Yüksek Maaşlı Eski Eşi Cimer’e Şikayet Etmeli Miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu önemli bir ayrıntı neden, ne kadr ödüyor ?
Gerçekten hiç bilmiyorum desem gerçekten bilmiyorum çünkü okulda dr indirimi, peşin ödeme vs gibi detaylar var. Ama şu dönemde özel okullar ateş pahası diye biliyorum

Özel hastanede asgari ücret alıyor görünen doktor tanıdık var ,eğitimlisi eğitimsizi millet olarak nasıl vergi kaçırırız derdindeyiz,ne üzücü...

Çok doğru söylüyorsunuz özel okulu ödemesi hakimin taktir yetkisini etkileyebilir. Dava sürerken çocuk anaokuluna gidiyordu ve yine özeldi. Dosyada bu bilgi ve okulun fiyat bilgisi de eklenmişti. Hakim bunu dikkate almadı veya aldıysa da bir etkisi olmadı

Gerçekten hiç bilmiyorum desem gerçekten bilmiyorum çünkü okulda dr indirimi, peşin ödeme vs gibi detaylar var. Ama şu dönemde özel okullar ateş pahası diye biliyorum
O zamn durum değışebilir, bunu da goz önünde bulundurursa hakim fazla artış yapmayabilir. Çünkü benim 3 yaşındaki oğlumjn kreşi bile aylık 15 bin civarında

Çok yanlış bir öneri bu. Google yorumları nedeniyle dava edilip, çok ciddi tazminat ödeyenler var. Elinde hiçbir yasal kanıt yok, yazacağı yorum direkt olarak hastaneyi karalama olacaktır. Hastane de bu yoruma sessiz kalmayacaktır.

Ablam 2014 yılında parmağını çalıştığı fabrikadaki bir makinaya kaptırdı ve bir parmağında engel kaldı. Daha hastanedeyken fabrika çıkışını verdi. Neyse dava açtık ve 2024 yılındayız dava yeni sonuçlandı, henüz tazminatı alamadı ama en azından miktar vs belli oldu. Diyeceğim o ki; o kadar geç geldi ki, adalet hiç birimiz sevinemedik.

Aslinda okul masrafiniz yok anladigim kadariyla okulu komple baba karsiliyor bu az bi tutar degil. Tahminim aylik en az asgari ucret okul taksidine veriyordur. Sanirim 6 bini sadece yeme icmesi icin gonderiyor. Geri kalanini da sizin karsilamanizi istiyor sanirim. Aslinda cokta kotu bir baba degilmis ama yine de o 6bin az. Kaliteli beslenmek cidden luks oldu. 6 bini en azindan 10 yapsa iyi olurdu. Size soyle diyim biz kari koca meyve hic yemeyiz sevmeyiz. Ama haftalik rahat 500lira meyveye veriyoruz. Oglan cerez gibi meyve yer. Ayda yapar 2bin. Sadece meyve masrafi bu yani. Buna et tavuk balik eklesem aylik 6yi rahat gecer.

bence mahkemeden once alisveris kismini eski ese kaydirma sansiniz var mi .mesela onumuz kis ayakkabisi,montu,botu gibi buyuk masrafladi babasiyla alisverise ciksa .okulu oder alisverisini yapar 6 bin de verirse cok sukur denir yani

Dediğim gibi ben çocuğun ihtiyaçlarını karşılıyorum, bir eksiği yok ama bu babanın açığını kapatmaktan geleceğe dönük hiçbir yatırımda bulunamıyorum. Günümüzde 6000 gerçekten komik bir rakam oldu. Benim çocuğum da helal hoş olsun meyveyi ve eti çok sever. Bu durumda ister istemez zorlanılıyor

bence mahkemeden once alisveris kismini eski ese kaydirma sansiniz var mi .mesela onumuz kis ayakkabisi,montu,botu gibi buyuk masrafladi babasiyla alisverise ciksa .okulu oder alisverisini yapar 6 bin de verirse cok sukur denir yani
Yok o konuda hiç muhatap olmam yani hallediyorum onları

Düşünceniz bana hiç mantıklı gelmedi. Bu çocuk ağaç kovuğundan çıkmadı ya annesi bakma yükümlülüğüne sahipse babası da aynı şekilde bakmak zorunda. Dünyanın binbir türlü hali var. Bugün tamam ben bir çocuğun maddi manevi tüm sorumluluğunu tek başıma alabilirim dersin sonra şartlar tersine dönebilir. Bu durumda lafta baba olan şahıs doktorluk gibi yüksek maaş getirisi olan bir işte çalışıyor ama çocuğuna bakmaktan aciz. Ben böyle adamın karakterine tüküreyim o zaman

Kendi dosyanızı kendiniz de bilmiyor gibisiniz. Açın bakın eski kayıtlara. Bir yerde dava tutanaklarında eski eşinizin net maaş bilgisi yer alıyor olmalı. Çünkü ispatını istemişsiniz.

Kendi dosyanızı kendiniz de bilmiyor gibisiniz. Açın bakın eski kayıtlara. Bir yerde dava tutanaklarında eski eşinizin net maaş bilgisi yer alıyor olmalı. Çünkü ispatını istemişsiniz.
Siz de tüm mesajları okumamış gibisiniz. Ne bu müfettişvari tavırlar? Size yalan borcum mu var? Eksiğim mi var?

yok halledersiniz tabi ki yukunuzu azaltmak icin .ozel okul masraflari cok ucuk esiniz bunlari belgeleyince mahkeme fazla artirmaz gibi
Miktarda bir iyileşme olsa aslında çok daha iyi olacak çünkü beni en çok zorlayan konu gıda pahalılığı

Siz de tüm mesajları okumamış gibisiniz. Ne bu müfettişvari tavırlar? Size yalan borcum mu var? Eksiğim mi var?
Tüm mesajlarınızı okudum. Kadın size net maaş bilgisi söylemediğiniz için örnek bir hesaplama ve açıklama yapmış. Üyeye verdiğiniz cevabı kendinize yakıştırdınız mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…