Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

kızlar bugün rahim filmi çektirdim..çok şükür..merak edenlere yaptırmak isteyenlere anlatayım :

damar yolu açtılar önce..sonra röntgen odasına aldılar..damar yolunda ağrı kesici kas gevşetici ilaçlar verdiler..damar yolu açmalarındaki amaçta eğer ilacı verdikleri anda alerjik bir durum olursa hemen müdahale etmek içinmiş..neyse röntgen odasında hazırlandım tabi çok fazla heyecanlıyım ve korkuyorum..Allah tan doktorum çok iyiydi..
neyse bir alet yerleştirdi önce tabiki biraz canım acıdı..tamam dedi en zor kısmı geçtin ohh dedim sonra ilacı verdi o anda kasığımdan ağrı girdi adet ağrısının biraz fazla şiddetlisi ama çok kısa sürüyor 5 saniye falan..sanırım 3 sefer ilaç verdi en sonuncusu pek acımadı..aslında acıması iyiymiş tüplerin açık olduğunun göstergesiymiş..sağ tüpümde tıkanıklık varmış malesef..ama bunun hamile kalmak için engel olmadığını söyledi doktorum..sonrasında çok az kanamam oldu..normalmiş..yani öyle anesteziye falan gerek yok..tamam hiç acımıyor demiyorum ama 10 saniyelik bir acıdan bahsediyorum..bukadar kısa bir acı için birkaç saat uyumaya gerek yok.hemen kalkıyorsun zaten..alttan muayenedeki gibi aynı...
bu şekilde hamile kalan var mı çevrenizde..Rabbim isteyen herkese bebiş nasip etsin..

Hayıt tohumunu eziyorsun. 1 su bardagi sıcak suya yarim cay kasigi hayit tohumu atıp 5 dak. Kaynatiyorsun. 15 dak. Dinledirip süzdükten sonra icıyorsun.

Yalnız bence benim önce ostrojen seviyesi yukarı cekip rahmin kalınlaşması sağlamam lazım Benim iki ay önce 15 di.şimdi dahada düşmüş.neyse ben bi gideyim dra hayırlısı ne önemliydi su adet kıymetini bilemedim tatile gitmek için geciktirici almayı düşünüyorum.ilk adetim bayram günü olmustum.nişanlandım adet oldum evlendim adet oldum hep tatillerde geliyordu.ama şimdi cok değerlidir yasadım ve gördüm

Süt ve süt ürünleri, adaçayı, maydanoz ostrojeni yükseltiyor.

Hadi hayırlısı bakalım...bizlere umut olursunuz inşallah...:)

arkadaşlar benim de doktorum ilk değerlerimi gördüğünde menepoza yakınsın dedi ..
sonra bir ara amh değeerim yükseldi 1,20 lere çıktı .. şimdi yine 0,33 lerde

bana biosteron diye bir ilaç verdi yumurtaların kalitesini arttırıormuş en azından kaliteli yumurta oluşunca çatlatma iğnesi yapacak..

tedavi yöntemleri ve birkaç ayrı doktor görüşü çok önemli ..

ama bizim ailede annem ve teyzemde erken menepoz var

Arkadaşlar Hz Ibrahim in duasi
rabbi heb li mines salihin.
hergün birimiz için bu duayı 1000 er kez okumaya var misiniz? Dinimizde gıyabında yapılan dua daha makbul

ben 38 yaşındayım ailede kimsede erken menepoz durumu yok canım...yinede benim değerlerim onu gösteriyormuş...doktorları bazan anlayamıyorum bu sitede bir doktora durumumu ve değerlerimi yazdım dün.bana bu değerlere bakıp menopozsunuz yada çocuğunuz olmaz demek yanlış olur dedi mesela. rahim filmi ve amh değerlerinide istedi hormon testlerinin yanında. ancak ozaman kesin birşeyler söylenebilir dedi.bende artık ayın 25 ine yeni bir doktordan randevu aldım...hakkımızda hayırlısı olsun.ama bir doktorun dediği diğer doktoru tutmayabiliyor canım.geçmişler olsun

aynennn

Hamile kalmak için tüplerin ikisininde açık olmasının gerekmediğini duydum en azından ben.geçmiş olsun .merak ediyordum bu rahim filmini acı veriyormu bir riski varmıdır diye açıklaman içimi rahatlattı bendende isteyebilirler çünki bu filmi...:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…