Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Bursa_83 senin için çok sevindim. İnşallah ebriyolarin sıkı sıkı tutunur ikizlerin olur.Bana da havuz yapılıyor.2. Opudan sonra ilk adetimde gittim adet değil yumurtlama kanaması dedi doktorum 4 yumurta vardı ama büyümüştü baslayamadik.sokturucu verdi yine adetim gecikti bugün gittim kist vardı 3 yumurta yine erken büyümüş .bakalım bir daha ki adette ne olacak.7 aydır iki opu bir embriyo dondurabildik.gidip geliyorum sürekli

Tsh 1,47
Fsh 7,15
Lh 5,09
Prolaktin 15,24
Estradiol 31,35
Total testosteron 0,972
Kizlar bu adetimin ucuncu gunu yapilan hormon testlerimin sonucu, doktor yumurtaligimin yavas calistigini soyledi. Hangi degere gore soyluyor biliyor musunuz yardimci olabilir misiniz
Bir senedir cocuk sahibi olmak istiyoruz esimde de hareketsizlik cikti

Cok tesekkur ederim canim,insallah tutunuyorlardir suanda:)

Ben de 1 er 1 er toplanir ve birakc ay surer diye dusunurken sürpriz oldu ve transfer yapildi ve 2 tane de donmus var.

Bana ilk embriyonun donduruldugu tedaviden once yani ekimin sonunda lucrin tedavisi uygulandi. Yumurta gelistirici ignelerden once bu ignelere basladik ve normal fizyolojiyi baskiladik ki onden gidip buyuyen yumurtalar olmasin ve hepsi birbirine yakin buyuklukte olsun.
Senin durumun icin de uygun olabilir canim bu yontem. Doktoruna bir sor istersen.
Hangi adette kac embriyo olacak hic belli olmaz. Bir dahakinde daha cok embriyo elde edersiniz insallah.

Kist icin hap verdi mi doktor?

Can'ım test gununden sonra 5gün yoğun kanama sonra kahverengi yoğun akıntı;iğneleri bırakınca kanama yine bazen az bazen çok,ama iki güne bir kesinlikle kırmızı renkli kanama var. Doktor devam eder değer sıfırlanması için dedi

Benim de ilk tedavi kimyasaldi ama degerim cok yukselmedigi icin kanama cok uzun surmemisti.
Insallah en kisa zamanda sıfırlanır canim.

Doğum kontrol hapı verdi.lucrin hiç uygulanmadı bi konuşurum doktorumla. Yanlız ben bir yada iki tane ile opuya gidiyorum bana da uygun olurmu.

Bursa_83 benim mesaj in yarısı alintida kalmış.artık nasıl becerdimse. Sabah 6 dan akşama kadar yollardaydim kafam allak bullak olmuş. Bebis için değer ne yapalım. Annemde halime üzülüyor kar kış gidip geliyorsun diye. Dedim ben başladığımda hava sicakti.

Benim de ilk tedavi kimyasaldi ama degerim cok yukselmedigi icin kanama cok uzun surmemisti.
Insallah en kisa zamanda sıfırlanır canim.
Aslında en büyük değer 314. Bence tüp olmasa kimyasal olarak çoktan düşüp gitmişti Ama iğneleri kanamaya rağmen devam ettirince böyle oldu .yavaş yavaş düşüyor iğneleri bırakınca ama sağlıklı düştüğünü söyledi değerin doktor.inan dış gebelik ya da kürtaj olmasın da razıyım kanamaya Can'ım. Düşüş hızına göre daa bi gafta 10 devam eder gibi
Çok sağolasın
Sen nasılsın beklemek hem tatlı hem çok zor değil mi

Kızlar adet oldum bugün 2.gün ve ne yapsam diye düşünüyorum, işin içinden çıkamadım. Doktorumu çok seviyorum ama embriyologlardan emin değilim. İçimde bir şüphe var ilk günden beri sanki doğru işlemler yapılmıyo gibi geliyo nedense.
Zaten zar zor yumurtam oluyor onu da doğru sperm seçemeyip harcıyor muyuz tecrübesiz ilgisiz ellerde diye içim içimi yiyor.
Memorialda da embriyologlar süper, doktorlar istediğim gibi değil, zaten gitsem de fsh yüksekse başlamazlar. Aklım çok karışık bugünlerde.. Ne yapsam bilemiyorum artık gerçekten karar verme mekanizmam durdu resmen tıkandım kaldım..

Canim başka yeni bir merkezle gorussen belki icine sinen bir yer bulursun. Bahceciden de cok memnun olan insan var.

Sen yazinca farkettim canim ben de alintida kaldigini:)
Yaptigimiz her sey,cektigimiz tum sıkıntılar bebisler icin. Ben de bahcecide havuz yaptirmayi dusunmustum,ben de gidip gelecektim bursadan ama esim israrla son kez bursada bir merkezle deneyelim olmazsa yine istanbula goturcegim ben seni dedi. Burda basladik,guzel de oldu,her iste bir hayir vardir. Rabbim insallah verdigin tümmm emeklerin karsiligini versin,allahim güç kuvvet versin.

Benim de diger tedavilerimde hep 1 embriyo oldugu icin doktorum lucrin tedavisini onerdi,embriyo sayisini arttirmak icin ve oyle de oldu. Ben de lucrinden 1 ay once d.kontol kullandim,kist yoktu bende ama temiz olsun dedi doktor. Sen bi gorus bence.

Benim en yuksek degerim 22 oldugu icin kanama cok olmadi.
Aman canim dedigin gibi dis gebeliktense kanama olsun. Her iste bir hayir vardir.

Ben heyecanliyim,bir yandan ya tutmazsa dusunceleri geliyor ama beni esir almamasi icin 2 kitana birden basladim
Cunku kafaya takmaya başlarsam hep dusunecegim. Bu defa dusunmek istemiyorum. Bu 12 gunluk sure bana hep uzun gelmistir zaten. Sonu guzel olsun da insallah.

Bunlar sonu güzel olan bekleyişler olacak inşallahinsana kafaya takma demesi kolay ama sürekli elinde olmadan düşünüyor; bi de ben çok yoğunken işten bu sene izin aldım Bebiş denemeleri için.basta iyi yaptım mı diye düşünmüştüm birden boşluğa çıkınca ama kesinlikle iyi yapmışım. Hem tedavi zor hem dinlenme gerektiriyor bir de kanama felan olup yat deyince doktor iyki dedim böyle olmuş.çunku transferden sonra düşüncek de çok zaman olmuştu eyvah demiştim ama panik atak bi tip değilse insan tatlı tatlı düşünüp beklemek de güzel
Bu beklemelerimizin sonu heppppp sağlıklı bebekler olsun aha da böle

Aminnnn canim gelsin artik su tatli bıdıklar

Bence de izin almak iyi yapmissin canim. Kafan daha rahat olur. Senin isyerin nasil bilemiyorum tabi ama bircok kisiden kontrollere gitmek icin bile izin alirken sorun oldugunu soyluyorlardi. O da bir stres kaynagi. Bu donemde cok rahat olmamiz lazim,fazladan streslere gerek yok.

Ben ilk 2 denemede cok dusunmustum,hep yattim hic kalkmadan ilk 5 gun ve surekli aklimdaydi. Bu defa surekli aklima gelmiyor. Aklima geldiginde de olumlu mesaj gonderiyorum embriyocuklara tutunsunlar diye:) Boyle devam etsin insallah.

Bursa 83 yoğun misafir trafiğindeyim bu aralar, çok uğrayamadım topiğe. Çok sevindim görünce, ben de daha uzun bir süreçte toplanacak sanmıştım senin için. Hayırlı olsun, inşallah ikiz bebişlerin olsun canım. Kaçıncı gün şu anda? En sevdiğin filmleri aç, naz yapmanın tam zamanı

Canim bende calisirken stressteyken fsh yükseliyordu ama isten ciktim hormonlarda cok sükür düzgün gözüküyor. Bencede kafan rahat olsun daha iyi etki olur

Benim de düşükle sonuçlandı ama aynı şekilde dış gebelik olmadığı için razıydım ben de. Yine de dinlen. Ben ayaktaydım biraz, sonra çok kanamayla gidip kürtaj yaptırmam gerekti. Düşüyor bile olsa dinlenmek lazım. İnşallah bu da son olur.

Tesekkur ederim canim,valla transfer bana da sürpriz oldu :)
embriyolar şaşirtti bizi,rahim kalinligi da iyiyken kacirmak istemedi doktor,umarim hayirlisi olur ve ikiz olur
Pazartesi transfer oldu canim. 3ü gitti,9 kaldi:)
Annemle esim hamile kalinca yandik diyorlar
Su şişemi bile agir diye esime tasitiyorum

Sen nasilsin? Misafir iyidir,kalabaliklar iyidir,oturup dusunup kafaya takmaya zaman olmaz

Benmde fsh 10.1 esimdedw hareketszlik var.doktor once rahim filmi istedi asilama yapcaz dedi.bende hemen asilama iatemitoeum dogal yolla olsun istyorm.netten arastrdm ve kacgndr esimw keciboynuzu kuru ve pekmezi iciryorum.kendimde once incr ve havur kurunu bikacgun ictm.burda hayot tohumu kullnmpta fsh dusrup hamile kalqnlari gordukce unutladm cok.yptgm incr havux kurunu biraktim dunden beri hayit tohumu iciyorum ins.faydasni gorrum. Rabbm emeklermzi bosa ckarmasn

Canim bende calisirken stressteyken fsh yükseliyordu ama isten ciktim hormonlarda cok sükür düzgün gözüküyor. Bencede kafan rahat olsun daha iyi etki olur
sanırım prolaktin gibi gebe kalmayı engelleyen şeyler de yüksek oluyor stresle.kortizol da keza öyle.
demek fsh da öyle inan bilmiyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…