zaten hastasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Moral vereceklerine kahrediyorlar, reziller.
Yengeniz görüştürmek istemiyor belli ki abinize de aman çocuklara birşey olur çocuklar da ona yapar boşver hiç bulaştırmayalım demiş olabilir bende böyle bir yargı uyandırdı.
Siz üzülmeyin ya balın herkes kendi hayatına bakıyor bencillik yapıyor, siz de moralinizi yüksek tutun, babanızı arayın baba ben abimle görüşmek istemiyorum sen gel yalnız diyin sonra onlara geçersin diyin. Anlasınlar anyayı konyayı ama bunu yapmazsanız size daha çok terbiyesizlik yaparlar.
Acil şifalar diliyorum size

selamlar,

başlıkta okuduğunuz cümle abimin eşi tarafından bana söylendi. abimin iki çocuğu var ve eşi çocukları benimle görüştürmek istemiyor bence hasta olduğum için. geçen hafta abim yurt dışındaydı benim de onların yaşadığı şehirde bir işim vardı gitmişken çocukları görmek istedim aradım ama açmadı ben de habersiz gitmeyeyim dedim uğramadım. sonra aradı beni ertesi gün "dışardaydık, çocuklar zaten seni çok seviyorlar sarılmak isteyebilirlerdi" dedi. ben de "sarılsınlar ne olacak ki?" dedim. toparladı "rahatsız olursun demek istiyorum çok üzerine gelirler" dedi. neyse dedim sustum.

iki hafta sonra babam buraya gelecek ve abimin çocuklarını, beni hepimizi birden görmek istediğini söyledi. abime söylemiş yassy'nin yaşadığı yere yakın güzel bir otel ayarla acil bir şey olursa hastaneden uzaklaşmış olmayalım sen de çocuklarını al gel demiş. dün de abim beni aradı sevgilimin gelip gelmeyeceğini sordu gelmeyecek dedim. "tamamdır 3 kişilik o zaman" dedi. niye 3 kişilik çocuklar gelmiyor mu diye sordum "anneleri bir yere götürecekmiş bilmiyorum gelmek istemedi" dedi. "sebep neymiş iyi de babama ayıp olmuyor mu adam türkiyeden geliyor şu yaptığınıza bak" dedim. "ben nerden bileyim işim var dedi kestirdi attı onu mu düşüneceğim gelmezse gelmesin" dedi öylece kapattık.

sonra ben rahat duramadım tabi aradım bunu neden gelmiyorsunuz babam hep birlikte olmak istiyor diye. "sen rahatsız olma diye gelmemeyi düşündüm zaten rahatsızsın yorgunsundur" dedi. ben de yok benim için sorun değil öyle sürekli yatmıyorum ki ben iyiyim dedim. gelin siz bir şey olmaz çocukları hiç göremiyoruz dedim. "yok ya gelmeyelim zaten hastasın çocuklar için çekinirim" dedi.

neye uğradığımı şaşırdım resmen. "neden öyle diyorsun benim hastalığım bulaşıcı değil" dedim. "aa yok ondan değil rahatsız ederler seni" dedi. ben zaten ağlamaya başladım bir şeyler geveleyip kapattım o daha açıklama yapmaya çalışıyordu.

şimdi size soruyorum ben alınganlık mı yapıyorum yani gerçekten çocuklar beni rahatsız eder diye bir şey olabilir mi? çocukları görseniz çok akıllı ikisi de hiçbir yaramazlıkları yok onlar beni rahatsız etmezler ki asıl ben onlardan çok rahatsızlık veririm yani sarılırım öperim.

gerçekten hastalığım bulaşıcı değil öyle olsa ne babam onlarla aynı ortama sokardı beni ne de ben giderdim. çok üzüldüm bilmiyorum ben zaten bazen insanların bakışlarını fark ediyordum ama ilk kez böyle dan diye duyunca çok üzüldüm resmen ortalıkta barut gibi geziyorum hem sinirliyim hem üzgünüm. gidesim de kalmadı babamı arayıp anlatmak istiyorum ama bu sefer abimin huzuru kaçar diye susmam gerekiyor.

hastaneye gidip gelmekten sürekli iğne vurulmaktan delik deşik kolumdan her şeyden bıktım yani gerçekten tam artık pes dediğim bir yerde böyle bir şey duyduğum için ben mi boş yere büyütüyorum bilmiyorum.
Bence anlatın babanıza siz huzursuzluğa katlanabiliyorsaniz onlar da katlanabilir . Ayrıca benim anladığım bu onun bulduğu bi bahane yani normalde de sizin ailenizle yakın ilişkiler içinde değil ve bunu zaten istemiyor sizin durumunuzu da bahane ediyor

ama ben öyle yatalak hasta değilim. okula gidip geliyorum hayatıma devam ediyorum sadece haftanın iki günü hastaneye gidip ilaç alıyorum o kadar.
Canım çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin. Kemo alyrsan hastlgn bulaşıcı olmasada onu bahane edyr olablr şunu soyle yengene benm en çok morale ihtycm var. Beni bugunmde bu hale koyrsn Allah kimseye vermesn de.

"X yaptirdigin rezervasyonu iptal et cocugum onun parasiyla esinle birlikte bir tatile cikin ama rica ederim doga ile ic ice bir tatil olsun cunku beyninize yeterli oksijenin gitmedigini fark ettim."

babamın abim babam ve benim olduğum whatsapp grubuna yazdığı mesaj. abimin söylediğine göre de eşi gerçekten çocukları benimle görüştürmek istememiş ve bu yüzden kavga etmişler. en kısa sürede özür dileyecek diyor ne kadar doğru bilmem.

Kadın kendini ifade edememiştir belki, saçmalamıştır diye ihtimal bırakıyordum ama ciddi ciddi çocuklara "Bulaşacak" diye görüştürmek istememesi, cahillik ötesi. Mağarada mı yaşıyor bu kadın? Salağa bak ya.

Kadın kendini ifade edememiştir belki, saçmalamıştır diye ihtimal bırakıyordum ama ciddi ciddi çocuklara "Bulaşacak" diye görüştürmek istememesi, cahillik ötesi. Mağarada mı yaşıyor bu kadın? Salağa bak ya.

bir de beni instagramdan takip ediyor görüyor yani ben okula gidiyorum, baleye gidiyorum, partilere katılıyorum tamam eskisi gibi hoplayıp zıplayamam canım acıyor ama bir şekilde kendimi dışarıdan soyutlamadım gidip oturuyorum mesela. görüyor yani hala insanların içinde olduğumu. ben bu kadar salak mıyım hastalığım bulaşıcı olsa veya insanlardan bana enfeksiyon geçme olasılığı çok yüksek olsa neden kendimi eve kapatmayayım? ondan çocuklarına ne kadar hastalık geçiyorsa benden de o kadar geçer yani.

abimle de bir süre görüşmeyi düşünmüyorum kavga ettik diyor ama bu durumu kabullenmesi bile bence saçma. her hafta da yanıma gelir gider abim salak kadın kocası için endişelenmiyor sanırım.

bir de beni instagramdan takip ediyor görüyor yani ben okula gidiyorum, baleye gidiyorum, partilere katılıyorum tamam eskisi gibi hoplayıp zıplayamam canım acıyor ama bir şekilde kendimi dışarıdan soyutlamadım gidip oturuyorum mesela. görüyor yani hala insanların içinde olduğumu. ben bu kadar salak mıyım hastalığım bulaşıcı olsa veya insanlardan bana enfeksiyon geçme olasılığı çok yüksek olsa neden kendimi eve kapatmayayım? ondan çocuklarına ne kadar hastalık geçiyorsa benden de o kadar geçer yani.

abimle de bir süre görüşmeyi düşünmüyorum kavga ettik diyor ama bu durumu kabullenmesi bile bence saçma. her hafta da yanıma gelir gider abim salak kadın kocası için endişelenmiyor sanırım.

Hem öyle hem insan hiçbir şey bilmiyor olsa bile bi bakar yani kayınpederi doktor, onun sakınca görmediği bir şeyde ben neye dayanarak sakınca görüyorum diye. Çok absürt Sassy, neresinden tutsan mantık hatası var. Karı koca başka bir durum vardı da onu mu saklamaya çalıştılar desek, neden tonla bahane içinde seni incitecek bir tanesini seçsinler canının sıkılmaması gereken şu zamanlarda?

Görüşme kuzum anlasın abin, gerektiği noktada lafını da çakar ağırlığını koyarsın ama gerilme de. Şimdi o da kendince denge kuruyor, dank eder nasılsa eşinin salaklığını daha bariz görünce. Önünde sonunda yeğenlerin ile de görüşürsünüz nasılsa, ama yengen bu saçmalaması ile aile nezdinde kredisinden eksiltmiş olacak. Senlik moral bozacak bir durum olmamalı bi salağın davranışı yüzünden.

Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.
Burda gördüğüm güçlü kadınlardan biriydiniz, hâlâ aynı şeyi düşünüyorum.
Yenge aileniz içindeki değerini ve yerini belli etmiş oldu.
İnsanların yüzünü görmek için böyle olaylar oluyor.
Hiç canınızı sıkmayın. Ama ben de olsaydım abime net tavrımı koyardım.

Getirmek istemiyor ama nedenini bilemeyiz tabi , siz kırılmakta haklısınız , abinizde durumun farkında ama size yansıtmak istemiyor aklınca.Siz kendi sağlığınıza odaklanın .Çünkü anne baba , abi ,yeğen farketmez herkes siz iyiyseniz iyi , ben bunu öğrendim bu yaşıma kadar.

Üzmeyin kendinizi. Belki de iyi niyetli söylemiştir. Annem kemoterapi gördüğü sıralarda ben de çocuğumu anneme fazla götürmemeye çalışıyordum. Çünkü annemi çok seviyor ve de çok yoruyordu. Annem de onu mutlu etmek için her isteğine koşmaya çalışıyordu. Rahatça dinlenemiyordu. O yüzden annemin tedavileri bitene kadar götürmedim. Şu an tedaviler bitti 6 ayda bir kontroller oluyor. İnşallah siz de bir an önce atlatırsınız bu zor zamanları da bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz.

"X yaptirdigin rezervasyonu iptal et cocugum onun parasiyla esinle birlikte bir tatile cikin ama rica ederim doga ile ic ice bir tatil olsun cunku beyninize yeterli oksijenin gitmedigini fark ettim."

babamın abim babam ve benim olduğum whatsapp grubuna yazdığı mesaj. abimin söylediğine göre de eşi gerçekten çocukları benimle görüştürmek istememiş ve bu yüzden kavga etmişler. en kısa sürede özür dileyecek diyor ne kadar doğru bilmem.

arada neler oldu bilmiyorum, okuyamadım ama mesaj at yengeye,

çocuklar için endişelenmene gerek yok, ruh hastası anaları ile yaşayabildiklerine göre, kanser halalarını da görebilirler, diye.

babam şöyle bir şey yazdı abim de eşinin ayıp ettiğini vs söyledi illa özür dileyecek diyor ben de sessiz kaldım bekliyorum ne olacak diye.

Ay şunu okuyunca benim bile içim soğudu :)
Baba iyi ayar vermiş, iyi olmuş. Biraz silkelenirler artık.

Öncelikle allah şifa versin. Kanser... zordur. Umarım atlatırsın, ancak dediği de yaptığı da ayıp. Sanki aids taşıyorsun, töbe est.

Sizden alıntı yaparak yazıyorum ama yanlış anlamayın lütfen genel olarak yazıyorum. Hemen şu konuda da düzeltme yapayım yeri gelmişken aids de tokalaşmayla, sarılmakla, yanyana gelmekle vs bulaşmaz. Artık bu önyargılarımızı, yanlış bilinçlerimizi kıralım. Hastalıktan çok bu önyargılar insanları mahvediyor. Artık maske takan insanlara öcü gibi bakmayalım, aksine onlar bizlerden korunmak için takıyorlar. Sevgili S sassyassyy çok geçmiş olsun, yengeniz gibi cahil insanlar her yerde var maalesef, adı üstünde işte cahil kızacak bir yanı bile kalmıyor. O yüzden lütfen üzerinde durmayın, kendi küçük dünyasına bırakın onu ve gidip ailenizle güzelce vakit geçirin.

Çok geçmiş olsun umarım atlatırsınız.
Kadının yaptığı çok saçma gerçekten. Yani neyinden çekiniyor kemotaripi görüyorsanız onlara bir zararı olur diye mı acaba? Çümkü genrlde kanser hastalarına çocuklarla çok temas etmemeleri gerekir diye biliyorum. Belki ondan çekinmiştir ama bana gçre abartılı bir tepki. Ne olursa olsun bikaç günlük bir durum olduğu için hiçbir şey olmaz. Yani ben olsam buna rağmen götürürdüm çocukları. Terbiyesizlik etmiş

Abiniz için üzüldüm. Kanserin bulaşıcı olmadığını bilemeyecek kadar cahil bir kadınla ömür geçirmek zorunda olduğu için.

Yaptığı bu terbiyesizliği başta abiniz olmak üzere ailenize anlatın. Kendini savunacaktır yok ben onun için dedim rahatsız etmeyelim diye falan diyecektir. Yemezler.

Basbaya çocuklarını sizden korumaya çalışıyor. Kimi neyden koruyacaksa terbiyesiz..

Yeğenlerinizi görmek istediğiniz zaman abinize söyleyin o getirdin görün. Lütfen kendinizi üzmeyin stres yapmayın. O kadınla mümkün olduğunca görüşmeyin ilişkinizi kesin.

Çok geçmiş olsun

Bence iyi niyetli olarak söylemiş ya seni düşünmüş. Çocuklar çabuk hasta olur hele de dışarıda geziyorlarsa. Sana bulaşmasından çekiniyordur çünkü bağışıklık tedavinde çok önemli. Kendine çok iyi bak sassy :KK200:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X