirmisin?
birde kavrulmamisla kavrulmus arasindaki fark nekadar?

ayyy nur ne güldüm akşam akşam ben murat boz seçiyorum elimi sıcak sdan soğuk suya sokmayacağını söyledi :KK52: canım leblebi afrketmez ben fındık fıstıktan bahsediyorum kavrulmamış yersen sıkıntı yok

herkese selaamm..
arkadaslar dun gelemedım annemlere gıttık anneannem cok hasta.alzheimer rahatsızlıgı var.son evreye gırdı sanırım.moralım cok ama cok bozuk:KK43::KK43:
ruh gıbıyım sankı.onu o sekılde gormek benım ıcın yıpratıcı oldu.bızı o buyuttu,sımdı o bızım bebegımız oldu.cok acı...coook..
allah kımseyı bu sekılde baskalarına muhtac etmesın.huzurlu ölüm versin

Canım çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin inşallah :KK43:

ayyy nur ne güldüm akşam akşam ben murat boz seçiyorum elimi sıcak sdan soğuk suya sokmayacağını söyledi :KK52: canım leblebi afrketmez ben fındık fıstıktan bahsediyorum kavrulmamış yersen sıkıntı yok

muraaadddd ne cektim be ne cektim

ben findiginda kavrulmusunu yiyorum kolayima geldigi icin, fakat fazla degil zaten leblebiyle karistirdim. 1 avuc dökünce karisimdan 2-3 tane findik geliyor gerisi leblebi. az findik koymaya özen gösterdim. birde leblebi daha cok tok tutuyor.
birde yeni okudum leblebi sinidirimi kolaylastiriyor, özellikle kili verirken wc problemi olanlar icin iyimis :KK9:
fakat bu konuda ben gün kurusunu tek geciyorum :KK9::KK9: onuda 5ten az yiyince farketmedigini biliyorum bende bu yüzden leblebiye devam :KK1:

kizlar su 2günde tekrar sunu anladim.
benim netim bu foruma girince biseyler oluyor.
ne var bu sitede anlamadim.
artik herkesin profil resmini avatarlari filanda kapattim sanki azcik hizlandi ama heran kopacak diye korkuyorum.
insallah yarin sabah bildirim yapabilirim.
her persembe aksami bu korku beni sinir etmeye basladi :KK37:

yarin sabah görüsmek ümidiyle herkese hayirli geceler ve simdiden hayirli cumalar :KK16:

muraaadddd ne cektim be ne cektim

ben findiginda kavrulmusunu yiyorum kolayima geldigi icin, fakat fazla degil zaten leblebiyle karistirdim. 1 avuc dökünce karisimdan 2-3 tane findik geliyor gerisi leblebi. az findik koymaya özen gösterdim. birde leblebi daha cok tok tutuyor.
birde yeni okudum leblebi sinidirimi kolaylastiriyor, özellikle kili verirken wc problemi olanlar icin iyimis :KK9:
fakat bu konuda ben gün kurusunu tek geciyorum :KK9::KK9: onuda 5ten az yiyince farketmedigini biliyorum bende bu yüzden leblebiye devam :KK1:

o zaman sıkıntı yok canım ye :KK52: bana hiç bişi etki etmiyooo wc konusunda

hastanede daha haifi biseylerde bulunmuyor sanirim.
eger buleunuyorsa kötü yapmissin.
diger türlü menün gzl canim

suyunu ve hareket yazmamissin

Hastanede sadece börek bulabildim. kremalı bisküvi filanda vardı ama börek daha cazip geldi.

Su çok az içtim :KK43: 4-5 bardak anca.

İçemiyorum ben ne yapsam kışın su içemiyorumm :KK31:

Harekete gelince çok koşturdum ama özel bir şey yapmadım..

Slm kızlar yeni gelebildik eve. Kızım iki gecedir sürekli kusuyor ve ishali var. Ama tahlillerde onunla ilgili bişey çıkmadı. İdrar yolu enfeksiyonu çıktı. Şok oldum. Diğerlerinin sebebi belli değil. 7 tane iğne verdi doktor nasıl yaptıracağım bilemiyorum. :KK14: Geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ediyorum. Çok yorgun ve uykusuzum. Şimdilik kaçıyorum. Yarın görüşmek üzere inşallah :KK16:

Slm kızlar yeni gelebildik eve. Kızım iki gecedir sürekli kusuyor ve ishali var. Ama tahlillerde onunla ilgili bişey çıkmadı. İdrar yolu enfeksiyonu çıktı. Şok oldum. Diğerlerinin sebebi belli değil. 7 tane iğne verdi doktor nasıl yaptıracağım bilemiyorum. :KK14: Geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ediyorum. Çok yorgun ve uykusuzum. Şimdilik kaçıyorum. Yarın görüşmek üzere inşallah :KK16:

ebrucum küçük bebiş mi hep oluyo sanırım detaylı bi taramadan geçse bez bulaşı filandır yada vücudu üretmeye filan yatkındır bazı çocuklar bezleri ıslanınca 10 dk bile olsa mikroorganizmay yatkındır bana biraz bez bulaşı gibi geldi senlik bişi değil ne kadar temiz olursa olsun kapan kapıyo ıslak mendil kullanmada tetikliyo ılık sabunlu su ve bez

Kizlar yazamadim bu aksam.yarin tukkani ben aciyom ne olsa okuyacam yazdiklarinizi.
Menumu yazayim yarina unuturum belki.
Sabah
1 yumurta haslanmis
1 domates
1 salatalik
1kk peynir
Ogle
1 yumurta
1 saltalik
2 mandalina
Turk kahvesi
1 bitki cayi
Aksam
Firinda tavuk domates biber patatesli(patatesleri yemedim)
5 kasik yogurt
1 dilim etimek(esim cok israr etti)
Biraz beyaz leblebi(migdem cok yaniyodu)
3 tane kayisi
2lt su yarim daha icerim

Hedefime ulastim yarin daha eksik cikarim insallah umuduyla uyucam simdi.
Haftasonuda nobetciyim araliksiz12 gun ise gitmis olacam dinlenemicem bu hafta.halbuki haftasonuna guzel spor planlarim vardi yinede yapmaya calisacam.
Iyi geceler herkese.

Son düzenleme:
GÜNAYDIN TEŞERKKÜR caps açık kalmış :KK17: ederim..

günaydın..

bugün perşembe..:KK52::KK9:

hoş geldin bende derya 40 yaşındayım..Siirtte yim elim alışmış ankarada yaşıyorum yazıyordum içim tuhaf oldu..:KK43:

s4 çok iyi :13:

su az canım..toplanıtdakilere yaorum yapmayacağım..:KK50:

niye olmasın olmuş işte..

:KK52::KK53::nazar::nazar:

oo hamarat seni maşallah :nazar::nazar:

kola harici menü iyi, birde kilonu bilsek :KK9:

:KK37: :KK52: niye tutuyorsun zararlı..:KK20:

kırmızı meyveli ve çikolusu var bende ara ara değişiklik olsun diye yiyorum..

:nazar::nazar::nazar: harika örnek bir menü..:KK9:

ay karmı çok severim..:KK16:

su az canım ..:KK50: menün gayet iyi..

hoş geldin ...raporlu hasta felanmısın yoksa canım..:26:
Siirt'e yeni mi taşındın canım?

Hastanede sadece börek bulabildim. kremalı bisküvi filanda vardı ama börek daha cazip geldi.

Su çok az içtim :KK43: 4-5 bardak anca.

İçemiyorum ben ne yapsam kışın su içemiyorumm :KK31:

Harekete gelince çok koşturdum ama özel bir şey yapmadım..
Bu su olayını nasıl çözeceğiz o sorun bende de var. :KK43:

Çok geçmiş olsun. Yarın/Bugün görüşmek üzere :KK16:
Kizlar yazamadim bu aksam.yarin tukkani ben aciyom ne olsa okuyacam yazdiklarinizi.
Menumu yazayim yarina unuturum belki.
Sabah
1 yumurta haslanmis
1 domates
1 salatalik
1kk peynir
Ogle
1 yumurta
1 saltalik
2 mandalina
Turk kahvesi
1 bitki cayi
Aksam
Firinda tavuk domates biber patatesli(patatesleri yemedim)
5 kasik yogurt
1 dilim etimek(esim cok israr etti)
Biraz beyaz leblebi(migdem cok yaniyodu)
3 tane kayisi
2lt su yarim daha icerim

Hedefime ulastim yarin daha eksik cikarim insallah umuduyla uyucam simdi.
Haftasonuda nobetciyim araliksiz12 gun ise gitmis olacam dinlenemicem bu hafta.halbuki haftasonuna guzel spor planlarim vardi yinede yapmaya calisacam.
Iyi geceler herkese.

Kayısı akşama değil de canım sabah uyanınca aç karına yenilince sindirim için daha faydalı oluyor sanırım ama emin değilim :26: Hedefine ulaştığın için de tebrikler :KK9:

X