Anne Grupları Yine kızlar toplandık eskisi gibi☺️🫶🏻🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

Bu arada hamişlere muhteşem önerilerim var. Diğer annelerle hep aynı şeyleri yaşadık.

Gümüş kapak göğüs ucuna çok iyi geliyo. Mutlaka edinin. Eğer göğüs uçlarınız yara olursa da mavi hametan krem sürün ama emzirmeden önce iyice yıkayın

Bebek bezi falan stoklamayın. Her anne bebeğine farklı oranda kullandı bezi, kiminin bebesi daha hızlı büyüdü.

Çok fazla yenidoğan kıyafeti almayın. Çok hızlı bğyğyorlar ve gerçekten 1 kıyafet en fazla 2 kez giyiliyo.

Zıbınları da tavsiyem büyük alın yeni doğan falan almayın. Daha kullanışlı oluyolar. Çünkü bez takınca alttaki çıtçıt kapatması zorlaşıyo. Ayrıca bebekler de rahatsız oluyo sıkı kıyafetten. Beren şuan 3 aylık ve 6 aylık kıyafetlerini giyiyo, hatta diğer annelerin bebeleri de öyle. Kimse tam ayını giydiremşyor.

Müslin örtüler kullanışlı oluyor.

Emzik tutup tutmaması bebeğinize kalmış. Ben hastanede ilk gün verdim ağzına ama bizim kız tutmadı sevmedi.

Ben sütüm gelmezse diye mama almıştım ama hiç gerek kalmadı sütüm geldi. Mamaları araştırmıştım o dönem içeriği içlerinde en iyi Goat olan vardı o gelmişti onu almıştım ama çok da sıkıntı değil. Mama zehir değil.

Sütüm gelmezse diye de sakın endişelenmeyin. Özellikle sezaryen sonrası 3-4 günü bulabilşyo bazen gelmesi ve çok normal.

Eş dost kıyafet verirse alın, çocuğun yediği helal giydiği haram demişler. Tekrar üstüne basıyorum bunun.

Ana kucağı kesinlikle mamma tarzı bişi öneririm. Başka aldıklarımız hep çöp oldu. Neredeyse hepimiz bu tarza döndük. Bebekler en çok bunu seviyo. Boşa masraf yapmayın sonradan.

Hatta tüm kzılar ortak aldığımız ve bebeklerimizin çok hoşuna giden şeyler var. Merak eden olursa özelden sorabilir.

Ay bu arada son olarak. Bulabilen mutlaka Boza içsin. Muhteşem süt yapıyo. Benim 6. Ayından itibaren sütüm gelmeye başlamıştı
Favorilere ekledim bu yazını canıms😁😁🫶🏼 teşekkür ederizzz

Bugün Beren 3 aylık oldu tam. 24.4.2024 tarihinde tam 40+0 da dünyaya geldi. Normali bekledik ama gelmedi hanımefendi doktor da alalım dedi. Şükürler olsun kavuştuk yavrumuza. Allahım isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu.

Çok sıkıntılı bir hamilelik süreci geçirdim. Neredeyse full yattım. Tansiyonum hep düşüktü. Hareket edemiyordum çok. Bir de migren ağrıları çekiyordum çok kötü. İlaç da kullanamıyorsun. Ama magnezyum kullanmaya başlayınca migren ağrılarım son buldu nerdeyse rahatlamıştım. Hamiş kalanların aklında olsun.

Beren 3.600 kg 51 cm doğdu. Boğa-boğa oldu 🥰

İlk ay çok ama çok zorlandım. Burada üstümden desteğini esirgemeyen @melisaa93 ya çoook teşekkğr ederim. İyi ki var kızımın teyzesi. Sürekli bana moral verdi.

Ayrıca nisan anneleri ile sürekli konuşuyoruz hala daha. Onlar sayesinde de çok fazla şeyi aşabildim.

Şu anda her şey yolunda çok şükür güzel gidiyor. İşe de başladım. Bir yandan bebek, bir yandan iş, bir yandan ev işler va derken biraz yoğun geçiyor açıkçası.
Hayırlı olsun canım, topiği yönetirkenki desteğini unutamam, o kadar inandırmıstın ki hepimizi, icinden demistim eylülde kalıcam inanıyorum diye, öyle de oldu eylülde hamileymisim, dogdu bile 🙏🏻

Bu arada aklıma gelince yazıcam iyiki hastanede çekiliş istemedim sezeryandan sonra çok ağrılarım vardı hatta o dantelli aldıklarımı bile bir defa bile giyinmedim çıkarken hastaneden sıfir makiyajla çıktım normalde nerdeyse çöp atmaya makiyajla giden biriyim o kadar ağrılarım vardı ama eve geldiğimde evde akşama doğru çekiliş oldu ayaklarım çok fazla şişmişti ama yaptık zar zor😅

Bebısm yatmaktan 1,5 kılo almısım😳🤣artık pazartesı olsada işimin basına dönsem diye dört gözle beklemedeyım🥰yazmammıı sabah hemen yazarımm erkenden gıdıcez,evet meloşuumm hemen tahmın yapıyoor bebegın yerlesme yerıne gore🥰
Onun çoğu ödemdir hareket ettikçe ve bol su içtikçe atarsın kuzum. Ben diyorum ki iyi ki okulun ilk haftalarına denk gelmedi mahvolurdum. Anasınıfı ilk haftalar uyum süreci ağlayanlar kaçmaya çalışanlar falan hep koşuyorum. Oğlumdayken tam ilk hafta öğrenmiştim hamile olduğumu mahvolmuştum neyse hayırla sağlıkla inşallah diyoruz 🤲🏻 Cuma da benim kontrolüm var ikimiz de güzel haberler alırız inşallah

Hayırlı olsun canım, topiği yönetirkenki desteğini unutamam, o kadar inandırmıstın ki hepimizi, icinden demistim eylülde kalıcam inanıyorum diye, öyle de oldu eylülde hamileymisim, dogdu bile 🙏🏻
Monimoniiiiiiiii ya sen de buradasın beni hatırladın mı😁

Monimoniiiiiiiii ya sen de buradasın beni hatırladın mı😁
Hatırlamam mı canım, hamilesin diye o kadar sevindim ki, kitap tavsiye ediyorduk birbirimize dimi 😇 hatta geçen okumuştum mesajını degerlerin hatalıydı cok üzüldüm sonra sevindim yanlıs cıkmasına 💃 insallah sag salim al kucagına, bütün hamileler alsın, bekleyenlere de en güzel zamanda nasip etsin Allah’ım, kucagımda bir Defne’m var 🌿

tweeetyyy tweeetyyy sen nasılsın canım, sen de ögretmendin dimi agustosta es durumu mu yapacaksın, ben de yapıcam umarım olur, il emri yok falan diyorlar vermezlerse zor kıpırdarım, seninde gönlünden geçen olsun kuzum 🙏🏻

Hatırlamam mı canım, hamilesin diye o kadar sevindim ki, kitap tavsiye ediyorduk birbirimize dimi 😇 hatta geçen okumuştum mesajını degerlerin hatalıydı cok üzüldüm sonra sevindim yanlıs cıkmasına 💃 insallah sag salim al kucagına, bütün hamileler alsın, bekleyenlere de en güzel zamanda nasip etsin Allah’ım, kucagımda bir Defne’m var 🌿
Yaaaa canım benim valla doğru kitap önermiştik🥹🥹 çok şükür beni bir korkuttu buranın hastanesi ama şükür kese göründü ama doktorun da kafası karıştı işte o yüzden cuma bir daha kontrole istedi inşallah her şey yolunda gider amin🤲🏻 yaaaaa Defne’n hep güzellikler görsün yaşasın 🤲🏻 Defne ismini çok severim kızım olursa ben de düşünürüm😁😅

Yaaaa canım benim valla doğru kitap önermiştik🥹🥹 çok şükür beni bir korkuttu buranın hastanesi ama şükür kese göründü ama doktorun da kafası karıştı işte o yüzden cuma bir daha kontrole istedi inşallah her şey yolunda gider amin🤲🏻 yaaaaa Defne’n hep güzellikler görsün yaşasın 🤲🏻 Defne ismini çok severim kızım olursa ben de düşünürüm😁😅
Yok yok hiç kötü düşünme, ilk haftalar attıgım adımdan korkardım bir şey olur mu diye sonra bir arkadasım dogumda bile risk olabilir kendini böyle germe dedi aydınlanma yaşadım, sen Allah’a emanet et gerisini bekle, sag salim gelecek merak etme ❤️ amin canımm azıcık nazlı ama 😄 gönlünden geçtiği gibi olsun her sey hepimizin 🙏🏻

Doğum yapan sezeryan olan lokumlar doğum yapmak nasıl kolaymı?(onceden amelıyatlı oldugum ıcın mecburı sezeryan) ben oldum olası çok korkarım doğumdan🤭kolay geçiyomu🥰

Doğum yapan sezeryan olan lokumlar doğum yapmak nasıl kolaymı?(onceden amelıyatlı oldugum ıcın mecburı sezeryan) ben oldum olası çok korkarım doğumdan🤭kolay geçiyomu🥰
Sezaryen kolay canım sırttan yapılan igne vs hic acımıyor ama ben azıcık korktugum icin uyusmaya baslayınca tansiyonum düstü, doktor bebeği 3 dkda çıkardı o kadar hızlıydı ki her şey sonra beni uyutmuslar bebeği gördükten sonra, akşama kadar da ztn narkozun etkisiyle vs geçti ama akşam ilk adımı atmak birkaç gün idrar vs yapmak sıkıntılı, ama şöyle söyleyeyim pazartesi doğum yaptım cumartesi tam anlamıyla ayaktaydım, kendimi gerçek anlamda toplamam ise 4-5 hafta sürdü ama dediğim gibi gerçek anlamda yoksa süre uzun gelmesin o sürecte her isimi kendim yaptım, toplamak derken yüzüstü yatmak vs bahsediyorum, bir de estetik dikis oldu benim hic iz yok talep etmemistim aslında doktor kendisi öyle yapmıs, pansumanla vs hic ugrasmadım ikinci gün dus aldım, kolaylıkla geçsin insallah

İşte devam etmeyecek bir evliliğe çocuk getirmekte ne kadar doğru olur. Bazı şeyleri görmeyi bekliyorum sonrasında kararımı vericem artık ☺️
kuşum en son güzel bir evliliğin vardı diye hatırlıyorum aranızda ne oldu bilemiyorum ama umarım güzel bi şekilde çözüme kavuşturursunuz eski cıvıl cıvıl melisayı görmek isterim aramızda 😍🙏

Selammmmmmmm 😘😘😘😘😘😘😘 hepinize kucakkkk dolusu sevgiler gönderiyorum. Nasıl özlemiştim sizleri. Hamiş kalanlar adına o kadar mutlu oldum kii anlatamam. Bebiş bekleyenlerin de eli kulağındadır inşallah 🥰
hoşgeldin afra grup önderimiz bayadır yoksun umarım bebişle beraber iyisinizdir.🙏

Yok yok hiç kötü düşünme, ilk haftalar attıgım adımdan korkardım bir şey olur mu diye sonra bir arkadasım dogumda bile risk olabilir kendini böyle germe dedi aydınlanma yaşadım, sen Allah’a emanet et gerisini bekle, sag salim gelecek merak etme ❤️ amin canımm azıcık nazlı ama 😄 gönlünden geçtiği gibi olsun her sey hepimizin 🙏🏻
Haklısın canım ben de hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren Rabbime emanet ettim zaten. İnşallah O korur kollar. Hayırla sağlıkla kavuşturur🤲🏻

Sezaryen kolay canım sırttan yapılan igne vs hic acımıyor ama ben azıcık korktugum icin uyusmaya baslayınca tansiyonum düstü, doktor bebeği 3 dkda çıkardı o kadar hızlıydı ki her şey sonra beni uyutmuslar bebeği gördükten sonra, akşama kadar da ztn narkozun etkisiyle vs geçti ama akşam ilk adımı atmak birkaç gün idrar vs yapmak sıkıntılı, ama şöyle söyleyeyim pazartesi doğum yaptım cumartesi tam anlamıyla ayaktaydım, kendimi gerçek anlamda toplamam ise 4-5 hafta sürdü ama dediğim gibi gerçek anlamda yoksa süre uzun gelmesin o sürecte her isimi kendim yaptım, toplamak derken yüzüstü yatmak vs bahsediyorum, bir de estetik dikis oldu benim hic iz yok talep etmemistim aslında doktor kendisi öyle yapmıs, pansumanla vs hic ugrasmadım ikinci gün dus aldım, kolaylıkla geçsin insallah
Maşallah kuzum🙏🧿🥰ıyı bı doktor olması onemlı işte o dikiş mevzusunda,kucuk bıyerde yasıyoruz,yakın olarak gidebileceğimiz ıyı bı hastane 2 saat uzakta,burdakı doktorlara pek guvenmıyorum açıkcası,inşallah bır aksılık olmazsa şehşr dısına gıtmek ıstıyorum,ama bazende diyorumki bi komplıkasyon olsa elımızın altında burda bı doktor ve hastane daha mı ıyı olur acaba dıyorum.sımdıden kafam karısık ınan😊

Maşallah kuzum🙏🧿🥰ıyı bı doktor olması onemlı işte o dikiş mevzusunda,kucuk bıyerde yasıyoruz,yakın olarak gidebileceğimiz ıyı bı hastane 2 saat uzakta,burdakı doktorlara pek guvenmıyorum açıkcası,inşallah bır aksılık olmazsa şehşr dısına gıtmek ıstıyorum,ama bazende diyorumki bi komplıkasyon olsa elımızın altında burda bı doktor ve hastane daha mı ıyı olur acaba dıyorum.sımdıden kafam karısık ınan😊
Benim hastanem normal bir hastaneydi özeldi ama aklına gelen lüks hastanelerden degildi ama doktorum coook iyiydi onun ismine oraya gittim zaten dedigim gibi üc dkda bebegi cıkardı, dikis izini esim bile farkedemedi, yakınlık önemli ve bence takipte oldugun doktor dogumunu yaptırırsa daha iyi olur insan ameliyathanede tanıdık bir yüz görünce daha bi cesaretli oluyor tabiki bizim haricimizde gelişen olaylar olabilir orayı haric tutuyorum

tweeetyyy tweeetyyy sen nasılsın canım, sen de ögretmendin dimi agustosta es durumu mu yapacaksın, ben de yapıcam umarım olur, il emri yok falan diyorlar vermezlerse zor kıpırdarım, seninde gönlünden geçen olsun kuzum 🙏🏻
İyiyim kuzum sen nasılsın 🌸 evet kuzum ağustos da mazeret isticez biz de 😢 vallahi o e maddesi nedenli il emri verilmez deniyor. Süreç çok zor. İl dışında hiçbi yer açılmadı zaten. Böyle olursa biz çıkamayız doğudan 🥹🥹 inşallah gönlümüzden geçen yerlere gidelim 🙏🌸

X