Zayıflıyorum yemin ettim 😐

İnsani olmayan duygularla yiyip 49 olduysan ben demek ne yedim

İnsani olmayan duygularla yiyip 49 olduysan ben demek ne yedim
Ailende kilo sorunu var mı? Metabolizman nasıl? Hormonal tembellik, sürekli kullandığın ilaçlar var mı? Bir de beslenme alışkanlıkların sağlıksız ya da hazır gıda ağırlıklı mı?

Mesela benim annem morbid obezdi ama babam oldum olası fit bir adamdı, metabolizma olarak babama çekmişim lakin annem kilosu yüzünden diyabet, hipertansiyon gibi bir sürü kronik hastalıklara sahipti, maalesef bu tip hastalıklar çocuklarının da kaderi olabiliyor biliyorsunuz, o yüzden ben kendimi bildim bileli tatlı, çikolata, zaman zaman hunharca yemek yesem de hazır gıdalardan, hazır içeceklerden, her yağı yemekten kaçındım, buna ek olarak 30 yıldır düzenli yürüyüş yapıyorum, kar da yağsa fırtına da kopsa yürüyüşten vazgeçmedim.
Babamın metabolizmasına sahibim deyip salmadığım gibi annem gibi olmayayım diye diyet de yapmadım, sadece yeme içme alışkanlıklarımı mümkün olduğunca doğal ve sağlıklı yiyeceklerle şekillendirmeye çalıştım.

Misal az 40 dakika evvel bol yeşillik domates salatalıkla yapılmış zeytinyağlı limonlu salata yanına 6-7 kaşığı geçmeyecek z.yağlı taze fasulye ve yarım dilime yakın ekmek yedim, bugün bu öğünle yemek yeme işi benim için kapandı, gece meyve ve ev yoğurdu yerim aralarda bol bol su içerim, gece yemek yemiyorum epeydir onu kestim, ki kilolu durmuyorum belki ama menopoz metabolizma yavaşlatabiliyor diye duymuştum, o yüzden yine her şeyi yiyorum ama gece yemek yemek yok, 1 su bardağı çaya 1 çay kaşığı şeker atardım onu bıraktım, bir de ben çok limon tüketirim, şekersiz limonata yapıyorum kendime.

Aha bu ben

Hadi hadi yabancı degil diye degilde bakalım banlanacak var mı diye bakmaya geldin itiraf et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…