Yoksul sünepe gibi giyinmek

Siz keninize saygısızlık etmediğinizi düşünmediğiniz sürece yaptığınız şey saygısızlık olmaz bana göre. Kimsenin keyfi isteyor diye simsiyah gezemem kot pantolonlarım sevdiğim renkli tişörtlerim var sözleşme yapılacaksa giyerim takım elbisemi eğer teknik şeyler konuşacaksam baş mühendis olsa bile bildiğim gibi giyinirim kıyafetimden dolayı lakayt davrananı da teknik bilgimle döverim .. Açıkcası hayatında genel olarak buna evrildiğini düşünüyorum eskiden daha çok takılıyordu giyime artık insanlar iş bitirmeye bakıyor.

bilgi çok ayrı bir şey ama insanlardaki ilk izlenimimiz her zaman nasıl göründüğümüz ile alakalıdır.
her kadın topuklu giysin yada döpiyesle dolaşsın kafasında asla değilim ama şu devirde evriliyor dediğiniz giyim konusu crop ve tayt ile işe gitmeye döndü.
kimse de kusura bakmasın ama karşımdaki kişinin canı öyle istiyor diye iş ortamında göbeğini yada taytının altından belli olan çamaşır izini görmek zorunda değilim çalışırken.
her yerin bir raconu vardır. ki şu an inanılmaz çeşitlilik var. klasik giyinmek istemeyenler pekala spor ayakkabı ile bile çok şık olabiliyor. ben de pozisyonum ve girip çıktığım firmalar belli bir level üzeri olduğu halde spor ayakkabı da giyerim, t shirtte. ama tutupta haftasonu yürüyüş yaptığım tayt ve t shirtü seçmem bunun için.

son olarak da maalesef giyimi lakayt olan insanların çok büyük kısmı işinde de lakayt oluyor. 11 yıldır sektördeyim, gözlemim bu yönde. istisnalar vardır elbette ama dediğim gibi benim ve benim gibi uzun zamandır sektörde çalışanların genel gözlemi bu.

Kız ben aynı dediğin pazara yakınım. Nişantaşı sosyete pazarı ümitköyde. Valla fiyatlar mağazadan pahalı. Eğlencesine gidiyorduk ucuz diye değil😅😀
Ay ne diyorsun ben 12 senedir pazar yüzü görmüyorum hoş 2 senedir mağaza yüzüde görmüyorum. Ama bak tee o zamanlardan bir Zara tayt almıştım her gören hala soruyor. Diyorum eski sezon zara muadillerini bulabilirim. 🤣

Bence medine ipeginde sorun yok gayet şık durabiliyor, tok durur.. yemeni takmadin disarda sonucta..herkes bursa ipegi takacak diye birsey yok, fiyatlar ucuk ipek fular bile alsan cok pahali.
Hele bide markalı esarplara takıntı varsa 300 350 den başlıyor o da sezon sonu indirimi

bilgi çok ayrı bir şey ama insanlardaki ilk izlenimimiz her zaman nasıl göründüğümüz ile alakalıdır.
her kadın topuklu giysin yada döpiyesle dolaşsın kafasında asla değilim ama şu devirde evriliyor dediğiniz giyim konusu crop ve tayt ile işe gitmeye döndü.
kimse de kusura bakmasın ama karşımdaki kişinin canı öyle istiyor diye iş ortamında göbeğini yada taytının altından belli olan çamaşır izini görmek zorunda değilim çalışırken.
her yerin bir raconu vardır. ki şu an inanılmaz çeşitlilik var. klasik giyinmek istemeyenler pekala spor ayakkabı ile bile çok şık olabiliyor. ben de pozisyonum ve girip çıktığım firmalar belli bir level üzeri olduğu halde spor ayakkabı da giyerim, t shirtte. ama tutupta haftasonu yürüyüş yaptığım tayt ve t shirtü seçmem bunun için.

son olarak da maalesef giyimi lakayt olan insanların çok büyük kısmı işinde de lakayt oluyor. 11 yıldır sektördeyim, gözlemim bu yönde. istisnalar vardır elbette ama dediğim gibi benim ve benim gibi uzun zamandır sektörde çalışanların genel gözlemi bu.
ya iş yerine zaten taytla gelinmez gecelikle gelmiyorsak bildiğim kadarıyla fabrika ortamındaydınız stiletto ile dolaşılıyor mu oralarda hayır giyinmenin elbette görgü gereği bir adabı olmalı ama bu illaha gömlek ve kumaş pantolonla olmaz bundan bahsediyorum bende ilk iş görüşmemde tabi takım giyindim ama yine spor tarzdaydı

Aaa doğru butikler var. C ceycey0406 çık artık avmlerden annem 60 yaşında hergün Tunalı Bahçeli geziyor. Öylede güzel şeyler alıyor ki kızkardeşimle talan ediyoruz dolabını.
En az 2 ay zorunlu şeyler dışında noo kiyafet alışverişi😅wc kağıdı deterjan makarna almayı tercih ederim😅😀

İçinde rahat hissettiğim kıyafet benim için şıktır.
Salaş giyinmeyi severim, renklerin uyumuna bir miktar dikkat ederim gerisini çok umursamam.
bulunduğum çevrede maddi gelirim bir tık yüksektir.
Bir defasında bir arkadaşım ben senin kazandığını kazansam şöyle böyle giyinirim sen hep spor giyiniyorsun demişti.
Bende kazan giyin bana ne ama ben sana fikir danışmadığım müddetçe benim kıyafetlerimden de sana ne demiştim.
Benim için kıyafet amaç değil araçtır.
Siz kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız temiz giyindiğiniz sürece sorun yok.
Eğer kendiniz rahatsızsanız bu durumdan internette güzel kombin yapan tesettürlü fenomenler var onlardan ilham alabilirsiniz.
Sıkmayın canınızı ve insanların ne dediğini çok umursamayın.

İki bez parçası üstünden kalbinizi kıran insanı da hayatınızdan uzat tutun gitsin..
Birde Mevlana'nın bir güzel sözü vardı o arkadaş bir daha bir yorum yapmaya kalkarsa söylersiniz..

"Nice insanlar gördüm üzerinde elbisesi yok, nice elbiseler gördüm içinde insan yok.."

Giyim zevkiniz, paranızı nasıl değerlendirdiğiniz, neyi nerede yediğinizle ilgili gereksiz açıklamalar yaparsanız duracağı yeri bilmeyen insanlar sizi eleştirirler.
İsteyen pazardan, isteyen avm deki en lüks mağazadan alışveriş yapar.
İsteyen her kıyafetinin altına farklı ayakkabı/bot kullanır isteyen bir botla kışı geçirir.
Neyi nerede giymeniz gerektiğini bilmeniz, kendinize yakıştırıyor olmanız yeterli.

ya iş yerine zaten taytla gelinmez gecelikle gelmiyorsak bildiğim kadarıyla fabrika ortamındaydınız stiletto ile dolaşılıyor mu oralarda hayır giyinmenin elbette görgü gereği bir adabı olmalı ama bu illaha gömlek ve kumaş pantolonla olmaz bundan bahsediyorum bende ilk iş görüşmemde tabi takım giyindim ama yine spor tarzdaydı

benim işim değişti, danışmanlık yapıyorum artık :)
ben giyim konusu evrildi demenize istinaden gözlemimi söyledim aslında.
ne yazık ki evrildiği noktada herkes sapıtma yolunda.
günlük yaşamla işin karışmaması gerektiğini düşünüyorum.
illa topuklu giyilmesi şart değil ama yürüyüşe çıkılan ayakkabıyı t shirtü giyip gitmek de bence hoş değil.
ki son yıllarda spor-şık denen çok güzel bir kavram oturdu.

dip not: ben üretim içerisinde çalışmadım ama ofisime stiletto ile gittiğimde olurdu, o gün giymek istemişsem.

😐😂 evet okudum
Yazisini zara ya cok iyi marka demis😐😂 bana gore zara h&m in bi ust leveli. Sanki bana prada giyindi😐😂
Aslında h&m ve zara aynı seviyedeler.
Zara, bershka, stradivarius, pull&bear ve birkaçı daha aynı şirketin farklı markaları
Kötü değil hiç biri. Ama wowww bir markada değiller. Marka takıntım var diyen biri burdan giyinmez bana göre.
Biz üniversitedeyken off hadi ya zaten kaç kez giyecezki zaraya bakalım işte fazla harcamaya gerek yok derdik mesela.

Hanımlar iyisiniz hoşsunuz, konu sahibesini eleştiriyor da olabilirsiniz ama kimseyi yerden yere vurmaya, eleştireceğim derken maddi imkanları olmadığından çarşı pazardan giyinen insanlara laf etmeye hakkınız yok, sizler başkalarını da kıracak şekilde yazınca durumu olmayanlar pazardan aldım demeye bile utanıyor.

Fakirlik ve pazardan giyinmek ayıp değildir, sanki buradan kimse 2. el uygulamalardan kullanılmış ürün almıyor, rica ediyorum elinizin dilinizin bir ayarı olsun.

Zara, bershka, stradivarius, pull&bear ve birkaçı daha aynı şirketin farklı markaları
Kötü değil hiç biri. Ama wowww bir markada değiller. Marka takıntım var diyen biri burdan giyinmez bana göre.
Biz üniversitedeyken off hadi ya zaten kaç kez giyecezki zaraya bakalım işte fazla harcamaya gerek yok derdik mesela.
Fiyat olarak biraz daha ustunde sanirim zara o yuzden oyle dedim. Yoksa kalite urunden urune degisiyor. H&m de zaten cogu sey 3. Dunya ulkelerinden ithal ediliyor. Turkiyede uretim yapiyor onlara. Son zamanlarda cogunlukla çin, hindistan bangladeş vs

şu an euro kuru yüzünden pahalı oldukları için kaliteli/iyi marka algısı oluştu.
ne yazık ki döviz nedeniyle herşeyin fiyatı uçunca alakasız markalar insanların gözünde "iyi marka bak pahalı işte" kategorisine girdi.

ispanyada bir arkadaş burada mango'dan aldığı bir elbiseyi giymiş yemeğe çıkarken, masaya gelen garson kızda da aynısını görmüş. beraber fotoları vardı :) kendiyle dalga geçebilen biri olduğundan paylaşmıştı bunu.
yani marka takıntısı deyince aklıma silk&cashmere, ipekyol grubu falan geliyor benim.
ki bunlar bile daha ulaşılabilir markalar bana göre.

kanyon'da özel asansörle çıkılan markaları saymıyorum bile :)

en temizini acun yapıyor.
giy basic siyah t shirtü, çek altında bermudanı ve terliğini tamam.
😂😂 haklisin.. risksiz. Bi is arkadasim vardi ve sadece siyah giyerdi.. cok nadir renkli bir ceket vs giymesi.

Ne guzel risksiz aslinda… sadece siyahlarin tonunu vs iyi tutturmak gerek.. birde siyahin renk atma sorunu var gicik oluyorum.

X