1 paket kola icin küstük..

PasakliTosba

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2012
22
0
merhaba arkadaslar..
olayi acayim önce..bundan 2 ay önce kaynanamlar tr.ye gitti kaynimida götürdüler bizleri rahatsiz etmesin diye..kaynim 30 yasinda 2. kez terkedilmis 1. karisi baska bi adama kacmis 2. deparasini yedikten sonra terketmis baska bi kadindanda ailesini bile haberi yokken 1 cocuk aldirmis..
psikolojisi bozuk ergen gibi sürekli yer icer yatar..kaynanam ona hizmet eder..esim önceden annemlere bicak bile cekerdi simdi daha iyi diyo..anlicaniz alkolde icer otda..
kaynanamlari kendi ailemden cok seviyom ama onun yüzünden pek görüsemiyoduk nezaman evime cagirsam oda gelirdi ya tuvaleti pisler, ya sürekli pesimden gelir benle konusmaya calisir sürekli esyalari eller veya dolaplari karistirir..ve sürekli gözü bende naptin nettin bi ara pis bakislarini yakalamaya basladim hep gözü üstümde beni bakislariyla nerdeyse ....... yapacak anladiniz..
yanlis anlamayin ama gercekten böyle hep beni sorar niye konusmuyom onla niye tokalasmiyom diye kavga cikarir, esime söyledim inanmadi taki kendide farkedinceye dek..neyse
bana gelince ben dogum iznindeyim esimin geliri az oldugu icin ona yardim ediyom aksamlari 2-3 saat temizlik isine giderek..
gecen hafta kayinbabacim arayip ben isteyken esime bilet alivermesini söylemis, esimde bana ucuz yok sonra bakarim dedi..300 euroya kadar variyo ertesi gün almak istersen neyse.
ertesi gün babam arayip esimin bilet alip almadigini sordu bende ucuz bulamamis baba dedim iyi almasin biz alcaz dedi.
aksam isten gelince esim kaynimin yolda oldugunu ucuz bilet bulamadiklari icin bizden 600km uzakliginda bi sehire bilet alip yolladiklarini söyledi..
ertesi sabah ikimizde ise gittik saat 8 de kalkip..esim beni is yerimden almaya geldi babamlar onu arayip kaynimi bizden 200 km bi sehirden almasini ancak oraya bilet bulabilmis son parasiyla orda kalakalmis.esimde alamam isteyim demis onlarda uzak bi aile dostuna rica etmisler biz saat 16 gibi eve yeni geldik ne kahvalti yaptik ne bisey kapida bizi bekliyo neymis anahtari yok..anahtarida görümcemdeydi ve oda bizden 60 km uzaklikta oturuyodu..
esim kizdi köpürdü sonra bana yemegini yesin götüreyim dedi bende hani kendi basinin caresine bakacakti sabahtan beri kosturuyoz bide onu orayami götürüvereceksin diye kizdim..
esim kafasini kapiya vura vura bagirdi ve gitti..
neyse götürmüs anahtari alip bavulunu bile cikarivermis sanki beyimiz sakat..
esim gelince biseyler yiyip disari ciktik..arabada nerdeyse 1 senedir torpidoda bulkunan bi kuru pastanin paketini gördüm..
acim diye onu yemis keske okadar sinirlenip kafani vurcagina getirseydinde bi lokma yeseydi dedim, getircektim ama elinde sokaktan cöpü toplamis birakmadi dedi..
bende birakmazsan ne halin varsa gör diye götürdüm dedi..
ertesi gün kaynanamla konustuk bi alisverisini yapiverin baska bisey istemiyom ölsede ölmüs der üzülürüm biter dedi..
ne yaptiysa orada oncagizlara artik esim üstü basi pislik icerisindeydi kollari kesik kesikti avucundada 3 lira kalmis simsiki tutmustu dedi..
cok üzüldüm üzülme düzelmesi icin ona yardimi kesmemiz sart kendi basinin caresine bakmali dedi..türküyeye gitti orda annemler ona mis gibi bakiyodu, harclik veriyolar, sigarasini cebine koyuyolar bildiginiz cocuk gibi bakimini yapiyolar yani..
neyse alisverise gittik ben aldim arabayi dogurucu seyler aliyom habire makarnadir, hazir pizza, hazir yagli ekmekler var firina sürmelik, patatesler var firin icin falan filan..
esimde git kola al dedi bende kola icmeyiversin afrikada insanlar kolaylami yasiyo su bulamayan var dedim..
kasaya geldik bi baktim 6lik bi kola alinmis..-biz kendimize alisverise gittigimizde herkurusu sayiyoz bol keseden alacak lüksümüz yok kacsenedir izine gelmek icin para biriktiriyoz--
benim sigorta atti arabaya geldik basladik dedim kola icmese ölcekmi su icsin cikolata bile aliverdim daha ne istiyon oda sen abuk sabuk insanlari cagiriyon nekadar masraf edip yedirip iciriyon ben bisey diyommu kardesim tabi alcam dedi--gecen kkda tanistigim bi arkadasi mangala cagirmistik--
bende yaziklar olsun dedim onlar 1kere geldi ama senin kardesin bizde hep yer icer kac kere para verdin..#
bagira cagira gittik esyalari verdi dedim bi tesekkür etmedi dimi, ben bunlari napcam bana para lazim para ver demis..
bende versen ya dedim hatta gidip otunu uyusturucusunuda al besle dedim..
herhafta buna alisveris yapacakya ben ona sinir oldum..gitsin calissin..
neyse sen öylemisin dedim durdurttum arabayi indim aksam eve geldigimde baya gec olmustu otur konuscaz dedi ne konuscaz benden özür dile dedi..
benim tepem atti kapiyi kitledim 2 gündürde konusmuyoruz oda hicbir caba göstermiyor..
cok üzgünüm ne yapmaliyim, kusura bakmayim cok uzun oldu ama disardan gözlemleme yapamiyom sizlerin tavsiyelerine ihtiyacim var..
benmi suclu yum?? ve sizce benim kaynimi elestirmem kinamakmi oluyo???aklim sasti lütfen yardim edin...

valla kardeş işte ne yapsın adam....
haklı bulamadım seni anlattığın kadarıyla....
bence sen git konuş eşinle...

Yaaa adamın kardeşi sonuçta. Atsın mı, satsın mı? Kötü de olsa kardeş.. Almak istemiş, almış.. Keşke sizde düzgün bir dille konuşsaydınız eşinizle, anladığım kadarıyla hep sert tonlarda konuşuyorsunuz..

sonuna kadar haklısın
30 yaşında adam alışmış asalak gibi yaşamaya üstelik değerde bilmiyor
ilk başta sevgili ailesi çok hatalı bu hale getirmekle, böyle bebek gibi bakacaklarına tedavi yoluna gitselerdi keşke
o adam yarın öbürgün istedikleri olmayınca keser annesini babasını yazık o insanlara
ayrıca sen eşine yardım olsun diye ek iş yapacak kadar fedakar bir kadınsan eşinde öle sana salak saçma konuşamaz ,alırım yaparım gibi
işin çok zor ama küsmekle çözülmez ,eşinle kararında bir konuşma yapıp bazı şeyleri frenletmen gerek
kardeşine iş bulmakla başlasın mesela

Turkcen bozuk herhalde.anladigim kadariyla asalak bir jkaynin var.ve esinle ailesi onu simartmaya devam ediyor.ne diyeyim.umutsuz bir durum.esin buna bir dur demezse sonu kotu.sen elalemin b.kunu temizle kaynin yesin.ciddi ciddi konusman lazim.ayrica kayninda icki uyusturucu vs varsa sakin ola evde yanliz kalma.Allah muhafaza....:18:

valla kardeş işte ne yapsın adam....
haklı bulamadım seni anlattığın kadarıyla....
bence sen git konuş eşinle...

evet kardes ama bana kendisi söylüyo artik yardim etmicem..kendi basinin caresine baksin..sonrada yine devam ediyo..
ben onun tedavi görmesi gerektigini söyledim haklisin filan dedi annemler gelince yatirtalim dedi esim.. ama ben 1 laf söylesem kiziyo hic bisey demeyeyimmi yani ben ufacik bebegimi birakip aksam ise gideyim o kardesine yardim etsin??

Ya haklısın bir yerde ama kıyamıyor demek ki.. Belli ki senin laf söylemeni de hazmedemiyor..

bak işte onlar kardeş kendisi her lafı eder onun ettiği her lafıda yutar...
amaaaa sen laf edince olay olur normal olarak..
sen kardeşine laf ettirirmisin ama yeri gelir kavganıda edersin çatır çatır...
çünkü kardeşler birbirine kolay kolay darılmaz....

Ben size hak verdim ama eşiniz de kıyamamış sanırım, duygusal davranmış.
Sizin mantığınız doğru ama eşiniz bunu anlayamaz çünkü mantıkla değil duygularıyla yaklaşır.
Belki de kardeşiyle ilgili konularda üslubu değiştirmeniz gerekir.Eşinizin sizin mantığınızla bakabilmesi için.
Aksi taktirde çatışmalarınız sürer.

Onların aralarında kan bağı var ne kadar kötü de olsa yapmayacam etmeyecem de dese yapar..

Senin gibi olmasını bekleyemezsin..

evet ben bastan kaynima gayet normal davraniyodum taki anormal seyleri sezene kadar..kaynanam ve babacimi cok seviyom ben aile sevgisini onlarda gördüm..
onlara üzüldügüm icin kaynima sinir oluyom tiksindim ya bi insan nasil bu kadar bencil olur diye onlar bu yasa kadar calisip elin memleketinde ugrasmislar tam rahat edecekler bununla ugrasiyolar..hic sikayet etmiyolar basimiza geldi atamayiz satamayiz deyip ellerinden geleni yapiyolar..ama onlarin üzülmesi beni üzen..

evet buraya geleli baya oldu o yüzdende sizler kadar ifade edemiyorum herseyi..kusuruma bakmayin..evet uyusturucu problemi varmis zamaninda evden babamlar izindeyken esya bile satmis..esim yokken kapimi acmiyom cünki birkeresinde esim gec kalmisti ve bu gecenin 12kisine gelirken saat biz alt kattayir gelmis zile basiyo alacakli gibi acmayinca bütün balkon pencere dolasip tiklatmisti ozamandan beri tirstim zil basinca panik oluyom..

Valla güzel kardeşim sen sonuna kadar haklısın...koskaca adamı sizmi besleyeceksiniz..annesimisiniz babasımısınız ? üstelik eli tutuyor ayağı tutuyor gitsin çalışsın..para kazansın..varmı öyle hazıra konmak..tamam eşinin kardeşi olabilir ama herşeyinde bir sınırı var..durumuz iyi olsa amenna..eşin haklı bir kolanın lafınımı yaptın derdim ama..sizin maddi durumuz yokken eliniz sıkışıkken herşeyi kuruşu kuruşuna hesaplarken tabiyki bazı harcamalar batar..özellikle kazık kadar adamın alışverişini yapmak....

Hiç takma kafana..haklı olan sensin..eşini alttan da alma..onlar ailesi olarak bir yolunu bulsunlar..çalışması gerekiyorsa çalışacak...sen eşine yardımcı olmak için milletin evine temizliğe gidiyorsun..sakın alttan alıpta tepene bindirme. Dahada arsızlaştırma yüzsüzleştirme...

Haklısın arkadaşım..sonuna kadar hak veriyorum sana..

arkadaşım aslında çok haklısın bıkmışsın bu durumdan ama ote yandan..... kardeş.... insanın canının yarısı....
bende kardeşime asla laf soyletmem. ne olursa olsun istediğini bende alırdım. eşimle kardeşim yuzunden atışırsam ben özür dilemem onun dilemesini beklerim.yani haksızsın demiyorum asla ama karşı tarafta afedersin ama asalak gibi yaşayan biride olsa o biri kardeş olduğu sürece eşine kızamıyorum

Öyle başının çaresine baksın demekle olmaz.
Adam hem alkol hem ot kullanıyor.Büyük ihtimalle depresyonda veya psikolojik sorunları var.
Bu şekilde kendi haline bırakırsanız ölür kalır,veya kimbilir ne yapar.
Bence bir an önce tedavi ettirin.

Alışveriş konusunda haksızsın maalesef.Onca şey alınmışken 1 kola için bunca söz etmek olmamış.
Sen kola içmiyor veya sevmiyor olabilirsin demek ki o seviyor.Pahalı birşey de değil zaten.

Bu arada sevgili kocan kardeşim diyerek onu savunuyorsa........abilik kola almakla onun alışverişini yapmakla olmaz...tedavi ettirsinler adamı. Işe soksunlar..

öyle geçici yardımlarla kimsenin kimseye faydası olmaz....sıkıyosa abiliğini böyle yapsın bakalımda bizde öpelim alnından...

ARKADAŞIM bu yalnızca patlama noktası olmuş....
Yoksa eşine yardım etmek için doğum izninde bile evlere temizliğe gidecek kadar vefalı bir kadının bir kola için tantana yapacağını sanmıyorum ben...

Son düzenleme:
kardes bu atsan atamaz satsan satamazsin..ne kadar kötü sorumsuz olsada..hic psikilojik bir rahatsizligi oldugu akliniza gelmiyor mu yani bir tedavi olsa cünkü normal degil bazi seyleri

ya 6lik cola dedigin 6 euro ya geliyor canim yani öyledir büyük ihtimalle..degmezdi bunun icin yapilmasina

benim anlamdigim sey kaynimi türkiyeye götürdüler dedin bu alinanlar ne icin,birde sadece su kola mevzunu tam anladim cok karisik analtmissin...

kimin ne icin elinde 3 lirayi ski ski tutuyor..kim 600 kmlik yola gidiyor..kim geldi eli kolu cizilmis batmis

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…