Yüksek Maaşlı Eski Eşi Cimer’e Şikayet Etmeli Miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
12k maaş alan birisinin ödeyeceği nafaka 6k olmaz. Maksimum
12k maaş alan birisinin ödeyeceği nafaka 6k olmaz. Maksimum çocuğa nafaka yüzdesi %30dur.
Bu fikirleri aklınıza kim sokuyor bilmiyorum fakat bu konuda bilgi sahibi avukattan bilgi edinmeniz en sağlıklısı olur .
zaten doğrudan olmadı. ÜFE miktarına göre zaman içinde artış gösterdi.

Zaten doğrudan olmadı üfe miktarına göre yıllar içinde artış gösterdi

Maliye bakanlığına vergi kaçırdığını söyleemiyormusunuz. Hem hastahane hem kendisi usulsuz işlemden ceza alabilir. Ama o cezayı alıpsize vermezler tabi

12k maaş alan birisinin ödeyeceği nafaka 6k olmaz. Maksimum çocuğa nafaka yüzdesi %30dur.
Bu fikirleri aklınıza kim sokuyor bilmiyorum fakat bu konuda bilgi sahibi avukattan bilgi edinmeniz en sağlıklısı olur .
Aklına kolaylıkla bir fikir sokulacak kadar sokma akıllı biri değilim. Düzgün düzgün konuşuyoruz rica ediyorum sabote etmeyin.

Zaten dava açtık. 2022 yılında maaşını 12 bin tl gösterdi😡 aynı hastanede çalışan 2 dr şahitlik yaptı “biz de aynı maaşı alıyoruz.” Dediler. Hepsi süper lüks arabalarla geziyor.
Cimer’e kaçırılan vergi için şikayet etmeyi düşündüm. Başka bir çare aklıma gelmedi

Bence et, hatta tüm hastaneyi şikayet et. Allahın aşkına uzman doktor ya da herhangi bir doktor asgari ücret alabilir mi ... dümdüz yalan. Hakim nasıl inandı buna? Yazıklar olsun o şerefsiz yalancı şahitlere ve de pabuç bırakan hakime!

Valla kanka bence o şahitleri takip et hastane çıkışı, evlerinin arabalarının fotolarını çek keza eski kocanın da. Sonra da başvur CİMERe hastane doktorları asgari ücretten gösterip vergi kaçırıyor de.

Zaten doğrudan olmadı üfe miktarına göre yıllar içinde artış gösterdi
2 doktor arkadaşıda bu yönde şahitlik yapmış hiç bir şekilde elden aldığını ispat edemezsiniz şu durumda .
Pollyannacılık oynamak isterdim fakat gerçekler bunlar.
% oran olarak ne kadar belirlendi bilmiyorum fakat %10 oran belirlendiyse zaten eski eşinizin maaşı 60k olarak resmileştirilmiş demektir.
Hastaneyi şikayet etseniz yine aynı şekilde çalışanlar maaşı elden değil bu şekilde aldıklarını söyleyip dava henüz soruşturma aşamasındayken kapanır herhangi bir şekilde dava açılamaz.
Ancak hastanede çalışan ve bu durumu doğrulayacak bir kişi dahi olsa bu yönde ifade verirse dava açılabilir o neticelendiğinden sonra ise eşinize maaş miktarı belirleme davası açabilirsiniz.

Bence et, hatta tüm hastaneyi şikayet et. Allahın aşkına uzman doktor ya da herhangi bir doktor asgari ücret alabilir mi ... dümdüz yalan. Hakim nasıl inandı buna? Yazıklar olsun o şerefsiz yalancı şahitlere ve de pabuç bırakan hakime!

Valla kanka bence o şahitleri takip et hastane çıkışı, evlerinin arabalarının fotolarını çek keza eski kocanın da. Sonra da başvur CİMERe hastane doktorları asgari ücretten gösterip vergi kaçırıyor de.
Zaten onu yapacağım ama şahitlere hiçbir şey yapılamıyor😡
Cimer’e şikayet etsem hastaneye ceza kesecek tamam ama bana esas maaş miktarını verecek mi? Yasal mı? Mantıklı mı? Bunlar aklımı kurcalıyor

2 doktor arkadaşıda bu yönde şahitlik yapmış hiç bir şekilde elden aldığını ispat edemezsiniz şu durumda .
Pollyannacılık oynamak isterdim fakat gerçekler bunlar.
% oran olarak ne kadar belirlendi bilmiyorum fakat %10 oran belirlendiyse zaten eski eşinizin maaşı 60k olarak resmileştirilmiş demektir.
Hastaneyi şikayet etseniz yine aynı şekilde çalışanlar maaşı elden değil bu şekilde aldıklarını söyleyip dava henüz soruşturma aşamasındayken kapanır herhangi bir şekilde dava açılamaz.
Ancak hastanede çalışan ve bu durumu doğrulayacak bir kişi dahi olsa bu yönde ifade verirse dava açılabilir o neticelendiğinden sonra ise eşinize maaş miktarı belirleme davası açabilirsiniz.
Eski eş o zaman bir özel hastanede çalışıyordu şimdi özel bir üni hastanesinde çalışıyor. Buradaki elden alma durumu hakkında bilgim yok ama muhtemelen yine bir dolap dönüyordur

Lüks araba var, üzerinde ev var mı bilmiyorum. Ama bunlar ailesinden kalmış gibi gösterilebilir, bir gösterge değil, demişti avukat. Asıl önemlisi maaş miktarı. Cimer’e yazsam asıl maaş miktarını araştırıp bildirmezler mi? Bu bilgiyle dava açabilirim.
Gosterebilir dogru ama gosteremeyedebilir. Avukatinizin cok iyi oldugunu dusunemedim niyeyse.

Bu adam su an hukuken kac lira maas aliyor gozukuyor? 20-21 bin falan mi?

Yani akil kari degil bir doktorun asgari ucrete yakin tutarlarda almasi, bir şekilde kanitlanamasa da kanaat oluşturulabilir. Ornegin o luks aracinin benzin masrafi yuksek olmali onun faturalandirilmasi, kredi kartindan yaptığı harcamalarin kanitlanmasi gibi. Yani adam 20-25 aliyor gozukuyor olabilir ama 25'lik yasamiyordur sonuçta?

Eski eş o zaman bir özel hastanede çalışıyordu şimdi özel bir üni hastanesinde çalışıyor. Buradaki elden alma durumu hakkında bilgim yok ama muhtemelen yine bir dolap dönüyordur
Şu durumda o halde boşanma davanızın görüldüğü asliye mahkemesine giderek " nafaka artırım davası " açabilirsiniz güncel aldığı maaş üzerinden tekrar nafaka düzenlemesi yapılacaktır.

Esinizin calistigi ozel hastane Ankara'da mi? Böyle elden ödeme yapan bir yer biliyorum sanki :)

Esinizin calistigi ozel hastane Ankara'da mi? Böyle elden ödeme yapan bir yer biliyorum sanki :)
Hayır değil ama anladığım kadarıyla tüm büyükşehirlerde oldukça yaygın☺️ belki de sgk, maliye göz yumuyor. Biz de şikayet edeceğiz diyoruz:)

Bence hastaneyi şikayet edin ben KYK borcumu zamaninda ödemek için kılı kırk yardım. Bu tip insanlar vergi kaçırıyorlar anlamıyorum. Hukukçu değilim belki arkadaşlar iyi bilir mahkemedeki iki doktorun ifadesi vergi kacirmaya delil olusturabilir mi? Birde özel üniversite hastanelerinde elden para vereceklerini sanmıyorum tekrar şansınızı deneyin derim.

Gosterebilir dogru ama gosteremeyedebilir. Avukatinizin cok iyi oldugunu dusunemedim niyeyse.

Bu adam su an hukuken kac lira maas aliyor gozukuyor? 20-21 bin falan mi?

Yani akil kari degil bir doktorun asgari ucrete yakin tutarlarda almasi, bir şekilde kanitlanamasa da kanaat oluşturulabilir. Ornegin o luks aracinin benzin masrafi yuksek olmali onun faturalandirilmasi, kredi kartindan yaptığı harcamalarin kanitlanmasi gibi. Yani adam 20-25 aliyor gozukuyor olabilir ama 25'lik yasamiyordur sonuçta?
Tabi ki yaşamıyor. Avukata açıkçası ben de çok güvenmiyorum, zaten artık birlikte de çalışmıyoruz. Ama maaş konusunda bir bilgi sahibi olmadan dava açmak da istemiyorum. Daha önce iki kez bu süreci yaşadım ve gerçekten çok çok yıpratıcı bir süreç

Bu mümkün değil artırım oranı maaşın %30 unu geçemez.
Hanımefendi geçtiğimiz dönem üfe ortalaması %64 idi. Nasıl geçemez? Geçti işte. Alıyoruz bu miktara göre?
Amacınız nedir ya? İlla mutsuzluğunuzu, aksiliğinizi, illetliğinizi yansıtmak zorunda mısınız? Biz bununla muhatap olup durmak zorunda mıyız? Ülke sizin gibiler yüzünden yaşanmaz hale geldi. Yazmayın Allah aşkına ya istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X