Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Ben kimseye soylemedim. Hele eltilerime asla ve asla. Ama iliskilere bagli tabiki. Benden eski olan eltim bir gunden bir gune arayip sormadigi icin asla soylemem.

Bizde de öyle bir sıcaklık yok. Bunu yaşamayan insan anlamıyor, hemen acıma duygusu devreye giriyor ve onların yanında küçük düşmek, güçsüz görünmek istemem.

Alerji testi yaptir.gecmis olsun

Günaydın kızlar

Peki sen neler kullanarak dusurdun bu fsh yi 63 den 17 ye dusmesi buyuk basari lutfen paylasirmisin herturlu bilgiye açım resmen suan

Canım sorunu gördüm hemen koştum 21 kasımda 17,8 olan fsh ım 1 ay düzenli testere dişli aslan pençesi ve hayıt suyu içerek 3 küsürlere düşürdüm ocak ayında bilgin olsun.. Sadece 1 ay içmiştim diğer ay hayıt içtim tek başına ama fsh baktırmadım sonra herşeyi bıraktım nisan ayında fsh ım 10 çıktı haziran ayında da 6,7 çıktı her zaman 2 den 3den öteye gidemeyen yumurtalarım haziranda 6 olarak sayıldı.. ilk düşmesini testere dişli aslan pençesi ve hayıt suyuna borçluyum ama sonrasında da sanırım stresimin azalmasına..

Canimm etakimdsn soruyorum doktorlar diyorki fsh en koyu deger onemli olan diyolar ama senin iyi yumurtan toplanmis doktor bisry dedimi

Peki sen neler kullanarak dusurdun bu fsh yi 63 den 17 ye dusmesi buyuk basari lutfen paylasirmisin herturlu bilgiye açım resmen suan
Canım şimdi gördüm mesajını. Ben aslan pençesi, hayıt tohumu, civan perçemi kullandım. öncesinde soğan kürü yaptım günde 2 bardak yeşil çay ada çayı içtim. bunun yanında folic asit, c vitamini, b12 vitamini d3 vitamini qenzim10 içtim.bol sıvı tükettim incir kaynatıp içtim. kabak çekirdeği ve siyah zeytin yedim bol bol.
arı sütü, bal, polen, tarçın kullandım.. yani o kadar çok ki aslında daha önce yazdığım bir mesajı sana da kopyalıyım.

Alkalı besleniyorum ben :) tam tahıllı ekmek yiyorum, süt içeceksem keçi veya koyun sütü içiyorum. Genelde salata, sebze yemeği yanına da yoğurt yiyerek oda az olmak kaydı ile öğünleri geçiriyorum (keçi veya koyun yoğurdu) akşamları bazen çorba içiyorum, günde ph en az 8 olan 2,5 lt su içiyorum, soya sütü yarım bardak içiyorum günde, zeytin, lor peynir, kefir, sebzelerden de ıspanak, pırasa, börülce, taze fasulye, semiz otu, tere, kabak, biber, karnabahar patlicandan yemekler yapıyorum etsiz :)) meyvelerden de avakado , üzüm,armut, siyah erik, çilek kavun,karpuz, incir gibi.

Uzak durduklarım;
KAHVALTI GEVREKLERİ
KIRMIZI ET (Haftada 1 kere canım isterse 4 köfte veya bonfile bi dilim yiyorum)
TAVUK ETİ
SUCUK, SALAM, SOSİS TÜTSÜLENMİŞ ET
MİDYE
ASİTLİ İÇECEKLER
BEYAZ UN
MISIR
PATATES
MAYDANOZ
ELMA
MUZ
FISTIK
ANANAS
HURMA
KETÇAP, MAYONEZ, SİRKE,HARDAL
KIZARTILMIŞ YAĞLAR
HAYVANİ YAĞLAR

:) tatlı ihtiyacımı balla gideriyorum :) zaten o kadar sıvı alıyorum ki karnım şişiyor bi şey yiyemiyorum :)
Bebek olacak diye bir sisteme bağladım ki günlerimi anlatamam, ilaçlar, takviyeler, çaylar falan ah ah... 5 kg verdim bu arada 2,5 ayda :) doktor doktor koşturmaktan sürekli sıvı tüketmekten ve tabi üzüntüden ama işe yaramış hiç yumurta görülmeyen ben de bu ay 5 tane olmuş :)) inşallah tesadüfen bi seferlik değildir o görünenler devamı gelir :)

Tahliller normal çıktı ürtiker olabilir dedi doktor. Hacamat yaptırdım stresli de bi haftaydı zaten. İnşallah geçer. Agop Beyi hatırlattığın için sağol olmazsa ondan randevu alayım.
İnşallah geçer canım. Agop bey çok iyi bir doktor ama inşallah geçer ve gitmek zorunda kalmazsın.

Canimm etakimdsn soruyorum doktorlar diyorki fsh en koyu deger onemli olan diyolar ama senin iyi yumurtan toplanmis doktor bisry dedimi
benim durumum biraz karışık canım kasım ayında yaptığım tetkiklerde amh'ım 0,87 çıkmıştı prolaktinim tavandı fshım 17 küsürlerdeydi tüm değerlerim kötüydü hayatımda ilk defa.. çünkü ben amh la 2014 ekiminde 1,5 ken tanışmıştım ve evlenme planım olmamasına rağmen apar topar evlenmiştim diğer değerlerim normaldi.. evlendikten 1 ay sonra fln normal yolla hamile kaldım.. bebeğimin kalbi atmadı 2015 ağustosta kürtaj geçirdim.. aralıkta tekrar korunmayı bırakıcaktım bi kontrole gittimki bütün değerlerim tepetaklaktı işte yukarda yazdığım gibi.. Sonra düzeldi enteresan bi şekilde.. En son gittiğim doktor kasım değerlerimi görünce çok şaşırdı.. Bilirsiniz amh tekrar yükselmez benim tekrar 1,53 olmuştu.. doktor dediki kendi çalıştığı hastanenin laboratuarı için hem de.. işte burdan da anlıyoruz ki laboratuar sonuçlarına çok da güvenmemeliyiz.. O dönemde bi yanlışlık olmuş heralde dedi..bütün değerleriniz saçmasapan çıkmış sonra hepsi bi anda düzelmiş dedi.. ben aralık ve ocakta içtiğim (hatta ocaktaki hayıtı bayaa düzensiz içmiştim burdaki arkadaşlar bana biraz kızıyodu ) hiçbi ekstra bişey yapmadım çünkü.. Henüz tedaviye başlamadım yumurtam toplanmadı yani sadece folikül saymıştı gittiğimde o kadar.. Bikaç ay daha başaramazsam tedavi düşünüyorum.. Ama hayıtı ve aslan pençesini bence yabana atmamak lazım fsh konusunda.. Ne kadar yüksek olanını da dikkate alsalar bazen insanın hormon dengesi sıçrayabiliyo.. Bitkilerle destek olunabilir bence düzenlemek için..

Bizde de öyle bir sıcaklık yok. Bunu yaşamayan insan anlamıyor, hemen acıma duygusu devreye giriyor ve onların yanında küçük düşmek, güçsüz görünmek istemem.
Sadece kendini dusun..transferine odaklan.baska birsey dusunme.soylemek istemiyorsan soyleme.bunalinca yaz burdan biz dagitiriz kafani
Peki E2 nin yukselmesi suretiyle mi fsh dusuyor hayit ve aslanpencesinde? Fshin bu sekilde dustugu aylarda E2niz ne cikiyor.eylul de tup bebehe gecicez de biz o zamana kadar hazirlayayim kendimo

E2 normal değerlerdeydi canım fsh 3 küsür çıktığında bile öyleydi

Canim musait olunca bak boyle pespese rahatsiz etmiym seni...hep burdayiz
olurmu öyle şey canım ne rahatsızlığı açtım hemen hastanenin ekranından şifreyle giriyorum zaten.. bak özetleyim sana ;

21 kasım 2015
Estradiol (E2) 28,31
FSH 17,68

Sonra 1 ay aslan pençesi hayıt suyu 1 ay kadar sadece hayıt suyu

16 ocak 2016

Estradiol (E2) 66,9
FSH 2,99

Sonra herşeyi bıraktım

22 Nisan 2016
FSH 10,14
Estradiol (E2) 36,19

11 Haizran 2016
FSH 6,9
Estradiol (E2) 66,01

Benim E2 son ay 81 cikti.fsh:9.84.3 sagda 3 solda yumurta vardi.sagdakilerden bir tanesi 11 ml idi.kafam cok karisik ve bir yerde net cevap yok malesef.E2 nin 75 alti olmasi isteniyor.adetin 4.gunu baktirmistik onunla ilgisi olabilir mi buyuyen yumurta sebebiyle...2.gunu baktirsam daha dusuk cikarmiydi.haftasonuna denk gelmisti 2 ve 3.gun.E2 yumurta buyudukce yukselen bir deger sanirim..malesef doktorlarla bunlari konusacagimiz kadar bir arada kalamiyoruz ya da aklimiza gelmiyor.

haklıısn canım insanın aklına da gelmiyo o sırada ama fsh da gayet güzel bi değerde gözüküyo 4. gün olması e2 yi etkilemiş olabilir mi bnm de bi fikrim yok ..bence bu değerlere takılma fsh 3-10 arası normal diyo doktorlar 6 tane folikül de gayet iyi bence sen değerlere çok takılma.. eğer bişey içeceksen sadece hayıt iç günde 1 defa falan fsh ı çok düşürmek de iyi değil diye biliyorum çünkü

Ben cok korkagim..sonunu dusunen kahraman olamaz ama kas yaparken göz cikarmaktan korkuyorum..hormonlar bir etkiyle degisiyor ama bozuldu mu da zor normale donuyor.15 aydir folikasit kullaniyorum.2 aydir yulaf ezmesi yiyorum sut yogurda katip.yine 2 aydir hergun portakal suyu nar suyu findik ceviz badem kaju tuketiyorum.hep de asilama oldum zaten ilacsiz bir doneme son adetimle girdim.baslarsam bundan sonra kür dusumebilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…