zaten hastasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman yenge çocukları sokağa da çıkartmasın her yerden izole etsin. Ne kadar sığ düşünce, insan yarın kendi başına ne gelecek biliyor mu ? Destek olacağı moral vereceği yerde kösteklik yapmış.

Yorumlarınızı okuduğum kadarı ile siz güçlü birisiniz, lütfen bu zihniyette insanların lafını önemseyip kendinizi üzmeyin.
Yeğenleriniz yengenizin olduğu kadar abinizinde çocukları. Özledikçe yengenizin inadına abinize söyleyin getirsin yanınıza, bol bol hasret giderin.

Hastalıklar misafir gibidir, geldiği gibi gitmesini de bilir elbet. İstenmeyen misafirinizin tez vakitte gitmesi dileği ile.

selamlar,

başlıkta okuduğunuz cümle abimin eşi tarafından bana söylendi. abimin iki çocuğu var ve eşi çocukları benimle görüştürmek istemiyor bence hasta olduğum için. geçen hafta abim yurt dışındaydı benim de onların yaşadığı şehirde bir işim vardı gitmişken çocukları görmek istedim aradım ama açmadı ben de habersiz gitmeyeyim dedim uğramadım. sonra aradı beni ertesi gün "dışardaydık, çocuklar zaten seni çok seviyorlar sarılmak isteyebilirlerdi" dedi. ben de "sarılsınlar ne olacak ki?" dedim. toparladı "rahatsız olursun demek istiyorum çok üzerine gelirler" dedi. neyse dedim sustum.

iki hafta sonra babam buraya gelecek ve abimin çocuklarını, beni hepimizi birden görmek istediğini söyledi. abime söylemiş yassy'nin yaşadığı yere yakın güzel bir otel ayarla acil bir şey olursa hastaneden uzaklaşmış olmayalım sen de çocuklarını al gel demiş. dün de abim beni aradı sevgilimin gelip gelmeyeceğini sordu gelmeyecek dedim. "tamamdır 3 kişilik o zaman" dedi. niye 3 kişilik çocuklar gelmiyor mu diye sordum "anneleri bir yere götürecekmiş bilmiyorum gelmek istemedi" dedi. "sebep neymiş iyi de babama ayıp olmuyor mu adam türkiyeden geliyor şu yaptığınıza bak" dedim. "ben nerden bileyim işim var dedi kestirdi attı onu mu düşüneceğim gelmezse gelmesin" dedi öylece kapattık.

sonra ben rahat duramadım tabi aradım bunu neden gelmiyorsunuz babam hep birlikte olmak istiyor diye. "sen rahatsız olma diye gelmemeyi düşündüm zaten rahatsızsın yorgunsundur" dedi. ben de yok benim için sorun değil öyle sürekli yatmıyorum ki ben iyiyim dedim. gelin siz bir şey olmaz çocukları hiç göremiyoruz dedim. "yok ya gelmeyelim zaten hastasın çocuklar için çekinirim" dedi.

neye uğradığımı şaşırdım resmen. "neden öyle diyorsun benim hastalığım bulaşıcı değil" dedim. "aa yok ondan değil rahatsız ederler seni" dedi. ben zaten ağlamaya başladım bir şeyler geveleyip kapattım o daha açıklama yapmaya çalışıyordu.

şimdi size soruyorum ben alınganlık mı yapıyorum yani gerçekten çocuklar beni rahatsız eder diye bir şey olabilir mi? çocukları görseniz çok akıllı ikisi de hiçbir yaramazlıkları yok onlar beni rahatsız etmezler ki asıl ben onlardan çok rahatsızlık veririm yani sarılırım öperim.

gerçekten hastalığım bulaşıcı değil öyle olsa ne babam onlarla aynı ortama sokardı beni ne de ben giderdim. çok üzüldüm bilmiyorum ben zaten bazen insanların bakışlarını fark ediyordum ama ilk kez böyle dan diye duyunca çok üzüldüm resmen ortalıkta barut gibi geziyorum hem sinirliyim hem üzgünüm. gidesim de kalmadı babamı arayıp anlatmak istiyorum ama bu sefer abimin huzuru kaçar diye susmam gerekiyor.

hastaneye gidip gelmekten sürekli iğne vurulmaktan delik deşik kolumdan her şeyden bıktım yani gerçekten tam artık pes dediğim bir yerde böyle bir şey duyduğum için ben mi boş yere büyütüyorum bilmiyorum.
Size böyle çok içten sarılmak istedim. Resmen kaçmak içim bahaneler üretmiş ama üzülmeyin. Ve bence bu durumu abinize ve babanıza anlatın. Zaten zor bir süreç yaşıyorsunuz bir de üstüne ne gerek var bu sıkıntıları tek başına çekmeye. Abinize benğm hastalığım bulaşıcı mı ki çocukları benden saklıyorsunuz de. Çünkü abinizin de payı var bunlarda sanki. Hiç ses çıkarmamasından belli.

Seni biliyorum yorumlarından az çok. Kanser olduğunu şu anda öğrendim ve şok oldum diyebilirim. Sen daha gencecik değil misin ya?! Yurtdışında mı yaşıyorsun, ailenden uzakta? Nasıl geçiriyorsun tedavi dönemini? Umarım atlatırsın en kısa zamanda.

Kemoterapi mi görüyorsun? Eğer öyleyse acaba kemoterapi gören hastanın bağışıklığı düşük olacağından seni çocuklarla görüştürmek istememiş olmasın? Hani “hastasın zaten, çekinirim” demiş ya. Hiçbir insanın kanserin bulaşıcı olduğunu düşünecek kadar gerizekalı ve dünyadan bihaber olduğuna inanmak istemiyorum. Ben mi fazla iyimserim? Of amma çok soru sordum.

Seni biliyorum yorumlarından az çok. Kanser olduğunu şu anda öğrendim ve şok oldum diyebilirim. Sen daha gencecik değil misin ya?! Yurtdışında mı yaşıyorsun, ailenden uzakta? Nasıl geçiriyorsun tedavi dönemini? Umarım atlatırsın en kısa zamanda.

Kemoterapi mi görüyorsun? Eğer öyleyse acaba kemoterapi gören hastanın bağışıklığı düşük olacağından seni çocuklarla görüştürmek istememiş olmasın? Hani “hastasın zaten, çekinirim” demiş ya. Hiçbir insanın kanserin bulaşıcı olduğunu düşünecek kadar gerizekalı ve dünyadan bihaber olduğuna inanmak istemiyorum. Ben mi fazla iyimserim? Of amma çok soru sordum.

evet okulu bırakmak istemediğim için ailemden uzaktayım maalesef. annem ve babam buldukları her boşlukta gelmeye çalışıyorlar ama genel anlamda tekim yani sevgilimle ikimiz varız.

kemoterapi almıyorum ben akıllı ilaç kullandım bir süre ama şimdi kemik metastazı yaşadığım için aşı oluyorum şu aşamada kemoterapisiz iyileşeceğimi söylüyor doktorlarımın hepsi.

babamla ve abimle konuştum bu arada gerçekten ben sürekli hastanede olduğum için çekinmiş eşi acaba çocuklara bir şey bulaştırır mıyım diyr o yüzden görüşmek istememiş. halbuki sürekli hastanede de değilim sadece haftanın 2 günü gidiyorum.

S sassyassyy ben sana kocaman sarılıyorum. Acil şifalar diliyorum. Yengen için diyecek söz yok Allah ıslah etsin. Buradan iyilestigin güzel haberlerini bekliyorum. Güzel yüreğin den öpüyorum kuzum sevgiler

evet okulu bırakmak istemediğim için ailemden uzaktayım maalesef. annem ve babam buldukları her boşlukta gelmeye çalışıyorlar ama genel anlamda tekim yani sevgilimle ikimiz varız.

kemoterapi almıyorum ben akıllı ilaç kullandım bir süre ama şimdi kemik metastazı yaşadığım için aşı oluyorum şu aşamada kemoterapisiz iyileşeceğimi söylüyor doktorlarımın hepsi.

babamla ve abimle konuştum bu arada gerçekten ben sürekli hastanede olduğum için çekinmiş eşi acaba çocuklara bir şey bulaştırır mıyım diyr o yüzden görüşmek istememiş.
Kadına bak be.. Ne anaymış ama. Şimdi gerçekten sinirlendim. Çocuklara “halanız biraz hasta, hadi ona sürpriz yapalım da morali düzelsin” gibi bir hayat görüşü edindirmek yerine, senin çok büyük ihtimalle taşımadığın hayali hastane mikrop ve bakterilerini çocuklarından sakınmakla meşgul :KK53: “Yılın Anası” ödülü goes to the yenge.

Bu arada @Tembel Koala arkadaşımın bir yorumu dikkatimi çekti. “Sanki AIDS taşımıyorsun ya” gibisinden bir yorumdu. Bu yorumu da önyargılı yorumlar diyarına göndermek istedim. Ufak düzeltmeler gerekiyor. AIDS bulaşıcı değildir. AIDS hastalığına yol açan HIV bulaşıcıdır. HIV de sanıldığı gibi hava yoluyla bulaşmaz. HIV’li bireylerin de tıpkı kanser hastaları gibi toplum içerisinde rahatça bir yaşam sürmeleri mümkündür. Başkalarıyla tokalaşabilir, sarılabilir, öpüşebilir, hatta kondom kullanarak sevişebilirler bile. Lütfen hastalıklara dair yanlışlarımızı düzeltelim. Önyargıları kıralım.

Sassy sana tekrar geçmiş olsun. Güzel haberlerini en kısa zamanda bekliyorum.

Tekrardan gecmis olsun sassy.

Ben acikcasi yenge seni veyahut babani pek sevmiyor, senin hastaligini da bahane edip gorusmek istemiyor gibi algiladim. Yoksa zaten esi surekli seni ziyarete geliyormus, bulasici sabiyorduysa bile ogrenmistir oyle olmadigini.

Tekrardan gecmis olsun sassy.

Ben acikcasi yenge seni veyahut babani pek sevmiyor, senin hastaligini da bahane edip gorusmek istemiyor gibi algiladim. Yoksa zaten esi surekli seni ziyarete geliyormus, bulasici sabiyorduysa bile ogrenmistir oyle olmadigini.

çok teşekkür ederim. ama bu yenge babamı hayatında 2 kez gördü bir kez türkiyeye geldiler bir kez de babam buraya gelince onlara uğradı o kadar. hadi beni de 7-8 kez görmüş olsun.

beyin ameliyatı oldum başka bir ülkede abim çıktı geldi bundan ne bir telefon ne başka bir şey, kanser tedavisi görüyorum yine hiçbir şey yok. genel anlamda soğuk bir insan. hani zaten görüştüğümüzde de hep kalabalık olduk ikili diyaloga girmedik desem yeridir.

buradaki bazı hanımlar geliyor aklıma "görümcem kocama sarıldı, kocam görümcemi öptü" triplerine girenler var ya, yenge de onlardan mı acaba diye düşünüp duruyorum.hayır eğer öyleyse söylesin valla abime sarılmasam eksilmem ben. :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X