Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Asilama sebepsiz infertillerde ve pcolularda da basari oranu yuksek bir yontem degil.yardimci ureme yontemi ama tup bebegin asamalari daha mesakkatli oldugundan asilama icin uygun olan kesime yapiyorlar.her birinde ben de sanki tup bebek yaptirmisim gibi umutlandim.%5-%10 basari orani.ama bu seni sakin demoralize etmesin cunku bu yolla hamile kalan insanlar da var ve hic basarisiz bir yontem olsa neden yapilsin.sansi yuksek olanlarda tup bebekten once yapilabilecek max sayida yapiyorlar rapor icin.
Neden basarili olmuyor sorusunun cevabi bana gore : ben klomenle asilandigimda 5gun klomen 2 gun ara sonrasinda ilk kontrolde 1 yumurtam 17 ml olurdu.o gece 23.30 da catlatma ignesi vurulur 36 saat sonra asilamaya cagrilirdim.adetin 2 ya da 3.gunu klomene basliyordum.yani bu kadar asilamada en gec adetimin 11.gunu asilandim.son asilamam 4gun merional 1gun gonalf 450/75 ml den 37.5 ml kullanarak adetimin 9.gunu yapildi.simdi disaridan bakildiginda yumurta buyudu cok sukur ama ya diger sartlar? Benim normal dongumde 14 15.gun ovulasyon oluyor.endometrium da gun gun yukseliyor.catlatma ignesi vuruldugum her gun estrofem baslattilar endometrium yeterli kalinligi saglasin diye.
Mayis asilamalari grubundan bir arkadasin asilamasi tutmadi haziranda kendi hamile kaldi 0.4 amh ile.amh ini ogrendiginde cok aglamis meger hamileymis:)hatta tupe gececekleri ay.mart asilamalarindan bir arkadas 0.7 amh ile hamile kaldi.bir arkadas pco lu asilama ile hamile...
Acaba vakit kaybettim mi diye ben de kendimi cok sorguladim ama hem asilama konseyi hem tup bebek konseyi beni bu sekilde yonlendirdi.ayni hastanedeki 6 doktordan fazla bilemicegim icin ben de asilandim:)Tup bebekten once bir asilama sansim daha kalsa vallahi asilanirdim cunku tup bebek daha zor.her asamasi hem de maddi manevi.mesela biz raporsuz yaptircaz.
Çok saol vallahi cnm uzun uzun yazmissin, bn de bi aşılama deneyelim istedim,tup bebek denemek istemiyoruz bir cok sebebi var o sebeple aşılama deneyebileceğim tek yöntem.y yumurta takibi de yapılmadı, ilk tedavi olacak bakalım kısmet, tutmazsa tekrar aşılama denerim

Çok saol vallahi cnm uzun uzun yazmissin, bn de bi aşılama deneyelim istedim,tup bebek denemek istemiyoruz bir cok sebebi var o sebeple aşılama deneyebileceğim tek yöntem.y yumurta takibi de yapılmadı, ilk tedavi olacak bakalım kısmet, tutmazsa tekrar aşılama denerim
Insallah tutar.allah kucagimizi bos birakmasin.ben kendi adima musterihim tup bebege gecmek konusunda ki bence zamanidir.cunku 5 asilamam da olmadi.haziran temmuz kendimiz calistik olmadi.simdi de adetimi bekliyorum ki artik zamanidir.yas 34.fsh sinyal veriyor.kaygi her ay artiyor ve sonuca yansiyor.
sen kendi basina hamile kalabile birisin masallah.doktorun acele etmelisin demedigi surece asilamaya devam et ki insallaaahh gerek kalmaz.

Insallah tutar.allah kucagimizi bos birakmasin.ben kendi adima musterihim tup bebege gecmek konusunda ki bence zamanidir.cunku 5 asilamam da olmadi.haziran temmuz kendimiz calistik olmadi.simdi de adetimi bekliyorum ki artik zamanidir.yas 34.fsh sinyal veriyor.kaygi her ay artiyor ve sonuca yansiyor.
sen kendi basina hamile kalabile birisin masallah.doktorun acele etmelisin demedigi surece asilamaya devam et ki insallaaahh gerek kalmaz.
Haklisin cnm sistemli bir şekilde denemissin yöntemleri, inşallah tez zamanda hepimiz başarıya ulaşırız,zor süreçler maalesef.benim yaş 38 , 3 doktorda kendiliğinden kalirsin deseler de zamanı belli olmadığı için artık bi tedaviye ihtiyaç duydum, hayırlısı artık, bekleyip gorecegim

Haklisin cnm sistemli bir şekilde denemissin yöntemleri, inşallah tez zamanda hepimiz başarıya ulaşırız,zor süreçler maalesef.benim yaş 38 , 3 doktorda kendiliğinden kalirsin deseler de zamanı belli olmadığı için artık bi tedaviye ihtiyaç duydum, hayırlısı artık, bekleyip gorecegim
Aminnn insallahhh...inaniyorum bu ay ugurlu gelecek..

Kasımda 1 yıl olacak benim de, ve hep kendi başıma esindim durdum resmen, otlar,bitkiker vitaminler derken sonuca ulaşamadım bir turlu, inşallah tedavi olumlu sonuçlansın artik
Ben de ilk 1 ekimde gittim doktora 3 ay deneyip kendim hamile kalmayinca.o zaman fsh ile tanistim.hemen aksiyon aldim.ilk doktor ozeldi bize zaman kaybettirdi ama aralik ortasinda simdi gittigim hastanede ablamin arkadasi sagolsun sahiplendi durumu. 17 hazirandaki adetime kadar hic bos durmadim.en son o zaman kan verdim muayene oldum.2 ay ara ver vucut dinlensin dediler.
Once allah sayimizi eksiltmesin sonra da bize birer kuzu nasip etsin

Internet sıkıntısiz olunca ben yazdikca yazdim ins kafanizi sisirmemisimdir ozellikle sen no_name_ no_name_ ..isler oyle duruyor vallahi yapasim yok:temizlik:
Aşkolsun ne demek kafa şişirmek, ne güzel açıklıyorsun her şeyi, ben daha çok sorarım sana,biktiririm seni :p perşembe bi kontrole gideyim, sonuclarimi yorumlarsın inşallah

Ben de ilk 1 ekimde gittim doktora 3 ay deneyip kendim hamile kalmayinca.o zaman fsh ile tanistim.hemen aksiyon aldim.ilk doktor ozeldi bize zaman kaybettirdi ama aralik ortasinda simdi gittigim hastanede ablamin arkadasi sagolsun sahiplendi durumu. 17 hazirandaki adetime kadar hic bos durmadim.en son o zaman kan verdim muayene oldum.2 ay ara ver vucut dinlensin dediler.
Once allah sayimizi eksiltmesin sonra da bize birer kuzu nasip etsin
Aminnnn inşallah canimmmm....emeklerimizin karsiligini alalım inşallah hepimiz

B bursa_83 D dstn33 canlarım cok sağolun evet döndük cuma akşamı ama bahsetmiştim size halam rahatsızdı ve o akşam vefat etti :KK43:( çok üzgünüm son bir kez göremedim diye :KK43: hayat çok boş arkadaşlar inanın 3 tane kız çocuğu vardı çok fedakar bir anneydi ama yine son Zaman'larında ona bakan kız kardeşleri oldu. Rabbim herşeyin hayırlısını versin evladında kardeşinde. Bu arada sizler nasılsınız?

Evet canim bahsetmistin. Basiniz sagolsun,mekani cennet olsun:dua:
Hep oyle dua etmek lazim . Allah hayirlisini versin.bizler de iyiyiz,bildigin gibi.

Sadece tüp bebek için değil evet, yaşam tarzının daha kaliteli olması için cok güzel bilgiler var. ben de bir çok şeyi uygulamaya başladım. Paketlenmiş urunleri artık ben de tuketemiyorum. Abur cubur canım hiç istemiyor artik.
Bir de adet düzeninde neler olur, hormonların düzeyi, Fsh, lh ne zaman artar azalir onu da ogrenmis oldum. Vücudumu tanıdım. Pozitif dusunmenin önemini anladım.
Bir beslenme planı yapmayı dusunuyorum hayita da başlamışken.
O zaman moyaalitu ya da teşekkürler :)

Evet evet vucudumu detayli tanidim ben de. Tum sistemi anlatiyor.
Bizim ennnnn cok ihtiyacimiz olan sey dedigin gibi pozitif olmak,moral ve enerji. Olacagina inanmaliyiz ama oylesine degil,yurekten.
En az 3 ay beslenmemize,sporumuza,kurlere dikkat etmeliyiz ve bunu duzenli yapmaliyiz. Bir gun yapip bir gun birakmamaliyiz.

kızlarrrr, aşılama topiklerini okuyorum da orada 3 aşılamayı tüp bebek için yaptık falan yazmışlar, tüp bebek için rapor almak için 3 aşılama mı gerekiyor başta?

Universiteye gore degisiyor
Ben cerrahpasadan aldim
Fsh im 15in altinda oldugu icin 2 asilama yapip verdiler. 15veya ustu ciksaydi direk vereceklerdi.
3 defa asilama yapan yerler de var.
Amh i benim gibi dusuk olanlara hic asilama yapmadan veren yerler de var.

Universiteye gore degisiyor
Ben cerrahpasadan aldim
Fsh im 15in altinda oldugu icin 2 asilama yapip verdiler. 15veya ustu ciksaydi direk vereceklerdi.
3 defa asilama yapan yerler de var.
Amh i benim gibi dusuk olanlara hic asilama yapmadan veren yerler de var.
Anladım canım, merak etmiştim ben de,cok saol

Bu iğneler çok farklı mı acaba,klomen, menogon ya da gonalf, hangisi daha iyi ki?

Tup bebekte hep gonal kullandim ben. Menogonu asilamada verdiler.
Tup bebekte daha cok yumurta elde etme amaci oldugu icin daha etkili olan gonal i
verdiklerini soylemislerdi doktor.
Klomenle ilgili cok bilgim yok. Olan yumurtalari buyutmeye yardim ediyor sanirim sadece,baska yumurta olusturmuyor olabilir.

X