Yoksul sünepe gibi giyinmek

Avm’ye istediği gibi gidebilir insanlar bence. Formal bir ortam değil çünkü. İnsanların mal varlıklarıyla da ilgilenmiyorum inanki.

Sohbet nasıl buraya geldi bilmiyorum valla araları takip edemedim.
yerine göre çoğunluğa göre giyinmek diye bir şey de var ama.avm var avm var.paran varken tonla cebinde en pahalı mağazaların olduğu belli kesimin gittiği semtteki avm ye şıpıdık gezer terlikle gidilmesini normal görenlere de ben şaşıyorumm.sana bir olay anlatayım annemim komşusu almancı ve çok zengin kadın antalyadan dediğim markanın sandaletini almış 2 kere de giymiş sonra memlekette bambaşka bir ayakkabıcı da bunu değiştirmeye çalıştı.3 kuruşluk ayakkabıyı hem giydi hem de giyilmemiş gibi üstelik almadığı ayakkabıcıdan.böyle insanlar tonla var

Yazık sizin için çok üzüldüm. Kılık kıyafet için anneden utanmak nedir? İnsan annesinden neden utanır? İffetsiz yaşarsa, başını öne eğdirirse utanır.
Benimde kız çocuğum olacak. 9 ay çok zorluklarla taşıdım. İnşAllah hayata sizin kadar maddeci bakan bir çocuğum olmaz. Manevi değerlere önem veren bir çocuk yetiştirebilirim. Hepimiz bir gün öleceğiz. 2 metre çaputa sarılıp gideceğiz.

Ya hem marka hem de pazar giyinenler benim gibi? Tam ortasi ideal bence ilk atandigim yillar daha ogretmen maaşi yaklaşık 1000 $ yani itibarimiz gibi maaşlarimiz da yerlerde surunmuyorken bile pazardan giyinmekten asla vazgecmedim.Elinin pahaliliktan gidemeyeceği intimissimi iç çamaşırlarini 3-5-10liraya alirdik :) Hic unutmam bir tezgah vardi.Tamamen ihrac fazlasi gozle goremeyeceginiz defolu gap,h&m,levis,tommy mallarını getirirdi.Cumartesiyi iple cekerdik oglen pazara gidelim aksam aldigimiz 2 parca üstü giyip dışarı çıkalım ama kimse kimseyi yadirgamazdi cunku dershane ,okul,cevre tum tayfalar pazardan da giyinirdi.Simdi bi garip geliyor sanirim.Ay neyse Forza Pazar diyeyim ben.

çakma markalarda giyerdik öğrencilikte hey gidi yıllar heyyy

çakma markalarda giyerdik öğrencilikte hey gidi yıllar heyyy
Ay tabiii giyerdik.He herkesin hassas oldugu ,takintili oldugu seyler vardir.Benim de saatti.Ti diyorum artik cok uzak bana aşık olabileceğim saati almak ama eskiden çok maaş gömmüşlüğüm vardı Simdi 2 -3 pantolon,birkac cesit kazak var mi? Tamam.Daha ne :)

Calcifer herkesin giyim kuşama bakış açısı, giyim için ayıracağı bütçe farklı, burada mesele ne markalı giyinenlere neden marka alıyorsunuz demek, ne de pazardan giyinene ıyyy pazardan mı alıyorsun demek.
Kimi bir çantaya 10 bin verebilir, kimi bir çanta için en fazla 50 lira ayırabilir.

Şu topikte eleştirdiğim şey bazıları kendinden örnek verirken diğerini rencide ediyor ve görüyorum ki insanlar kıyafetleri üzerinden yargılanıyor, acayip bir yarış var, insanları eksikli gibi hissettiren mesajlar oluyor.

14-15 yaşındayken değişiklik olsun diye jeanlerimin sağını solunu yırtardım annem kızım öyle mi giyeceksin el alem kızına bir şey almıyorlar diyecek derdi şimdi paramparça jeanler moda, kot ceketlerimin sağına soluna kumaş, örgü ve dantel motifler ve armalar dikerdim annem kızına yamalı ceket giydiriyor diyecekler derdi, garibanın yaması moda oldu adına da patchwork dendi, jean pantolonlarda ceketlerde rengarenk yamalar patladı gitti.

Örgü müüü ıyyy hayatta giymem çok alaturka diyenler 1-2 sene evvel bilmem kimin üzerinde gördükleri binlerce dolara satılan örgü hırkayı alıp giydiler, Türkiye'de bir moda oldu bir baktım ünlüler dünyasındaki çoğu kadın koşa koşa gidip almış Çünkü marka, halbuki Türkiye'de o hırkayı örebilecek binlerce kadın var, onlardan birine ördürtse hem ören kazanır hem de binlerce dolar vermezler ama markayla hava atmanın kazığı paha biçilemez.

Bir zamanlar sağlık personellerinin hastanede tüm gün ayakta oldukları için rahat etsinler diye aldıkları terlikler artık herkesin ayağında, olmayana acayip bakıyorlar, yav eskiden topuğu ve burnu açık ayakkabı ya da terliklerin içine şoset çorap giymek garipsenirdi, 2022 ilkbahar yaz modasına baktım rengarenk çorapları terlikle sandaletle giymek moda olmuş, tüylü terlikler genelde annem gibi tontiş kadınların misafirliklerde giydiği terlikti şimdi sokaklarda tüylü terlikler var.

O uyumsuz bu çirkin, ona ıyyy buna bööööğk deniyor ya, girin de 2022 moda kombinlerine bakın valla ortalık rahmetli Aysel Gürel kaynayacak, ki Aysel Gürel'i de rahmetle anıyorum, rengarenkti belki haline gülüyorlardı ama ne sanatçılar çıkardı, ne eserler bıraktı.

Şekilcilik bizleri ele geçirmiş, iyi hoş herkesin zevki de alım gücü de kendine lakin imkanı olmayanları kıra kıra yazmak niye?

Son düzenleme:

Sitede herkes para içinde yüzüyor, uçuyoruz maşallah.

Mune hanım çarşıyı pazarı geçtim, etiketleri 500 liradan başlayan zara bile marka giyinmekten sayılmıyor

Mune hanım çarşıyı pazarı geçtim, etiketleri 500 liradan başlayan zara bile marka giyinmekten sayılmıyor
Herkesin görüşü kendisine ama bugün çarşıya indim, markasız sıradan dümdüz bir kazak 90 liraydı peynirin kilosu da 90 lira, insanlar artık düşünüyor peynir alıp karnımı mı doyurayım kazak alıp sırtımı mı pek tutayım.

O yüzden ben insanların pazardan almasına da bir şey diyemem, gıdayla giyim arasında seçim yapmalarına da bir şey diyemem.

Hamilesin ve çok hassassın Nihalcim, üzülme lütfen böyle yorumlara. Benim annem beni 40 yaşında yaptı, kızınla aran benim annemle aram kadar olacak. Seni çok sevecek kızın, sen yaşlandığında pamuk saçlarını bile tarayacak

Haklısınız ...arkadaşın görme engelli olduğunu yazması 6.sayfayı bulmuş..ama ona da gülen olmuş ne yazık ki

theblackswan evet swancım. Gerçekten çok zormuş hamilelik. Acaba belli yaştan sonra daha mı zor 2 adım atıyorum, nefes nefese kalıyorum. Kalbim sıkışıyor. Tansiyonum 10-6 yukarı çıkmıyor. Doktor normal dedi. Analarımızın hakkı ödenmez “Yemedim, yedirdim. Giymedim giydirdim” derler ya. Yorumların bazısını okuyunca cidden üzülüyorum.

Ben de kesinlikle bir ayrimciliga sahit olmadim.
Annem kovid oldu,erkendogan yegenlerim oldu,onkoloji hastasi yakinlarim oldu,herbiri doktorların ozveri ve cabalarini kapsayan ayri ayri hikayeler.
Herbirinde ne giyim ne maddiyat ayrimciligi,sadece sefkat ve emek gordum.
Zaten su virus donemi her vaka ayri doktor ve saglik calisani fedakarligi konusu.
Sagolsun varolsun hepsi iclerinde de sen Otrera

700₺ yi keşke ceket yerine psikolağa verseydiniz. Gerçekten tedaviye ihtiyacınız var.

700₺ ye aldığınız basit bir ceketle resmen egonuz tavan yapmış. İki üç arkadaşınız giyiminizi övmüş diye moda ikonu olduğunuza inanmışsınız bir de gelmiş burada hiç tanımadığınız insana giyim tarzından dolayı nefret saçıyorsunuz.

Gerçi annesinin giyimini beğenmediği için utanan, anneliğini sorgulayan insandan başka ne beklenir.

Analarımızın hakkı ödenmez “Yemedim, yedirdim. Giymedim giydirdim” derler ya. Yorumların bazısını okuyunca cidden üzülüyorum.

Kendini duygusallaştırma kız bak yazıp yorum yapmicam ağlarsın
Tabi ki hiçbir annenin hakkı ödenmez kanını canını veriyor, doğururken de taşırken de türlü türlü zorluk çekiyor, çocuğa bakarken yine uykusundan hayatından veriyor ... Benim çocuğum kıyafetime sebep benden utansa herhalde kahrolurdum.

Hayir hamilelik hangi yaşta olursa olsun gerçekten kolay bir süreç değil ama ileri yaş daha zor geçebilir. bende 28 ve 32 yaşında doğurmuş insan olarak çok zorlandım Allah çocuklarıma hayırlı ömür versin gerisi boş.
Ama onu yazan arkadaş yetişkin olmuş hala daha annesinden utaniyorsa o başka bir boyut artık. Çok üzüldüm annesi adına.

Kıyafet kodu olmadığı sürece ben insanların istediği gibi giyinebileceğini düşünüyor ve savunuyorum ceycey. Yani mağazaların ne sattığı ne kadara sattığı önemli değil kendini rahat hissettiği sürece her kıyafet ile avm’ye gidebilir insan. Benim söylediklerim kıyafet kodu olan yerler için geçerliydi. Gerisi beni ilgilendirmez. Benim giydiklerim de kimseyi ilgilendirmez.

İkinci anlattığın olayın da kıyafetle ilgisi yok. Dolandırıcılık diyemesek de tatlı su kurnazlığı tamamen.

Onlar çok iyi oluyor yaf, ben de Ankaradayken alırdım acaip şeyler almıştım o sayede. Zara, Tommy, bir kez River Island bile aldiydim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…