zaten hastasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yıl 2019 kanserin bulaşıcı olmadığını moral bozmakla değil moral vermekle iyileşileceğini bilmeyen insanlar var inanamıyorum terbiyesiz ya ben olsam yakardım gemileri söylerdim çok sinir oldum şu anda
Allah size acil şifalar versin çok geçmiş olsun bu arada

Allah yardimcin olsun ... belki cocuklarin böyle bir ortama girmesini istemiyordur ... sonucta hastane bir yerden birseyler kaparlar diye korkuodur yada cocuklarin soru sormasindan korkuodur hastaligindan ötürü yada ne biliyim saclarin döküldü mü? Seni öyle görmelerini istememesi mi acaba?
Cok gecmis olsun :KK43:

hastanede görüşmeyecektik gayet lüks bir otelde bir haftasonu geçirecektik ben hastanede kalmıyorum.

saçlarım da dökülmedi sadece kolumda morluklar var iğne izleri ve yüzüm biraz çökük.

Gecmis olsun dilerim..
En cahil insanlar bile kanserin bulasici olmadigini bilirler.
Ama bazi insanlarda soyle bir psikoloji oluyor kotu durumda olan manevi veya saglik yonunden kotu seyler yasamis insanlarla gorusturmek istemiyorlar ya eskiden kalma travmalari ya da benim de basima ilerde gelirse korkusu yatabilir.

Ya da cocuklar kucukse ve hasta oldugunuzu biliyorlarsa korkabilirler.
Uzulmeyin adi basinda cocuk bunlar dunyayi bile tanimiyorlar.
Bu durumda hassassiniz ve yasadiklariniz kolay degil kendinizi uzmeyin..

Konuya geç kalmışım ama bence de çocuklarına bulaştırmakta değil seni yormaktan veya sana mikrop taşıma ihtimalinden dolayı yaptı.
Nasıl diyeceğini bilemedi densiz densiz konuştu gibi hissettim.
Kaş yapayım derken göz çıkarmak yani.

Bu arada umarım tedavi sürecin iyi ilerliyordur ne zamandır aklımdasın soramadım :)

Eğer abin de geveleyip durmasaydi,kadin kendini anlatamadi derdim...ama uzgunum
Çoğu insanin gozunde bu hastalik korkutucu geliyor ve uzak dururlar sebebi bu bence ...moralini hic bozma olur mu?
Korkak ve cahilin teki hepsi bu

"X yaptirdigin rezervasyonu iptal et cocugum onun parasiyla esinle birlikte bir tatile cikin ama rica ederim doga ile ic ice bir tatil olsun cunku beyninize yeterli oksijenin gitmedigini fark ettim."

babamın abim babam ve benim olduğum whatsapp grubuna yazdığı mesaj. abimin söylediğine göre de eşi gerçekten çocukları benimle görüştürmek istememiş ve bu yüzden kavga etmişler. en kısa sürede özür dileyecek diyor ne kadar doğru bilmem.

"X yaptirdigin rezervasyonu iptal et cocugum onun parasiyla esinle birlikte bir tatile cikin ama rica ederim doga ile ic ice bir tatil olsun cunku beyninize yeterli oksijenin gitmedigini fark ettim."

babamın abim babam ve benim olduğum whatsapp grubuna yazdığı mesaj. abimin söylediğine göre de eşi gerçekten çocukları benimle görüştürmek istememiş ve bu yüzden kavga etmişler. en kısa sürede özür dileyecek diyor ne kadar doğru bilmem.

Dışardan takip ediyordum konuyu, babanın bu kallavi mesajı üzerine giriş yapma ihtiyacı duydum.
Resssmen ben rahatladım..
Abi bey nasıl karşılık vermiş bu sarkastik mesaja? Ona da üzüldüm esasında ama birazcık..
Acil şifalar dilerim

Yapilan cok ayip. Yani cocuklar rahatsizsa soylesin. Sana bulasmasin diye desin. Ama gercekten bu hastalikta moral cok onemli. Siz sadece kendinizi dusunun. Birakin ne halleri varsa gorsun. Gelsin gelmesin. Rabbim sifa veesin.

zaten öncesinde ben türkiyedeydim buraya tatillerde vs yılda iki kez geldiğimde birer gün uğradım çocukları gördüm gittim hep. evlerinde bir geceden fazla kalmadım bile. çocukların biri 4 biri 2 yaşında bu arada.

ben öyle abime gidip kalayım, ailesine müdahale edeyim diye hiçbir şey yapmıyorum ki. haftada iki kez ilaç alıyorum ben abim sağolsun her hafta o iki günün birinde yanımda olmaya çalışıyor. onun dışında gidip görmem bile onları hem okulum yoğun hem de hastane çevresinden uzaklaşmam.
Çok geçmiş olsun. .Sen güçlü ve pozitif birisin.. İnanıyorum ki bu durumu hasarsız atlatacaksın.Dualarım seninle..

Yengen konusunda ,ilaç kullanacağın için her anlamda hasas olabileceğini, çocukların seni yorabileceğini düşünmüş olabilir..Bu kadar bilinçsiz olamaz diye düşünüyorum.

Belki tavrı sana duygusuzca gelmiş olabilir ama sen yine de iyi yönünden düşün ve diliyorsan duygularını, hissettiklerini yengenle, abinle konuş belki biraz rahatlarsın..

Edit: Baban halletmiş. .İçimin yağları eridi..Sende rahatla ve keyfine bak sassyassyy

muhtemelen çocuklar için değil senin için çekiniyordur yani bağışıklık sisteminin zayıf olduğunu düşünüyordur ve çocuklardan birinde de hafif bi kırgınlık bile varsa bundan çekinmiş olabilir. Yani başka mantıklı açıklaması yok gibi

Ben bu kadar iyimser düşünemiyorum. Öyle olsa bizzat kendisi arar, açıklama yapardı. Hatta madem konu sahibini bu kadar düşünüyor, morale de ihtiyacı olduğunu düşünmesi lazım. Biz gelelim ama çocuklarda hareketli vs, seni yorabilirler, o yüzden yarım saat görüşelim, sen de yorulma gibi gibi öneriler sunabilirdi.

Dışardan takip ediyordum konuyu, babanın bu kallavi mesajı üzerine giriş yapma ihtiyacı duydum.
Resssmen ben rahatladım..
Abi bey nasıl karşılık vermiş bu sarkastik mesaja? Ona da üzüldüm esasında ama birazcık..
Acil şifalar dilerim

abim önce benim yanlış anladığımı söyledi sonra da ben sen üzülme diye onu getirmeyecektim zaten tavırları canını sıkmasın diye dedi. çocuklar konusunda hassas sürekli hastaneye gidip geldiğin için olabilir dedi. ben cevap vermedim. o da en kısa sürede geleceğiz o senden özür dileyecek dedi. bir şey yazmayı düşünmüyorum şahsen ben üzülmedim abime hatta soğudum ondan. çok teşekkür ederim bu arada.

selamlar,

başlıkta okuduğunuz cümle abimin eşi tarafından bana söylendi. abimin iki çocuğu var ve eşi çocukları benimle görüştürmek istemiyor bence hasta olduğum için. geçen hafta abim yurt dışındaydı benim de onların yaşadığı şehirde bir işim vardı gitmişken çocukları görmek istedim aradım ama açmadı ben de habersiz gitmeyeyim dedim uğramadım. sonra aradı beni ertesi gün "dışardaydık, çocuklar zaten seni çok seviyorlar sarılmak isteyebilirlerdi" dedi. ben de "sarılsınlar ne olacak ki?" dedim. toparladı "rahatsız olursun demek istiyorum çok üzerine gelirler" dedi. neyse dedim sustum.

iki hafta sonra babam buraya gelecek ve abimin çocuklarını, beni hepimizi birden görmek istediğini söyledi. abime söylemiş yassy'nin yaşadığı yere yakın güzel bir otel ayarla acil bir şey olursa hastaneden uzaklaşmış olmayalım sen de çocuklarını al gel demiş. dün de abim beni aradı sevgilimin gelip gelmeyeceğini sordu gelmeyecek dedim. "tamamdır 3 kişilik o zaman" dedi. niye 3 kişilik çocuklar gelmiyor mu diye sordum "anneleri bir yere götürecekmiş bilmiyorum gelmek istemedi" dedi. "sebep neymiş iyi de babama ayıp olmuyor mu adam türkiyeden geliyor şu yaptığınıza bak" dedim. "ben nerden bileyim işim var dedi kestirdi attı onu mu düşüneceğim gelmezse gelmesin" dedi öylece kapattık.

sonra ben rahat duramadım tabi aradım bunu neden gelmiyorsunuz babam hep birlikte olmak istiyor diye. "sen rahatsız olma diye gelmemeyi düşündüm zaten rahatsızsın yorgunsundur" dedi. ben de yok benim için sorun değil öyle sürekli yatmıyorum ki ben iyiyim dedim. gelin siz bir şey olmaz çocukları hiç göremiyoruz dedim. "yok ya gelmeyelim zaten hastasın çocuklar için çekinirim" dedi.

neye uğradığımı şaşırdım resmen. "neden öyle diyorsun benim hastalığım bulaşıcı değil" dedim. "aa yok ondan değil rahatsız ederler seni" dedi. ben zaten ağlamaya başladım bir şeyler geveleyip kapattım o daha açıklama yapmaya çalışıyordu.

şimdi size soruyorum ben alınganlık mı yapıyorum yani gerçekten çocuklar beni rahatsız eder diye bir şey olabilir mi? çocukları görseniz çok akıllı ikisi de hiçbir yaramazlıkları yok onlar beni rahatsız etmezler ki asıl ben onlardan çok rahatsızlık veririm yani sarılırım öperim.

gerçekten hastalığım bulaşıcı değil öyle olsa ne babam onlarla aynı ortama sokardı beni ne de ben giderdim. çok üzüldüm bilmiyorum ben zaten bazen insanların bakışlarını fark ediyordum ama ilk kez böyle dan diye duyunca çok üzüldüm resmen ortalıkta barut gibi geziyorum hem sinirliyim hem üzgünüm. gidesim de kalmadı babamı arayıp anlatmak istiyorum ama bu sefer abimin huzuru kaçar diye susmam gerekiyor.

hastaneye gidip gelmekten sürekli iğne vurulmaktan delik deşik kolumdan her şeyden bıktım yani gerçekten tam artık pes dediğim bir yerde böyle bir şey duyduğum için ben mi boş yere büyütüyorum bilmiyorum.
kocaman gülümseyin lütfen .geçmiş olsun. Geçicekde ınşallah.şimdi sizin kendinizi düşünme zamanınız.iliskilere takılmayın.yakınımda olsanız yanınıza gelip size sıkı sıkı sarılırdım. Siz kendinize dikkat kesimin.sevgiler

Çocuklar yoracaksa 5 dk görür alır oyalar çocuğunu. Çözüm üretir, size sorar... Vicdansız bu kadın. Kimse düşünemiyor O mu düşünüyor? :sinirli: Şiddete % 100 karşı bir insanım. Yengeniz nezdimde, dayağı hakeden ilk insan oldu...

Büyütmüyorsun çok haklısın... şu insanların bilgisizliğinden cahilliğinden nefret ediyorum. Kanser hastaları hastalık bulaştırmazlar aksine onların daha çok korunması gerekir mikroptan dışarıdan gelecek hastalıklardan... annemin tedavi süresince bu meret hakkında epey bilgi sahibi oldum ki Allah kimseyi böyle birşeyle sınamasın.
Lütfen üzülme çünkü senin morale ihtiyacın var. O yengen olacak arkadaşa da güzelce açıklamanı yap ve bilmemek değil öğrenmemek ayıp de

ama ben öyle yatalak hasta değilim. okula gidip geliyorum hayatıma devam ediyorum sadece haftanın iki günü hastaneye gidip ilaç alıyorum o kadar.
Ben bilmiyordum, nutkum tutuldu.
Bırakın yengeyi mengeyi densizin teki.
1 saniye düşünmenize değmez gereksizi.
Tüm kalbimle gencecik beden ve cıvıl cıvıl ruhuna şifalar diliyorum.

selamlar,

başlıkta okuduğunuz cümle abimin eşi tarafından bana söylendi. abimin iki çocuğu var ve eşi çocukları benimle görüştürmek istemiyor bence hasta olduğum için. geçen hafta abim yurt dışındaydı benim de onların yaşadığı şehirde bir işim vardı gitmişken çocukları görmek istedim aradım ama açmadı ben de habersiz gitmeyeyim dedim uğramadım. sonra aradı beni ertesi gün "dışardaydık, çocuklar zaten seni çok seviyorlar sarılmak isteyebilirlerdi" dedi. ben de "sarılsınlar ne olacak ki?" dedim. toparladı "rahatsız olursun demek istiyorum çok üzerine gelirler" dedi. neyse dedim sustum.

iki hafta sonra babam buraya gelecek ve abimin çocuklarını, beni hepimizi birden görmek istediğini söyledi. abime söylemiş yassy'nin yaşadığı yere yakın güzel bir otel ayarla acil bir şey olursa hastaneden uzaklaşmış olmayalım sen de çocuklarını al gel demiş. dün de abim beni aradı sevgilimin gelip gelmeyeceğini sordu gelmeyecek dedim. "tamamdır 3 kişilik o zaman" dedi. niye 3 kişilik çocuklar gelmiyor mu diye sordum "anneleri bir yere götürecekmiş bilmiyorum gelmek istemedi" dedi. "sebep neymiş iyi de babama ayıp olmuyor mu adam türkiyeden geliyor şu yaptığınıza bak" dedim. "ben nerden bileyim işim var dedi kestirdi attı onu mu düşüneceğim gelmezse gelmesin" dedi öylece kapattık.

sonra ben rahat duramadım tabi aradım bunu neden gelmiyorsunuz babam hep birlikte olmak istiyor diye. "sen rahatsız olma diye gelmemeyi düşündüm zaten rahatsızsın yorgunsundur" dedi. ben de yok benim için sorun değil öyle sürekli yatmıyorum ki ben iyiyim dedim. gelin siz bir şey olmaz çocukları hiç göremiyoruz dedim. "yok ya gelmeyelim zaten hastasın çocuklar için çekinirim" dedi.

neye uğradığımı şaşırdım resmen. "neden öyle diyorsun benim hastalığım bulaşıcı değil" dedim. "aa yok ondan değil rahatsız ederler seni" dedi. ben zaten ağlamaya başladım bir şeyler geveleyip kapattım o daha açıklama yapmaya çalışıyordu.

şimdi size soruyorum ben alınganlık mı yapıyorum yani gerçekten çocuklar beni rahatsız eder diye bir şey olabilir mi? çocukları görseniz çok akıllı ikisi de hiçbir yaramazlıkları yok onlar beni rahatsız etmezler ki asıl ben onlardan çok rahatsızlık veririm yani sarılırım öperim.

gerçekten hastalığım bulaşıcı değil öyle olsa ne babam onlarla aynı ortama sokardı beni ne de ben giderdim. çok üzüldüm bilmiyorum ben zaten bazen insanların bakışlarını fark ediyordum ama ilk kez böyle dan diye duyunca çok üzüldüm resmen ortalıkta barut gibi geziyorum hem sinirliyim hem üzgünüm. gidesim de kalmadı babamı arayıp anlatmak istiyorum ama bu sefer abimin huzuru kaçar diye susmam gerekiyor.

hastaneye gidip gelmekten sürekli iğne vurulmaktan delik deşik kolumdan her şeyden bıktım yani gerçekten tam artık pes dediğim bir yerde böyle bir şey duyduğum için ben mi boş yere büyütüyorum bilmiyorum.
Yorumları görene kadar tüberküloz sandım sizi.
Kanser bulaşmaz, hastadan başkasına zarar vermez.
Yenge hanım önce bilgi sahibi olsun sonra istediği tedbiri alsın.
Cahil vede düşüncesiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X