zaten hastasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babanız daha iyi bilir belki ama yanlış bilmiyorsam kanser hastalarında çocuklarla (yaş durumu vs bilmiyprum) aynı ortama sokmak istemezler enfeksiyon riski olduğu için. Ama dediğim gibi çokta bildiğim bir şey değil.
Babam ameliyat olduğunda hastanede kalırken hemşire hanım odaya çocuk sokmamamız istemişti. Hasta enfeksiyon kapabilir diye kanser hastalarında da öyle oluyor duymuştum. Belki yengeniz de bu şekilde düşünmüştür.

Canim gecmis olsun oncelikle, bir an once sagligina kavusursun insallah.. hastaliginib bulasici olmadiginu biliyordur tabi ki bence cocuklar seni rahatsiz eder diye gelmek istememistir. Ama tabi gereksiz bir hareket olmus

Üzülecek hiçbi şey yok bunda S sassyassyy yengem bulasıcı olmadığını bilecek kadar cahil değildir bence de. Çocukları yollasaydı sana da iyi olurdu ama hastaneye gidip geliyosun ya bence ondan çekinmiştir o hasta olurlar diye.. sen hassas olduğun için yanlış anlamışsındır..

Üzülecek hiçbi şey yok bunda S sassyassyy yengem bulasıcı olmadığını bilecek kadar cahil değildir bence de. Çocukları yollasaydı sana da iyi olurdu ama hastaneye gidip geliyosun ya bence ondan çekinmiştir o hasta olurlar diye.. sen hassas olduğun için yanlış anlamışsındır..

nereye kadar görmeyeceğim peki yeğenlerimi? kesin iyileştiğime dair noter imzalı kağıt mı götüreceğim ona bilmiyorum.

Babanız daha iyi bilir belki ama yanlış bilmiyorsam kanser hastalarında çocuklarla (yaş durumu vs bilmiyprum) aynı ortama sokmak istemezler enfeksiyon riski olduğu için. Ama dediğim gibi çokta bildiğim bir şey değil.
Babam ameliyat olduğunda hastanede kalırken hemşire hanım odaya çocuk sokmamamız istemişti. Hasta enfeksiyon kapabilir diye kanser hastalarında da öyle oluyor duymuştum. Belki yengeniz de bu şekilde düşünmüştür.

ben kemoterapi almıyorum. öyle olsa evet dikkat etmemiz gerekir ama gerçekten tehlikeli bir durumum yok.

Gel bir sarılayım sana :) S sassyassyy
Tekrar tekrar okudum konunu önyargılı yaklaşmayayım diye. İlk okumamda yemgenle abini boğazlamak istedim. Ancak aradaki ayrıntıları da okuyunca bilemedim. Abinin ya da yengenin kişiliğini bilmiyorum. Mesela benim eşim gerçekten iyi niyetle karşısındaki kişiyi düşünerek bir şey söyler ama öyle bir söyler ki karşısındaki insan bozulur. Kafasından geçtiği şekli ile konuştuğunu sanıyor ama tabiri caizse s.çıp sıvıyor.

Mesela ailem bize geldiğinde "kalıyor musunuz anne yarın kaçta gideceksiniz" diye sorar. Bunu sormaktaki amacı kalacaklar ise ona göre plan program hatta alışveriş yapıp onları rahat ettirmek. Ancak böyle dan diye sorunca annem "evine gelene kalacak mısın ne zaman gidicen diye sorulur mu" diye darılıyor. Annem eşimin üslubundan dolayı kırılıp yanlış anlamakta haklı, e eşimi tanıyınca o da haklı.

Acaba abin ve yengen de böyle insanlar mı? Gerçekten seni düşünmüş olabilirler mi? Belki kendilerini doğru ifade etme konusunda yetersizlerdir. Bunun cevabını en iyi sen bilirsin.

Aksi durumda yengenin bu zamanda kanserin bulaşıcı olduğunu düşünüyor olmasına ihtimal vermek istemiyorum. Yok yahu daha neler! Bir diğer ihtimal de, hastalığın ya da tedavinin fiziksel görünüşüne bir etkisi olduysa çocuklar öyle görmesin, üzülmesinler diye düşünmüş olabilirler. Aklıma gelen ihtimaller bunlar.

Her ne olduysa mühim değil. Sen üzülme bunlar için sıkma canını. En kötü ihtimal babanı ara ve olanları olduğu gibi anlat. Dışarıdan bakan biri ve abinleri de tanıyor. Sen mi alınganlık yaptın, abinler mi hatalı o daha iyi yorumlar. Ancak sakın benim yaptığımı yapıp aman kimse üzülmesin, aman abimin de huzuru kaçmasın aman şu bu deme. Ara babanı anlat durumu. Onlar düşünsün gerisini

Bu insanı tanıyorsanız iyi niyetli mi, kötü niyetli mi anlarsınız. Belki de ince düşünceli bir kadındır. Çocukları hasta birini rahatsız edebilecek çocuklarsa düşüncelilik ediyor olabilir. İletişim her şeyin başıdır. Bir yanlış anlaşılma varsa o an düzeltilmeli. Yoksa sonra ben mi alındım, o mu kötü, ben mi kötü.... bu düşüncelerin sonu gelmez.

Iyi de kanser hastasi da hasta yani, bulasici degil bisey degil zaten hayatiniza devam ediyorsunuz ki olmasi gereken de bu.

Adi kanser olunca bi tuhaflik oluyor insanlarda ama bu onlarin tuhafligi. Boyle sizi dislar gibi olmuş siz de hakli olarak kirılmışsınız.

Valla hayat devam ediyor bugun hasta olan yarin iyilesir, saglikli olan hastalanir. Cocuklar gelse hep birlikte cümbül cemaat konusup, sohbet etseniz ne guzel olurdu ama iste ne diyelim, yine icimizi karartmayip rahatsiz etmek istemedigindendir :)

Gecmis olsun bu arada :)

ruslar çok rahatlar çocuk konusunda tatilde rus ağırlık otelleri tercih ederim mesleğim de turizm daha yürümeyen çocukları bacaklarından tutup havuza atan da çokk var 2 3 yaşında çocukları koskoca otelin içinde tek başına bırakan da var o da ad bırakan da var ama hiç bir çocuğunda başına bir şey gelmez nasılsa .çocuklarımıza biz kaşık kaşık yemek yedırırız yıllarca onların bebekleri kendi kendine yer mama sandalyesinde tuvalete kendi giderler.aslında biz turkler fazla korumacıyız bend e dahil

Omcelikle gegecmis olsun. Bence kesinlikle seni dusunerek hareket ediyor. Benim annemde atlatti oyle bir hastalik. Hekim bir aile doatumuz eve gelir gelmez lavabiya gider once ellerini yikardi . Sonra annemi opmezdi. Bize de uyardi annenizi kimseye opturmeyin. Bagisiklik sistemi zayiftr . Bize bir sey olmaz ama o cabuk kapar diye.Bence yengeniz sizi dusunuyor.

nereye kadar görmeyeceğim peki yeğenlerimi? kesin iyileştiğime dair noter imzalı kağıt mı götüreceğim ona bilmiyorum.
Bu konuda haklısın tabi ki canım. Haftada 2 gün hastane yoğunluğu bitince rahat görürsün. Hastanede yatan hastanın odasına bile ziyaretçi almıyolar girişe dezenfektan sıvıları koyuyolar sık sık el yıkamalı refakatçi bilirsin. Enerjin hep güzel kalsın bu ufak şeyleri takma abin baban güzelce eğlenin..

Bu insanı tanıyorsanız iyi niyetli mi, kötü niyetli mi anlarsınız. Belki de ince düşünceli bir kadındır. Çocukları hasta birini rahatsız edebilecek çocuklarsa düşüncelilik ediyor olabilir. İletişim her şeyin başıdır. Bir yanlış anlaşılma varsa o an düzeltilmeli. Yoksa sonra ben mi alındım, o mu kötü, ben mi kötü.... bu düşüncelerin sonu gelmez.

ben kadını çok iyi tanıyorum diyemem. abimle burda tanışıp evlendiler ben çocuk olup da evlendikten sonra tanıştım. genel anlamda da soğuk birisi. mesela biz abimle internette gördüğümüz bir şeye çok güldüğümüzde bile bize garip garip baktığı çok olur. abim artık alışmış ama bana garip gelen bazı yönleri var.

maalesef ilk duyduğumda ağlamaya başladığım için soramadım. türkiyede sabah olunca babamı arayıp anlatmayı düşünüyorum o zaman ne anlamda söylediği ortaya çıkar heralde.

selamlar,

başlıkta okuduğunuz cümle abimin eşi tarafından bana söylendi. abimin iki çocuğu var ve eşi çocukları benimle görüştürmek istemiyor bence hasta olduğum için. geçen hafta abim yurt dışındaydı benim de onların yaşadığı şehirde bir işim vardı gitmişken çocukları görmek istedim aradım ama açmadı ben de habersiz gitmeyeyim dedim uğramadım. sonra aradı beni ertesi gün "dışardaydık, çocuklar zaten seni çok seviyorlar sarılmak isteyebilirlerdi" dedi. ben de "sarılsınlar ne olacak ki?" dedim. toparladı "rahatsız olursun demek istiyorum çok üzerine gelirler" dedi. neyse dedim sustum.

iki hafta sonra babam buraya gelecek ve abimin çocuklarını, beni hepimizi birden görmek istediğini söyledi. abime söylemiş yassy'nin yaşadığı yere yakın güzel bir otel ayarla acil bir şey olursa hastaneden uzaklaşmış olmayalım sen de çocuklarını al gel demiş. dün de abim beni aradı sevgilimin gelip gelmeyeceğini sordu gelmeyecek dedim. "tamamdır 3 kişilik o zaman" dedi. niye 3 kişilik çocuklar gelmiyor mu diye sordum "anneleri bir yere götürecekmiş bilmiyorum gelmek istemedi" dedi. "sebep neymiş iyi de babama ayıp olmuyor mu adam türkiyeden geliyor şu yaptığınıza bak" dedim. "ben nerden bileyim işim var dedi kestirdi attı onu mu düşüneceğim gelmezse gelmesin" dedi öylece kapattık.

sonra ben rahat duramadım tabi aradım bunu neden gelmiyorsunuz babam hep birlikte olmak istiyor diye. "sen rahatsız olma diye gelmemeyi düşündüm zaten rahatsızsın yorgunsundur" dedi. ben de yok benim için sorun değil öyle sürekli yatmıyorum ki ben iyiyim dedim. gelin siz bir şey olmaz çocukları hiç göremiyoruz dedim. "yok ya gelmeyelim zaten hastasın çocuklar için çekinirim" dedi.

neye uğradığımı şaşırdım resmen. "neden öyle diyorsun benim hastalığım bulaşıcı değil" dedim. "aa yok ondan değil rahatsız ederler seni" dedi. ben zaten ağlamaya başladım bir şeyler geveleyip kapattım o daha açıklama yapmaya çalışıyordu.

şimdi size soruyorum ben alınganlık mı yapıyorum yani gerçekten çocuklar beni rahatsız eder diye bir şey olabilir mi? çocukları görseniz çok akıllı ikisi de hiçbir yaramazlıkları yok onlar beni rahatsız etmezler ki asıl ben onlardan çok rahatsızlık veririm yani sarılırım öperim.

gerçekten hastalığım bulaşıcı değil öyle olsa ne babam onlarla aynı ortama sokardı beni ne de ben giderdim. çok üzüldüm bilmiyorum ben zaten bazen insanların bakışlarını fark ediyordum ama ilk kez böyle dan diye duyunca çok üzüldüm resmen ortalıkta barut gibi geziyorum hem sinirliyim hem üzgünüm. gidesim de kalmadı babamı arayıp anlatmak istiyorum ama bu sefer abimin huzuru kaçar diye susmam gerekiyor.

hastaneye gidip gelmekten sürekli iğne vurulmaktan delik deşik kolumdan her şeyden bıktım yani gerçekten tam artık pes dediğim bir yerde böyle bir şey duyduğum için ben mi boş yere büyütüyorum bilmiyorum.
Çok geçmiş olsun morale çok ihtiyacınız var öyle de olabilir böyle de . kendiniz için böyle şeyleri düşünmemeye gayret edin sizin daha önemli bir konunuz var ve önemli şey sizin moraliniz, cahillik etmişler takılmayın ...

Çok geçmiş olsun umarım tez zamanda atlatıp sağlığına kavusursun.

Ben yine de iyi niyetli düşünmek istiyorum.Kanser bulaşıcı değil ama belki seni gerçekten düşündüğü için öyle söylemiştir.Kemoterapi alıyorsan bağışıklık sistemin zayiflayacagi için hasta olma diye söylediğini düşünmek istiyorum .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X