1 paket kola icin küstük..

son durum söyle..

esim eve geldi..hallo demis ben duymadim..

yanima geldi oturdu, kizimi seviyordu.. --bekledim birsey diyecekmi diye icim icimi yiyiyodu--

cit yok..

sadece cok üzgün oldugunu gördüm..--konusmaliydim herhangi biseyler--

isin nasil gecti dedim, iyi dedi.--kizdim benimle konusmak istemiyor diye, tüm cesaretimi toparlayip-

neden konusmuyosun benimle daha ne kadar küs kalacaksin dedim..

ben gelince selam verdim ses etmedin konusmayan sensin dedi..-duymamistim, özür dilemeyi kafama koymusken bi türlü gururumu kiramiyodum--

ben senden özür dilemem senin dilemen gerek dedim, benmi neden dedi..

önce sesimiz yükseldi..hararetli bi tartisma basladi ben ona söylediklerimi oda bana söylediklerinin nedenini aciklamaya calistik..

durduk, kizimizin bizi sessizce izledigini fark ettik..

devam ettik...olayi enine boyuna konustuk..

kardesinin tedavi edilmesinin gerekliligini, daha önce yaptiklarini ve buna benzer seyleri...

en sonunda ben ona kardesin o ac birakamazsin istersen her hafta git alisverisini yap 1 palette kola al ama benim haberim olmasin dedim..

biliyosun burasi almanya burada devlet suyunu,ceyranini, kirani, yemegini bile ödüyo, daha neler neler ac kalmaz dedim..

onun icin üzülüyorum bunu esimde biliyo..bakalim ilerde ne olacak..

özür dilerim dedi esim kisik bi sesle, üzgünüm..

bende biraz düsündükten sonra özür diledim..ama biliyomusun bi özürle icimdeki aci gitmedi dedim..

biliyorum bendede var ayni his dedi..

bakistik..

öpüstük..--masumca--

sonra kizimizin saskin bakislari önünde sarildik....icim sicacik oldu, özür kelimesinin veremeyecegi bi sicaklik tasiyodu bu sarilis..

baristik yani..

yorum yazan herkese tesekkürler.. disardan bakinca konular daha saglikli analiz ediliyo..

tekrar tesekkürler..sevgiler..öpücükler..

masumca olmadanda öpüşebilirsiniz aslında
barışmanıza sevindim bu arada

bu arada bu maymuncuk cok seker..

yazilarini coktandir okuyorum hem komik hemde cok dürüstce..

herkes senin kadar cesur olmuyo maymuncuk..

En önemli olanda birbirininizi eninde sonunda anlayabilmeniz çok iyi yapmışsınız insan patlama yaşadığı anda ağzından tatsız cümleler çıkabilir istemedende olsa tatlıya bağlanmasına çok sevindim eminimki eşinde artık ona göre hareket edecektir

En önemli olanda birbirininizi eninde sonunda anlayabilmeniz çok iyi yapmışsınız insan patlama yaşadığı anda ağzından tatsız cümleler çıkabilir istemedende olsa tatlıya bağlanmasına çok sevindim eminimki eşinde artık ona göre hareket edecektir

Haklisin canim cok sükür iyi anlasiyoruz..arda böyle seyler yasansada genelde ikimizden kaynakli olmuyo ya kaynim, ya görümcem yabenim ailemden..
gercektende yanlis anlama sonucu..

merhaba arkadaslar..
Olayi acayim önce..bundan 2 ay önce kaynanamlar tr.ye gitti kaynimida götürdüler bizleri rahatsiz etmesin diye..kaynim 30 yasinda 2. Kez terkedilmis 1. Karisi baska bi adama kacmis 2. Deparasini yedikten sonra terketmis baska bi kadindanda ailesini bile haberi yokken 1 cocuk aldirmis..
Psikolojisi bozuk ergen gibi sürekli yer icer yatar..kaynanam ona hizmet eder..esim önceden annemlere bicak bile cekerdi simdi daha iyi diyo..anlicaniz alkolde icer otda..
Kaynanamlari kendi ailemden cok seviyom ama onun yüzünden pek görüsemiyoduk nezaman evime cagirsam oda gelirdi ya tuvaleti pisler, ya sürekli pesimden gelir benle konusmaya calisir sürekli esyalari eller veya dolaplari karistirir..ve sürekli gözü bende naptin nettin bi ara pis bakislarini yakalamaya basladim hep gözü üstümde beni bakislariyla nerdeyse ....... Yapacak anladiniz..
Yanlis anlamayin ama gercekten böyle hep beni sorar niye konusmuyom onla niye tokalasmiyom diye kavga cikarir, esime söyledim inanmadi taki kendide farkedinceye dek..neyse
bana gelince ben dogum iznindeyim esimin geliri az oldugu icin ona yardim ediyom aksamlari 2-3 saat temizlik isine giderek..
Gecen hafta kayinbabacim arayip ben isteyken esime bilet alivermesini söylemis, esimde bana ucuz yok sonra bakarim dedi..300 euroya kadar variyo ertesi gün almak istersen neyse.
Ertesi gün babam arayip esimin bilet alip almadigini sordu bende ucuz bulamamis baba dedim iyi almasin biz alcaz dedi.
Aksam isten gelince esim kaynimin yolda oldugunu ucuz bilet bulamadiklari icin bizden 600km uzakliginda bi sehire bilet alip yolladiklarini söyledi..
Ertesi sabah ikimizde ise gittik saat 8 de kalkip..esim beni is yerimden almaya geldi babamlar onu arayip kaynimi bizden 200 km bi sehirden almasini ancak oraya bilet bulabilmis son parasiyla orda kalakalmis.esimde alamam isteyim demis onlarda uzak bi aile dostuna rica etmisler biz saat 16 gibi eve yeni geldik ne kahvalti yaptik ne bisey kapida bizi bekliyo neymis anahtari yok..anahtarida görümcemdeydi ve oda bizden 60 km uzaklikta oturuyodu..
Esim kizdi köpürdü sonra bana yemegini yesin götüreyim dedi bende hani kendi basinin caresine bakacakti sabahtan beri kosturuyoz bide onu orayami götürüvereceksin diye kizdim..
Esim kafasini kapiya vura vura bagirdi ve gitti..
Neyse götürmüs anahtari alip bavulunu bile cikarivermis sanki beyimiz sakat..
Esim gelince biseyler yiyip disari ciktik..arabada nerdeyse 1 senedir torpidoda bulkunan bi kuru pastanin paketini gördüm..
Acim diye onu yemis keske okadar sinirlenip kafani vurcagina getirseydinde bi lokma yeseydi dedim, getircektim ama elinde sokaktan cöpü toplamis birakmadi dedi..
Bende birakmazsan ne halin varsa gör diye götürdüm dedi..
Ertesi gün kaynanamla konustuk bi alisverisini yapiverin baska bisey istemiyom ölsede ölmüs der üzülürüm biter dedi..
Ne yaptiysa orada oncagizlara artik esim üstü basi pislik icerisindeydi kollari kesik kesikti avucundada 3 lira kalmis simsiki tutmustu dedi..
Cok üzüldüm üzülme düzelmesi icin ona yardimi kesmemiz sart kendi basinin caresine bakmali dedi..türküyeye gitti orda annemler ona mis gibi bakiyodu, harclik veriyolar, sigarasini cebine koyuyolar bildiginiz cocuk gibi bakimini yapiyolar yani..
Neyse alisverise gittik ben aldim arabayi dogurucu seyler aliyom habire makarnadir, hazir pizza, hazir yagli ekmekler var firina sürmelik, patatesler var firin icin falan filan..
Esimde git kola al dedi bende kola icmeyiversin afrikada insanlar kolaylami yasiyo su bulamayan var dedim..
Kasaya geldik bi baktim 6lik bi kola alinmis..-biz kendimize alisverise gittigimizde herkurusu sayiyoz bol keseden alacak lüksümüz yok kacsenedir izine gelmek icin para biriktiriyoz--
benim sigorta atti arabaya geldik basladik dedim kola icmese ölcekmi su icsin cikolata bile aliverdim daha ne istiyon oda sen abuk sabuk insanlari cagiriyon nekadar masraf edip yedirip iciriyon ben bisey diyommu kardesim tabi alcam dedi--gecen kkda tanistigim bi arkadasi mangala cagirmistik--
bende yaziklar olsun dedim onlar 1kere geldi ama senin kardesin bizde hep yer icer kac kere para verdin..#
bagira cagira gittik esyalari verdi dedim bi tesekkür etmedi dimi, ben bunlari napcam bana para lazim para ver demis..
Bende versen ya dedim hatta gidip otunu uyusturucusunuda al besle dedim..
Herhafta buna alisveris yapacakya ben ona sinir oldum..gitsin calissin..
Neyse sen öylemisin dedim durdurttum arabayi indim aksam eve geldigimde baya gec olmustu otur konuscaz dedi ne konuscaz benden özür dile dedi..
Benim tepem atti kapiyi kitledim 2 gündürde konusmuyoruz oda hicbir caba göstermiyor..
Cok üzgünüm ne yapmaliyim, kusura bakmayim cok uzun oldu ama disardan gözlemleme yapamiyom sizlerin tavsiyelerine ihtiyacim var..
Benmi suclu yum?? Ve sizce benim kaynimi elestirmem kinamakmi oluyo???aklim sasti lütfen yardim edin...

karnınızı bile doyuramadığınız bir ülkede neden kalıyorsunuz

size ne??? sizmi veriyosunuz benim rizkimi??az veya cok kazanmak ayipmi??

türkiyede az kazanip kit kanaat gecinenler yokmu??

hic olmazsa alin teriyle calisiyoruz helalinden yiyip iciyoruz..

la havle ya.. ben ne sormusum siz ne anlamissiniz..tebrikler..

Almanya da kimsenin karni ac degildir hatda calismayanlar bile calisanlardan daha iyi yasiyor merak etmeyin keske burdaki imkanlar Türkiye'de de olsa o zaman kimse kredi karti borcu yüzünden hacizlik olmazdi.Cocuklarinin rizkini kesmek zorunda kalmazdi.Su bir gercek Türkiye'de yasayanlar burdakilerden daha lüx yasiyor kredi kartlari sagolsun..burdakilerde basimizi sokacak kendimize ait bir evimiz olsun diye calisip birikim yapiyor..Kücük bir örnek biz gurbetciler burda kilosu 17 euro ya kiraz alip yiyoruz hayat cok pahali, gecim cok zor arkadasim heleki tek calisiyorsaniz nerde olursan ol..

almanya da kimsenin karni ac degildir hatda calismayanlar bile calisanlardan daha iyi yasiyor merak etmeyin keske burdaki imkanlar türkiye'de de olsa o zaman kimse kredi karti borcu yüzünden hacizlik olmazdi.cocuklarinin rizkini kesmek zorunda kalmazdi.su bir gercek türkiye'de yasayanlar burdakilerden daha lüx yasiyor kredi kartlari sagolsun..burdakilerde basimizi sokacak kendimize ait bir evimiz olsun diye calisip birikim yapiyor..kücük bir örnek biz gurbetciler burda kilosu 17 euro ya kiraz alip yiyoruz hayat cok pahali, gecim cok zor arkadasim heleki tek calisiyorsaniz nerde olursan ol..

ben de bundan bahsediyorum
asgari düzeyde yaşıyorsan neden ülkende yaşamıyorsun ki
en azından kapını çalacak bi komşun akraban olur
sıkışınca arayacağın bi ailen olur
hizmet sektöründe olduktan sonra
oranın şartlarına göre az aldıktan sonra
burda da çalışabilirsin
her şartta burdan fazla kazanılıyor olabilir
ama her şartta da burdan fazla masraflı

bu çok uzun hikaye aslında uzatmaya gerek yok da
yazık
orda canın çıkana kadar çalışıp senelerce tatile gelemeyecek para kenara koyamamak iş değil
yapılacak iş değil

X