Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Başın sagolsun canimm cennet mekani olsun insallah..yalan dunyanin yalan kosturmasi bizimki..

Başın sagolsun canimm cennet mekani olsun insallah..yalan dunyanin yalan kosturmasi bizimki..
Allah razı olsun Can'ım aynen dediğin gibi bu kayıpları yaşadıkça insan daha iyi anlıyor hayatın hem kıymetini hem aslında ne kadar boş olduğunu da.. sen nasılsın bu arada? Döndünüz mü?

Allah razı olsun Can'ım aynen dediğin gibi bu kayıpları yaşadıkça insan daha iyi anlıyor hayatın hem kıymetini hem aslında ne kadar boş olduğunu da.. sen nasılsın bu arada? Döndünüz mü?
Iyiyim ben cok sukur dun donduk izmirden.ordan ayrilmak istemedim ama evimi de cooook ozlemisimm.

kızlarrrr, aşılama topiklerini okuyorum da orada 3 aşılamayı tüp bebek için yaptık falan yazmışlar, tüp bebek için rapor almak için 3 aşılama mı gerekiyor başta?
Benim gittigim hastanede 3 klomen +2 igneli asilama sarti var.istisnasi azalmis over rezerv.amh 1 in altinda ise rapor cikiyor asilama olmadan

Rica ederim.Asilamanin dibini siyirdim bensen bana sor.ayrica bi cesaret amh baktirmani oneririm.fsh onemli bir gosterge ama amh daha belirleyici imis kaliteleri ve buyuyebilmelerinin ilacli ya da ilacsiz ongorulmesi acisindan
bir kaç kez söyledim dr gerek yok dedi, üstüne düşmedim bende... özel bir lab.da belki yaptırmalı

Rica ederim.Asilamanin dibini siyirdim bensen bana sor.ayrica bi cesaret amh baktirmani oneririm.fsh onemli bir gosterge ama amh daha belirleyici imis kaliteleri ve buyuyebilmelerinin ilacli ya da ilacsiz ongorulmesi acisindan
tatlım neden tutmuyor sence aşılama? belirli bi grupta mı etkili ki?

Sadece tüp bebek için değil evet, yaşam tarzının daha kaliteli olması için cok güzel bilgiler var. ben de bir çok şeyi uygulamaya başladım. Paketlenmiş urunleri artık ben de tuketemiyorum. Abur cubur canım hiç istemiyor artik.
Bir de adet düzeninde neler olur, hormonların düzeyi, Fsh, lh ne zaman artar azalir onu da ogrenmis oldum. Vücudumu tanıdım. Pozitif dusunmenin önemini anladım.
Bir beslenme planı yapmayı dusunuyorum hayita da başlamışken.
O zaman moyaalitu ya da teşekkürler :)

tatlım neden tutmuyor sence aşılama? belirli bi grupta mı etkili ki?
Asilama sebepsiz infertillerde ve pcolularda da basari oranu yuksek bir yontem degil.yardimci ureme yontemi ama tup bebegin asamalari daha mesakkatli oldugundan asilama icin uygun olan kesime yapiyorlar.her birinde ben de sanki tup bebek yaptirmisim gibi umutlandim.%5-%10 basari orani.ama bu seni sakin demoralize etmesin cunku bu yolla hamile kalan insanlar da var ve hic basarisiz bir yontem olsa neden yapilsin.sansi yuksek olanlarda tup bebekten once yapilabilecek max sayida yapiyorlar rapor icin.
Neden basarili olmuyor sorusunun cevabi bana gore : ben klomenle asilandigimda 5gun klomen 2 gun ara sonrasinda ilk kontrolde 1 yumurtam 17 ml olurdu.o gece 23.30 da catlatma ignesi vurulur 36 saat sonra asilamaya cagrilirdim.adetin 2 ya da 3.gunu klomene basliyordum.yani bu kadar asilamada en gec adetimin 11.gunu asilandim.son asilamam 4gun merional 1gun gonalf 450/75 ml den 37.5 ml kullanarak adetimin 9.gunu yapildi.simdi disaridan bakildiginda yumurta buyudu cok sukur ama ya diger sartlar? Benim normal dongumde 14 15.gun ovulasyon oluyor.endometrium da gun gun yukseliyor.catlatma ignesi vuruldugum her gun estrofem baslattilar endometrium yeterli kalinligi saglasin diye.
Mayis asilamalari grubundan bir arkadasin asilamasi tutmadi haziranda kendi hamile kaldi 0.4 amh ile.amh ini ogrendiginde cok aglamis meger hamileymis:)hatta tupe gececekleri ay.mart asilamalarindan bir arkadas 0.7 amh ile hamile kaldi.bir arkadas pco lu asilama ile hamile...
Acaba vakit kaybettim mi diye ben de kendimi cok sorguladim ama hem asilama konseyi hem tup bebek konseyi beni bu sekilde yonlendirdi.ayni hastanedeki 6 doktordan fazla bilemicegim icin ben de asilandim:)Tup bebekten once bir asilama sansim daha kalsa vallahi asilanirdim cunku tup bebek daha zor.her asamasi hem de maddi manevi.mesela biz raporsuz yaptircaz.

Basınız sağolsun, Allah rahmet eylesin canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…