Yüksek Maaşlı Eski Eşi Cimer’e Şikayet Etmeli Miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müfettişler sana gerçek maaşı söyler mi bilmem ama hastanenin altı üstüne gelir. Bence eşini bununla tehtit edebilirsin. Nafakayı arttırmazsan Hastaneyi şikayet edeceğim, sadece seni değil topunuzu yakacağım, diyebilirsin.

Hayır değil ama anladığım kadarıyla tüm büyükşehirlerde oldukça yaygın belki de sgk, maliye göz yumuyor. Biz de şikayet edeceğiz diyoruz:)
Yani bence sizin olayinizi hastaneyi maliyeye sikayet etmek cozer gibi, gerci hastane kimin tabi bunu bilemiyorum

aynisi pandemide basima geldi. ama bana mesaj falan da gelmedi (belki edevlette numaram guncel değildir). bir yetkili, is yerinde korona salgini olunca herkesi tek tek arayip "aman sakin is yerinden bulasti deme senin odenegin degisti" vs deyince anladik ne olduğunu . bir sure sonra isten ayrildim onlar yüzünden işsizlik odenegi yatmadi - odeme aldigim icin. bizimki de alaninda bilindik bir sirketti. o donem de sikayet eden oldu ama tabii ki onlara hic bir sey olmadi. zaten avukat ordusu olan bir yer

Çok şükür çalışıyorum çocuğuma bakabilecek durumdayım. Ama babası ile aynı evde yaşasa yurtdışında yaşama imkanı olan çocuk neden şimdi kısıtlı imkanlarla yaşasın? Ben tabi ki ona bakarım ama zaman içinde eski eşin açığını kapatmaya çalışırken yapacağım birikimden, gideceğim tatilden, çocuğun giyin beslenmesinden kısmak durumunda kalmak can sıkıcı oluyor. Diğer konuda sorun yok.
Ayrıca çok cici bir şekilde ifade etmişsiniz, rica ederim incinmedim:)

arkadaşlar ne demek maaş paylaşmak, kvkk denen şeyden hiç mi haberiniz yok. Hiçbir kurum sizle maaş gibi nitelikli bir veriyi paylaşamaz. Cimerin de böyle bir yetkisi yok ve görev alanı da değil zaten. Bunu ancak avukatınız aracılığıyla hakimin kararı neticesinde alabilirsiniz geri kalan hiçbir şey işe yaramaz.

Hiç altı üstüne gelecek bir hastane değil. ( anladın sen onu) o yüzden cimer dedim zaten

En mantıklısı bu olacak sanırım keşke daha kolay bir çözümü olsaydı
İs degistirmese cimere sansinizi deneyin denir belki ama suan cimere yazsaniz adam is degistirdim eski yerle alakam yoktur yazar .bence yeniden davadan baska yol yok belki yeni isyeri tam yatiriyordur .bu sefer size iftiradan dava acmasinlar

İs degistirmese cimere sansinizi deneyin denir belki ama suan cimere yazsaniz adam is degistirdim eski yerle alakam yoktur yazar .bence yeniden davadan baska yol yok belki yeni isyeri tam yatiriyordur .bu sefer size iftiradan
Doğru söylüyorsunuz, tam dava devam ederken geçti. Maşallah dava tam 2 yıl sürmüştü

Cok cok cok haklisiniz ama adam degilmis, benim gozumde cocugundan birseyler esirgeyen adam kalitesizin bencilin tekidir. Ama napacaksiniz adam para yedirmemek icin vergi bile kaciriyor nakit para aliyor. Hadi diyelim size vermek istemiyor, o zaman alsin cocugunu guzel bi tatile gotursun, guzel bi yerde ayda 2 3 kere cocuguyla yemek yesin, gel yavrum okul alisverisini yapalim desin. Okul bulsun kaydettirsin, yavrum bu okulda iyi bir egitim alsin desin. Demiyor iste kalitesiz bencil herifin tekiymis.. Evlenmek ne kadar medeni birseyse bosanmakta oyle. Ortak cocugun sorumlulugunu da adam gibi adam ustlenir ya. Eski esine mi yapiyorsun sonucta canindan kanindam olan bi yavruya yapiyosun.

Maaş değil de gelir soruşturması istenebilir mi acaba, sonuçta maaş dışında döner sermaye, nöbet ücreti hırt zırt bir sürü şey var. Ve bunlar düzenli alınıyor. Maaş sorgularsanız sadece maaş bordrosuna bakılır, mesai ücretleri dahil edilmez.

Okula gönderiyor, sözleşmede çocuğu özel okula göndereceğim diye madde koydurmuştu. Çocuk özel okula gidiyor. Ama özele gidiyor diye aylık da 6000 tl olmaz yani

İşte hukuki bir yol olmadan bana bu bilgiyi niye versinler? Türkiye’de hukuk sistemi biraz daha dinamik ve güncel olsaydı mahkemelere yaklaşmaktan imtina etmezdik

Okula gönderiyor, sözleşmede çocuğu özel okula göndereceğim diye madde koydurmuştu. Çocuk özel okula gidiyor. Ama özele gidiyor diye aylık da 6000 tl olmaz yani
dava actiginizda atiyorum ozel okul aylik 20 bin 6 bin nafaka . baba cocuga 26 bin harciyor diye dusunulmez mi oyle olursa nafaka artmaz ki yakin donemde buna sahidim . yada ozelden alip atiyorum 26 bini direk mi almak istiyorsunuz

dava actiginizda atiyorum ozel okul aylik 20 bin 6 bin nafaka . baba cocuga 26 bin harciyor diye dusunulmez mi oyle olursa nafaka artmaz ki yakin donemde buna sahidim . yada ozelden alip atiyorum 26 bini direk mi almak istiyorsunuz
Özele kendisi göndermek istiyor, bu konuda baştan beri tavrı böyleydi. Açıkçası ben de özel okula göndermek istedim. Ama günümüz şartlarında 8 yaşında bir çocuk her gün 1 bardak süt içse, peynir yese, et, tavuk, kaliteli bir zeytinyağ tüketse.. hiç kıyafet, kitap, temizlik, bakım saymıyorum bile.. yine de çok yetersiz. Babası gerçekten kısıtlı imkanlarla yaşasa yapacak bir şey yoktu ama çok geniş imkanı var. Okyanusta nokta bile değil bu miktar onun için.
Benim babam bu kadar kazansa ve ben kısıtlı imkanlarla yaşasam çok üzülürdüm

yani mahkeme ona ne kadar bakar bilmiyorum duygusal bakiyorsunuz .ozel okul parasi cok yuksek adam ben ozel okula gonderiyrum su kadar para dese hakim geri kalani da anne yapsin diyebilir .ozel okulun formasi kitabini falan da oduyorsa zaten cocuguna epey para harcamis oluyor mahkemede o da bu paralari ispatlar faturalarla . sizi anliyorum tabi ki ama gercekler biraz daha farkli gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…