Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

Bir cesaret sorayim ablamin arkadasina adet olunca gidicem..sen de kullandigin sure icinde eger hamile kalmazsan her adetinde doktora git baksin bence kist vs var mi..yan etkilerinden biri olabilirmis..baktim da bi kac yerde oyle yaziyor.her ilacin bir yan etkisi var.kas yaparken goz cikarmayalim..2 ay ustuste klomen yapmisti bende

sevgiler, konudan uzaklaşmanın canlı örneği oldun bizlere, canım şu mübarek ayda Allah tüm dileklerini hayırlısıyla gerçeğe dönüştürsün inşallah...

Acaba pkoluların kullandığı bu ilaç mı yaradı sana?

İnfolik kendin nasıl kullandın canım? günde kaç tane ve ne kadar kullandın.. ben de kullansam mı acaba? kist var bende 1 tane ona bir etki eder mi acaba

ben dhea ya 11 şubatta başlamış 2 ay kullanmıştım, 45 gün sonra etki eder diye okumuştum forumlarda, artık sabredemediğimden nisan sonunda tüpe başladım, ocak ayında sol sönmüş demişti bana dr, nisanda her iki tarafta iki küçük yumi denilince bu durumu dhea ya bağlamıştım, sol overi çalıştırdı demiştim ama belki de daha etkisi başlamamıştı kim bilir.. kimyasal yerine negatif sonuç olsaydı belki yine denerdim eylül gibi de şimdi ne yapacağımı hiç bilmiyorum, kimyasal da olsa bir gebelik oluştuğu için merkezin başarılı ancak yumurtalarımın gelecek vaat etmeyen bir durumda olduğu fikrine kapıldım, bir de engelli bir bebek fikrinden korktum, bu psikoloji nasıl düzelir yarabbi...

tmm canım gitmeye çalışıcam önümüzdeki reglde zaten tatilde oluorm diğerinde giderim mutlaka

Yumurtaların gelecek vaat etmediğini kimse söyleyemez canım ya. İnsanların 18 - 25 toplanıyor ve döllenemiyor. Sen sakın bu düşünceyi kendine yakıştırma. 1 ay sonra bizden neler çıkar bilemeyiz ki Allahtan ümit kesilmez. Doktorların kapıdan çevirdiği bir çok kadın nasıl hamile kalabiliyor? bunları düşün. Vucudumuz her ay bir değişim içinde ve bu değişimin neler getireceğini bilemeyiz.
Benim fsh ilk 63 çıktı ve hiç yumurtam yoktu bittin sen dedi doktorlar bana ama bir ay sonra fsh 17 oldu ve bir yumurtam kendiliğinden çatladı ve şu an 3 yumurtam var. yani belki bir ay sonra hiç görünmeyecek ama 2 ay sonra yine olabilir.

İnfolik kendin nasıl kullandın canım? günde kaç tane ve ne kadar kullandın.. ben de kullansam mı acaba? kist var bende 1 tane ona bir etki eder mi acaba
sabahları aç karnına bir tane kullanıyorum canım yalnız ben inofolic combi kullanıyorum hap olan formu yani.. Ne kisti vardı sende?? pkolulara veriolarmış genelde ama kistlere etki etmiyo bildiğim kadarıyla sadece adetlerini düzenliyomuş onların yumurtlamalarına yardımcı oluyomuş

çok sağol canım ben de normal bi kist var bi sorayım doktora bakıyım ben de kullanıyım bi şeyler artık :)

Canım benim yabancı kaynaklardan araştırdığım kadarıyla 16 haftadan sonra etkisi görülmüş deneklerde.. Sen bilirsin ama devam et istersen.. çünkü forumlarda okuduklarımda da genelde bi çok insanda 3 aydan sonra yumurta sayısını oldukça artırmış 3-5 yumurtası olanların 8-10 yumurtası olmuş genelde.. tabi bazılarında işe yaramamış.. sen bilirsin.. ama lütfen kötü düşüncelerini at kafadan sakatlık falan beden aklına böyle şeyler getiriosun Allah korusun canım.. Sağlıklı evlatlarımız olur inşallah.. Kendini bırakma lütfen :)

saol canım, psikolojimi düzeltemiyorum sanırım, bırakayım diyorum, doğal deneyeyim diyorum, tekrar tüp diyorum, bana kızanlar olabilir bir çocuğun var niye böylesin diye ama bu benim için erken yaşlanmaya karşı bir ruhsal çatışma süreci oldu, bir bebek gelse benim bütün zihinsel sürecim ona odaklanacak, hiçbir şeyin çözümü diil ama sanki herşeyin çözümü olacak gibi görüyorum, yardım alınmalı bu durumda ama onu da yapmıyorum
aklıma geldikçe coenzim, b12, elevit, hayıt içiyorum, 2. gün hormonlara bir bakayım birşey değişmemiştir ama e2 ve prolaktin iyiyse incir kürüne başlamak istiyorum, bu defa yapmadım dememek için değil inanarak yapmak istiyorum, ginseng alacağım kendim ve eşim için belki faydası olur...

Burda duydum sadece o ilaci.bana ablam dahil hic bi doktor kullan demedi bahsetmedi.ablama da sorsam bi ton kizar simdi cok biliyorsun diye hicbir doktor kendilerine yoneltilen oneriden hoslanmiyor napsam acaba.

Benim kardesim de doktor. Ben de su varmis bu varmis tedavi olarak,goog... da yaziyor diyorum.
O da bana tedavini goog... yoluyla kendi kendine yapmak istiyosan o ayri,istemiyosan doktorunu dinle diyor

Canım çocuğun var en azından evet biz sana buradan bakınca böyle düşünebiliriz ama sen tekrar anne olmak istemekle çok haklısın ama mesela bizim hiç olmadığı için bu durum daha yıkıcı sanki.. Ayrıca inan ben de 38 yaşında bir kadın olarak erken menapoz teşhisi koyulması hem kadınlık olarak üstelik hiç çocuğum olmayarak atlatmaya çalışacağım bir durum kadın olarak bununla savaşma ve mücadele etmeyi bir kenara bıraktım ve amacım anne olmak oldu yani zor bir süreç. çünkü menapozun bile başlı başına stresi var zaten ve bir sürü etkileri var üzerimde ama bunların hepsine göğüs gererim, cildim kırışabilir, saçım beyazlayıp dökülebilir, kadınlık hislerim azalabilir bunların hepsine varım amenna.. ama anne olamamak hepsinin üzerinde bir şey, kendi canımdan kanımdan bir parça olmayacağı, bu dünyada hiç bir iz bırakmadan silinip gitmek. bir bebeği kucağına alıp koklayamamak sana anne deyişini duyamamak vs vs. yıllarca kadınlığı yaşadım, cildim güzeldi, saçlarım gürdü vs vs ama anneliği yaşamadım ve benim mücadelem ve savaşım bu inan.
Ama şu da var bunların hepsi sadece eksiklik ve bunu yaşayamamak dünyanın sonu değil. bunu kabullenmek bence tedavinin en önemli parçası. hayatının odağını bu yaparsan geçen zamandan hiç bir şey anlamadan iyice yaşlanıp gideriz. geçmiş için yapabileceğimiz bir şey yok ama şu an bizim ve bize ait. şükür edeceğimiz şeylere odaklanıp bunun her kadının yaşadığı bir süreç olduğunu ve her olayda bir hayır olacağını düşünüp devam etmek zorundayız. rabbim başka mücadeleler içine sokmasın bizi tek dileğim bu.

Benim kardesim de doktor. Ben de su varmis bu varmis tedavi olarak,goog... da yaziyor diyorum.
O da bana tedavini goog... yoluyla kendi kendine yapmak istiyosan o ayri,istemiyosan doktorunu dinle diyor
Ay benim ablam bir de pasif agresifbosubosuna internette moralini bozup kafani karistiriyorsun diyor aslinda haklilik payi var..sivilcem var yazsam dermansiz dert cikiyor..rahim filmi ile ilgili arastirirken okuduklarim karsisinda dizlerim titrerdi yemin ederim hic de okudugum gibi degilmis oysa.ama insanlarin deneyimi de gozardi edilmemeli..biz de acaba birseyler ihmal ediliyor mu diye arastiriyoruz..cunku ozel ya da devlette doktorlarin agzindan kerpetenle laf aliniyor ve hic bir standart yok.birinin yontemi digerini tutmayinca kafamiz karisiyor.negatifleri gorunce baskasina uygulanan tedavinin daha dogru oldugu hissine kapiliyoruz.
Senin kardesin ne doktoru..benimki anestezi uzmani

fshe2 dun sordum gormemis olabilirsin sen ankarada misin ve hangi merkeze gidiyorsun

Bu kadar olur canim,benimki de anestezi uzmanligini yapiyor,seneye bitecek insallah:)))
Soylediklerinde haklilik payi var canim. Cunku internette en hafiften en agirina kadar her sey yaziyor,biz de hemen en olumsuzunu duaunuyoruz ve bu da psikolojimizi etkiliyor,o yuzden o kadar bakmayin nette teshis koyan sitelere diyorlar.
Hangi hastanede kardesin,istambulda mi?

Ablam sakaryada..ay valla bise sormaya korkuyorum bazen.baglarimiz kuvvetli ama ben detay sorup panik olunca püskurtuveriyor beni.en son bende kan pihtilasmasi olup olmadigini bilmiyorum coraspin alsam mi doktor soylemedi hicbise ama diye sordum bi sure gorusmeyelim dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…