Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

çok haklısın canım biraz yürüyeyim iyileştim diye dısarda ya da evin içinde biraz hareket edeyim akıntı hemen artıyor ve kanama başlıyor. insallah son olur dediğin gibi. ssana da çok geçmiş olsun kaç haftalıktı? aslında kürtaj temiz bir son oluyor; ben endişeniyorum parça kalır mı diye ama değerim en fazla 300 oldu

sanırım prolaktin gibi gebe kalmayı engelleyen şeyler de yüksek oluyor stresle.kortizol da keza öyle.
demek fsh da öyle inan bilmiyordum
Normalde öyle degil diyen cok fakat ben farkettim. Stressten baya yükselmisti. Fakat hormon igneleri cok yapmistim o dönem onunda yan etkileri olmus olabilir. Ben bazen herseyin stressle cok baglantili oldugunu düsünüyorun

Canım öncelikle merhaba,

İçine sinmeyen kısımları doktorla paylaşsan belki daha netleşir kafandakiler.

Ama benim yorumum yani aslında benim anladığım şu tüm bu olanlardan.

Evet doktor tabi ki önemli ama neticede bize yumurta oluşması için bir tedavi uygulamıyorlar yani öyle bir şey yok sadece olan yumurtayı uyarıp baskılayıp olgunlaştırmak için iğneler veriyorlar ve takip ediliyor.
Yani ben şu birikimimle ultrason aletim olsa kendime tedavi uygulayacak kapasiteye ulaştım

Çünkü belli başlı protokoller var ve hiç bir doktorun elinde sihirli değnek yok. Yoktan var etmiyorlar.
Burada dediğin gibi geriye en azından ben de aynı sorundan yakındığım için tek tük olan yumurtalarında iyi bir laboratuvara teslim edilmesi.

Benim tavsiyem açıkçası şu olabilir;

1. EMBRİYOSKOP UYGULAYAN BİR YER
2. SPERMİN MİKRO ÇİP İLE SEÇİLMESİ
3. VİTRİFİKASYON ile dondurma işlemi
4. EMBRİYOYA CGH İŞLEMİ UYGULANMASI

Naçizane benim tavsiyem bu olabilir canım.

Fulya Acıbademde hepsi var ve yapıldı tedavilerimde bunlar canım, sadece doktorum cgh önermiyorum zaten 1-2 embriyomuz var riske atamayız diyor. 4-5 olsa yaptırırdı ama benim doktorumun tarzı bu şekilde, ısrar da etmek istemiyorum çünkü ben de cesaret edemiyorum gerçekten. İlerde fikrim değişir belki nasılsa alıştım stresle sonuç beklemeye, sabreden derviş oldum 2 yıldır. Hayırlısı olsun da neyse, Allah hepimize her şeyin hayırlısını versin hayırsızsa birşeyler mani olsun diye dua ediyorum.

Pinner testi yaptırmaya gittim nihayet bugün, ordan da uğradım doktoruma 2 folikül var ama biri kalıntı olabilirmiş. Tedavi yok bu ay doğal takip yapıcak eğer kendiliğinden büyürse opu olur belki. 12 gün sonra kontrole gidicem karar veririm o zaman.
Doktorumu çok sevdiğim için ve yeni bir doktora donasyon önerir korkusuyla cesaret edemediğim için bir süre arafta kalıcam gibi görünüyo..
Belki en azından Maslak Acıbademde işlem yapalım diyebilirim bir değişiklik olması adına, gerçi orası da mezbaha gibi yoğunluktan bakalım yeni yılda ne maceralar bekliyor bizi görücez..

Çok ama çok haklısın canım senin hissetiklerini ben de hissediyorum. Önemli olan doktoruna güvenmen ama embriyologların tecrübesi de önemli.

Eğer dediklerin yapılıyorsa zaten geriye teknoloji ve teknik tecrübe giriyor. Dediğin gibi hayırlı olan olsun hakkımızda. Doktorumda bana artık uğraşma diyecek diye çok korkuyorum beni bırakır diye korkuyorum o yüzden ben de asla bırakmayı düşünmüyorum diğer doktorlardan zaten duyacağımı duydum yeterince

Sen neler yapıyorsun nasıl gidiyor canım?

Sen neler yapıyorsun nasıl gidiyor canım?

Ben 3 gün sonra adet olacağım ve tekrar gideceğim canım doktora kontrole. Şu an en son yumoş toplandı 15 gün önce oda döllenmedi ki zaten o kadar çok iğne oldum ki kaliteli çıkması zordu. Doktorlar ultrason görüntüsünden bile anlıyorlar artık yumurtaların kalitelisini ki E2 değerimde 80'i geçememişti zaten beklediğimiz bişey di.

Yeni tedavi için hazırlıklar yapıyorum canım ilaçlar vitaminler kürler.
Bu sefer iğne olmayı düşünmüyorum eğer yumurta olursa çünkü yumurtaları iğnelerinde etkilediğini düşünüyorum kalite olarak.
Bazen pes diyorum, bazen devam diyorum yani karışık duygularım. 1 yıl deneyen yaşı 40 olan AMH 0.01 olan kendiliğinden hamile kalan arkadaşım dün doğum yaptı erkek tosuncuğu oldu.
Yani umut hep var geriye nasip kalıyor bizim de nasibimizse elbet yaşayacağız

Kac doz vuruyorlardi igneyi?

Bana da klomen iç dedi doktorum içmek istemedim, doğal takiple büyürse alalım yoksa zorlamak istemiyorum gerçekten, bi de bunu denemek istedim bakalım.
Karatayın hamilelik ve beslenme kitaplarını okumak istiyorum biraz da onu deneyeyim dedim, yarın bi gidip hormonlara da baktıracağım bakalım tedavide geçen sürekli iğne ilaç kullandığım aylardan sonra ilaçsız ilk ayımda hormonlar ne hale gelmiş.

Evet neticede iğnelerin biz görünen tarafını biliyoruz ama gizli kalmış karanlık tarafları henüz bilinmiyor özellikle yumurtası az olan hastalarda etkiler daha yüksek diyorlar. İnşallah hormonlar normaldir canım..

Canım 175 ile başladık 225 ve 450 ye çıkmıştık
Çok yüksek dozlar canım bi daha hiç bu kadar yüksek deneme bence, ilk tedavimde gonal f 250 ile başlayıp 300 yapmıştım en çok, 2 toz 1 su menogon da vermişlerdi bazı günler. Büyüye büyüye 3 folikül büyüdü biri de döllenmemişti bile. Sonraki tedavilerde sadece femara veya 2 günde 1 tek merional bile yapıyordum yetiyordu.
Bizim durumda bunlar çok yüksek dozlar bi kez deneyip sonra bırakıyor doktorlar da zaten neyseki..

Çok haklısın canım ve zaten bu yüksek dozda elde ettiğimiz yumurta döllenmedi bile. Ötekiler 3 tanesi 5. güne gitmişti ve 1. kaliteydi en azından ama bu döllenmedi. Dediğin de haklısın doktorum bu ay ilaçsız femara ile yapacağız takip dedi.
İnşallah yumurta olur tabi. bir de seninde bir önceki aydan kalan yumurta varmış ya hani benim en sonuncu öyle olabilir çünkü adetler düzensiz ya adetin 2. günü görünen folükül bir önceki aydan düzensiz büyüyen bile olabiliyor ben de. Yani çok komplike bizim takibimiz

Çok sık oldu bende bu canım, aslında şöyle, amh normal değerde olanlarda yani eski halimizde adetin yaklaşık 14. günü yumurtlayıp adet olunca döllenmemiş yumurtayı atıyorduk ve yeni foliküller büyümeye başlıyordu.
Bizim durumda -geriden gelenler diyorlar bunlara- yumurtlama günü yani folikülün çatladığı gün bile yeni folikül çıkabiliyor, adet olana kadar da 10 günde büyüyor böyle kafa karıştırıyor haylazlar. Sona kalan yumurtalar olduğu için gerçekten çok yaramazlar.
Yine de hep olsunlar, bazen normal yumurtadan farklı olmuyor hatta geçen Şubatta sürpriz bir şekilde opuya girdim bu kendiliğinden büyüyen yüzünden, döllendi bile 2.kalite embriyo oldu, gerçi tutunamadı garibim ama olsun en azından şansını denedi :)

Yarin doktorumu arayıp soracağım lucrini. Araştırdım doğum konkontrol hapı verilip adetin 21. Günü sulandırılmış lucrinle baslaniyormus. Bende denemek istiyorum.senin kaç doz vermişlerdi.lucrini kac gun kullandin. Birde canım başka hangi iğneleri kacdoz kullandin merak ediyorum.yüksek dozmu kullandin diye. Bana famerada uygulandı ama yinede yumurta tek oluyor

Canim ben de internetten 21.gun okumustum ama oyle uygulanmadi bana.

Adetlerim duzenli olmasina ragmen agustos ve eylul ayindaki adetlerimin 5.gununden baslayarak 2 defa cyclo progynova kullandim. Ekimin basindan itibaren 21 gun d.kontrol hapi desolett kullandim. 26 ekimde lucrine basladik,sabah ve aksam 10 unite olmak uzere 17 gun vurundum. 29 ekimde de gonal f 150 unite+75 unite menopur/menogona basladik ve 14 gun devam ettik. Lucrin ve gonal+menopur beraber devam etti catlatma ignesi vurulana kadar. 1 embriyo olustu ve donduruldu. Opudan 10 gun sonra adet oldum ve benim ara verme istegime karsi doktor ara vermek istemedi ve yeniden ignelere basladik ama bu defa lucrin vurmadik. 225 menopurla basladik. 5 gun sonra ilk kontrole gittikten sonra dozu 300e cikardilar ve 3 embriyom oldu.

Ilk tedavimde 300 unite gonalle basladik,5 gun sonra 375e cikardilar. 1 embriyo oldu ve sonuc negatif.

2.tedavi direk 375 unite gonalle basladi ve yine 1 embriyo,o da negatif.

3.tedavi 1 kutu klomen kullandim,1 embriyo ve negatif.

4.tedavi yine sadece klomen. 2 yumurta opuda boş cikti,transfer olamadim.

Herkesin tedavi sureci farkli tabiki ama yine de sormaktan zarar gelmez.

Merhaba illusive. Banada onca igne yaramadi aksine tamamen kötü etti düzgün hormonlarinda bozuldu. Bende birakali 3 ay falan oluyor. Ve artik dogal takip ettirmeye karar verdim hatta bu ay hic gitmicem dedim dogal yola yönelegim

Kızlar meraba.Adetin üçüncü günü hormon testi yaptırdım fsh 10.2 e2 144 çıktı e2 yüksek mi sizce.Yardımcı olursanız sevinirim

Kızlar meraba.Adetin üçüncü günü hormon testi yaptırdım fsh 10.2 e2 144 çıktı e2 yüksek mi sizce.Yardımcı olursanız sevinirim
Tüp bebek tedavisi için gittiğimizde adetin ikinci veya üçüncü günü e2 değerinin 50-75 civarında olmasını istiyorlar, yükseldiğinde folikül kisti falan olabiliyormuş ama sonraki adette gidiyor genelde kendiliğinden. Ultrasonla muayene olsanız net birşey söyler doktor.

Ultrasonla baktı.Kist falan yok.Yumurtalıkların zayıf falan dedi.Bu ne demekse pek anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…