Yoksul sünepe gibi giyinmek

Ev kirasını faturaları ödüyor geri kalanını hepsini kendine harciyor arada bir de eve yemek ısmarlıyor
Hepsini kendine harcayan bir kocanız varken, siz neden kendize karşı bu kadar cimrisiniz? O harcıyorsa siz de harcayın, kendinize bakın.
Böyle adamlar sizin fedakarlığınızı görmek yerine, bi saatten sonra sizi de beğenmez, aşağılar.

Ah canım karım kendine bakmadı da bize biriktirdi demez hiçbir koca 🤦🏻‍♀️ bakımsızsın, güzel değilsin der

Eşim tüm parasını harcayıp üstüne borca giren biri aynı bu Arkadaş gibi ona güvenemediğim için çocuğum için para biriktiriyorum. Ve zaman zaman kendimden çok kıstığım oluyor

Şimdi ablacım madem evlisiniz bu konuları açık açık konuşmanız gerek bu adamla. Bütçeniz neden ortak değil, nedne ayrı gayrı yaşıyorsunuz burayı anlayamadım.
Ayrıca sen çalışıp didinirken kısarken ayağına yakkabı bile almazken adam borca giriyor demişsin. Ne borcu mesela? Konuşun ya kendine çeki düzen versin ya da boşayın. Cddiyim boşayın adamla aile olamamışsınız bile, herkes kendi aleminde takılıyor.

Neden?
Yazın işe giderken ne giyorsunuz?
Bide doğru demedim ben
Saygın kıyafetle ilgisi olmadığını kastettim.
Elbise ayakkabı falan işte. Üzgünüm ama terlikle insan içine çıkılan bir işe gitmek bana da normal gelmedi. Öğrenci bile okula terlikle gitmez. Alman kültürünü bilmiyorum ama burada bu tip şeyleri hoş karşılamıyoruz. Ve bence güzel bişey bu. İnsan hem karşısındaki insanlara hem işine saygı duyduğu için doğru düzgün giyinmeli.

Hepsini kendine harcayan bir kocanız varken, siz neden kendize karşı bu kadar cimrisiniz? O harcıyorsa siz de harcayın, kendinize bakın.
Böyle adamlar sizin fedakarlığınızı görmek yerine, bi saatten sonra sizi de beğenmez, aşağılar.

Ah canım karım kendine bakmadı da bize biriktirdi demez hiçbir koca 🤦🏻‍♀️ bakımsızsın, güzel değilsin der
Zaten bütün parayı kendine harciyorsa muhtemelen bakımlı birini bulmuştur bile.

Elbise ayakkabı falan işte. Üzgünüm ama terlikle insan içine çıkılan bir işe gitmek bana da normal gelmedi. Öğrenci bile okula terlikle gitmez. Alman kültürünü bilmiyorum ama burada bu tip şeyleri hoş karşılamıyoruz. Ve bence güzel bişey bu. İnsan hem karşısındaki insanlara hem işine saygı duyduğu için doğru düzgün giyinmeli.
Genel müdürlük olarak göreve gittik adam bildiğiniz atlet, terlikle karşıladı. 15 yıldır görevlere giderim ilk defa böyle bir muamele gördüm.😂 Ayağına bir ayakkabı, bir gömlek giymek zor olmamalı.

Ben de böyle düşünüyorum. Kimine göre şekilcilik, insanların ne giydikleri evet beni ilgilendirmiyor;ama sonuçta insan önce kendine, sonra mesleğine ve muhattap olduğu insanlara saygıdan kılık kıyafetine önem vermeli.

Ben türkiyede uzun yıllar çalıştım
Terliklede gittim, tuvalet terliği değil elbet, elbisemin yada eteğimin altına uygun taşlı, süslü terlikler, açık ayakkabıda giydim sandalet çok giydim. Hiç iş performansımı etkilemedi

Ben Bi filmde ceket pantolon kombini gördüm.bayıldım. Google dan baktım ceket 1000 lira. Aynısını spotlarda aradım buldum. Aynı o filmde ki şıklığı yakaladım. Defacto ve lcw dan giyerim hep. Haaa şıkır şıkır değilimdir takı makyaj saç. Ama kendimden de geçmedim yani.
yakın arkadaşım ünlü bir firmada çalışıyor bu işin okulunu okudu italya da.ondan çok şey öğrenmiştim.ayakkabı çanta mutlaka kaliteli olmalı şıklık için derdi.kaliteli dediysem binlerce lira değil ama 300 500 arası bir şeyler işte bütçemize göre.iyi bir saat bir kaç ta çelik gümüş deri takıyla dibi çıkmamış rengi tenimize uyan saçla pazardan bile giyinsen şık görünürsün her ortama girebilirsin derdi.ama ayakkabı çanta imzan gibi olmalı derdi.ben de onu örnek alarak giyindim hep.senede 2 çanta alırım indirim takip ederek ama iyisini alırım ayakkabı da yazın kışlık kışın yazlık alarak marka giyinilebiliyor.her kadının bir trençkotu bir de iyi mont ya da kabanı da olmalıymış.düz siyah elbiseyi zaten hepimiz biliyoruz dolabın olmazsa olmazı.beyaz iyi bir gömlek de öyle

Ben de böyle düşünüyorum. Kimine göre şekilcilik, insanların ne giydikleri evet beni ilgilendirmiyor;ama sonuçta insan önce kendine, sonra mesleğine ve muhattap olduğu insanlara saygıdan kılık kıyafetine önem vermeli.
Yani şekilcilik olarak algılansa da bence şekilcilik değil saygı. Bizim kültürümüzde olan bişey bu. Ben hastane yatağında sabah kalkıp pantolon gömlek giyen “doktorlar gelecek kızım pijamayla karşılanmaz” diyen bir babanın kızıyım. Belki de ondan bu bakış açım.

Ben türkiyede uzun yıllar çalıştım
Terliklede gittim, tuvalet terliği değil elbet, elbisemin yada eteğimin altına uygun taşlı, süslü terlikler, açık ayakkabıda giydim sandalet çok giydim. Hiç iş performansımı etkilemedi
İş performansınızı etkiler demedim ki zaten. Bir büroya kapanıp insan görmeden çalışıyorsanız ya da çok formal olmayan bir iş yeriniz varsa sorun yok. Ama bir öğretmen terlikle işe gitmemeli. Bu ayıp bişey bence. En başta öğrencilere saygısızlık.

Yani şekilcilik olarak algılansa da bence şekilcilik değil saygı. Bizim kültürümüzde olan bişey bu. Ben hastane yatağında sabah kalkıp pantolon gömlek giyen “doktorlar gelecek kızım pijamayla karşılanmaz” diyen bir babanın kızıyım. Belki de ondan bu bakış açım.
aniden hastaneye düşerim diye hiç giyilmemiş 2 adet pijama takımım ve sabahlığım durur çekmecemde.evde biraz yıpranmışını giyerim ama hastanede hemşireye doktora saygımdan giymem

İş performansınızı etkiler demedim ki zaten. Bir büroya kapanıp insan görmeden çalışıyorsanız ya da çok formal olmayan bir iş yeriniz varsa sorun yok. Ama bir öğretmen terlikle işe gitmemeli. Bu ayıp bişey bence. En başta öğrencilere saygısızlık.
Yok öğretmen değilim
Okulda ders anlatırken topuklu terlik zor olur zaten tıkır tıkır oraya buraya.
Ama rahat ediyorsa öğretmen giymesinde bence bir sakınca yok, saygıyı öyle ölçmüyorum.
Çocuğuma saygısızlık yapmış demem yani.

Yok öğretmen değilim
Okulda ders anlatırken topuklu terlik zor olur zaten tıkır tıkır oraya buraya.
Ama rahat ediyorsa öğretmen giymesinde bence bir sakınca yok, saygıyı öyle ölçmüyorum.
Çocuğuma saygısızlık yapmış demem yani.
Ben derim valla. Ne biçim öğretmen bu terlikle mi gelinir okula derim. Öğrenci karşısında ütülü gömleği, forması, temiz ayakkabıları ile oturuyorsa öğretmen de ne giydiğine dikkat etmek zorunda o öğrencilerin karşısında. Türkiyede devlet okullarında sanıyorum yasak zaten öğretmenin terlik giymesi.

Başlık sahibini tanımıyorum, para ile ilişkisini, eşiyle problemlerini bilmiyorum. Ama “yoksul sünepe gibi giyinmek” tabirini kullanan biri ile ilişkinizi sorgulamanız lazım. Normal hayatta şekilci insanlardan nefret ederim. Yurt dışında zenginler bizim kadar kılık kıyafetlerine takıntılı değil. Ama iş yerinde belli standartlara uymak gerekiyor. Bizde de resepsiyondaki arkadaşlar gömlek, kumaş pantolon gitmek zorunda. Garsonlarda sakal yasak. Bunun gibi kurallarımız var.

Eklentiler

• 3F0EF9D1-C1EF-473A-A614-C3A8E09B1415.jpeg
    3F0EF9D1-C1EF-473A-A614-C3A8E09B1415.jpeg
    51,3 KB · Görüntüleme: 89
  • 729E7B46-5FB0-4FE0-94FC-1D5983CE8303.jpeg
    729E7B46-5FB0-4FE0-94FC-1D5983CE8303.jpeg
    47,4 KB · Görüntüleme: 95
Ben derim valla. Ne biçim öğretmen bu terlikle mi gelinir okula derim. Öğrenci karşısında ütülü gömleği, forması, temiz ayakkabıları ile oturuyorsa öğretmen de ne giydiğine dikkat etmek zorunda o öğrencilerin karşısında. Türkiyede devlet okullarında sanıyorum yasak zaten öğretmenin terlik giymesi.
Ogretmen önemli ya. İlkokul öğretmenim hep takım elbise giyerdi, elleri tertemizdi, sigara içmezdi, tertemiz kokardı, hep aklımda öyle kalmıştır, erkeklerde hep onlara dikkat ederim.
Lisede bir kadın öğretmen vardı, göğüs uçları belli olurdu, erkekler çilek diye dalga geçerdi, kıyafetlerimde hep göğüs uçlarına dikkat ederim.

Bana göre de karşıdakine saygıdır. Halen daha bayramlarda yeni kıyafet alırım. Temiz giyinir makyaj yapar saçlarımı toplar misafir beklerim.biz de öyle yetiştik. Saçları düzlemek fönlemek şart değil. Ama beyazlar varsa dip boya şart. Kaşlar çıkmışsa kendin temizle kuaför şart değil. Gözü yormamalı

Bir akrabam var ogretmen kadın. Ne zaman gorsem kendine buyuk gelen bir iki kiyafeti var onlari giyiyor. Konusması vs. De ogretmen ya da eğitimli biri gibi degil. Kotü duruyir bence de. Tamam çok al vs. Demiyorum ama bir kac parça gun kurtaran kiyafet iyi olur. Mesela kumas pantolon ceket ice gomlek. 3 ceket alsa mesela siyak tişortle bile giyer . Demem oki kiyafet alin ,giyiminize durusunuza özen gosterin. Patavatsizlik etmis ama haklilik payi var muhtemelen

Arkadaşın üslubu bozuk ve yaptığı ayıp aMa anladığım kadarıyla siz de biraz rüküşsünüz.Sonucta çalışan ,para kazanan bir kadınsınız ,açıkçası ben cok cok samimi olmadıkça kimsenin montunu alıp giymem.Derim ki istemiyorsan bir ihtiyaç sahibine ver.Bazen kendimi çok dağıttığım zamanlarda bile ufak bir nüansla bir seyler yakalamaya çalışırım ,tercih sizin.O arkadaşınızla aranıza mesafe koyun ama dışarıdan birinin sizi bu şekilde görmesi konusunda da kendinize bir ayna tutun

Devleti bilmiyorum
Çocuklar özelde okudular, şıkır şıkır terlikle gelen öğretmenler oluyordu.

X