Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Bende yeni gelenler icin anlatayım hormon testinde fsh degerim sinirdaydi 9.75 di iki ay klomen kullandım burda bu grup açıldığı dönem kür manyaklgi vardı resmen deli gbi denemedik sey birakmadik 2 ay yumurta takibinden gebelik elde edemedik dr değiştim rahim filmi önerdi cekildim sonraki ay kendim hamile kaldim oglumu dogurdum 15 aylık kaza sonucu ikinciye hamile kaldim normalde buda gec olur die bekliodum

Ayy ne güzel allah bağışlasın.bende kasımda kürtaj olmak zorunda kaldım.8 haftalık bebeğimin kalbi durmuştu.üstelik 3 yıl sonunda bir aşılama ve 3 tüp bebek denemesinden sonra hamile kalabilmiştim.dediğiniz gibi bende tüm kürleri denemiş biriyim.preseed jel den tutun koca karı işi bel çekme yöntemine kadar daha da tüp bebek tedavisine ruhen gücüm kalmadı.çevremde bi çok kişi kürtajdan sonra normal yolla hamile kalırsın diyorlar allahım inş.zaten kürtajdan sonra bile korunmadım.

Maalesef 2 fe kimyasal gebelik geçirdi sonrasinea hamile kaldi bebek anne karnında öldü ve dogum yapmak zorunda kaldı cok zor günler geçirdi sanırım o yüzden artık burda yok cok yorulmuştu
Ayy doğum yapacak kadar büyümüşmüydü bebek.allahım ne zor günler geçiriyoruz biz anne adayları rabbim bize en başta sabır ve sağlık versin.sonrada sağlıklı bebişler nasip etsin.

Ayy doğum yapacak kadar büyümüşmüydü bebek.allahım ne zor günler geçiriyoruz biz anne adayları rabbim bize en başta sabır ve sağlık versin.sonrada sağlıklı bebişler nasip etsin.
Evet cnm 17 haftaya gelmişti yanlış hatrlamiyorsam üzerinden2 sene geçti tabi cok zor günler yaşadı ondan ayrıldı burdan kafami dagitmak istiyorum dedi seninde inşallah bebeğin olur cnm kürtaj dan snra gerçekten hamile kalınıyor hemen rahim açık olduğu icin

Tüp bebek için yılbaşı sonrası Erbil Yağmur'dan randevu almayı düşünüyorduk. Hatta 2-3 aydır arı sütü, polen, Q10, balık yağı, multivitaminler içiyordum yumurta kalitesi için. Nisan ayında ölçtürdüğümde FSH 12,7 idi, bu ay ölçtürdüğümde 17,6 ya fırlamış. 1 ay önce yaşım 39 oldu. AMH testi de yaptırdım, sonuçlarımı bekliyorum bir umut, belki bari o iyi çıkar diye. Bir de bende hipotiroid var ve ilaç dozu aynı olduğu halde o da artmış. Zaten hipotiroid normale girsin diye beklerken 1 yıl kaybettim ve hala düzelmedi. Şu an tüp bebek şansımı da yitiriyorum gibi görünüyor. Şimdi yine 1,5 -2 ay daha ilaç kullanıp TSH'ın düşmesini, tiroidimin normale girmesini beklemem gerekecek. Halbuki 1 ay önce en azından tiroid değerlerim normaldi, şimdi o da bozulmuş. Bu esnada zaten olmayan yumurtalar daha da tükenecek. Moralim çok bozuldu. Çocuğum olmayacağı fikrine alıştırmaya çalışıyorum artık kendimi. Açıkçası bu kadar erken menopoza gireceğimi düşünmüyordum çünkü, ailemdeki kadınların hepsi 50'den sonra menopoza girdi. En azından tüp bebek için 1-2 şansım olur diye ümit ediyordum ama o da olmayacak bu gidişle.

Merhaba bayanlar
Kasım da fsh 127.90 idi
Dün ku tahlillerde 72.9 çıktı.
Lh, 39.6
Prolaktin, 287.8 (incir suyu çıkarmış olabilir)
Tsh, 1.53 (trioid hastasiyim)
E2, 28
3 aydır relg görmüyordum cyclo-progynova ile çok güzel gördüm ağrım olmadı..
Tüp bebek ıgneleri denedik yumurta içinde fölikül görülmedi.. ıgneler alerji yaptı tedavi 60 iğneden sonra bırakıldı..
Sonra 1 ay yumurta takibi yapıldı onda da görülmedi...
Bu değerleri gören var mı?
Düşürmek için neler yaptınız?
Lütfen yardım
Rabbim ol derse olur inanıyorummmm

Bende 3 ay regl olmayınca fsh 129 cıktı gecen ay ilaç kullandım 90 a düşmüştü ama bana ilginç gelen bu fsh a rağmen tüp bebek denenmesi ve yumurta takibi yapılması daha oncede degerler boylemiydi genelde bizim gibileri merkezler başarı oranını dusurmemek icin kabul etmezler uğraşmakta istemezler

Merhaba,
Ilginçtir ki malesef denediler hemde devlet hastanesi 60 iğneyi yedim..vucudum alerji yaptı ona nazaran...
Amh düşük diye acele ettiler bence, ama bilinçsizliktir ki... dr olmalarına rağmen hormonlarin ilaclarla tedavi altında tutmadilar...

Merhaba Peki merak ettigim şu tedaviye başlamadan fsh amh kaçtı folikul varmı diye bakıldımı benimde yüksek değerlerim ilk defa bukadar yüksek degerlerle denendigini duyuyorum..

Merhaba Peki merak ettigim şu tedaviye başlamadan fsh amh kaçtı folikul varmı diye bakıldımı benimde yüksek değerlerim ilk defa bukadar yüksek degerlerle denendigini duyuyorum..

Amh testim elimde vardı tekrar yapılmadı..
Fsh 67 falan idi.. yumurtalik 2 tane vardı ama fölikül yok diye birşey hiç söylenmedi 60 iğneyi boşuna yedim sonra bana kalktılar yumurtan yok dediler..

Amh testim elimde vardı tekrar yapılmadı..
Fsh 67 falan idi.. yumurtalik 2 tane vardı ama fölikül yok diye birşey hiç söylenmedi 60 iğneyi boşuna yedim sonra bana kalktılar yumurtan yok dediler..
Evet biraz ilginç olmuş ama muhakkak olumlu biseyler varmışki tedaviye geçilmiş diye düşünmek gerekiyor hakkımızda hayırlısı olsun bende beklemedeyim fsh düşürmemiz gerekiyor öncelikle...ben bitkisel seyler denedim ama bende olumlu etkisi olmadı bi macun var clife diye onu kullanıyorum son çare olarak arı sütü omaga 3 falan kullanıyorum bunlarda etki etmezse tamamen bırakacam artık

Bende şaşırdım ne yapmak istediklerini açıkçası.. başıma da ilk kez böyle bisey geliyordu sonuçta neyle karsilasacagimizi malesef bilmiyoruz...
Adet görüyor musunuz?
Tedavide cyclo-progynova relg oldum öyle ignelere başlatmışlardı. Bittikten sonra 3 ay relg görmedim.. tekrar kullandim ılaci bitti relg günün güzelde kanamam oldu maşallah yeni tahliller aldım dr. Buldum inşallah ona gideceğim 15 gibi.. hayit hapı kullanıyorum birde coenzim hapı içiyorum..
Bırakma... ben yemin ettim bebegimi hissetmeden kalp atişlarini duymadan ölmicem... rabbim inşallah kucaginiza almayı da nasip eder

Benim fsh 12 kızlar lh da 11 ne kullanıyorsunuz sizler bana dr bişey vermedi bekleyelim dedi kendiliğinden düşmesini

Maalesef bende adet göremiyorum ilaçla sadece...benimde bu ay öyleydi 3 ay olmayınca gayet normal oldum bu ay ilaçla..inşallah rabbim hepimize nasip eder değerlerimiz hemen hemen aynı haberleşelim gelişmeleri yazalım senin icinde bir sıkıntı yoksa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…