zaten hastasın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah şifa versin. yengeniz ya gerçekten çok kötü ve cahil biri ya da acaba küçük çocuklar çok çabuk hasta oluyor, grip salgını falan varsa size bulaştırırlar diye düşünmüş olabilir mi?

S sassyassyy 'cim çok geçmiş olsun,acil şifalar diliyorum.
Yengenizin, kanserin bulaşıcı olmadığını bildiğini düşünüyorum.
Ben yine de iyi niyetle,çocukların sizi yorma ihtimalini gözönünde tuttuğunu düşünmek istiyorum.
Bir ihtimal, hastane ortamından mikrop taşıyacağınızdan ve çocuklara bulaşacağından endişe etmiş olabilir.
Niyet okuyup,suizan etmeyin ve moralinizi bozmayın.
Zaten yengenizin niyeti kötüyse eğer, er geç karşılığını görür.
Siz gönlünüzü ferah tutun.

ben kemoterapi almıyorum.
Olsun arkadaşım
50gün önce genel anestezi ile doğum yaptım üç gün yoğun bakımda kaldım o gün bugündür kimse ile öpüşmüyorum sarılmıyorum bunu onlar için değil kendim için yapıyorum
Çünkü hava kötü herkes hasta ve hasta olmamam gerekiyor

Yengenin kanserin bulaşıcı olmadığını bildiğine eminim.Bence büyük ihtimalle çocukların seni rahatsız etmesinden yada onlardan sana birşey bulaşmasından korkmuştur
Geçmiş olsun bu arada

Benim kuzenim lenf kanseri oldu ama şimdilik bişeyi yok ilaç aldığı zamanlar kalabalık ortama sokmazlardı pek odasına kimseyi de almazlardı dikkat ederlerdi yani birde çocukların enfeksiyonu hastalığı çok sık oluyor abin ve yengenin hassasiyeti bundandır.

Olsun arkadaşım
50gün önce genel anestezi ile doğum yaptım üç gün yoğun bakımda kaldım o gün bugündür kimse ile öpüşmüyorum sarılmıyorum bunu onlar için değil kendim için yapıyorum
Çünkü hava kötü herkes hasta ve hasta olmamam gerekiyor

benim yaşadığım yerde hava 20 derece şu an. ben aklınızın alamayacağı kadar iyi bakıyorum kendime, akıllı ilaç ve aşı kullanıyorum bunun korumaları, vitaminleri her şeyi tam alıyorum ki dediğim gibi ben eğer insanlara benden buluşacak bir şey olsa asla çıkmam dışarı. veya onlardan bana bir şey bulaşmasından korksam okula gitmem.

Valla bence arayın o yengeniz denen şahsiyeti ortalığı birbirine katın.siz zaten kötü bir şey yaşıyorsunuz kimsenin sizi üzmeye hakkı yok. Ben kendisini iyi niyetli bulamadım. Var böyle buldumcuk anneler. Arayın abiniz babanız kim varsa, halletsinler haddini bildirsinler. Sizin üzerinize titremeli, başkalarının huzuru için kendinizinkini feda etmeyin.

Not: Çok öpüyorum, dualarım sizinle :KK200:

Aman ya boşverin saçma sapan lüzumsuz insanları sen iyi ol biran önce toparlan en önemlisi bu dilerim Rabbim bir an önce şifano verir bir daha sakın o güzel gözyaşlarını değmeyecek insanlara harcama unutma hiç kimse senden kıymetli değil.

Valla bence arayın o yengeniz denen şahsiyeti ortalığı birbirine katın.siz zaten kötü bir şey yaşıyorsunuz kimsenin sizi üzmeye hakkı yok. Ben kendisini iyi niyetli bulamadım. Var böyle buldumcuk anneler. Arayın abiniz babanız kim varsa, halletsinler haddini bildirsinler. Sizin üzerinize titremeli, başkalarının huzuru için kendinizinkini feda etmeyin.

Not: Çok öpüyorum, dualarım sizinle :KK200:

babam şimdi müsait değildir ama türkiyede sabah olunca arayacağım sanırım onu. belki de planı iptal etmesini isterim sadece babamla ben zaman geçiririz. abim eğer eşinin bu düşüncesini bilip de kızmadıysa ona da kırgınım.

Allah tez vakitte sifa versin insallah..siz moralinizi yüksek tutun...
Bu ara cocuklarda cok salgın var belki de size enfeksiyon bulastirmak istemedi..kafanizi takmayin...hersey gönlünüzce olsun. .

biraz alınganlık olmuş sanki. belki gerçekten seni yorarlar diye düşünüyorlar. açık açık konuşsanız üzüldüm buna onlar bana moral oluyor deseniz onlar da çekinmezler belki.

çok geçmiş olsun bu arada acil şifalar dilerim. böyle basit şeylere takılmamaya çalışın lütfen.

Haa yenge rus mu russa yanlis ifade etmis olabilir.bide onlar bizim gbj cok pimpirikli degillerdr cocuk konusunda.muhtemelen aileden biriyle sorunu var ve soylemiyo sizlere

Haa yenge rus mu russa yanlis ifade etmis olabilir.bide onlar bizim gbj cok pimpirikli degillerdr cocuk konusunda.muhtemelen aileden biriyle sorunu var ve soylemiyo sizlere

aileyle hiç görüşmedi ki ne sorunu olacak babamla 2 senedir tanışıyorlar abimle babam yeni barıştı.

türkçede zorlanınca veya ne bileyim türkçe karşılığı olmayan şeyleri rusça söylüyor. hasta olduğum için getirmek istemediğini de rusça söyledi sonra toparlamaya çalışırken türkçe.

Bulaşıcı değil ama sizin enfeksiyon kapmamanız gerekiyor gelininiz haklı sizde alıngan olmayın bu kadar
iyi de okula devam edıyor arkadaşlarıyla görüşüyor toplum içinde bir çok insanla muhatap oluyor cam fanusta yaşamıyor bu kız hiç de alıngan değil bana göre.kadın görüşmek istemiyor erkek ailesiyle ben bunu anladım kötü yorum da yapamam kadını tanımıyorum

rus komşum 2 yaşındaki çocuğu evde yalnız bırakıp alışverişe arkadaşa kahveye giderdi

selamlar,

başlıkta okuduğunuz cümle abimin eşi tarafından bana söylendi. abimin iki çocuğu var ve eşi çocukları benimle görüştürmek istemiyor bence hasta olduğum için. geçen hafta abim yurt dışındaydı benim de onların yaşadığı şehirde bir işim vardı gitmişken çocukları görmek istedim aradım ama açmadı ben de habersiz gitmeyeyim dedim uğramadım. sonra aradı beni ertesi gün "dışardaydık, çocuklar zaten seni çok seviyorlar sarılmak isteyebilirlerdi" dedi. ben de "sarılsınlar ne olacak ki?" dedim. toparladı "rahatsız olursun demek istiyorum çok üzerine gelirler" dedi. neyse dedim sustum.

iki hafta sonra babam buraya gelecek ve abimin çocuklarını, beni hepimizi birden görmek istediğini söyledi. abime söylemiş yassy'nin yaşadığı yere yakın güzel bir otel ayarla acil bir şey olursa hastaneden uzaklaşmış olmayalım sen de çocuklarını al gel demiş. dün de abim beni aradı sevgilimin gelip gelmeyeceğini sordu gelmeyecek dedim. "tamamdır 3 kişilik o zaman" dedi. niye 3 kişilik çocuklar gelmiyor mu diye sordum "anneleri bir yere götürecekmiş bilmiyorum gelmek istemedi" dedi. "sebep neymiş iyi de babama ayıp olmuyor mu adam türkiyeden geliyor şu yaptığınıza bak" dedim. "ben nerden bileyim işim var dedi kestirdi attı onu mu düşüneceğim gelmezse gelmesin" dedi öylece kapattık.

sonra ben rahat duramadım tabi aradım bunu neden gelmiyorsunuz babam hep birlikte olmak istiyor diye. "sen rahatsız olma diye gelmemeyi düşündüm zaten rahatsızsın yorgunsundur" dedi. ben de yok benim için sorun değil öyle sürekli yatmıyorum ki ben iyiyim dedim. gelin siz bir şey olmaz çocukları hiç göremiyoruz dedim. "yok ya gelmeyelim zaten hastasın çocuklar için çekinirim" dedi.

neye uğradığımı şaşırdım resmen. "neden öyle diyorsun benim hastalığım bulaşıcı değil" dedim. "aa yok ondan değil rahatsız ederler seni" dedi. ben zaten ağlamaya başladım bir şeyler geveleyip kapattım o daha açıklama yapmaya çalışıyordu.

şimdi size soruyorum ben alınganlık mı yapıyorum yani gerçekten çocuklar beni rahatsız eder diye bir şey olabilir mi? çocukları görseniz çok akıllı ikisi de hiçbir yaramazlıkları yok onlar beni rahatsız etmezler ki asıl ben onlardan çok rahatsızlık veririm yani sarılırım öperim.

gerçekten hastalığım bulaşıcı değil öyle olsa ne babam onlarla aynı ortama sokardı beni ne de ben giderdim. çok üzüldüm bilmiyorum ben zaten bazen insanların bakışlarını fark ediyordum ama ilk kez böyle dan diye duyunca çok üzüldüm resmen ortalıkta barut gibi geziyorum hem sinirliyim hem üzgünüm. gidesim de kalmadı babamı arayıp anlatmak istiyorum ama bu sefer abimin huzuru kaçar diye susmam gerekiyor.

hastaneye gidip gelmekten sürekli iğne vurulmaktan delik deşik kolumdan her şeyden bıktım yani gerçekten tam artık pes dediğim bir yerde böyle bir şey duyduğum için ben mi boş yere büyütüyorum bilmiyorum.
Siz.alingan degilsiniz ama yengeniz mal. Merak etmeyin birgun bu yasadiginiz durumu anlayacak insancik !

Çok geçmiş olsun.
Alınganlık yapmıyorsunuz bence.
Ama gerçekten canınızı sıktığınıza değmez. Cahiller konuşuyor, durduramıyoruz napalım.
Nasıl deşarj olacaksanız onu yapın. Babanıza anlatmak deşarj edecekse anlatın. Bırakın kim huzursuz olursa olsun.
Acil şifalar diliyorum.

Yazıyı tekrar okuyunca ve yengenin rus olduğunu hesaba katinca sanki çocuklar yorarlar ve hastalığınız için negatif olur bu durum düşüncesi var gibi hissettim daha fazla.

Bu durumda tek mesele iletişim sıkıntısı oluyor. Bunu açıkça söyleseler belki daha iyi ama bu sefer de kendini kötü hissedersin, tecrit edilmiş gibi diye abinde yengende açıklamiyor düzgünce. Sen sorgulayinca da sarpa sarmış.

Kaş yapalım derken göz çıkarmak olmuş gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X