1 paket kola icin küstük..

Bence çok haklısınız eşiniz de durumdan rahatsız ama bir yandan KARDEŞİ olduğu için duyguları ile mantığı arasında git gel yaşıyor, siz olaya uzaktan daha mantıklı bakabiliyorsunuz. Dolayısıyla benim diyeceğim, eşinizin duygusal davranmasının nedenini anlamaya çalışın, ne olursa olsun kardeşi olduğu için bir yerde yüreği dayanmıyordur.

Yapacağınız şey eşinizi karşınıza alın, daha sakin ve onun da onay verebileceği şekilde konuşun, olayın KOLA olmadığını söyleyin ama bu adam bizim hayatımızı da zorlaştırıyo diyin, üzerine de ikinizin de anlaştığı konulardan örnekler verin. Önemli olanın, bu adamın hiçbirşey yapmadan herkesten biraz biraz geçinmesi olduğunu söyleyin, sizin de onun bir kardeşi olduğunuzu ama bu adamın destekleyerek daha kötüye gideceğini başka bir yol bulunması gerektiğini söyleyin...

psikolojik sorunları varsa o zaman abi haklı
ben onun yerinde olsaydım bende onun gibi yapardım

Bu arada sevgili kocan kardeşim diyerek onu savunuyorsa........abilik kola almakla onun alışverişini yapmakla olmaz...tedavi ettirsinler adamı. Işe soksunlar..

öyle geçici yardımlarla kimsenin kimseye faydası olmaz....sıkıyosa abiliğini böyle yapsın bakalımda bizde öpelim alnından...

Öyle başının çaresine baksın demekle olmaz.
Adam hem alkol hem ot kullanıyor.Büyük ihtimalle depresyonda veya psikolojik sorunları var.
Bu şekilde kendi haline bırakırsanız ölür kalır,veya kimbilir ne yapar.
Bence bir an önce tedavi ettirin.

Alışveriş konusunda haksızsın maalesef.Onca şey alınmışken 1 kola için bunca söz etmek olmamış.
Sen kola içmiyor veya sevmiyor olabilirsin demek ki o seviyor.Pahalı birşey de değil zaten.

kelebekcim esim simdiye dek hangi ise girdiyse onuda aldirtti.. ama calismiyo bi süre sonra sikildim deyip cikiyo..nasil olsa ekmek elden su gölden kirada ödemiyo..
esim kendi isini kurdu yanina aldi ama sirf yemeye geldi adam ya..

meleknaz haklisin bende korkuyorum bisey olcak diye ama annesigil 1 günün icinde apar topar yolladiklarina göre ve ölse de öldü derim artik siz sadece 1 alisveris yapin yeter dedigine göre epey eziyet etmiski buraya yollamislar..e burdada bi biz variz diger 2 görümcem izinde biride uzak oturuyo..
bende dedim gelince biz yiyoruz o acmi tokmu yazik ona yemekten koyayim götür dedim esime alissin diyo..
burada ailesi olsa onlar yatirabilir terapiye cünkü bizim öyle bi hakkimiz yok..

ben konuyu anladım dersem yalan olur :KK53:

Valla biz de anlayana kadar anamız ağladı Carriecim :KK53: Hatta bazı cümleler devrik ve biri bitmeden diğeri başladığından detayları biz de çözmüş değiliz :KK9: Hele kaynı az gitmiş uz gitmiş 600 km düz gitmiş orası ayrı bir muamma :KK1: Neyse öhöm öhöm...

Özet geçiyorum toplaşın :KK9:

Konu sahibinin kaynı 2 evlilik geçirmiş psikolojik sorunlarının yanı sıra madde bağımlısı olup çalışmayan kendine bakamayan biriymiş.. Kayınvalide sanırım demiş ki bir alışveriş yapın abinize başka birşey istemem.. Alış verişe çıkmışlar herşey alınmış içecek yokmuş eşi kola da al demiş , konu sahibi almam su içsin demiş.. Eşi de gidip kendi getirmiş kolayı... O zaman kavga başlamış..

Konu sahibi ' Hani sen buna artık bakmayacak para vermeyecektin , kendi başının çaresine bakacaktı.. Her hafta alışveriş mi yapacaz bizim de durumumuz belli ' vb. tarzında eşine kızmış...:KK34:

Son düzenleme:
bunlar kaynını nereye yolladılar anlamadım uzak bir yere bırakıp geri mi döndüler azad mı ettiler nedir gerçekten bu kısmı çok merak ediyorum ben

Valla biz de anlayana kadar anamız ağladı Carriecim :KK53: Hatta bazı cümleler devrik ve biri bitmeden diğeri başladığından detayları biz de çözmüş değiliz :KK9:

Konu sahibinin kaynı 2 evlilik geçirmiş psikolojik sorunlarının yanı sıra madde bağımlısı olup çalışmayan kendine bakamayan biriymiş.. Kayınvalide sanırım demiş ki bir alışveriş yapın abinize başka birşey istemem.. Alış verişe çıkmışlar herşey alınmış içecek yokmuş eşi kola da al demiş , konu sahibi almam su içsin demiş.. Eşi de gidip kendi getirmiş kolayı... O zaman kavga başlamış..

Konu sahibi ' Hani sen buna artık bakmayacak para vermeyecektin , kendi başının çaresine bakacaktı.. Her hafta alışveriş mi yapacaz bizim de durumumuz belli ' vb. tarzında eşine kızmış...:KK34:

ya bende seyi merak ediyorum 3lirayi kim s1KI SIKI tutuyordu ve neden..sonra üstü basi cok batmis kollari cizilmis olan kim ve neden olmus

Valla biz de anlayana kadar anamız ağladı Carriecim :KK53: Hatta bazı cümleler devrik ve biri bitmeden diğeri başladığından detayları biz de çözmüş değiliz :KK9: Hele kaynı az gitmiş uz gitmiş 600 km düz gitmiş orası ayrı bir muamma :KK1: Neyse öhöm öhöm...

sağol canım :KK3: :KK19:

şimdi değermi bi şişe cola için yaw...

adam normal değil besbelli, şimdi koca napsın, öldürsün mü onu
ben şahsen vicdan azabı çekerdim kardeşime sırtımı çevirseydim

gerçi ben kocanında pek normal olduğunu düşünmüyorum
bi ara ''kafasını kapıya vurdu vurdu sonra çıktı gitti'' diye yazmıştı
yoksa ben mi yanlış anladım

Edit :
aha buldum
''esim kafasini kapiya vura vura bagirdi ve gitti..''

Son düzenleme:
sağol canım :KK3: :KK19:

şimdi değermi bi şişe cola için yaw...

adam normal değil besbelli, şimdi koca napsın, öldürsün mü onu
ben şahsen vicdan azabı çekerdim kardeşime sırtımı çevirseydim

gerçi ben kocanında pek normal olduğunu düşünmüyorum
bi ara ''kafasını kapıya vurdu vurdu sonra çıktı gitti'' diye yazmıştı
yoksa ben mi yanlış anladım

Ne demek , rica ederim :KK16:

Evet, ayrıca uğraşmak kolay değil ama o halde çözüm bulmalılar..

Önce madde bağımlısı olduğu için tedavi ettirilmeli, adam ayık olmadığı için öyle zaten..

Kapı kısmını da maalesef doğru anlamışsın

Kızlar 3TL yi kaynı sıkı sıkı tutuyormuş. Yoldan gelmiş ve bir tek 3TL si kalmış, onuda kaybetmeyeyim diye sıkı sıkı tutuyormuş.. En azından ben böyle anladım..:44:

Kader en iyi anlayan sensin kayın nerden geliyormuş?

O kısmı çözemedim maalesef.. 600 km ötedeymiş sonra bi aile dostundan rica edip konu sahibinin 200 km yakınlarına getirtmişler.. Yaklaşınca konu sahibi ve eşi gitmiş almış adam parasız kaldığından yolda kalmış zaten.. Vardıklarında son 3 lirası varmış elinde sımsıkı tutuyormuş..

Köprü altında uzun saçlı adamlar oluyo yaa onlar gibi birşey belirdi gözümde..

Bakmak zordur belki ama çözümü bulunmazsa öyle devam eder maalesef.. Önce madde bağımlısı olduğu için tedavi görmeli , psikolojik destekle birlikte..

Kola mola hikaye.. :KK19:

bende anladım bendeeeeeeeee....
kayınvalidesi ve kayınbabası kaynınıda alıp türkiyeye tatile gelmişler....
konu sahibi arkadaş yurtdışında...
sonra kaynını geri göndermişler..
eşide gidip alıp evine götürmüş kardeşini...
anneside arayıp alışverişini yapın demiş..
bizimkilerde alışveriş sırasında kavgaya tutuşmuş...

şimdi niye kavga etmişler
cola yüzündenmi?
bence konu sahibesinin fazla müdahale etmemesi lazım kocasıyla kayını arasında...onlar kardeşler

benim anladığım, bilet bulamamış, 600 km uzaklıktan bilet almaya gitmiş

kadercim, tercüme et bize

Hayır bir yerden geliyor... Önce evden 600 km uzak bir yere geliyor kayın daha sonra 200 km yere geliyor sonra bir aile dostları eve kadar getiriyor... Ama nerden geliyor... Kafam çok karıştı...

bunlar kaynını nereye yolladılar anlamadım uzak bir yere bırakıp geri mi döndüler azad mı ettiler nedir gerçekten bu kısmı çok merak ediyorum ben

bakin arkadaslar kusura bakmayin arada bebisimle ugrasiyom abuk sabuk yazmisim :KK70:

kaynim kaynanamgille türkiyeye gitti izine..
nerdeyse 2 ay oldu.. beraber döneceklerdi ramazandan sonra ama orada ne olduysa babam bileti alin gelsin demis esime..
esim bilet bulamayinca kaynimla beraber havalimanina gidip ordan almislar bileti ama bizim bulundugumuz sehire degil bizden 600km uzak biyere..
biz isteydik cumartesi günü, kaynim ordan trene atlayip bize 200km yakin bi sehire gelmis parasi kalmayinca ordan almasi icin babam esimi aramis..
iste oldugu icin bi aile dostu alip bizim kapiya birakmis,,
biz isten geldik ama babamlarin evinin anahtari görümcemde oda bize uzak oturuyo..
esim yemegini yesin anahtari ablamdan alip geleyim dedi..bende kendi gitsin dedim..
kaynim sokaktan cöpleri toplamis elinde siki sikiya tutuyormus birakmazsan iceri almam seni demis esim ..
birakmamis oda anahtari aldiktan sonra kaynanamlarin evine birakmis..

yara meselesine gelince esim üstü basi cok pisti, saci basi dagilmis kollarini kesmisti dedi..

yarabandlari kanliydi kiminin sargisi bile düsüktü ye bir avcunda 3 lirayi simsiki tutuyordu dedi..

gercekten üzüldüm ya dedigim gibi git yemek götürüver dedim hayir dedi esim..

sonra alisveriste kola meselesi oluncada benkizdim...
aslinda onada degil neleri saydi ben kardesimin dügününe 250 euroluk elbise almisim..
dedigim gibi o kk dan tanistigim arkadasi cagirip agirlamisim..

dedim ben okadar calisiyorum evlendigimizde sirasi geldi sen issizken ben hep calistim bi elbise almayayimmi dedim..

yorumlariniz beni cok düsündürdü ve aglatti..hepinizden Allah razi olsun zaman ayirip cevapladiniz..demek ben bu kadar fesatim daha kötü oldum..

aksam esimle konusup özür dileyecegim gitsin yardim etsin..
izne gitmem 1 sene daha onuda bilsin..zaten surda 6 aysonra kizim 1 yasina girecek bende full calisirim acigi kapatiriz..

Adamın yaşadığı şeyler hiç kolay değil.
Aslında normal bir hayat kurmaya çalışmış, iki kez evlenmiş, ikisi de hüsran.
Anladığım kadarıyla o da salmış iyice.
Tedavisi yapılmadan, bağımlılıklarından sıyrılmadan ne kadar işe sokarsanız sokun fark etmeyecektir.
Önce hayatın yaşamaya değer olduğunu anlaması gerek.
En yakınları (eşleri) atmış kazığı, yüz üstü bırakmış.
Önce kendine, sonra insanlara güvenmeli.

X