Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Zaten yeyip ictiklerimizden dolayi vücudumuz bu halde. 17 yasinda menopoza giren genc kizlar var.
Dogal tuketelim diyoruz ama her yedigimiz besinin dogalina ulasmak imkansiz. Kendimizce biseyler yapmaya calisiyoruz ama yetmiyor iste.

Canım sağ kulağımın kulak memesinin biraz yanında fındık gibi beze oldu, korktum biraz doğal olarak, yüzümde 20 sivilce çıkmıştı o hafta aynı anda büyük büyük. İçtiğim tüm ilaçları bıraktım, cilt doktoru halimi görünce çok kızdı antibiyotik verdi hatta onu içtim 1 kutu, indi şişlik çok şükür. Neden oldu bilmiyorum hala.
Ya bırak dört folikülü ikisini dahi yanyana görmemiştim ben ilk tedavimde bile tek folikülle devam ettik de opuda çıktı ikincisi onca iğneden sonra. Bu seferki çok şaşırttı, o kadar stres oldum hep uykusuz kaldım kaç gece üzüntüden buna rağmen dört folikül olması benim için mucizeydi. Üzüntüden başka şeylere odaklanıp aklımdan bile geçirmedim bebek işini kaç gün boyunca. Foliküller çok iyi görünüyordu, gelişimi de simetrik iyi ilerledi. O çatlatma iğnesi her şeyi mahfetti biliyorum. Kısmet ne diyeyim artık.
Geçen ay 1 hafta inofolic içtim farklı olarak ve eğri... arısütü tükettim 1 kutu bitti. Başka şeylerle ilgilenip mecburen bebek işini de attım kafamdan farkında olmadan. Bi daha nasıl aynı kafayı yaşarım bilmiyorum.

Son düzenleme:
Can'ım çok ama çok geçmiş olsun. Sağlık herşeyden önemli. Arı sütü mü inofolic mi ne iyi geldi bilinmez ama o iğne işte kötü olmuş ama vücut bir üretmeye başladı mı devamı gelir. 4 folikül bence 41 kere maşşallsh eminim artık Zaman'ı gelmiştir ve gördüğün tedavilerin sonucunu yavaş yavaş bünyen gösteriyordur. Rabbim bir an önce gönlüne göre versin.

Sağol canım hepimizin inşallah da bi daha böyle bir şey yaşayabileceğimi sanmıyorum. Denk geldi ama boşa gitti şansım. Boş folikül sendromu diyorlarmış, iğnenin etkili olmaması sebeplerindenmiş düşündüğüm gibi aynen. Yazık oldu onca foliküle, içim acıdı gerçekten çok koydu bu defa. Hiç folikül çıkmadığı haftalar bile bu kadar üzülmemiştim. Neyse önce sağlık versin Allah. Bazen diyorum zorlamasam mı artık, benim de çocuğum olmuyor işte kabullenip hayatıma devam etsem daha mı iyi olur diye düşünmeden edemiyorum. Eşime haksızlık olur diye devam etmek zorunda hissediyorum sonra. Çok zor bir sınavmış hiç aklımıza gelmeyen işler başımıza geliyor. Yine de şükür halimize napalım.

moyaalitu
Esin kadar sen de hakediyorsun evlat sahibi olmayi hatta daha cok hakediyorsun..cikmamis candan umit kesilmez.4 yumurtayi siparis mi ettin de geldiyine olacak insallah.ne zaman odagimizi degisecegiz o zaman gelecek bu sipalar.vallahi ben de yoruldum cok kasimdan beri 5 negatif asilama oldum.ama ben birakirsam esim doguramaz ki..benim mucadele etmem lazim..daha bir hafta once guya yazi gecirmek gittigimiz izmirden donduk devam etmek icin..
Simdi icin burulur kendini suclarsin igne yuzunden diye..bu bizi daha da geriye goturur malesef..hormonlarin psikolojiyle ilintisi gozardi edilemez.. gun dogmadan neler dogar hem

Boş folikül olur mu hiç orada oluşum var hareket var 4 folikül boşa gelmez durduk yere hem de durup dururken birden gelmesi mükemmel. Bir daha ki döngüne bakarsın yine 4 gelir ve bu sefer hepsi dolu olur. Madem bu ay oldu bundan sonra da olur. Kist olması bile mesela hareketlilik acısından sevindirici. Ayrıca Tabi ki eşimizde önemli ama bu duyguyu yaşamaya biz hak ediyoruz en çok. Çünkü kadın olan biziz doğurganlık özelliğimiz var bunu hem ruhsal hem bedensel istiyoruz. Ben bencilim bu konuda eşim için değil kendim için istiyorum en çok. Mücadeleyi bıraksak bile bir süre yine ihtimal kalkmıyor aslında yani doğal gebelik yasayabiliriz. Sen çok bilinçlisin ve bundsn sonra gelecek o foliküllerde en azından daha detaycı olursun biliyorum. Bu dönem ne yaptıysan devam et bence yapmaya çünkü işe yaramış. Allahım hepimizin yüzünü güldürsün dilerim.

Kadınlara yumurta neden sayıyla verilmiş ki yaaa erkeklerin ne güzel sayı derdi yok. Hem sayılı yumurtamız var hem de her ay bi tanecik catlıyor offf of. Erkeklerin hem her seferinde milyonlarca spermi var, hem belli günü yok bunları üretmek için, hem de stok dertleri yok, üstelik doğuranda biziz.. Haklıszlık bu

Allahin takdiri..bize bir tanesi tutsin yeter cok bise istemiyoruz ki..siramizi beklicezzzz

Aslinda tam anlamiyla soylemek istediklerimmm

Allahin takdiri..bize bir tanesi tutsin yeter cok bise istemiyoruz ki..siramizi beklicezzzz
" Yumurta kapıya dayanınca yaparsın" bütün işini annemin meşhur lafıdır bana söylediği. Çocuk yapmayıda aynı kıvama kadar beklettim ama yumurtam kapıya dayanmış beklemiş ve gitmiş şimdi ben onu bekliyorum artık

Hayirlisi ya..allah eli ayagi akli ruhu duzgun hayirli evlat nasip etsin.bizim bankada herkes 35 inden sonra dogururdu..o da tup bebek olurduben de daha bana coook var derdim..30 yasimda evlenmek icin kucuk oldugumu zannediyordum faizi dolari euroyu altini ongorurduk de kendi rezervimi ongorememisim eriyip gidiyormus meger moralimizi yuksek tutcaz.aklimizdan cikmiyor oki ama olumsuz dusunmicez.olmayacak diye dusunmicez.olacak ama ne zaman olacak diye dusunebiliriz.benim moralim bozuk olunca gece uykularim kacinca hormonlarim altust oluyor.esimle de karar aldik ozellikle uyumaya yakin kaygi iceren hicbise konusmicaz.sabaha sag cikarsak konusuruz
moyaalitu sen bana moral vermistin ilk buraya yazdigim zamanlar.sen de moralini bozarsan ben napim dimi..4 yumurta bos ya da dolu super aksiyon olmus..hatta senden daha ne aksiyonlar cikacak insallah

Vitamin ilaclari birakman ara vermen iyi oldu canim. Sonucta hap hepsi. Her seyin fazlasi zarar.
Yeniden 4 5 6 hatta daha fazla yumurtan olusur insallah.

Ben bugün başlıyorum canım doktorla da tekrar konuştum yan etkisi çok seyrek görülüyomuş görürsen tekrar konuşuruz dedi.. Zaten eylülde tedavi düşünüyorum o zamana kadar anca etkisi olurmuş hemen başlamalısın dedi.. Tabi inşallah o vakte kadar kendiliğinden olursa güzel bi sürpriz olur bana da :)

Günaydın kızlar çatlatma iğnesi sonrası 7 günüm bugün. Doktorun söylediği düzenli birlikteliği hem ramazan olması hemde benim rahatsızlığımdan dolayı pekte değerlendiremedik doğrusu. Bi kaç gündür sağ kasığımda batma oluyo ara ara gelen. Rahatsızlığımdan dolayımı bilmem ateşim yüksek hala,başımı koyduğum yere uyuyacağım nerdeyse,sürekli yorgun hissediyorum kendimi. Adet olursan gel demişti doktor gitmeyi düşünmüyorum eylül ayına kadar çünkü hem ramazanlık bayram, bayram sonrası şehir dışına gidiyoruz,dönüşte de taşınma telaşımız olacak. Bu süreçte başka şeylerle kafam meşgul olacağı için hormonlarımda belki düzene biner.

Dun ilacin adini yazdigin msji bulamadim..hangi ilac acaba baslayacagin

Burda duydum sadece o ilaci.bana ablam dahil hic bi doktor kullan demedi bahsetmedi.ablama da sorsam bi ton kizar simdi cok biliyorsun diye hicbir doktor kendilerine yoneltilen oneriden hoslanmiyor napsam acaba.
Canım zaten doktorlar bu konuda ortak bi fikirde anlaşmış gibi gözükmüyo, kimileri faydalı diyo, kimileri bi işe yaramaz diyo ,etkisi kanıtlanmış bi ilaç değilmiş ama amerikada yapılmış araştırmalar falan ilacın kullanılmaya başladıktan 16 haftadan sonra yumurtlama sayısını ve kalitesini artırdığı yönünde.. Tabi kesin olmadığı için görüşler ikiye ayrılıyo.. Bugüne kadar bana da gittiğim hiçbi doktor söylememişti ilk defa bu son gittiğim doktor yazdı işte bilsem önceden başlardım denemekten zarar gelmez :) Sen de ablanın arkadaşı olan doktora sorabilirsin belki yazar.. İnofolik konusu da aynı bunun gibi bana kimse önermemişti kendim kullanmaya başladım, bu doktora söylediğimde kullanıyorum diye , çok iyi fln dedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…