Anne Grupları Yine kızlar toplandık eskisi gibi☺️🫶🏻🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

Canım nerelerdesin nasılsın napiyorsun bebis nasil
Bugün Beren 3 aylık oldu tam. 24.4.2024 tarihinde tam 40+0 da dünyaya geldi. Normali bekledik ama gelmedi hanımefendi doktor da alalım dedi. Şükürler olsun kavuştuk yavrumuza. Allahım isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu.

Çok sıkıntılı bir hamilelik süreci geçirdim. Neredeyse full yattım. Tansiyonum hep düşüktü. Hareket edemiyordum çok. Bir de migren ağrıları çekiyordum çok kötü. İlaç da kullanamıyorsun. Ama magnezyum kullanmaya başlayınca migren ağrılarım son buldu nerdeyse rahatlamıştım. Hamiş kalanların aklında olsun.

Beren 3.600 kg 51 cm doğdu. Boğa-boğa oldu 🥰

İlk ay çok ama çok zorlandım. Burada üstümden desteğini esirgemeyen melisaa93 melisaa93 ya çoook teşekkğr ederim. İyi ki var kızımın teyzesi. Sürekli bana moral verdi.

Ayrıca nisan anneleri ile sürekli konuşuyoruz hala daha. Onlar sayesinde de çok fazla şeyi aşabildim.

Şu anda her şey yolunda çok şükür güzel gidiyor. İşe de başladım. Bir yandan bebek, bir yandan iş, bir yandan ev işler va derken biraz yoğun geçiyor açıkçası.

Bugün Beren 3 aylık oldu tam. 24.4.2024 tarihinde tam 40+0 da dünyaya geldi. Normali bekledik ama gelmedi hanımefendi doktor da alalım dedi. Şükürler olsun kavuştuk yavrumuza. Allahım isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu.

Çok sıkıntılı bir hamilelik süreci geçirdim. Neredeyse full yattım. Tansiyonum hep düşüktü. Hareket edemiyordum çok. Bir de migren ağrıları çekiyordum çok kötü. İlaç da kullanamıyorsun. Ama magnezyum kullanmaya başlayınca migren ağrılarım son buldu nerdeyse rahatlamıştım. Hamiş kalanların aklında olsun.

İlk ay çok ama çok zorlandım. Burada üstümden desteğini esirgemeyen melisaa93 melisaa93 ya çoook teşekkğr ederim. İyi ki var kızımın teyzesi. Sürekli bana moral verdi.

Ayrıca nisan anneleri ile sürekli konuşuyoruz hala daha. Onlar sayesinde de çok fazla şeyi aşabildim.

Şu anda her şey yolunda çok şükür güzel gidiyor. İşe de başladım. Bir yandan bebek, bir yandan iş, bir yandan ev işler va derken biraz yoğun geçiyor açıkçası.
Ayy bebısmmm hosgeldııın🥰🥰❣️evet bende zorlanıyorum 20 gundur evde yatıyorum.anlıyorum seni zor bir süreçmiş gercekten.senı gordugume cok sevındım🥰boğa burcuysa oo 10 numara burc sanslısın😁😁bızımkı balık burcu olacak yükseleni farklı bısey olur umarımda mınnos kalbını kırmazlar ılerde😂😂

Perlitik Perlitik Çok şükür büyüyor teyzesi, koşuşturma lı yaz dönemi 3 bebeli olarak 🥴 resmen bu haldeyim 😅😅
melisaa93 melisaa93 canım Rabbim doğruyu hayrı görmeyi nasip etsin, sen çok düşünceli mantıklı bir kadınsın... Rabbim kalplerinize sakinlik huzur versin 🤲🤲
A afravetafra hoşgeldin kuzum seni çok merak ettim, Nisan annelerinden aldım haberini çok mutlu oldum. Sağlıkla huzurla büyüt kuzunu 🤲🤲

Oyy kurban olurum 😍❤️ kocaman olmuş beren kiz kokulu öp bizim için kuzuyu ensesinden güzel annesi. Home ofismiydin erken başlamışsın ise.

Perlitik Perlitik Çok şükür büyüyor teyzesi, koşuşturma lı yaz dönemi 3 bebeli olarak 🥴 resmen bu haldeyim 😅😅
melisaa93 melisaa93 canım Rabbim doğruyu hayrı görmeyi nasip etsin, sen çok düşünceli mantıklı bir kadınsın... Rabbim kalplerinize sakinlik huzur versin 🤲🤲
A afravetafra hoşgeldin kuzum seni çok merak ettim, Nisan annelerinden aldım haberini çok mutlu oldum. Sağlıkla huzurla büyüt kuzunu 🤲🤲

Her birini yerim annesi büyüdüklerinde bu günleri özleyeceksin bizde 3 kardeşiz annem öyle diyor 😍

Yaa yerim ben sizi 😍 bal yanaklı kuzum benim. Çok şanslıyım Beren’in teyzoş olduğum için 💜 duygulandım ve çok mutlu oldum canım benim teşekkür ederim 🥰

Çok sağol canım benim rabbim en doğru kararı vermeyi nasip etsin İnşAllah 🤲🏻☺️

Bu arada hamişlere muhteşem önerilerim var. Diğer annelerle hep aynı şeyleri yaşadık.

Gümüş kapak göğüs ucuna çok iyi geliyo. Mutlaka edinin. Eğer göğüs uçlarınız yara olursa da mavi hametan krem sürün ama emzirmeden önce iyice yıkayın

Bebek bezi falan stoklamayın. Her anne bebeğine farklı oranda kullandı bezi, kiminin bebesi daha hızlı büyüdü.

Çok fazla yenidoğan kıyafeti almayın. Çok hızlı bğyğyorlar ve gerçekten 1 kıyafet en fazla 2 kez giyiliyo.

Zıbınları da tavsiyem büyük alın yeni doğan falan almayın. Daha kullanışlı oluyolar. Çünkü bez takınca alttaki çıtçıt kapatması zorlaşıyo. Ayrıca bebekler de rahatsız oluyo sıkı kıyafetten. Beren şuan 3 aylık ve 6 aylık kıyafetlerini giyiyo, hatta diğer annelerin bebeleri de öyle. Kimse tam ayını giydiremşyor.

Müslin örtüler kullanışlı oluyor.

Emzik tutup tutmaması bebeğinize kalmış. Ben hastanede ilk gün verdim ağzına ama bizim kız tutmadı sevmedi.

Ben sütüm gelmezse diye mama almıştım ama hiç gerek kalmadı sütüm geldi. Mamaları araştırmıştım o dönem içeriği içlerinde en iyi Goat olan vardı o gelmişti onu almıştım ama çok da sıkıntı değil. Mama zehir değil.

Sütüm gelmezse diye de sakın endişelenmeyin. Özellikle sezaryen sonrası 3-4 günü bulabilşyo bazen gelmesi ve çok normal.

Eş dost kıyafet verirse alın, çocuğun yediği helal giydiği haram demişler. Tekrar üstüne basıyorum bunun.

Ana kucağı kesinlikle mamma tarzı bişi öneririm. Başka aldıklarımız hep çöp oldu. Neredeyse hepimiz bu tarza döndük. Bebekler en çok bunu seviyo. Boşa masraf yapmayın sonradan.

Hatta tüm kzılar ortak aldığımız ve bebeklerimizin çok hoşuna giden şeyler var. Merak eden olursa özelden sorabilir.

Ay bu arada son olarak. Bulabilen mutlaka Boza içsin. Muhteşem süt yapıyo. Benim 6. Ayından itibaren sütüm gelmeye başlamıştı

Son düzenleme:
X