Yüksek FSH a inat, buradayım, savaşa başladım, takılın peşime!

artık bende böyle düşünüyorum bizzat denedim çünkü, rahim için işe yaradı bağışıklığım arttı ama kalite artmadı yediklerimle.. ama havuz olmazsa her ay denemek bilemiyorum nasıl olur ki her ay da denenmesini uygun görmeyen hekimlerde var...

Bence de havuz olmadan her ay o süreci denemek benim içinde yorucu üstelik çalışırken o stresle her ay başa çıkmam zor

Toplanabildiği kadar toplanıp sadece transfer için rahimin ve hormonların en iyi olduğu dönemde transfer benim için daha uygun gibi.. Vitaminler de bence hem rahim, hem bünye için önemli. Yumurtaya faydası var mı bilemem direk olarak ama yumurtaya faydası olacak tek şeyin bence ruhumuzun huzuru ve yaşam enerjisinin yüksekliği gibi geliyor. Neticede yumurta bir doğurganlık döngüsü ve eğer vücut kendini hem ruhsal açıdan hem fiziksel açıdan ne kadar sağlıklı, iyi ve huzurlu hissederse yumurta oluşturuyor ve çocuk olabilir mesajını alıyor gibi geliyor.

Son düzenleme:
:) İnşallah bu cumartesi o bebiş gelir. Böyle kendliğinden kalan çoook var. Hatta doğal kalan çok daha fazla. inşallah bu mücadelen bu ay son bulur ve sabrının ve emeğinin karşılığını bir an önce alırsın.

Yeni evli oldugum zamanlarda sube destek personeli bir abla vardi.saf bir tipti..beni gorur gormez senin ikizin olacak gibi hissediyorum dediginde dovmedigim kalmisti.simdi kendim debeleniorum..hayat iste
:)) belki o kadının o hisleri doğru ne biliyorsun ikiz annesi olacaksın belki de.. (İNŞALLAH)

Yok canım ben adetli değildim ama adetliyken yapılmaz diye birşey söylemedi doktor

Tedavi gördüğüm klinikte akupunktura başlamak istedim ama klinik artık o desteği vermiyormuş, sen kaya beyde başlamıştın değil mi? Bana uzak mesafe olarak ama başka bir yerde bulamadım güvenilir olan. Fiyatları nasıl?

sadece 3500 ise çok uygunmuş yani her opu için ayrı ücret almayacaklar mı?

Canim havuz sistemini duydum evet. Doktorum yapmiyor havuzu. Ama ayni merkezde baska bir doktorun yaptigini ogrendim ve yenidem gundemime aldim:)
Bi gidip gorusup konusmak istiyorum nedir ne degildir diye.
Ikiz gebelik konusunda dedigin her seye katiliyorum. Zaten ikiz gebelik riskli gebelik olarak nitelendiriliyor. Eger onlar saglikli olacaksa ben 9 ay yatmaya razi olurum ama tabiki cok riskliyse ona gore karar veririz . Sansimin artmasi acisindan 2 veya 3 tane koydurmak isterim ama 3 tane koyarlar mi bilmiyoruum.
Bakalim bayram sonrasi bir gidip goruselim ne diyecek doktor?

Bu arada benim merkezde doktorla bebis fotolari var,yarisindan cogu ikizdir ve cooook tatlilar:)

Ben de ari sutu polenden baya bi fayda beklemistim ama olmadi. Yine de yemeye devam ediyorum ama .
Canim eger hapla tedaviyse cok bir sorun olmaz herhalde ama hormon igneleriyle tedavide zaten ust uste yapilmiyor,en az 1 adet atlaniyor.

Temmuz adetiyle dusunuyorum bir aksilik olmazsa.

sadece 3500 ise çok uygunmuş yani her opu için ayrı ücret almayacaklar mı?

Bu normal tüp bebek ücretine ilave alınan bir ücret, her opu için alınan ücret aslında. Yani bir de ilaçları eklersek 5200 falan yapıyor. Normalde ne kadar ve uygun mu bilmiyorum? Bana uygun gibi gelmedi.

Aminnn canim insallah.
Zaten o hikayeleri okudukca umutlaniyorum. Rabbimin mucizeleri hic bitmez. Hepimiz bir gun cabalarimizin karsiligini alalim insallah.

Slm kızlar işler güçler çok takip edemiyorum sizi umarım herkes iyidir herşey yolundadır.. Belki merak eden vardır diye kısa bir özet geçeyim :)
C.tesi adetimin 3. günüydü aynı hastanede farklı bi doktora gittim aslında asıl amacım d vit ölçtürmekti çünkü takviye alıyorum öğrendim ki fazlası zararlıymış.. Gtmişken tabi bu yeni doktor muayene de etti oldukça uzun uzun sorular sordu cidden çok ilgilendi.. durumumu parlak gördü 6 tane folikül saydı.. gelmişken fsh fln da bakalım dedi en son 10 çıkmıştı hatırlıyosanız 10 da çok iyi bir değer değil ama 1,53 amh çok iyi dedi.. bir de bana 3*1 biesteron ve 1*1 melatonina yazdı.. test sonuçlarım şu şekilde çıktı :

TSH 2,1 0,4 - 4,5 mIU/mL
Normal
Serbest T4 18,95 12 - 22 pmol/L
Normal
FSH 6,9 mIU/mL 20 - 140 (MENAPOZ) 2 - 10 (FOLİKÜLER FAZ) 8,5 - 30 (PİK) 2 - 10 (LUTEAL FAZ)

LH 5,82 mIU/mL 10 - 910 (MENAPOZ) 2 - 15 (FOLİKÜLER FAZ) 12 - 80 (PİK) 5 - 20 (LUTEAL FAZ) 2 - 15 (OVÜLASYON TAKİBİ)

Prolaktin 18,2

Estradiol (E2) 66,01 pg/mL 10 - 35 (MENAPOZ) 30 - 119 (FOLİKÜLER FAZ) 149 - 350 (PİK) 97 - 216 (LUTEAL FAZ) 29 - 97 (OVÜLASYON TAKİBİ)

Glukoz (Açlık) 94 70 - 105 mg/dL
Normal

25 Hidroksi Vitamin D >70 25 - 80 ng/mL
Normal

Vitamin B12 458 197 - 866 pg/mL
Normal

Merak ediyoruz tabiki,yaz boyle arada da olsa:))
Sonuclarin guzel cikmis canim. Zaten senin amh in cok iyi ve 6 tane yumurta olmasi da cok guzel. Kullanacak misin verdigi ilaclari?
Biesteron dhea denilen ilac mi?

çok güzel çıkmışlar, Allah nazardan saklasın canım, bende anti tpo tpg gibi tetkikler mi yaptırsam diyorum, annem ve amcam da guatr var, tiroidlerim normal ama alt parametreler farklı çıkabiliyormuş

Bu normal tüp bebek ücretine ilave alınan bir ücret, her opu için alınan ücret aslında. Yani bir de ilaçları eklersek 5200 falan yapıyor. Normalde ne kadar ve uygun mu bilmiyorum? Bana uygun gibi gelmedi.
bazı yerler her defasında tam ücreti alıyor o bakımdan demiştim...

Her merkezde fiyat farkli tabiki. Ama cok yuksek ucret cikarirlarsa bir kez daha dusunurum.

Merak ediyoruz tabiki,yaz boyle arada da olsa:))
Sonuclarin guzel cikmis canim. Zaten senin amh in cok iyi ve 6 tane yumurta olmasi da cok guzel. Kullanacak misin verdigi ilaclari?
Biesteron dhea denilen ilac mi?
saol canım benim de aklımın bi yarısı hep topicte ama işte vakit olmayınca malesef bu kadar uğrayabiliyorum aynen ta kendisi dhea canım :) aldım ama kullanmaktan yana tereddütlerim var bi size sormadan başlamak istemedim sanırım 3-4 aydan önce etki etmiyomuş ve de çokça yan etkisi varmış kullanan kimse var mı acaba topicte??

canım çok güzel değerlerin bana da biesteron vermişti önceki doktor ama ben içmedim korktum. bu ilaçları neden verdi sana canım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…