Yüksek Maaşlı Eski Eşi Cimer’e Şikayet Etmeli Miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar hanımlar. 2019’da boşandım. 8 yaşında müşterek bir çocuğumuz var. 2022 yılında nafaka artırım davası açtım ama maaşının yarısından fazlasını elden aldığı için maaş miktarını bir öğretmenden bile az gösterdi. Eski eş özel bir hastanede doktor ve maaşının 200 bin tl’den az olmadığını düşünüyorum.
Nafaka davası açıldığında maaşının elden alındığını hiçbir şekilde kanıtlayamadık ve düşük bir nafaka bağlandı. Acaba durumu Cimer’e yazsam cimer müfettişleri bana gerçek maaş hakkında bilgi verir mi? Özellikle bilgisi olan hemcinslerim yardımcı olabilir mi?
Özel hastanede asgari ücret alıyor görünen doktor tanıdık var ,eğitimlisi eğitimsizi millet olarak nasıl vergi kaçırırız derdindeyiz,ne üzücü...

yani mahkeme ona ne kadar bakar bilmiyorum duygusal bakiyorsunuz .ozel okul parasi cok yuksek adam ben ozel okula gonderiyrum su kadar para dese hakim geri kalani da anne yapsin diyebilir .ozel okulun formasi kitabini falan da oduyorsa zaten cocuguna epey para harcamis oluyor mahkemede o da bu paralari ispatlar faturalarla . sizi anliyorum tabi ki ama gercekler biraz daha farkli gibi
Çok doğru söylüyorsunuz özel okulu ödemesi hakimin taktir yetkisini etkileyebilir. Dava sürerken çocuk anaokuluna gidiyordu ve yine özeldi. Dosyada bu bilgi ve okulun fiyat bilgisi de eklenmişti. Hakim bunu dikkate almadı veya aldıysa da bir etkisi olmadı

Gerçekten hiç bilmiyorum desem🙏 gerçekten bilmiyorum çünkü okulda dr indirimi, peşin ödeme vs gibi detaylar var. Ama şu dönemde özel okullar ateş pahası diye biliyorum
O zamn durum değışebilir, bunu da goz önünde bulundurursa hakim fazla artış yapmayabilir. Çünkü benim 3 yaşındaki oğlumjn kreşi bile aylık 15 bin civarında

Soyle bir fikrim var, Google Mapse yorum birak, bariz vergi kacirdiklarini, hakkina gectiklerini ve maliyeye sikayet ettigini yaz ki yalan yorum degil bu zaten sikayet ediyorsun. Rezil et hastaneyi. Sonra da ararsin bashekimi, ya maasi soylerler ya da yorumum kalir dersin.
Çok yanlış bir öneri bu. Google yorumları nedeniyle dava edilip, çok ciddi tazminat ödeyenler var. Elinde hiçbir yasal kanıt yok, yazacağı yorum direkt olarak hastaneyi karalama olacaktır. Hastane de bu yoruma sessiz kalmayacaktır.

Kimi kime sikayet edeceksiniz :) Hepsi isbirlikci, bi doktorun kazancinin 12k olmayacagini ilkokuldaki cocuk bile bilebilirken sgk maliye resmi kurumlar mi bilmeyecek ? Ay hepsinin isine geliyor. Sonra gostermelik birilerini tutukluyolar. Bu ulkede Polat'lara gelene kadar kac bin katini kaciranlar var ve devlet gayet biliyor. Gostermelik gorgusuz Polat'lari tutukladilar ve sonra saldilar. Bu ulkede adalet beklememek lazim. 6bin az evet ama ugrasmaya degmez, siz calisip yavrunuza bakin demekten baska birsey diyemiyorum maalesef.
Ablam 2014 yılında parmağını çalıştığı fabrikadaki bir makinaya kaptırdı ve bir parmağında engel kaldı. Daha hastanedeyken fabrika çıkışını verdi. Neyse dava açtık ve 2024 yılındayız dava yeni sonuçlandı, henüz tazminatı alamadı ama en azından miktar vs belli oldu. Diyeceğim o ki; o kadar geç geldi ki, adalet hiç birimiz sevinemedik.

Özele kendisi göndermek istiyor, bu konuda baştan beri tavrı böyleydi. Açıkçası ben de özel okula göndermek istedim. Ama günümüz şartlarında 8 yaşında bir çocuk her gün 1 bardak süt içse, peynir yese, et, tavuk, kaliteli bir zeytinyağ tüketse.. hiç kıyafet, kitap, temizlik, bakım saymıyorum bile.. yine de çok yetersiz. Babası gerçekten kısıtlı imkanlarla yaşasa yapacak bir şey yoktu ama çok geniş imkanı var. Okyanusta nokta bile değil bu miktar onun için.
Benim babam bu kadar kazansa ve ben kısıtlı imkanlarla yaşasam çok üzülürdüm
Aslinda okul masrafiniz yok anladigim kadariyla okulu komple baba karsiliyor bu az bi tutar degil. Tahminim aylik en az asgari ucret okul taksidine veriyordur. Sanirim 6 bini sadece yeme icmesi icin gonderiyor. Geri kalanini da sizin karsilamanizi istiyor sanirim. Aslinda cokta kotu bir baba degilmis ama yine de o 6bin az. Kaliteli beslenmek cidden luks oldu. 6 bini en azindan 10 yapsa iyi olurdu. Size soyle diyim biz kari koca meyve hic yemeyiz sevmeyiz. Ama haftalik rahat 500lira meyveye veriyoruz. Oglan cerez gibi meyve yer. Ayda yapar 2bin. Sadece meyve masrafi bu yani. Buna et tavuk balik eklesem aylik 6yi rahat gecer.

Çok doğru söylüyorsunuz özel okulu ödemesi hakimin taktir yetkisini etkileyebilir. Dava sürerken çocuk anaokuluna gidiyordu ve yine özeldi. Dosyada bu bilgi ve okulun fiyat bilgisi de eklenmişti. Hakim bunu dikkate almadı veya aldıysa da bir etkisi olmadı
bence mahkemeden once alisveris kismini eski ese kaydirma sansiniz var mi .mesela onumuz kis ayakkabisi,montu,botu gibi buyuk masrafladi babasiyla alisverise ciksa .okulu oder alisverisini yapar 6 bin de verirse cok sukur denir yani

Aslinda okul masrafiniz yok anladigim kadariyla okulu komple baba karsiliyor bu az bi tutar degil. Tahminim aylik en az asgari ucret okul taksidine veriyordur. Sanirim 6 bini sadece yeme icmesi icin gonderiyor. Geri kalanini da sizin karsilamanizi istiyor sanirim. Aslinda cokta kotu bir baba degilmis ama yine de o 6bin az. Kaliteli beslenmek cidden luks oldu. 6 bini en azindan 10 yapsa iyi olurdu. Size soyle diyim biz kari koca meyve hic yemeyiz sevmeyiz. Ama haftalik rahat 500lira meyveye veriyoruz. Oglan cerez gibi meyve yer. Ayda yapar 2bin. Sadece meyve masrafi bu yani. Buna et tavuk balik eklesem aylik 6yi rahat gecer.
Dediğim gibi ben çocuğun ihtiyaçlarını karşılıyorum, bir eksiği yok ama bu babanın açığını kapatmaktan geleceğe dönük hiçbir yatırımda bulunamıyorum. Günümüzde 6000 gerçekten komik bir rakam oldu. Benim çocuğum da helal hoş olsun meyveyi ve eti çok sever. Bu durumda ister istemez zorlanılıyor

bence mahkemeden once alisveris kismini eski ese kaydirma sansiniz var mi .mesela onumuz kis ayakkabisi,montu,botu gibi buyuk masrafladi babasiyla alisverise ciksa .okulu oder alisverisini yapar 6 bin de verirse cok sukur denir yani
Yok o konuda hiç muhatap olmam yani hallediyorum onları

Affiniza siginarak ben bi konuda sizden farkli dusunuyorum. Kimseye guvenerek evlenip cocuk dogurmamak lazim. Esim cok iyi bir es, ailem cok iyi bir aile ama nihayetinde hepsi birer insan oglu. Ben bu dunyaya cocugumu kendime guvenerek getirdim. Birgun esimle yollarimizi ayirirsak ve cocugumuza 2 kurus layik gorurse kendine bunu yakistirmistir der aslan gibi cocuguma bakarim diye dusunuyorum. Ve bekar hem cinslerime en buyuk tavsiyem ayaklariniz yere saglam bassin ki 2 gun sonra hayat arkadasiniz size yanlis yaptiginda aslan gibi cocugunuza ve kendinize bakabilin.
Tekrardan affiniza siginiyorum niyetim sizi incitmek degil. Aslinda adam dedigin cocugunu kendinden once dusunur de iste adam degilmis. Bi doktor maasinin ciddi bi kismini cocuguna ayiramayacak kadar benimsememis...
Düşünceniz bana hiç mantıklı gelmedi. Bu çocuk ağaç kovuğundan çıkmadı ya annesi bakma yükümlülüğüne sahipse babası da aynı şekilde bakmak zorunda. Dünyanın binbir türlü hali var. Bugün tamam ben bir çocuğun maddi manevi tüm sorumluluğunu tek başıma alabilirim dersin sonra şartlar tersine dönebilir. Bu durumda lafta baba olan şahıs doktorluk gibi yüksek maaş getirisi olan bir işte çalışıyor ama çocuğuna bakmaktan aciz. Ben böyle adamın karakterine tüküreyim o zaman

Avukat olduğunu söylemezse veya belli etmezse ölecek şahıs; dosya içeriğini bilmiyorsun ve sana anlatmak istemiyorum. Mesaj yazma dedim hala car car car.. mutsuzluğunu git başka yerde kus biz insan gibi birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Yazma.
İstemiyorum.
Yazma.
Anladın mı?

Yaz-ma.
Kendi dosyanızı kendiniz de bilmiyor gibisiniz. Açın bakın eski kayıtlara. Bir yerde dava tutanaklarında eski eşinizin net maaş bilgisi yer alıyor olmalı. Çünkü ispatını istemişsiniz.

Kendi dosyanızı kendiniz de bilmiyor gibisiniz. Açın bakın eski kayıtlara. Bir yerde dava tutanaklarında eski eşinizin net maaş bilgisi yer alıyor olmalı. Çünkü ispatını istemişsiniz.
Siz de tüm mesajları okumamış gibisiniz. Ne bu müfettişvari tavırlar? Size yalan borcum mu var? Eksiğim mi var?

yok halledersiniz tabi ki yukunuzu azaltmak icin .ozel okul masraflari cok ucuk esiniz bunlari belgeleyince mahkeme fazla artirmaz gibi
Miktarda bir iyileşme olsa aslında çok daha iyi olacak çünkü beni en çok zorlayan konu gıda pahalılığı

Siz de tüm mesajları okumamış gibisiniz. Ne bu müfettişvari tavırlar? Size yalan borcum mu var? Eksiğim mi var?
Tüm mesajlarınızı okudum. Kadın size net maaş bilgisi söylemediğiniz için örnek bir hesaplama ve açıklama yapmış. Üyeye verdiğiniz cevabı kendinize yakıştırdınız mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X