zaten hastasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cok cok cok gecmis olsun rabbim tez zamanda sifasini versin insallah. Ben biraz iyi niyetli oldugunu dusundum sanki seni rahatsiz etmemek icin dusunulmus gibi geldi

Çok geçmiş olsun umarım tez zamanda atlatıp sağlığına kavusursun.

Ben yine de iyi niyetli düşünmek istiyorum.Kanser bulaşıcı değil ama belki seni gerçekten düşündüğü için öyle söylemiştir.Kemoterapi alıyorsan bağışıklık sistemin zayiflayacagi için hasta olma diye söylediğini düşünmek istiyorum .

kemoterapi almıyorum hatta instagramdan da beni takip ediyor attığım storyleri görüyor benim toplumdan kendimi soyutlamadığımı normal hayatıma devam ettiğimi biliyor yani.

niyeti neydi bilmiyorum ama üzüldüm yani umarım ben yanlış anlamışımdır. yoksa ne zamana kadar görmeyeceğim ki yeğenlerimi?

Cocuklarin sizi yoracagini dusundugu icin getirmek istememis olabilir. Simdi kendinizden baska kimseyi dusunmeyin lutfen. Hic kimse,hicbir olay psikolojinizi, sagliginizi etkilememeli. Hicbirseyi kafaniza takmayin lütfen kimse sizden degerli degil.

O kadar salak mı acaba? Olabilir mi bu kadar salak, bilmiyorum. Yorgun argın olsanız tamam ama hayata devam ediyorsunuz. Çocuklarda sakinmiş. Acaba sizi görünce kudururlar, sizde kıyamaz hoplatır zıplatır sonra kötü olursunuz diye mi korktu? Sarılmak falan demiş ya. Hiç bilmiyorsa hastalığı belki biryeriniz acır, incinir falan diye düşünüyor olabilir mi ki?

Gel bir sarılayım sana :) S sassyassyy
Tekrar tekrar okudum konunu önyargılı yaklaşmayayım diye. İlk okumamda yemgenle abini boğazlamak istedim. Ancak aradaki ayrıntıları da okuyunca bilemedim. Abinin ya da yengenin kişiliğini bilmiyorum. Mesela benim eşim gerçekten iyi niyetle karşısındaki kişiyi düşünerek bir şey söyler ama öyle bir söyler ki karşısındaki insan bozulur. Kafasından geçtiği şekli ile konuştuğunu sanıyor ama tabiri caizse s.çıp sıvıyor.

Mesela ailem bize geldiğinde "kalıyor musunuz anne yarın kaçta gideceksiniz" diye sorar. Bunu sormaktaki amacı kalacaklar ise ona göre plan program hatta alışveriş yapıp onları rahat ettirmek. Ancak böyle dan diye sorunca annem "evine gelene kalacak mısın ne zaman gidicen diye sorulur mu" diye darılıyor. Annem eşimin üslubundan dolayı kırılıp yanlış anlamakta haklı, e eşimi tanıyınca o da haklı.

Acaba abin ve yengen de böyle insanlar mı? Gerçekten seni düşünmüş olabilirler mi? Belki kendilerini doğru ifade etme konusunda yetersizlerdir. Bunun cevabını en iyi sen bilirsin.

Aksi durumda yengenin bu zamanda kanserin bulaşıcı olduğunu düşünüyor olmasına ihtimal vermek istemiyorum. Yok yahu daha neler! Bir diğer ihtimal de, hastalığın ya da tedavinin fiziksel görünüşüne bir etkisi olduysa çocuklar öyle görmesin, üzülmesinler diye düşünmüş olabilirler. Aklıma gelen ihtimaller bunlar.

Her ne olduysa mühim değil. Sen üzülme bunlar için sıkma canını. En kötü ihtimal babanı ara ve olanları olduğu gibi anlat. Dışarıdan bakan biri ve abinleri de tanıyor. Sen mi alınganlık yaptın, abinler mi hatalı o daha iyi yorumlar. Ancak sakın benim yaptığımı yapıp aman kimse üzülmesin, aman abimin de huzuru kaçmasın aman şu bu deme. Ara babanı anlat durumu. Onlar düşünsün gerisini

abimle babam uzun zamandır küslerdi yeni barıştılar. biz zaten kadını ilk yeğenim doğup da evlendiklerinden sonra tanıdık çünkü abim türkiyeye gelmiyordu ben de daha lisedeydim o zaman.

şimdi babama anlatsam büyük ihtimalle sinirlenecek ve abimle araları kötü olur mu diye düşünüyorum. babam kıza bir şey demez abime yüklenir. anneme anlatsam annem ona hayatı zindan edebilir tersi inanılmaz pis bir kadın cidden.

bir de iyi niyetli olsa ne bileyim direkt "çocuklar seni yorarlar, bünyen zayıflamıştır" dese teşekkür bile ederdim. hep eveleyip geveleyerek konuştu.

kemoterapi almıyorum hatta instagramdan da beni takip ediyor attığım storyleri görüyor benim toplumdan kendimi soyutlamadığımı normal hayatıma devam ettiğimi biliyor yani.

niyeti neydi bilmiyorum ama üzüldüm yani umarım ben yanlış anlamışımdır. yoksa ne zamana kadar görmeyeceğim ki yeğenlerimi?

Yenge rusmus acaba derdini tam olarak ifade edemedi mi ? Kötü niyetli düşünmek istemiyorum ama abinde yengenle aynı fikirde olmalı ki çocuklari seninle görüştürmek için imkan bulmak istememiş gibi haklısın zor durum ama sen herşeyi boşver kendine bak gerisi önemsiz inan ki

abimle babam uzun zamandır küslerdi yeni barıştılar. biz zaten kadını ilk yeğenim doğup da evlendiklerinden sonra tanıdık çünkü abim türkiyeye gelmiyordu ben de daha lisedeydim o zaman.

şimdi babama anlatsam büyük ihtimalle sinirlenecek ve abimle araları kötü olur mu diye düşünüyorum. babam kıza bir şey demez abime yüklenir. anneme anlatsam annem ona hayatı zindan edebilir tersi inanılmaz pis bir kadın cidden.

bir de iyi niyetli olsa ne bileyim direkt "çocuklar seni yorarlar, bünyen zayıflamıştır" dese teşekkür bile ederdim. hep eveleyip geveleyerek konuştu.

Vardır o zaman bir karın ağrısı. Bunu da öğrenmenin tek yolu babana anlatmak. Önceki konularından biliyorum baban annene göre nispeten daha olgun. Anneni boşver babana anlat. Abinle kötü olacaksa da olsun. Senin kendini yiyip bitirmenden iyidir. Zaten günaşırı görüşüyor değiller kötü olsalar ne olacak ki.

Öncelikle size çok geçmiş olsun. Umarim hayata bu kadar bağlı durusunuzla kısa zaman en iyi zamanlariniza dönersiniz.
Genelde özellikle radyoterapi tedavisi goren insanlarin yaninda cocugun kalmamasina dikkst ediyorlar ben tibbi boyutunu bilmiyorum. Bulasici oldugunu dusunecek kadar cahil degildir ama belki bu tedaviden cocuklarin etkilenecegini düşünebilir. Bu doğru ya da yanlış bir yorum yapamam ama kirilmaniza üzüldüm. Belki yengenize küsseniz bile abinize tedavinizin hasta yakinlarina her hangi bir olumsuz etkisinin olmadigini anlatirsaniz o da anlayacaktır.

ruslar çok rahatlar çocuk konusunda tatilde rus ağırlık otelleri tercih ederim mesleğim de turizm daha yürümeyen çocukları bacaklarından tutup havuza atan da çokk var 2 3 yaşında çocukları koskoca otelin içinde tek başına bırakan da var o da ad bırakan da var ama hiç bir çocuğunda başına bir şey gelmez nasılsa .çocuklarımıza biz kaşık kaşık yemek yedırırız yıllarca onların bebekleri kendi kendine yer mama sandalyesinde tuvalete kendi giderler.aslında biz turkler fazla korumacıyız bend e dahil

Bende slavlarin arasinda yasiyorum,Rus degiller ama slav irkina mensuplar oyle diyim, Ruslari da hic sevmezler.
Cidden cocuklarinin uzerlerine titriyorlar.
Bi annenin cocugu evde yalniz biraktigi ortaya ciksa devlet o cocugun kilini gostermez o kadina.

Cok gecmis olsun S sassyassyy , kendini nasil ifade edecegini bilememistir ya da daha kotusu cahil bi kadindir kanserin grip bulasmadigindan haberi yoktur.
Uzulme,ne hali varsa gorsun.
Cocuklari hastane isiniz bitince gorursun.

Benim ablam da ayağını burksan,güneş yanığı olsan 'hastasin evde bebek var,gelme' der.
Bazı insanlar böyle pimpiriklidir.
Kaldı ki sizin varlığınız yokluğunuz bir olsa da gorumcesiniz. Bir sürü insan (siz de yılların KK okursunuz,bilirsiniz) gorumcesinin adına bile tahammül edemez,ilk günden kurulur. Belki böyle bir kadındır.
Belki sizin dobra halleriniz zamanında kalbini kırmıştır,belki gereksiz yere soylediklerinize takılmıştır, belki de sizin aklınıza bile gelmeyen sebeplerden 'bebegi öğrendi bana telefon açmadı abisiyle konustu-babam öldü basin sağ olsun telefonu acmadi- bebek doğdu çeyrek takmadi falan diye kurulmuştur.
Annem mesela yakın bir akrabasiyla 3 senedir görusmuyor. Sebebi de dedem vefat edince aramamis. Oysa ananemi,aileden birkaç kişiyi arayıp taziyelerini iletmiş. Ama bireysel olarak onu aramadı diye küsmüs, kadının haberi bile yok. Yani insanlar sebepli sebepsiz alınacak çok olay bulabiliyor.
Muhtemelen hastalıkla ilgili değil böyle bir şeyle ilgili bir durumdur

Çok geçmiş olsun.
Kanser son evrede farkedilince zor olan bir hastalık, senin gibi sosyal hayatını sürdürebilirken sıkıntı olmayacağını bilmesi gerekir.

Aklıma tek gelen eğer lösemi türünde ise aids gibi kan yoluyla bulasabileceginden korkmuş olabilir. Diger turlerinin bulasabilecegi akla bile gelmez cunku. Bazıları pimpirikli olur, çocukları da küçükmüş.

Diğeri de çocukların seni yormasindan falan korktu. Ama türkçesi de yetmediği için kendini ifade edemedi.

Yurt dışındaymışsın ne güzel kendini tatile çıkmış gibi düşün. Kafani böyle şeyler doldurma aksine boşaltmaya çalış. Herşey güzel olacak :KK200:

Allah acil şifalar versin. Kime ne zaman ne olacağı hic belli olmaz yengeniz aynı hastalığa yakalansa başından mi atacak çocukları ne garip insanlar var ya destek olmasi gereken yerde yaptığı ayıp hic üzmeyin kendinizi Allah büyüktür

Bende slavlarin arasinda yasiyorum,Rus degiller ama slav irkina mensuplar oyle diyim, Ruslari da hic sevmezler.
Cidden cocuklarinin uzerlerine titriyorlar.
Bi annenin cocugu evde yalniz biraktigi ortaya ciksa devlet o cocugun kilini gostermez o kadina.
türkiye de yaşayınca turkle de evlenince salıyorlar çocukları ozaman kendi haline

Grip bile olsanız çekinseler anlarımda koskoca insanların kanserin bulaşıcı olduğunu düşünmesini aklım almadı.Radyoterapi mi alıyorsunuz sanıyorlar acaba?Abiniz olarak alsanız bilirdi herhalde.Nereden tutmaya çalışsan elinde kalacak bir durum.Lütfen takmayın moralinizi yüksek tutun.Bu kadar hassas olduğunuz bir dönemde böyle bir saçmalıkla sizi üzmeleri çok vahim bir durum.

Kesinlikle kafanızda kurup canınızı sıkmayın. Sizin iyiliğinizi düşündüğü için yapıyordur. Bu hastalıkta enfeksiyon çok tehlikeli biliyorsunuz. Çocuklar kendini tutamaz size fazla yakın olurlar ve sizin için sorun olabilir diye düşünüyor muhtemelen.
Kırılmayın. Arayıp, beni düşünüyorsunuz biliyorum ama yeğenlerimi görmek bana daha iyi gelir deyin.
Bizim ailede de çok geçiren oldu, en sevdiklerimi sarılıp öpemedim, onlara zarar vermemek için. Yıllardır rüyalarımda halama sımsıkı sarıldığımı görüyorum.
Siz hayatınıza normal rutininde devam ediyorsunuz, bence en önemlisi bu. Acil şifalar dilerim. Sevgiler :)

Benim ablam da ayağını burksan,güneş yanığı olsan 'hastasin evde bebek var,gelme' der.
Bazı insanlar böyle pimpiriklidir.
Kaldı ki sizin varlığınız yokluğunuz bir olsa da gorumcesiniz. Bir sürü insan (siz de yılların KK okursunuz,bilirsiniz) gorumcesinin adına bile tahammül edemez,ilk günden kurulur. Belki böyle bir kadındır.
Belki sizin dobra halleriniz zamanında kalbini kırmıştır,belki gereksiz yere soylediklerinize takılmıştır, belki de sizin aklınıza bile gelmeyen sebeplerden 'bebegi öğrendi bana telefon açmadı abisiyle konustu-babam öldü basin sağ olsun telefonu acmadi- bebek doğdu çeyrek takmadi falan diye kurulmuştur.
Annem mesela yakın bir akrabasiyla 3 senedir görusmuyor. Sebebi de dedem vefat edince aramamis. Oysa ananemi,aileden birkaç kişiyi arayıp taziyelerini iletmiş. Ama bireysel olarak onu aramadı diye küsmüs, kadının haberi bile yok. Yani insanlar sebepli sebepsiz alınacak çok olay bulabiliyor.
Muhtemelen hastalıkla ilgili değil böyle bir şeyle ilgili bir durumdur
Yenge rus , ruslarin hicbiri boyle seyler dusunmez

Öncelikle geçmiş olsun. Benim kayınvalidemde tedavi aşamasında şuan. Bazen radyoterapi aldığında, bazı tetkiklerde 1 hafta kadar çocuklara yaklaşmayın diyor doktorlar. Acaba yengeniz böyle yarım yamalak bir bilgiye mi sahip? Belki bunu kendince genelleyip saçmalamıştır. Siz mümkün olduğunca kafaya takmamaya çalışın bu densizliği. Önemli olan sizin sağlığınız ve moraliniz. Abinizle konuşun isterseniz, sonuçta onu en çok tanıyan kişi abiniz. Niyetini sizdende bizdende daha iyi bilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X