Yoksul sünepe gibi giyinmek

Ben alıyorum o uygulamalardan çok güzel kıyafetler çok uygun fiyatlara.
Yırtık/leke vs. yoksa hiç de umurumda olmuyor :)
Araba alırken 2. elde sorun yokta makinaya atıp yıkanacak kıyafette mi sorun var :)
Eskiden de kardeşlerden/kuzenlerden gelen kıyafetleri de bir güzel giydim :)
Oğluma da birileri küçülenleri verince hoşuma giderek alıyorum.
Aynı şekilde bende giymediğim ama temiz güzel kıyafetlerimi ve ya oğlumun küçülenlerini birilerine severek veririm ben değerlendiremiyorsam onlar değerlendirsin diye..
Bence özellikle bu çok güzel bir durum..
Tüketim çılgınlığı arşa çıkmışken var olanları değerlendirmek daha makul geliyor fikrimce...

Uyarınıza sağlık..

haklisin.. risksiz. Bi is arkadasim vardi ve sadece siyah giyerdi.. cok nadir renkli bir ceket vs giymesi.

Ne guzel risksiz aslinda… sadece siyahlarin tonunu vs iyi tutturmak gerek.. birde siyahin renk atma sorunu var gicik oluyorum.

acunun aldığı siyah t shirtün tonu atmıyordur bence ya :)

Her konunuzda çocuğunuza sağladığiniz imkanlardan bahsediyorsunuz,konu çocukla alakalı olmasa bile. Çocukluğunuzda bu konuda yoksunluk mu yaşadınız? Arkadaşınızın üslubu yanlismis evet ama çocuğun her mevsime uygun ayakkabısı olduğu,sürekli faal şekilde o etkinlikten bu etkinliğe gittiğini belirtmeseniz daha iyi sanki.

Sadece 2.el almıyorum ben satıyorum da. Al ver ekonomiye can ver
Kizimin doğum günü için cok istedigi bir kıyafet vardi sifiri cok pahaliydi. 2.elde de sadece d.gununde 1 kez giydirilip dolap bekleyen bir sürü kiyafet var uygulamalarda. Aldım tertemiz vallahi giydirdim sonra ben geri sattım onu. Kimse de ölmedi

Diğer konulara yorum yapanlar olmasa bakmaz açtığınız konuya inanırdım. Hatta bir konunuz var 2020 de bekar,psikolojik danismansiniz. Sonra öğretmen olmuş doğuya atanmissiniz daha sonra esinizin işinden ötürü doğu durumlari vs olmuş üstüne üstlük 2020 de bekarken bir anda 2021 de 2,5 yaşında kiziniz olmuş ileri derece annelik ödülü size verilmeli. Hey Allahım ya

bence burada hassas bir çizgi var. benim alım gücüm varsa başkasının vermek istediği şeyi hiç alamayacak olana vermesini tercih ederim.
konu sahibini bu nedenle eleştirdim.
her yeri sökülmüş kabanla gezmek zorunda olan, toparlamaya çalışmaktan helak olan bir sürü insan var.
kendime belki o kişinin verdiği markadan alamasam da yeni alma gücüm varsa benim yerime gücü olmayana verilmesini daha doğru buluyorum.

Sitede herkesin yıldızı birbiriyle barışmıyor, frekansları tutmuyor bunu anlıyorum ama bir kere frekansı tutmadı diye de kimse her bulduğu fırsatta birini bu kadar yerden yere vurmamalı, insanlara laf sokacağım derken garibanları da rencide edecek sözler yazılıyor.

Paçozsun, ruhun fakir vs ne demek ? Sitede herkes para içinde yüzüyor, uçuyoruz maşallah.
İçimizde asgari ücretle geçinen arkadaşlarımız, işsiz kalan kadınlarımız var, benim bir öğretmenim vardı adamcağızın yazlık ve kışlık 2 takım elbisesinden başka bir şeyi yoktu, taaa 35 yıl önce bana öğretmenlik yapan bu adamı hala saygıyla anıyorsam saygım kıyafetine değil insanlığına.

sız nıye pekı yılbası agacı gıbı rengarenk gıyındınız kı hep mı oyle gıyınırsınız ?

sıze ıstesen daha dogru renkler secebılırsın demek yerıne hakaret etmıs orada yanlıs kabul ama sızde ondan gerı kalmıyorsunuz borc ıcınde ama sahıp olduklarıyla ovunur dıyerek o da onun sorunu o zaman ? :) yanı karsılıklı dusuncelerınız bırbırınıze karsı

bırde markanın hıc onemı yok kendımıze ozen gostermek uyumlu duzgun gıyınmek once kendımıze saygıdır emınımkı evınızde cesıt cesıt kıyafet vardır ama kombınleme seklınız temızlık yapmaya gıder gıbıyse en azından iş hayatınız ıcın uygun olmaz

Şimdi gördüm yorumu kime paçoz denmiş diye bana denmiş
Evet at nalı kadar marka logosu olan şeyler bana görgüsüzce geliyor bak bunu bu markadan alıp bu kadar para verdim demenin mantıklı olduğunu düşünmüyorum ve komik buluyorum. Sİz istediğiniz kadar logolu ürün alabilirsiniz niye beni durduk yere dışarıda yürüyemiyecek kadar paçoz yaptınız tanımadan??
Ankarada ki köklü üniversitelerden birinden mühendis olarak mezun oldum etrafımdaki kadınlarda benim gibi spor giyiniyordu kimseyi de birşey yapmakla suçlamadım. Giyimini düşüncesini beğenmediğiniz insanı sünepe , paçoz vb olmakla suçlayamazsınız kaç yaşındasınız bi fikrim yok ama acilen kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Aldığımız logolu ürünler bizi başkasına paçoz diyebilecek hakka da getirmiyor. BUndan sonra yorum yaptığınız insanı iyi seçmenizi öneririm

Giyimime renk uyumuna çok dikkat ederim zaten elimde değil dolap baştan aşağı siyah .

Sizi takdir ettim . Parayı harcadiginiz seyler kotondan alinan 300 tl lik pantoldan çok daha değerli.

Sinir koymuş olmaniz çok iyi olmuş bu kadar sığ ve dar beyinli birisiyle selamlasilmaz bile.

Üzulmeyin her insanin zevki baskadir esimde dahil tanidiklarim bana gotik diyor ama ben siyah giyinmeyi seviyorum .

Mutluysan gerisini salla.

Gerçekten çok haklısın bende bu tarz yorumları görünce hüzünleniyorum ne ara bu kadar gaddar olduk diye..
Eleştiri dozunda ve saygı çerçevesinde güzel ve faydalıdır..
Diğer türlüsü karşındakine zarar ve nefretten başkasını katmaz bana göre..
Zengin/fakir fark etmez ki yurt dışında insanlar 2. eli sırf yaşanmışlığı var ve tüketim çılgınlığına dur demek için daha çok tercih ediyor..
Çok şükür 2.el adlıklarımın sıfırını alacak gücümde var ama benim mantığıma göre kullanabileceğim temiz bir şeye daha az para verme fırsatım varsa sıfırını almaktan daha makul geliyor..

Gelmeyene de saygım var tabi ama gelmeyeninde gelene saygısı olmalı diye düşünüyorum..

konuda en cok neye uzuldum bılıyor musunuz ?
120 tl baklava sandıgı seye vermıs ve yemıs ah bılsenız onlar baklava degıl baklava taklıtı yapan seyler onlar

baklavanın malıyetı bellı en ucuz baklava cevızlı olandır 170 tl den baslar sıze ıcınde fıstık veya cevız var dıyerek ne yedırdıler allah bılır
baklava alacaksanız arkadaslar bulundugunuz sehırdekılerden gıdıp acayıp sekerlı- gıda boyalı bezelyeyı fıstıga donusturduklerı ıcınde zerre sade yag bulunmayan kaymak dıye ne koyduklarının bellı olmadıgı seye para verecegınıze bızzat yerınden gazıantepden bellı baslı markaları var zaten google yazdıgınızda cıkıyor ınternet sıtelerı uzerınden satın alın 1 en fazla 2 gun ıcınde elınızde olur en azından gercegını yersınız madem para harcamaya harcayacaksınız baklava ıcın barı dogru duzgun olsun

Aynı ülkede yaşadığımıza göre çalışanların yüzde yetmişi asgari ücret kazanıyorken bu kadar zenginlik marka takıntısı da bana çok absürd geliyor

Bunu ben de anlayamıyorum, Ankaradayken kuaföre gittim manikürümü yapan kzı dedi ki bende saat takıntısı var bu bu markaları alıyorum. Kız saydı markaları her saati zaten 1 asgari ücret kadar, kolunda da o marka gerçekten vardı

Sizin konuya gelirsek sizinki farklı, küçükken fakirdim diyince para harcamayı bilmiyorsunzu gibi geldi bana. İşin aslında kendinize yeterince değer vermediğinzi düşünüyorum, kendi ihtiyaçlarınızı geriye atıyor gibi geldiniz bana. Bu biraz üzücü, kendinize daha çok değer biçmeniz ve kendinizi daha çok öne koymanız konusunda burda güzel yorumlar olmuş bence dikkate alın.

Aynı ülkede yaşadığımıza göre çalışanların yüzde yetmişi asgari ücret kazanıyorken bu kadar zenginlik marka takıntısı da bana çok absürd geliyor
Kimse size marka takıntısı demiyor ki ama sizin bütün konularınız para üstüne, para istiflemek icin hayati kaçırıyorsunuz büyük ihtimalle.Bir ogretmen cok sık olmasa da bu derece elwstirilebilecek duruma kendini düşürmemeli,başkasının giymediği montu kabul etmemeli.Ha bunlari yapıyorsa da eleştirilere cok takilmamali.

Konu sahibi renkleri secemiyormus görme engeli varmis yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…