Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Merhaba illusive. Banada onca igne yaramadi aksine tamamen kötü etti düzgün hormonlarinda bozuldu. Bende birakali 3 ay falan oluyor. Ve artik dogal takip ettirmeye karar verdim hatta bu ay hic gitmicem dedim dogal yola yönelegim
Mrb lar benim 2 ay önce tedavim iptal oldu 2 yumurta vardı biri gelişti 16 oldu gelişimi durdu e2 çok düşmüş ve yumurtanın gelişimi durdurmuş tedavi iptal oldu sobra yibe basLadik çok küçük 2 yumurta var dedi ama hiç gelismemis iğneleri bırak dedi dr 1 hafta sobra yibe gel sonradan gelişebilir dedi suan ne yapmam lazım incir kürü aslan pençesi içiyorum dua ediyorum

Mrb lar benim 2 ay önce tedavim iptal oldu 2 yumurta vardı biri gelişti 16 oldu gelişimi durdu e2 çok düşmüş ve yumurtanın gelişimi durdurmuş tedavi iptal oldu sobra yibe basLadik çok küçük 2 yumurta var dedi ama hiç gelismemis iğneleri bırak dedi dr 1 hafta sobra yibe gel sonradan gelişebilir dedi suan ne yapmam lazım incir kürü aslan pençesi içiyorum dua ediyorum

Once 15 gun sogan kuru yaptim.
Bitince Hayita ve aslana ayni anda basladim. Hayiti sabah ve aksam 45 gun ictim.
Aslani gunde 1 kez 30 gun ictim.
Bitince yine 10 gun sogan yapmaliydim ama sogan bende kanama yaptigi icin onu atlayip civana gectim ve gunde 2 kez 15 gun ictim. Ari sutu bal poleni hic birakmadim.
Inciri prolaktinim yuksek oldugu icin yapamadim.
Dualarin kabul olsun insallah:dua:

Merhaba illusive. Banada onca igne yaramadi aksine tamamen kötü etti düzgün hormonlarinda bozuldu. Bende birakali 3 ay falan oluyor. Ve artik dogal takip ettirmeye karar verdim hatta bu ay hic gitmicem dedim dogal yola yönelegim
Canım evet haklısın evet en güzeli doğal takip iğneleri hoplatıp zıplatıyor. Ama bi yandanda en azından doktor takibi ve femara ve dogal takviyelere yönelmek lazım tabi.

Çok sık oldu bende bu canım, aslında şöyle, amh normal değerde olanlarda yani eski halimizde adetin yaklaşık 14. günü yumurtlayıp adet olunca döllenmemiş yumurtayı atıyorduk ve yeni foliküller büyümeye başlıyordu.
Bizim durumda -geriden gelenler diyorlar bunlara- yumurtlama günü yani folikülün çatladığı gün bile yeni folikül çıkabiliyor, adet olana kadar da 10 günde büyüyor böyle kafa karıştırıyor haylazlar. Sona kalan yumurtalar olduğu için gerçekten çok yaramazlar.
Yine de hep olsunlar, bazen normal yumurtadan farklı olmuyor hatta geçen Şubatta sürpriz bir şekilde opuya girdim bu kendiliğinden büyüyen yüzünden, döllendi bile 2.kalite embriyo oldu, gerçi tutunamadı garibim ama olsun en azından şansını denedi :)
Evet canım o geriden gelenler bizi şaşırtıyor zaten kaldı ki bence kist gibi görünen yumoşlar bile varsa denemeye değer. Ben öyle düşünüyorum neyden ne olacağı belli olmuyor.

İnşallah Rabbim bize de nasip eder ne diyim..

Kızlar hepinize günaydın hayırlı cumalar,

Ben kontrole gittim adet olmadım diye rahim 7 mm miş doktorum bana tarlusal verdi 5 gün sabah akşam kullan adet olunca gel dedi.

Cyclo falan biliyorum da bu tarlusal'ı ben anlamadım hiç bilginiz var mı?

Kızlar meraba.Adetin üçüncü günü hormon testi yaptırdım fsh 10.2 e2 144 çıktı e2 yüksek mi sizce.Yardımcı olursanız sevinirim
kızlar e2 nin adet döneminde yüksek olması yumurta geliştiğini de gösterir. Yani şuan oluşan yumurtan olabilir.
Ben de de öyle olmuştu e2 200 ün üzeride çıkmıştı ve ultrasonda bakıldı kocaman bir yumurta var.

Kızlar hepinize günaydın hayırlı cumalar,

Ben kontrole gittim adet olmadım diye rahim 7 mm miş doktorum bana tarlusal verdi 5 gün sabah akşam kullan adet olunca gel dedi.

Cyclo falan biliyorum da bu tarlusal'ı ben anlamadım hiç bilginiz var mı?
2 kez kullandım canım adet söktürücü diyorlar bu ilaca. Cyclo dan farklı tamamen.
Tarlusal sadece progesteron içeriyor içtikten birkaç gün sonra adet olursun.

2 kez kullandım canım adet söktürücü diyorlar bu ilaca. Cyclo dan farklı tamamen.
Tarlusal sadece progesteron içeriyor içtikten birkaç gün sonra adet olursun.
Hımmmm demek rahim kalın ama sökülemediğimiz için bu bir nevi söktürücü sanırım.. Çok sağol canım cevabın için..:KK25:

Aslında hormon tedavisi görüp tüp bebekle negatif aldıktan sonra kendiliğinden hamile kalanlar oluyor çokça diye okuyoruz forumlarda.
Acep olumlu bir yanı da olabilir mi

Bir de bişey soracağım kızlar kusuruma bakmayın lütfen :KK22:
Ben ilk tedavimi gördüm baktığınız zaman fsh ve amh kötü değil ama 2 senedir felan libidomda azalma var;cinsel isteksizlik örneğin. Vaj.kuruluk. Son iki senedir kaygı düzeyi yüksek olaylar yaşadım ondan da olabilir diyorum ama yasım 40 sonuçta.hatta menapoza mı giriyorum diye gittim doktora geçen sene.testlere soktu gönderdi beni fsh ve amh ye

Sizce hangi hormonunölçtürmeli.ostregen takviyesi felan mı almalı. Yani eşimi acayip seviyorum ve aşığım ama hareketlenmiyorum.viyagra mız var mı yani bir tür:-)

Affınıza sığınıyorum artık kızlar .

Hımmmm demek rahim kalın ama sökülemediğimiz için bu bir nevi söktürücü sanırım.. Çok sağol canım cevabın için..:KK25:
Nar suyu içince kalınlaşıyor rahim duvarı diyorlar siklus ortası içmeye çalışıyorum arada.
Transfer için 8-12 arası istediklerine göre zaten olması gereken kalınlık bunlardır herhalde.
Canım senin doktorun kimdi international a gidiyordun yanlış mı hatırlıyorum?

Aslında hormon tedavisi görüp tüp bebekle negatif aldıktan sonra kendiliğinden hamile kalanlar oluyor çokça diye okuyoruz forumlarda.
Acep olumlu bir yanı da olabilir mi

Bir de bişey soracağım kızlar kusuruma bakmayın lütfen :KK22:
Ben ilk tedavimi gördüm baktığınız zaman fsh ve amh kötü değil ama 2 senedir felan libidomda azalma var;cinsel isteksizlik örneğin. Vaj.kuruluk. Son iki senedir kaygı düzeyi yüksek olaylar yaşadım ondan da olabilir diyorum ama yasım 40 sonuçta.hatta menapoza mı giriyorum diye gittim doktora geçen sene.testlere soktu gönderdi beni fsh ve amh ye

Sizce hangi hormonunölçtürmeli.ostregen takviyesi felan mı almalı. Yani eşimi acayip seviyorum ve aşığım ama hareketlenmiyorum.viyagra mız var mı yani bir tür:-)

Affınıza sığınıyorum artık kızlar .
Canım libido azalması testestoron hormonu azalmasıyla alakalı diye biliyorum, bunu da aynı grupta olan dhea ile çözebiliriz galiba. Aynı etkiyi yapan yiyecekler de var internette bakabilirsin hepsine.
Aynı sorun 4-5 yıldır bende de vardı ama önemsemiyordum iş yoğun falan ondandır sanıyordum ama hepsi belirtisiymiş bu günlerin. Anlamamışım malesef.

Canım libido azalması testestoron hormonu azalmasıyla alakalı diye biliyorum, bunu da aynı grupta olan dhea ile çözebiliriz galiba. Aynı etkiyi yapan yiyecekler de var internette bakabilirsin hepsine.
Aynı sorun 4-5 yıldır bende de vardı ama önemsemiyordum iş yoğun falan ondandır sanıyordum ama hepsi belirtisiymiş bu günlerin. Anlamamışım malesef.
Valla erken yaşta bunları yaşamak her anlamda vurdu beni de. Bende genetik sanıyordum isteksizlik ama meğer hormonlar bana sinyal veriyormuş ama ben anlamamışım.

Ben dhea günde 3 tane içiyorum ama çok fazla etkili olduğunu söyleyemem veya içmeseydim daha kötü olabilir di bilemiyorum.

Nar suyu içince kalınlaşıyor rahim duvarı diyorlar siklus ortası içmeye çalışıyorum arada.
Transfer için 8-12 arası istediklerine göre zaten olması gereken kalınlık bunlardır herhalde.
Canım senin doktorun kimdi international a gidiyordun yanlış mı hatırlıyorum?
Evet canım benim 7 küsürdü demek ki kalınlığına göre söktürücü verdi bana evet ben oraya gidiyorum canım yazarım sana.

illukullanıyorsunuz311282 .!.:
Valla erken yaşta bunları yaşamak her anlamda vurdu beni de. Bende genetik sanıyordum isteksizlik ama meğer hormonlar bana sinyal veriyormuş ama ben anlamamışım.

Ben dhea günde 3 tane içiyorum ama çok fazla etkili olduğunu söyleyemem veya içmeseydim daha kötü olabilir di bilemiyorum.
Biesteronmu kulaniyorsunuz

eğer sakıncası yoksa kaç yasındasın acaba? canım neyin sinyalini veriyor azalan rezervin mi acaba? tam anlayamadım. yani isteksizlik kötü keza biz ilk bebeği(9 hafytalıkken kalbi durdu)normal yapmıştık ama inan yumurtlama günlerinde bile isteksizlikten yapmadığımız için artık tüp bebeğe yöneldik. itiraflar böyle

testeron da ölçülebilen bişey mi ki, düşük bitince dr a gideceğim bu yüzden. keza tüp değil de 3-5 ay daha kendimiz deneyelim diyoruz. ama yavaşım ve hareketsizim:oops:acaba ostrojen eksikliği de mi yapar bu durumu... kafamda deli sorular

testeron da ölçülebilen bişey mi ki, düşük bitince dr a gideceğim bu yüzden. keza tüp değil de 3-5 ay daha kendimiz deneyelim diyoruz. ama yavaşım ve hareketsizim:oops:acaba ostrojen eksikliği de mi yapar bu durumu... kafamda deli sorular
Adetin 2.günü fsh lh östrojen ve progesteron ölçtürüyorlar, bunun dışında dhea ya bakılabilir ama hepsine bakılsa da sonuç belli ve hiçbir ilaç mucize yaratmıyor ne yazık ki, düzenli biosteron dhea içildiğinde bazı kadınlarda libido artışı oluyor diyor doktorlar. Libido azalması doğurganlığın yavaş yavaş azalmaya başladığının işareti demek istedik önceki yazdıklarımızda yani.

eğer sakıncası yoksa kaç yasındasın acaba? canım neyin sinyalini veriyor azalan rezervin mi acaba? tam anlayamadım. yani isteksizlik kötü keza biz ilk bebeği(9 hafytalıkken kalbi durdu)normal yapmıştık ama inan yumurtlama günlerinde bile isteksizlikten yapmadığımız için artık tüp bebeğe yöneldik. itiraflar böyle
Canım ben 38 İm ama 35 den bu yana yavaş yavaş ben elimi ayağımı çekmeye başlamıştım aile ilişkisinden eşim dert yanardı ama meğer hormonlardan mış bu soğukluğum. Kadının cinsel istekliliğini yumurtalıklar belirliyor yani oradaki hareketlerle bizde istiyoruz veya istemiyoruz. Benim de yumurta çok azalınca çıkan sonuç doğal yani.

X