Yine linçleneceğimm ama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendi aile evimde kendim yapıyorum günkü orda rahat ediyorum ve yatılı kalıyorm ama kaynana evinde gidip te o dediklerinizi yapamam ayrıca ben istemiyorum ki benim için hazırlık yapsınlar sonuçta kendi evlatları için bari bir özen gösterilsin en azından annesi oğluna kendi eliyle birşey hazırlasn verilen değeri görelim ben yapamam ne kadar kızsam da evime gelene her türlü özeni gösterrrim ayrıca mazoşistlik değil bu eşimin hatrına gidiyorm bir yılllık evli bile değilim gitmiyorm dıyemem ki
Göstermiyorsa kendi annesi. Kadın bu yaşa getirmiş. Oğlu bebek değil ki? Eşim bir şey yemek isterse (meyve şu bu) kalkıp kendisi alıyor. Anası mutfakta, "Bak oğlum, bu elma, bu armut" diye göstermiyor. Annesi yemek yapmaz ise bana söyler, karısıyım. Ben yoksam kendisi yapar.

Hem kaynana evinde neden yapmıyorsunuz? Eşinizin, annesi yabancı değil.

Siz dışarıda çalıştınız mı? Veya üniversite okudunuz mu? Asıl kazıklar orda yenir. Ne bileyim? Bunları dert etmeniz bir garip.

Göstermiyorsa kendi annesi. Kadın bu yaşa getirmiş. Oğlu bebek değil ki? Eşim bir şey yemek isterse (meyve şu bu) kalkıp kendisi alıyor. Anası mutfakta, "Bak oğlum, bu elma, bu armut" diye göstermiyor. Annesi yemek yapmaz ise bana söyler, karısıyım. Ben yoksam kendisi yapar.

Hem kaynana evinde neden yapmıyorsunuz? Eşinizin, annesi yabancı değil.

Siz dışarıda çalıştınız mı? Veya üniversite okudunuz mu? Asıl kazıklar orda yenir. Ne bileyim? Bunları dert etmeniz bir garip.
:)) üniversite okudum konuyla alakası ne çözemedim amaaaa ve eşimde bende yıllardır dışarda çalışıyorz erken yaşta atandık sonuç olarak gurbetteyiz ve yılda bir 1 saatliğine misafir olarak geldiğimiz evde de yemeği çayı bizm hazırlayacak halimiz yok anlatabildimmi misafiriz iki öte de yan komşumuz değiller geleceğimiz gün saat belli SENEDE BİR DEFA BİR SAAT

Ben size hak veriyorum.
Misafir için bir şeyler hazırlamak, o misafirin geleceği için mutlu olmak demektir. Heyecanlanmak demektir.

Güzel yemekler yiyip güzel sohbetler etmek insanın ruhunu doyuran bir şeydir.
Sık sık da gitmiyorumuşsunuz zaten yani kvnin bunu yapması görgüsüzlüğünden diye düşünüyorum ben de ayrıca değer vermemesinden.

Her insan yapmak zorunda mı? Tabiki yapmak zorunda değil ama yapmayınca da benim kafamdan böyle şeyler geçiyor.

Arkadaşım bile bize gelince salatasından cacığına, çayına hepsini yaparım. Hiç de gocunmam çünkü gelmesine çok seviniyorum, yemek yemesine seviniyorum, yemekleri beğenmesine seviniyorum.
Sofrada muhabbet etmeyi seviyorum.
Bende öyleyim kaldıki kendi oğlu yani

Geçenki konumu bilenler bilir.Biliyorum yine gelecek kendin kalk kendin yap diyenler ama bu bayram da da eşimin ailesine gittik lakin geçen sefer ki gibi öyle heyecanlı mutlu değildim hepsine ayrı ayrı hediye almadım hatta hiçbir şey almadım bayramdan önce gelmiştim kendi ailemin yanında kaldm kurbanı orda kestim sonra eşimde ailesinin yanına gitti kurban taşımasına yardm etti bize geldi ama sağolsun annesi bi şeker bile göndermemiş neden buna takılıyorum çünkü benim annem burdan ben kaynanama giderken bir sürü hediye gönderiyordu halen biz giderken diyor ki en azından bir kutu lokum mu göndersem anne saçmalama o sana ne göndermis dedim neyse gittik evlerine tabiki hiç bir hazırlık yok biz gelince bir çay koydu snra da buz gibi buzluktan mı çıkardı ne börek koydu bir dilim neyse dedm çayı içtim 2.yi istemedim bile biz gelirken kendi kurbanımızdan birde et getirdik bunlara biz koyun kestik onlar dana bize bir kg var yok et verdi onuda eşim ağzıyla istediği için mecbur kaldı ve ayrıca biz yeni ev aldık evimize gelemediler annrm gelmişti ev görmeye hediye almıştı benim istediğim birşeyi bunlar hadi gelemediler insan hayırlı olsun eviniz diye bir su bardağı da mı veremez alamadığımjzdan değil yani bu kadar mı görgüden uzak olurlar diye düşünüyorum görümcemede hiç laf atmadım sadece iyi bayramlar dedim geçen sefer çok üzülmüştm ama bu sefer huylarını öğrendim beklentiye girmedim amaa hiç benlik değiller yaa nasıl insan bunlar
Belki gelirken getirirler.

Ben 4 düşük sonrası yeni doğum yaptım kv bana çeyrek taktı 😁 eşim tek çocuk ve çocuğum tek torun.
Sandım ki bilezik takarlar o kadar şaşırdım ki eşim dalga gecti sandım.
Göründüğünüz gibi beklenti bizi üzer.

Benim bildiğim kurban eti kurban kesemeyen, durumu iyi olmayan ailelere verilir. Kurban kesmiş olana kurban eti verilmez. Ne garip bir beklentiye girmişsiniz öyle, bir de uyanmadan ağzınızla istemişsiniz.
Göz doktoruna randevu al isteyen kim veren kim eşim istedi onlarn ki büyük baş diye ben zaten dana sevmiyorum kendi etimizi eşim yemedği için dağıttı ve ailesinin cimri olduğunu bildiği için bir parçada ailesine verdi kendileride eşime versin diye konu o mu ayrıca

Belki gelirken getirirler.

Ben 4 düşük sonrası yeni doğum yaptım kv bana çeyrek taktı 😁 eşim tek çocuk ve çocuğum tek torun.
Sandım ki bilezik takarlar o kadar şaşırdım ki eşim dalga gecti sandım.
Göründüğünüz gibi beklenti bizi üzer.
Aman gelmesinlrrde getirmesinlerde istemiyorum nefret ettim bizlik değil biz ailecek eli bol gönlü zengin insanlarz gerçi düğünde bir çeyrek takmayan insanlardan ne bekliyorm ki bendeki salaklık

:)) üniversite okudum konuyla alakası ne çözemedim amaaaa ve eşimde bende yıllardır dışarda çalışıyorz erken yaşta atandık sonuç olarak gurbetteyiz ve yılda bir 1 saatliğine misafir olarak geldiğimiz evde de yemeği çayı bizm hazırlayacak halimiz yok anlatabildimmi misafiriz iki öte de yan komşumuz değiller geleceğimiz gün saat belli SENEDE BİR DEFA BİR SAAT
Kayınvalideyi görümceyi eleştiriyorsun da senede 1 defa 1 saat annesini kardeşini görmeye giden evlada da bu kadar değer verilir bence. Her şey karşılıklı. İlişki dinamikleri bu muhtemelen, bu olayı kafaya takan tek kişi de sensin. Sal artık 1 saat su bile içme kalk çık

Sizin gibi misafiri evime sokmazdım. Daha eve gelirken bakalım önüme ne koyacaklar diye hesaplayıp da gelen, çay koyunca "sadece çay ikram ettiler", yanına börek koyunca "börek soğuktu dolaptan çıkarmış", kurbanlık et verince "bir kilo bile değildi", "zaten insan bir ev hediyesi alırdı bik bik bik" diyen misafirin mahallemden geçmesini bile istemezdim. Berbat bir enerji yayıyorsunuz. Kaynana size iyi yapıyor.

Konuyla şu alakası var, ilk hayatı tanıma süreci üniversite yıllarında başlıyor. Yani bağışıklık kazanınca eften püften şeyler çok dert olmuyor.

Hazırlamayın siz de o zaman. Ne kadar canınız kıymetliymiş. Kocişinizin onca sene yanında siz vardınız sanki? Niyetiniz poh pohlanmak ama kv. Fırsat vermemiş 😅

1 saatliğine aç kalın ne olacak? Kocanızı gerçekten düşünseniz hazırlıklı gidersiniz. Sizinkisi taht savaşlarına dönmüş.

Konuyla şu alakası var, ilk hayatı tanıma süreci üniversite yıllarında başlıyor. Yani bağışıklık kazanınca eften püften şeyler çok dert olmuyor.

Hazırlamayın siz de o zaman. Ne kadar canınız kıymetliymiş. Kocişinizin onca sene yanında siz vardınız sanki? Niyetiniz poh pohlanmak ama kv. Fırsat vermemiş 😅

1 saatliğine aç kalın ne olacak? Kocanızı gerçekten düşünseniz hazırlıklı gidersiniz. Sizinkisi taht savaşlarına dönmüş.
Beynin olsa konunun açlık tokluk meselesi olmadığını anlardın amaa napcan

Sizin gibi misafiri evime sokmazdım. Daha eve gelirken bakalım önüme ne koyacaklar diye hesaplayıp da gelen, çay koyunca "sadece çay ikram ettiler", yanına börek koyunca "börek soğuktu dolaptan çıkarmış", kurbanlık et verince "bir kilo bile değildi", "zaten insan bir ev hediyesi alırdı bik bik bik" diyen misafirin mahallemden geçmesini bile istemezdim. Berbat bir enerji yayıyorsunuz. Kaynana size iyi yapıyor.
Aynı kaynana dan sanaa da gelsin o zaman:)

Kayınvalideyi görümceyi eleştiriyorsun da senede 1 defa 1 saat annesini kardeşini görmeye giden evlada da bu kadar değer verilir bence. Her şey karşılıklı. İlişki dinamikleri bu muhtemelen, bu olayı kafaya takan tek kişi de sensin. Sal artık 1 saat su bile içme kalk çık
Herkes boş insan olamıyor maalesef iş güç var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X