Yoksul sünepe gibi giyinmek

Kıt kanaat bir aklı varmış, onu gereksiz şeylere kullanıyormuş yani. İşsizlik

Ama konu sahibinin kıyafeti gayet derli toplu
Derli toplu olması için renklerin uyumu, yada pantolonun altındaki ayakkabın tarzı önemli değil
Temiz ve düzgün ütülü olması derli toplu olması için yeterli değilmi?

Bekar mı?

Nekadar terbiyesiz
Kendisiyle görüşmeyi kestiniz inşallah

Konu sahibi isterse trilyon içinde yaşar ama kendine bir çöp bile almaz bu niye herkesi gerdi ben anlamadım. İnsanların para harcayıp harcamaması ya da nasıl giyineceği kimseyi ilgilendirmez. Bu kadar bariz derecede karşı tarafın haksız olduğu konuda bile konu sahibini suçlayacak bir şeyler bulmuşsunuz. Durduk yere birine “yoksul sünepe” demek için ciddi derecede akıl kaçkını olmak lazım.

Derli topluluktan kastım biraz da üstüne yakıştırmak. Renk uyumsuzluğu, çiçekli tunik falan kafamda canlandıramadım hiç. Bir de konu sahibini biliyoruz artık. Sürekli alamadığından dert yanıyor. Evet karşıdakinin yaptığı büyük bir terbiyesizlik, ben olsam o lafı ona yediririm ama muhtemelen konu sahibi de hep böyle ki göze batmış.

Bi’s.ktir git derdim ben olsam

Hayır, evli ve o dönem bir çocuğu vardı.
Kendine ve çocuğuna markalı yüklü alışverişler yapardı, nasıl ödeyeceği kocamın sorunu beni ilgilendirmez derdi.

Bizim o dönem arabamız clio idi, ben hayatta o arabaya binmem derdi

Sanarsın iyilik meleği. Ezilenlerin savunucusu kanatsız melek

Hafsiz hesapsız görmemişin önde gideni yani özetle

Tarz konusuna birşey diyemem
Ya birşeyin yakışmasıda çok önemli.
Aynı kıyafeti 2 kişi giyer ama birinde efsane durur birinde emanet gibi sırıtır. Taşıyamaz herkes herşeyi. Çiçekli böcekli parçalar zaten çok risklidir, özellikle kapalılar için onu birde uygun başörtüyle kombinlemek bayağı zor. Bide hepsinin kişiye yakışmasıda lazım derken zor yani.
Herkes giyinirde herkes taşıyamaz.

Karşı taraf kesinlikle saygısızlık yapmış, bunu yazdık, bazıları konu sahibiyle çok dalga geçmiş onu bende anlamadım. Konu sahibi yardım istemiş kendimizce fikirler verdik.

O zaman kocadan zengin. Ya bazılarında cidden bu takıntı var. 20li yaşlarımın bir döneminde bende de vardı. Bir arladaşım dedi ki farkında mısın sürekli marka konuşuyorsun. O zaman kendime geldim

Konu trilyonu olup bir şey almaması değil, konu hanesine 10.000 gibi TR şartlarında fena sayılmayacak (en azından asgari üctet değil) bir geliri varken sürekli ağlaması şikayet etmesi.

Konu trilyonu olup bir şey almaması değil, konu hanesine 10.000 gibi TR şartlarında fena sayılmayacak (en azından asgari üctet değil) bir geliri varken sürekli ağlaması şikayet etmesi.

Ayrıca konu sahibi buraya yazdığı gibi reel hayatta da sürekki ağlaşıyorsa karşı tarafta kötü bir intiba bırakmış olabilir, o “sünepe” kelimesi bana bunu düşündürdü.

Neden?
Yazın işe giderken ne giyorsunuz?
Bide doğru demedim ben
Saygın kıyafetle ilgisi olmadığını kastettim.

Bence o kişiyle direk iletişimi kesin ne kadar küstahça bir yorum...
LCW Türkiye şartlarında küçümsenecek bir mağaza değil, artık 80-90 dan aşağıya birşey bulmak bile mümkün olmuyor çoğu zaman. En basit trikolar 110-120 TL ve çoğu insana bile pahalı geliyor.
Geçen gün Hakke'den bir kazak aldım 40 TL oh miss gibi herkes çok beğendi.
300 TL ye de çantam var 20 TL ye de, 500 liraya da satim var 30 liraya da, 250 TL ye de eşaebım var 10 TL ye tafta eşarpta...
Hiç öyle takıntılarım yoktur yeter ki temiz olsun, uyumlu olsun, şık dursun

O zaman kocadan zengin. Ya bazılarında cidden bu takıntı var. 20li yaşlarımın bir döneminde bende de vardı. Bir arladaşım dedi ki farkında mısın sürekli marka konuşuyorsun. O zaman kendime geldim
Yani bir öğretmen ne kadar zengin olursa artık o kadar Zengindi öğretmendi kocası.

Bu arkadaş da o dönem 20li yaşlarındaydı, çok erken evlenmiş, belki de onun verdiği dönemsel bir cahilliği vardı bilemiyorum.

O da hep ya marka konuşurdu ya da altın bilezik ev eşyası vs

Eşinin öğretmen arkadaşlarını eve davet ederdi sonra da evdeki her eşyayı sayıp bunları benim ailem aldı bunun ailesi bize hiçbir şey yapmadı diye anlatırdı

Bu bahsettiğim arkadaş en son asgarisini ödeyemeyince benden borç istedi oradan biliyorum bu kadar detaylı
Senin para konusunda garip tavrın bir tarafa, yoksul sünepe gibi giyiniyorsun diyen "arkadaşa" senin gibi sürekli harcama yapıp kartın asgarisi için borç mu isteseydim derdim.
Bir daha da görüşmezdim çünkü direkt hakaret etmiş sana.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…